ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez elfrid 16 gru 2013, 19:47
miko84 napisał(a):elmopl79 poczekaj 6-8 tygodni i jak się nie poprawi to powinnaś podnieść dawkę lub zmienić lek.

Pogorszenie stanu może wystąpić przy wejściu na lek czy podwyższeniu dawki. Jest to zazwyczaj przejściowy stan, ale jak już się bierze dany lek to dobrą praktyką jest sprawdzić go przez 6-8 tygodni, żeby później nie było wątpliwości czy by nie zadziałał jakbyśmy dali mu więcej czasu. Ważne jest też by po 4 tygodniach bez poprawy zwiększyć dawkę bo być może bierzemy za małą.

Święte słowa. 6-8 tygodni to podstawowe przykazanie psychotropów. I wtedy wiemy czy działa, jak działa. Czy zmienić, czy coś dołożyć. A nie skakać co tydzień. Czekać, czekać, czekać
pregabalina, wenlafaksyna

przez Katarzynka40 16 gru 2013, 19:50
elfrid,
Tylko w czasie 2 miesięcy to moja firma zbankrutuje, a ja z moimi natretnymi myślami i depresją po esci to wyląduje na oddziale zamkniętym:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez miko84 16 gru 2013, 19:52
robotnica musisz wypróbować na sobie, jak SSRI będą u Ciebie na to działać.

elmopl79 może być tak, chociaż zmiana na inny SSRI powinna przebiegać w takim wypadku bardzo płynnie.

Brałem escitalopram, to wg mnie najbardziej łagodny jeśli chodzi o skutki uboczne z leków z tej grupy (a brałem wszystkie).

Katarzynka40 ale nie jest powiedziane, że lek po tym czasie nie zadziała, escitalopram to bardzo skuteczny lek z grupy SSRI.
Ostatnio edytowano 16 gru 2013, 19:54 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 16 gru 2013, 19:53
Katarzynka40 napisał(a):elfrid,
Tylko w czasie 2 miesięcy to moja firma zbankrutuje, a ja z moimi natretnymi myślami i depresją po esci to wyląduje na oddziale zamkniętym:(

Trzeba się wspomagać lekami doraźnymi, benzosami. Przy wprowadzeniu SSRI pomagają.

przez lunatic 16 gru 2013, 19:57
zamieniłbym to całe esci na sertraline i święty spokój by był

przez Katarzynka40 16 gru 2013, 20:15
elfrid,
ale ja jestem wystarczająco zmulona, po co mi benzo jeszcze? żeby z łóżka w ogóle nie wyjść? nie walczę teraz z atakami lęku, tylko przymuleniem, oslabieniem, stanem depresyjnym, ktory się zaczął 2 brania esci...jakbym na to wzięła benzo jak radzisz, to nie wiedzialabym jak sie nazywam, a musze pracować. To prawda w domu, bo do pracy nie jestem w stanie jechac z racji przymulenia, ale musze pracowac, inaczej moją firmę szlag trafi:(

-- 16 gru 2013, 19:15 --

miko84,
Miko, dziękuję za promyczek nadziei:) :D :D i wsparcia

przez elfrid 16 gru 2013, 20:45
ale ja jestem wystarczająco zmulona, po co mi benzo jeszcze? żeby z łóżka w ogóle nie wyjść? nie walczę teraz z atakami lęku, tylko przymuleniem, oslabieniem, stanem depresyjnym, ktory się zaczął 2 brania esci...jakbym na to wzięła benzo jak radzisz, to nie wiedzialabym jak sie nazywam, a musze pracować. To prawda w domu, bo do pracy nie jestem w stanie jechac z racji przymulenia, ale musze pracowac, inaczej moją firmę szlag trafi:(

To Wellbutrin, Edronax lub aktywizujący neurolpetyk np. fluanxol, amisulpiryd w małych dawkach,

przez lunatic 16 gru 2013, 21:05
z tym Edronaxem to też są jaja czasem, dołożyłem go do 10 mg paroksetyny jakiś czas temu na aktywizację właśnie i wiecie co mi zrobił?
zadziałał jak tabletka nasenna! jak go brałem samego kiedyś dawno temu nic takiego nie było, poza tym trzęsłem się z zimna po nim, ta senność to chyba przez to że obniżył ciśnienie, 4 dni i nic nie przechodziło, wkurzyłem się i zmieniłem na Wellbutrin

przez elmopl79 16 gru 2013, 21:34
miko84 napisał(a):robotnica musisz wypróbować na sobie, jak SSRI będą u Ciebie na to działać.

elmopl79 może być tak, chociaż zmiana na inny SSRI powinna przebiegać w takim wypadku bardzo płynnie.

Brałem escitalopram, to wg mnie najbardziej łagodny jeśli chodzi o skutki uboczne z leków z tej grupy (a brałem wszystkie).

Katarzynka40 ale nie jest powiedziane, że lek po tym czasie nie zadziała, escitalopram to bardzo skuteczny lek z grupy SSRI.

Miko,ale u mnie pojawiają sie myśli o śmierci,ze jak umrę to umrę Kiedys ma taka myśl dostawalam paniki,bo mam synka,którego musze wychować.A teraz jest mi to w sumie obojętne.Co mam o tym myslec?Przeraza mnie to.

-- 16 gru 2013, 20:37 --

Katarzynka a czego tak dokładnie Twoje natrętne myśli dotyczą?

przez Katarzynka40 16 gru 2013, 21:50
elmopl79,
No generalnie egzystencji wlaśnie. Boję sie, że juz w takim stanie zostanę, że będę wegetować, że zwariuję, że nie bedą miała normalnego życia, że jak mi sie cos takiego stało to może miałam depresje o ktotrej nie wiedziałam, że będzie mi sie powstarzać, nawracać, że nie bede mogła normalnie funkcjonować... że świat mi się zwali:(:(:(

przez elmopl79 16 gru 2013, 22:04
Oj widzisz,ja mam dokładnie to samo...To jak to sie ma do minimalnych skutków ubocznych...?Nie chce tak,bo to nie życie,to koszmar,wegetacja...Czuje sie jakby cos we mnie umarlo...

przez Katarzynka40 16 gru 2013, 23:52
elmopl79,
ech, wiesz, jakbym siebie czytała...u mnie jutro 3 tygodnie będę... czytam jak ludzie piszę, ze w nich wstepuje nowe życie... i normalnie im zazdroszczę, ze mi lek jeszcze nie działa... z jednej strony mial jakies przebłyski po 2-3 godziny dziennie, wczoraj było w miarę, a dzisiaj o prostu odechciewa się żyć... dół na maksa, nic mnie nie cieszy, wszytsko wkurza, jestem agreswyna i zmeczona już sytuacją... rodzinka codziennie pyta - juz, już, juz jest lepiej? jeszcze nie?! a dlaczego tak długo? omija mnie mnósatwo uroczystości, świeta nie cieszą, a tak bardzo je kocham, na dodatek nie umiem się nimi cieszyć, nie czuję klimatu:( dolina na maksa :cry:

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 00:02
U m,nie po tym Escitalopramie jedynie życie wygasa...
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez elmopl79 17 gru 2013, 00:02
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
ech, wiesz, jakbym siebie czytała...u mnie jutro 3 tygodnie będę... czytam jak ludzie piszę, ze w nich wstepuje nowe życie... i normalnie im zazdroszczę, ze mi lek jeszcze nie działa... z jednej strony mial jakies przebłyski po 2-3 godziny dziennie, wczoraj było w miarę, a dzisiaj o prostu odechciewa się żyć... dół na maksa, nic mnie nie cieszy, wszytsko wkurza, jestem agreswyna i zmeczona już sytuacją... rodzinka codziennie pyta - juz, już, juz jest lepiej? jeszcze nie?! a dlaczego tak długo? omija mnie mnósatwo uroczystości, świeta nie cieszą, a tak bardzo je kocham, na dodatek nie umiem się nimi cieszyć, nie czuję klimatu:( dolina na maksa :cry:
Katarzynka,skoro lubilas swieta musisz sie zmusić do pozytywnych myśli chociaz na teka swiat.Musisz na sile,chociaz wiem,ze ciezko,ale musisz.Ja wczoraj z synem ubueralam choinkę.Chcialam sie zmusić,żeby nie myslec o tym jak sie źle czuje.Bylo ciezko,ale chociaz na ulamki sekund myslalam o czymś innym.Ja wierze,ze nam sie uda z tym lekiem,ze zadziwia.Na innych dziala,to czemu na nas mialby nie zadzialac?Musi byc dobrze.

-- 16 gru 2013, 23:05 --

Wiktoria87 napisał(a):U m,nie po tym Escitalopramie jedynie życie wygasa...

O,widzę,ze Katarzynka będzie miala koleżankę(tez z Poznania)
Witaj.Jak dlugo bierzesz esci?Tez masz tak potworne skutki po zażyciu esci?

Sortuj wg