ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 15 gru 2013, 12:37
Miko, escitalopram bardzo dobrze tolerowany? wystarczy poczytać ten wątek...

przez gargul 15 gru 2013, 12:39
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Lord Kapucyn 15 gru 2013, 12:39
To są izomery- zwiazek chemiczny może mieć swoje lustrzane odbicia- związki o takim samym wzorze sumarycznym ale różnią się sposobem wiązań albo rozmieszczeniem przestrzennym. Coś jak prawa i lewa ręka- niby to samo, ale jednak nie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 15 gru 2013, 12:41
To izomer citalopramu. Niektóre substancje chemiczne dzielą są na 2 izomery, czasami jeden z tych izomerów wykazuje inne działanie. Czasami rozłącza się taką substancję chemiczną na 2 izomery których połączenie tworzy substancję o innym działaniu niż substancja podstawowa. Tak powstała np. mirtazapina - rozdzielono ją na izomery które połączono otrzymując substancję o trochę innym działaniu.

lunatic proszę Cię, nie będę czytał wątku w którym piszą głównie ludzie którym ten lek nie pasuje. Poczytaj trochę badań klinicznych a nie wątków na forum.
miko84

przez elmopl79 15 gru 2013, 12:46
Dark Passenger napisał(a):Paroksetyna(np. Seroxat) i wenlafaksyna(np. Prefaxine) to dwa najtrudniejsze SSRI/SNRI do odstawienia. Np. po zamachach na World Trade Center producent Seroxatu(GSK) dwukrotnie zwiększył częstotliwość reklam Seroxatu. Zdruzgotanym ludziom masowo wypisywano paro, nikt ich nie informował, że tego leku nie powinno się odstawiać nagle. Ludzie brali to dość długo, poodstawiali z dnia na dzień i zaczęły się- zespoły abstynencyjne, bóle głowy, prąd przechodzący przez mózg, rzygańsko i inne atrakcje.

No widzisz,ja odstawilam ten lek bez problemu.Bralam go przez rok,a ofstawialam biorac1/2tabletki co drugi dzien przez5-6dni.Czytalam niedawno,ze tak sie nie robi,ze trzeba stopniowo pomalutku...Moja mama w latach swietlnosci swojej mlodosci brala paxil(przepisal jej internista),który poinformowal ja,ze to lek na nadciśnienie.Brala go5lat.Po czym inny inyernista stwierdzil,ze to przestarzaly lek,kazal odstawić i przepisal cos tam innego.Mama nie miala żadnych skutków odstawiennych,a odstawila go z dnia na dzien po tak długim stosowaniu Ale ona nie wiedziala,ze to antydepresant:)

przez Lord Kapucyn 15 gru 2013, 12:47
Mirtazapinę rozdzielono na izomery R(-) i S(+), ale ona sama powstała inaczej- jako analog mianseryny. Tutaj już są zmiany we wzorze sumarycznym, bo atomy, grupy funkcjonalne albo inne podstruktury są podmienione innymi atomami, grupami, podstrukturami, choć ogólna struktura związku macierzystego została zachowana.

A o esci to pisałem to samo- że jest według badań skuteczniejszy i lepiej tolerowany niż cital. Ale mam poważne wątpliwości na temat wiarygodności tych badań czy nie były sponsorowane.

Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 15 gru 2013, 12:47
Miko, no moze masz racje, moze ci u których dobrze działa po prostu się nie wypowiadają

przez Lord Kapucyn 15 gru 2013, 12:48
elmopl79 napisał(a):Moja mama w latach swietlnosci swojej mlodosci brala paxil(przepisal jej internista),który poinformowal ja,ze to lek na nadciśnienie.Brala go5lat.Po czym inny inyernista stwierdzil,ze to przestarzaly lek,kazal odstawić i przepisal cos tam innego.

Nie wierzę w to co czytam. To nie jest w ogóle lek na nadciśnienie, ani to nie jest przestarzały lek.

Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 15 gru 2013, 12:52
Paroksetyna na nadciśnienie, escitalopram słabszy od citalopramu do tego stopnia ze w niektórych aptekach bez recepty sprzedają, co ci lekarze jeszcze wymyślą

przez miko84 15 gru 2013, 12:55
Tak pewnie robią lekarze, przepisując lek na nerwy czy depresję a mówią pacjentowi, że lek jest na coś innego. Mi jak się nie znałem za bardzo lekarz przepisał tak doxepinę i pramolan (reumatolog) mówiąc coś o podwzgórzu itp. Po prostu stwierdził nerwicę ale musiał to mi jakoś sprzedać.

lunatic gdzie są takie apteki? Chyba chodzi im głównie o zysk. Widać sporo aptek zrobi dla niego wiele, nawet ponad prawem.
miko84

przez elmopl79 15 gru 2013, 12:58
Dark Passenger napisał(a):
elmopl79 napisał(a):Moja mama w latach swietlnosci swojej mlodosci brala paxil(przepisal jej internista),który poinformowal ja,ze to lek na nadciśnienie.Brala go5lat.Po czym inny inyernista stwierdzil,ze to przestarzaly lek,kazal odstawić i przepisal cos tam innego.

Nie wierzę w to co czytam. To nie jest w ogóle lek na nadciśnienie, ani to nie jest przestarzały lek.

Tak tak,wiem.Ona przez te5lat nawet nie wiedziala,ze bierze antydepresant.Nie czyta ulotek i wierzy w to co jej miwia lekarze:)Usmialam sie z tego faktu jak nie wiem.Jak jej pokazalam jaki to lek na nadciśnienie,to nie chciala mi wierzyć,bo ona twierdzila,ze nerwice pokonala sama,bez żadnych lekow,ze tylko czasami relanium...Chodzilo o to,ze ona sie szybko uporala z nerwica a ja musze brać leki.Wiec zaprowadzilam ja na wizyte,ktora mialam y mojej p.dr.i ona jej wytlumaczyla co to za lek przestarzaly.....:)

przez lunatic 15 gru 2013, 13:00
Miko, cytuje tylko wcześniejsze posty w których było ze jeden lekarz stwierdził ze esci jest tak słaby ze nawet go bez recepty idzie dostać w niektórych aptekach, nie wiem o jakie mu chodziło

przez elmopl79 15 gru 2013, 13:02
lunatic napisał(a):Paroksetyna na nadciśnienie, escitalopram słabszy od citalopramu do tego stopnia ze w niektórych aptekach bez recepty sprzedają, co ci lekarze jeszcze wymyślą

No mowie powaznie!!!Dlatego w pewnym momencie zaczelam mieć mocne powątpiewania co do prawdomówności jakiegokolwiek lekarza i tego co wypisują....

przez kloss 15 gru 2013, 13:04
Jak myślicie ile czasu potrzeba na pełne rozkręcenie się Nexpramu 10 mg?

Sortuj wg