ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 14 gru 2013, 22:49
Katarzynka,wyrówna sie to samopoczucie.Mnie sie wydaje,ze juz sie normuje.Sa w ciągu dnia zawachania,ale to nie to samo co wcześniej.Oj,poranki byly okropne,aż sie balam otwierać oczu.Zreszta mnie budzily potworne leki i panika i to gorace uczucie w brzuchu...

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 22:56
elmopl79,
Ja nadal poranki mam nieciekawe, choć musze przyznać, że przymulenie nie trwa już wiele godzin, ale skróciło się...(nie jestem juz jak typowo naćpana tylko bardzie senna i nic mi sie nie chce, ale chyba trzeźwiej myślę niz jeszcze kilka dni temu, kiedy mysli mi sie totalnie plątały...) ale i tak moje samopoczucie poranne/południowe do popoludniowo/wieczornego to ja dzien do nocy... tak do 15.00 mam jakiś niepokój, a potem mi odblokowuje żołąde, lęk zmniejsza się a ja mogę coś zjeść, bez obawy, że zwymiotuję...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 14 gru 2013, 23:05
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
Ja nadal poranki mam nieciekawe, choć musze przyznać, że przymulenie nie trwa już wiele godzin, ale skróciło się...(nie jestem juz jak typowo naćpana tylko bardzie senna i nic mi sie nie chce, ale chyba trzeźwiej myślę niz jeszcze kilka dni temu, kiedy mysli mi sie totalnie plątały...) ale i tak moje samopoczucie poranne/południowe do popoludniowo/wieczornego to ja dzien do nocy... tak do 15.00 mam jakiś niepokój, a potem mi odblokowuje żołąde, lęk zmniejsza się a ja mogę coś zjeść, bez obawy, że zwymiotuję...
Czyli idzie ku lepszemu.Popatrz co dzialo sie tydzień temu....Bedzie dobrze.Ja dzisiaj nawet zrabalam męża,a jak do tej pory bylo mi obojetne co on robi,byle żeby byl obok.Ha,ha,ha.....Dlatego mowie,ze idzie ku lepszemu:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monapayne 14 gru 2013, 23:32
Bez sensu, w ogóle nie mam apetytu. W ogóle. Czuję się okej. Ale co z tego.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez gargul 14 gru 2013, 23:38
Katarzynka40 napisał(a):gargul,
A jak Twoje samopoczucie? Stabilnie?

W ostatnim czasie tak. Oczywiście nie znaczy to, że wszystkie dni są git i tylko tęcza w głowie.
Trzeba się przyzwyczaić do tego że jak każdy inny człowiek, będziemy mieli i lepsze i gorsze dni. Trzeba o tym pamiętać, bo mamy tendencję to wyolbrzymiania pewnych spraw :)

Ja dzisiaj w skowronkach. Uwielbiam sobotnie poranki. Mogę sobie poleniuchować w łóżku do 10. Najlepszy dzień tygodnia.
A teraz leże z żonką piję winko, zagryzam serem i oglądamy American Pie. Żyć nie umierać! :)

Nie poddawajcie się, a dobre dni nadejdą. Nie zauważycie nawet kiedy.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Katarzynka40 15 gru 2013, 01:01
gargul,
Trzymam Cię za słowo, że dobre dni nadejdą:) jak mam na razie w miarę wieczory, poranki są fatalne jeszcze:(
Tak, zdaję sobie sprawę, że nie wszystko bedzie super i kolorowo, bo wtedy nawet byłoby ...sztucznie, będa dni lepsze i gorsze, byle bez ataków i niepotrzebnych stresów...
Odliczam dni, bo mam nadzieję, że na dniach odczuję poprawę...Oby...

Cieszę się, że masz się dobrze, miłego spędzania czasu z żonką:) 8) 8)

-- 15 gru 2013, 00:03 --

elmopl79,
jak Mąz dostaje od Ciebie opr... to rzeczywiście idzie ku lepszemu:):):)
Ja teraz też ok, popołudnie i wieczór sa ok, ale ranka juz sie boję...

Lecę powoli, spokojnej nocy życzę, do jutra, w zasadzie do dzisiaj, bo już jest niedziela:)
papa
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 15 gru 2013, 01:07
Katarzynka,ja uciekam spac,bo dzisiaj to jakas taka padnięta jestem.Melduj jutro o swoim samopoczuciu:)Spokojnej nocy i jak zwykle,radosnego poranka:)Pa.

przez rinakata 15 gru 2013, 01:25
Ja też słyszalam że escitalopram jest mocniejszym lekiem od citalu, ale działanie ma takie samo jak cital tylko wejscie jest łagodniejsze i mozna brać mniejsze dawki zeby podziałało jak większe dawki citalu. chciałabym zeby pomogło.
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez elmopl79 15 gru 2013, 10:36
Witam,witam....i o zdrowie pytam....:)Katarzynka jak poranek?Ja myslalam,ze pośpię sobie dluzej a tu jak na zlosc...Cos w ogóle nie moglam spac,krecilam sie jak nie wiem.Na początku spożywania leku spali mi sie tak fajnie wygodnie.Wstawslam rano przed budzikiem....A teraz jakoś tak ciezko śpię.No ale pogoda za oknem raz robi swoje.A ja na dodatek jestem niskocisnieniowcem.

przez kloss 15 gru 2013, 10:44
Witaj elmopl79 :) Ja ze snem na esci, to miałem już różnie - na początku brania była senność, potem po tygodniu było wczesne wybudzanie się i brak możliwości dalszego pójścia spać, a teraz pojawiła się znowu megasenność - dzisiaj spałem 12 godzin. Nie wiem, może organizm nadrabia to, czego mu brakowało???

przez elmopl79 15 gru 2013, 10:47
rinakata napisał(a):Ja też słyszalam że escitalopram jest mocniejszym lekiem od citalu, ale działanie ma takie samo jak cital tylko wejscie jest łagodniejsze i mozna brać mniejsze dawki zeby podziałało jak większe dawki citalu. chciałabym zeby pomogło.

Nie wiem czemu mi tak powiedział tamten lekarz....Moze to zależy jaki przedstawiciel medyczny przyjezdza i co oferuje....Natomiast on bardzo wierzy w seroxat,mówi,ze to edpamial lek.
A moja obecna pani dr.nie chce go przepisywać,bo ta znowu twierdzi,ze potem są duże problemy z jego odstawieniem....Kazdy lekarz ma swój ogródek...swoje doświadczeni i swoje przekonania.

-- 15 gru 2013, 09:53 --

Witaj kloss:)Ja to juz nie chce zganiać winy na esci:)i teraz obwinaiam za to pogode:)Myślę,ze ona tez ma na nas nerwicowvow duży wplyw,a dodatkowo jeszcze leki....Ale to spanie na esci na początku ewidentnie mi sie podobalo.Bylo tak spokojne,wygodne.Wieczoram zamykalam oczy,a otwieralam rano taka wyspana...Fajnie tak.No ale cóż...raz na wozie raz pod wozem:)

przez kloss 15 gru 2013, 11:05
Liczę na to, że mi przejdzie ta senność :)

przez elmopl79 15 gru 2013, 11:14
Kloss,a ile Ty juz bierzesz to esci?Co do senności,to wydaje mi sie,ze z nią to będzie roznie.

przez Lord Kapucyn 15 gru 2013, 11:39
Citalopram jest sprzedawany w postaci racematu(mieszaniny) enancjomerów R-citalopramu i S-citalopramu w proporcji 50/50%- co oznacza, że w dawce 10-40mg citalopramu jest 5-20g S-citalopramu i 5-20mg R-citalopramu(który nie wykazuje działania przeciwdepresyjnego).

Escitalopram to 100% S-citalopram, zatem w dawce 5-20mg jest 5-20mg S-citalopramu.

Oba leki zostały wymyślone przez ten sam koncern farmaceutyczny- H.Lundbeck. Jak im w 2003 r. wygasał patent na citalopram(co umożliwiłoby produkcję generyków citalopramu innych firmom) to po prostu wprowadzili tę subtelną zmianę i złożyli wniosek o rejestrację escitalopramu. W teorii escitalopram ma być lepszy od citalopramu, bo rzekomo zawarty w racemacie R-citalopram mimo, że nie wykazuje działania przeciwdepresyjnego to jest aktywny biologicznie i mógł blokować receptory nie pozwalając się S-citalopramowi do nich przyłączyć. Jeżeli ktoś przechodził z citalopramu(np. Cital) na escitalopram(np. Mozarin) to mógł odnieść pewne korzyści, jeśli w odwrotną stronę(escitalopram->citalopram) to raczej nie. W praktyce jest to bardzo błyskotliwy zabieg marketingowy pozwalający sprzedać to samo i to drożej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg