ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 19:56
elmopl79,
No mam nadzieję, ale generalnie czuję się tak dziwnie, jakby nie do końca jak ja...i to mnie jakos stresuje:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez rinakata 14 gru 2013, 21:12
Witajcie. Kiedyś brałam citalopram - cital w dawce 20 mg. Dwa razy do niego wracałam gdy była potrzeba. Za pierwszym jak i za drugim razem bardzo dobrze mi pomógł. Jakis czas temu nerwica kolejny raz dała o sobie znac. Poczatkowo wlasnie dostalam mozarin w dawce 5 mg. Bralam go miesiac nie pomogł mi, czulam się zle i szybko odstawiłam (zaczełam tez duzo jesc) Lekarz dał mi seraline, dawka 50 bylo ok i musiala zwiekszac bo lęki wracały. Zaczełam brać 100 mg. Mija 4 miesiac. Nie czulam sie dobrze. Nie tak jak wczesniej na citalu. Stwierdzilam ze chce do niego wrocic. Wiec lekarz znow zaproponował ESCITALOPRAM. w dawce 10 mg.. Chcialabym zeby bardzo pomogł. Dziś wzielam 1 tabletke. Wczoraj jeszcze bylam na setce serty.. czego sie spodziewac?????pomoze mii?? w sumie to sama jestem ciekawa. Jakie są skutki.. itp. Do tego doszla mi jakis czas temu tarczyca, zbyt duzy dehaes o4, i testosteron,. biore tez z rana 25 mg eutyroksu. Mogę go brac razem z mozarinem. \

JAKIE MACIE PRZEZYCIA Z DAWKA 10 mg ????
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 21:19
rinakata,
Witaj, Skoro przez miesiąc brałas i piszesz, że Ci nie pomógł, to dlaczego nie wybrałaś czegos jeszcze innego? Ja jestem 18 dzień na esci, w tym 8 na dawce 10 mg, czekam na poprawę. Już postanwoiłam, że jak do 4 tygodni nie będzie poprawy to zmieniam na coś innego, bo strasznie dużo męczarni (skutków ubocznych) mnie ten lek kosztuje. A Ty wcześniej miałaś jakies skutki uboczne esci?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gargul 14 gru 2013, 21:23
Katarzynka40 napisał(a):Słuchajcie,
a do esci można brać jakieś ziołowe, typu walerianka?

Ja się dwa razy dziennie wspomagam melisą.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez elmopl79 14 gru 2013, 21:26
rinakata napisał(a):Witajcie. Kiedyś brałam citalopram - cital w dawce 20 mg. Dwa razy do niego wracałam gdy była potrzeba. Za pierwszym jak i za drugim razem bardzo dobrze mi pomógł. Jakis czas temu nerwica kolejny raz dała o sobie znac. Poczatkowo wlasnie dostalam mozarin w dawce 5 mg. Bralam go miesiac nie pomogł mi, czulam się zle i szybko odstawiłam (zaczełam tez duzo jesc) Lekarz dał mi seraline, dawka 50 bylo ok i musiala zwiekszac bo lęki wracały. Zaczełam brać 100 mg. Mija 4 miesiac. Nie czulam sie dobrze. Nie tak jak wczesniej na citalu. Stwierdzilam ze chce do niego wrocic. Wiec lekarz znow zaproponował ESCITALOPRAM. w dawce 10 mg.. Chcialabym zeby bardzo pomogł. Dziś wzielam 1 tabletke. Wczoraj jeszcze bylam na setce serty.. czego sie spodziewac?????pomoze mii?? w sumie to sama jestem ciekawa. Jakie są skutki.. itp. Do tego doszla mi jakis czas temu tarczyca, zbyt duzy dehaes o4, i testosteron,. biore tez z rana 25 mg eutyroksu. Mogę go brac razem z mozarinem. \

JAKIE MACIE PRZEZYCIA Z DAWKA 10 mg ????
A czy mozarin to nie esci....

-- 14 gru 2013, 20:31 --

Czemu nie wrócisz do citalu?Jeśli Ci pomogl dwa razy....Esci juz bralas,no w mniejszej dawce,ale źle sie pi nim czulas?

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 21:33
gargul,
A jak Twoje samopoczucie? Stabilnie?

przez rinakata 14 gru 2013, 21:35
MOZARIN TO ESCITALOPRAM. Ale wydaje mi się, że za krótko go brałam wtedy, jedynie miesiąc... I mała dawka bo 5 mg. Postanowiłam że pobiorę dłużej i może zadziała ?
Na sertalinie poczułam jako tako poprawe ale nie całkiem, zaczęłam mieć dziwne zachwiania, byłam nazbyt pobudzona.
Po 4 miesiacach,.
A po 4 misiącach kiedys na citalu zapomniałam co to nerwica. Dlatego próbuje znów ale z esci. Z wiekszą dawką - 10 jak nie to dalej więcej..
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 21:45
escitalopram to nie jest identycznie to samo co citalopram, może stąd tez różnica ... na citalu czułas się dobrze, a na esci niekoniecznie...

przez elmopl79 14 gru 2013, 22:31
Dlatego pytalam o cital,czemu nie od razu ten lek.Mnie jeden lekarz powiedział,ze cital jest dobrym lekiem,a esci....za slabym.Dlatego Katarzynka tak bilam sie z myślami odnośnie esci....

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 22:33
elmopl79,
Ja słyszałam, że esci jest mlodszym bratem citalu, lekiem nowocześniejszym i ma mniej :lol: skutków ubocznych od citalu

przez lunatic 14 gru 2013, 22:34
elmopl79 napisał(a):Dlatego pytalam o cital,czemu nie od razu ten lek.Mnie jeden lekarz powiedział,ze cital jest dobrym lekiem,a esci....za slabym.Dlatego Katarzynka tak bilam sie z myślami odnośnie esci....

hehe, wystarczy poczytac pare minut na necie zeby zobaczyc ze escitalopram dziala silniej od citalopramu, dlatego jest w mniejszej dawce, ciekawe co ci lekarze jeszcze wymysla

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 22:36
Zmieniając temat, nie pojmuję dlaczego tak jak teraz nie mogę sie czuć cały dzień:( co jest, że rano jest koszmar, do 15-16.00 tak srednio, a najlepiej po 17.00???
Ktoś zna odpowiedź na to? tabletki biorą o 10.00 i 18.00...

-- 14 gru 2013, 21:37 --

lunatic,
Są lekarze i lekarze, niektórzy powinni poczytać to Forum, to chyba wiele by się nauczyli, a tak, teoria jedno, praktyka drugie:(
Niestety:(

przez elmopl79 14 gru 2013, 22:43
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
Ja słyszałam, że esci jest mlodszym bratem citalu, lekiem nowocześniejszym i ma mniej :lol: skutków ubocznych od citalu
Katarzynka,ta pani dr.,ktora mi go przepisala tez wlasnie tak mowila,ze to nowy lek,ze dziala tak jak cital,tylko ma mniejsze skutki uboczne....Ja przed esci mialam przepusany Cital i wzielam pól tabletki...tez mialam niezle jazdy,wiec zrezygnowalam,nie chcialam sie męczyć.Ale potem pobieglam do mojej obecnej pani dr,no i bach receptę na esci....Po tym jak sie źle czulam ok2tygodnia,skontaktowalam sie z poprzednim lekarzem-wiesz,tonący brzytwy sie chwyta...Pytalam o esci,a on mi powiedział,ze to na pewno nie to samo co cital ze jest slaby i ze on swoim pacjentom nie przepisuje tego leku,i zazartowal,ze lek ten mozna kupić w niektórych aptekach bez recepty.Dlatego mialam taki balagan w glowie odnośnie esci...

przez lunatic 14 gru 2013, 22:45
,i zazartowal,ze lek ten mozna kupić w niektórych aptekach bez recepty.Dlatego mialam taki balagan w glowie odnośnie esci...

chyba mu się coś w głowie poprzewracało

Sortuj wg