ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 13 gru 2013, 22:18
lunatic napisał(a):Dark Passenger,
Orientujesz się jaki wpływ na układ krążenia może mieć paroksetyna albo bupropion? Połączyłęm oba leki wg zaleceń lekarza i bardzo mi zwalniają nagle tętno, w ogole jakies niemiarowe się robi plus jakies dziwne odczuwanie tego, trudno to opisac, ale jak bralem te leki pojedynczo nie bylo czegos takiego, nie wiem czy w takim razie moge je dalej brac razem czy nie
U mnie seroxat wręcz przyspieszal tętno i powodowal wzrost ciśnienia.Tak wtedy reagowal mój organizm na ten lek.

przez lunatic 13 gru 2013, 22:20
Kalebx3 napisał(a):Lunitic , przynajmnie Paroksetyna brana do tych standartowych dawek 20mg ma na układ sercowo- krwionośny bardzo pozytywny wpływ . Rozrzedza krew , działa podobnie do aspiryny tylko innymi mechanizmami. Przynnajmnie j zawał i zator mi nie grozi .

chodzi mi o połączenie tych leków, tak jak pisałem jak brałem je osobno nie było czegoś takiego, jak połączyłęm myślałem ze się znajde na pogotowiu, zmniejszyłem dawki, jest to słabiej nasilone ale ciągle jest, nie wiem o co chodzi, a nie moge brac ani samej paroksetyny ani samego Wellbutrinu

-- 13 gru 2013, 21:21 --

U mnie seroxat wręcz przyspieszal tętno i powodowal wzrost ciśnienia.Tak wtedy reagowal mój organizm na ten lek.

Ale to było przejściowe tylko, no nie? czy zostało na stałe?

przez monapayne 13 gru 2013, 22:25
Dark Passenger, oczywiście, że widziałam. Na oddziale. To nie są bzdury. Podobało mi się po tym. Żałuję, że nie dostałam więcej. tzn. - mój organizm żałuje.
Ostatnio edytowano 13 gru 2013, 22:26 przez monapayne, łącznie edytowano 1 raz
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 13 gru 2013, 22:25
Napiszę może dokładniej o co chodzi, moze ktoś miał coś podobnego. Kładę się spać, tętno zaczyna się nieregularne, w momencie dłuższego odstępu między kolejnymi uderzeniami az zrywam się z łóżka, aż to w głowie odczuwam, pojawiają się chwilowe dość silne zawroty głowy i uczucie jakbym miał zemdleć za chwile, nie jest to na pewno napad lęku

przez elmopl79 13 gru 2013, 22:26
lunatic napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):Lunitic , przynajmnie Paroksetyna brana do tych standartowych dawek 20mg ma na układ sercowo- krwionośny bardzo pozytywny wpływ . Rozrzedza krew , działa podobnie do aspiryny tylko innymi mechanizmami. Przynnajmnie j zawał i zator mi nie grozi .

chodzi mi o połączenie tych leków, tak jak pisałem jak brałem je osobno nie było czegoś takiego, jak połączyłęm myślałem ze się znajde na pogotowiu, zmniejszyłem dawki, jest to słabiej nasilone ale ciągle jest, nie wiem o co chodzi, a nie moge brac ani samej paroksetyny ani samego Wellbutrinu

-- 13 gru 2013, 21:21 --

Ale to było przejściowe tylko, no nie? czy zostało na stałe?
Przeszlo,ale ja na tym leku i tak mialam wyższe cisnienie-nie wysokie tylko wyższe.Ogolnie mam tendencje do niskiego.Wiesz,moja mama brala go na nadciśnienie....

przez lunatic 13 gru 2013, 22:27
po paroksetynie było wyższe?

przez Katarzynka40 13 gru 2013, 22:28
lunatic,
A nie sa to tzw. dodatkowe, przedwczesne skurcze?
Znam to, nerwicowcy niestety mają tą przypadłość, wrażenie jest nieciekawe:(
może te dwa leki zbyt pobudzają i dlatego je wywołują?
Ostatnio edytowano 13 gru 2013, 22:32 przez Katarzynka40, łącznie edytowano 1 raz
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Kalebx3 13 gru 2013, 22:30
Paro na pewno nie podwyższa ciśnienia , może ( jak juz ) tylko je obniżać ,ew. zmniejszać ilośc uderzeń seca na minute , ale to raczej pozytyw , bo serce sie nie przemęcza.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez monapayne 13 gru 2013, 22:30
Aha, pomyliłam się, sorry. :D Pozdrawiam starych.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez elmopl79 13 gru 2013, 22:31
Lunatic,ja na początku brania tego leku,jak kladlam spac i lezalam na lewym boku,to czulam,ze serce podnosi mnie cala....To bylo bardzo nieprzyjemne.Moze to cis w rodzaju arytmi.Ale to to juz do ksrdiologa,moze zleci holtera...

przez lunatic 13 gru 2013, 22:31
Katarzynka40 napisał(a):lunatic,
A nie sa to tzw. dodatkowe skurcze?
Znam to, nerwicowcy niestety mają tą przypadłość, wrażenie jest nieciekawe:(
może te dwa leki zbyt pobudzają i dlatego je wywołują?

nie mam pojęcia, pierwszy raz pojawiło się to w dniu gdy na wieczór wziąłem paroksetyne a wcześniej rano pierwszą dawkę Wellbutrinu, wcześniej przy samej paroksetynie tego nie było, sory ze pisze o tym w dziale escitalopramu ale w dziale paroksetyny jedna osoba stwierdziła ze dyskusja o tym nie ma sensu wiec dalsze pisanie w taki sposob dla mnie tez nie ma sensu tam

przez kloss 13 gru 2013, 22:33
Heja. Katarzynko dziękuje za buziaka :) głowa do góry - będzie dobrze. Pozytywne nastawienie, to już połowa sukcesu. Ja dzisiaj byłem na wigilii firmowej i właśnie wróciłem. Zero lęków, stresów - tylko jedzonko, żarty, pogaduchy :)

przez elmopl79 13 gru 2013, 22:34
Kalebx3 napisał(a):Paro na pewno nie podwyższa ciśnienia , może ( jak juz ) tylko je obniżać ,ew. zmniejszać ilośc uderzeń seca na minute , ale to raczej pozytyw , bo serce sie nie przemęcza.

Dla mnie tez to bylo dziwne,ale tak bylo,mialam straszne skoki ciśnienia.Tak jak pisalam,moja mama dostala ten lek na obniżenie ciśnienia...u mnie bylo na początku na odwrót.

przez magnolia84 13 gru 2013, 22:36
lunatic napisał(a): sory ze pisze o tym w dziale escitalopramu ale w dziale paroksetyny jedna osoba stwierdziła ze dyskusja o tym nie ma sensu wiec dalsze pisanie w taki sposob dla mnie tez nie ma sensu tam

nie wyolbrzymiaj. Nikt Ci w tamtym wątku nie zabronił pisać. Chyba mogę wyrazić swoją opinię w temacie? Nie jestem tam jedyną osobą, z którą piszesz. Trochę więcej zdrowego dystansu, a mniej nadinterpretacji!
magnolia84

Sortuj wg