ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 12 gru 2013, 15:25
A nie zastanawiasz sie Katarzynka jak to jest i od czego to zależy....Czarnydiabel na polowce tabletki i czuje sie dobrze-z czego ja osobiście sie bardzo ciesze,bo nikt nie powinien cierpiec od nerwicy czy ubokow leku.Id czego to zależy....?Nadtawienia?
Mów nam tu szybciutko Czarnyduabel,jak wygladalo Twoje nastawienie do tego leku i jakie miales objawy przed braniem leku?:)

przez czarnydiabeł 12 gru 2013, 15:42
elmopl79 napisał(a):Mów nam tu szybciutko Czarnyduabel,jak wygladalo Twoje nastawienie do tego leku i jakie miales objawy przed braniem leku?:)

Moje nastawienie do leku było pozytywne. Starałem się dobrze nastawić do wizyty i psychiatry (szedłem pierwszy raz w życiu), do leku, leczenia itd. Przecież poszedłem tam po pomoc do osoby która jest fachowcem i wierzyłem że mi pomoże.
Objawy? Ciągły stres, wewnętrzny niepokój, potrzeba ciągłego parcia do przodu, prędzej, prędzej (sam nie wiedziałem gdzie i po co pędzę), poddenerwowanie, agresywne reakcje w stosunku do innych ludzi (w tym bliskich), nadmierna wybuchowość i pobudzenie, ciągle rozdrażnienie, stany depresyjne (wszystko jest bez sensu, nic mnie nie cieszy, totalny brak radości z życia), myśli samobójcze, izolowanie się od ludzi (nie miałem ochoty na żadne wyjścia i spotkania ze znajomymi), opryskliwość, nihilizm, nadużywanie alkoholu. To chyba z grubsza z tym poszedłem do psychiatry. :D
czarnydiabeł

przez elmopl79 12 gru 2013, 15:50
czarnydiabeł napisał(a):
elmopl79 napisał(a):Mów nam tu szybciutko Czarnyduabel,jak wygladalo Twoje nastawienie do tego leku i jakie miales objawy przed braniem leku?:)

Moje nastawienie do leku było pozytywne. Starałem się dobrze nastawić do wizyty i psychiatry (szedłem pierwszy raz w życiu), do leku, leczenia itd. Przecież poszedłem tam po pomoc do osoby która jest fachowcem i wierzyłem że mi pomoże.
Objawy? Ciągły stres, wewnętrzny niepokój, potrzeba ciągłego parcia do przodu, prędzej, prędzej (sam nie wiedziałem gdzie i po co pędzę), poddenerwowanie, agresywne reakcje w stosunku do innych ludzi (w tym bliskich), nadmierna wybuchowość i pobudzenie, ciągle rozdrażnienie, stany depresyjne (wszystko jest bez sensu, nic mnie nie cieszy, totalny brak radości z życia), myśli samobójcze, izolowanie się od ludzi (nie miałem ochoty na żadne wyjścia i spotkania ze znajomymi), opryskliwość, nihilizm, nadużywanie alkoholu. To chyba z grubsza z tym poszedłem do psychiatry. :D
Oj,to ja to wszystko mam po esci-no oprócz nadużywania alkoholu.Nie mialam depresji-a teraz ja mam i to mega...Czuje bezsens,brak możliwości poprawy tego stanu.Przed lekami tego nie bylo.Czuje sie jak wrak czlowieka.Choc bylo przez dwa wieczory tak,ze wariowalam z dzieckiem jak za starych dobrych czasów...A potem poranki znowu tragiczne...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pika30 12 gru 2013, 15:58
skoro esci jest słabym lekiem to poproszę o coś mocniejszego co postawi mnie na nogi , byle szybciutko

-- 12 gru 2013, 15:00 --

nie wizięłam dziś tego leku, mam trochę wyrzuty że może zbyt pochopnie postępuję, właśnie co chwila targają mną różne myśli, raz tak raz siak, zmienne nastroje mam jak cholera. raz wydaje mi się że jest ok, raz że tragedia, też tak macie ? a może ja choruję na jakąś inną chorobę psychiczną?

przez elmopl79 12 gru 2013, 16:06
pika30 napisał(a):skoro esci jest słabym lekiem to poproszę o coś mocniejszego co postawi mnie na nogi , byle szybciutko
Pika,mnie jeden psychiatra tak powiedział.Pala reszta twierdzi,ze to dobry lek nowej generacji.Gdyby byl slaby,to robilby to co robi?Nie sadze.Moze jest jakas substancja,której nasz organizm nie toleruje i musi sie do niej przyzwyczaić.To nie tik taki.One w końcu maja wplyw na nasza "centrale"Nue wiem jakie obszary mozgu ma pobudzić esci.Wiem,ze dotknal wszystkiego tego co bylo na samym początku walki z nerwica i jej atakami.Wtedy nad tym nie oaniwalam.Teraz tez tak jest.Moze to tak musi byc,moze zostaly pobudzone obszary najslabsze,które wymagają naprawy i ten lek wlasnie to zrobi....taka mam nadzieje.

-- 12 gru 2013, 15:11 --

Na zadna chorobe psychiczna.To są po prostu wyrzuty sumienia.Niech Toba nie targają...podjelas taka decyzje i koniec.Pojdziesz do lekarza na konsultacje to wtedy dowiesz sie wszystkiego.Mize da cis innego,mize sopronujesz go jeszcze raz...Bedziesz mogla sie spokojnie zastanowic.

przez monapayne 12 gru 2013, 16:26
umuntu, ale mi się wydaje, że wszystkie ssri tak powodują. Że akurat to działa podobnie... Sertralina działa dodatkowo na dopaminę, a mimo to mnie też znieczuliła dość. Escitalopram raczej nie wydaje mi się żeby jakoś szczególnie robił tak, że masz zerowe reakcje na neg. i pozytywy. Po prostu wycisza...

Może sertralina by Cię pobudziła do życia?...

Ale skoro jesteś przeciwniczką leków to może warto zabrać się za tą depresję z innej strony?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez umuntu 12 gru 2013, 16:44
[/b]robotnica[/b] dzięki za odpowiedź,
z innej strony to chodzę na terapię i w tym momencie wydaje mi się, że bez leków lepiej bym sobie radziła niż na nich, ale obawiam się, że lekarka nie będzie chciała ryzykować, jeśli pozwoli mi podjąć decyzję, to odstawię.
"Everything happens for a reason." I'd like to believe that.

przez pika30 12 gru 2013, 17:45
robotnica, mnie to nie wycisza, tylko zamula, powoduje że nie mam chęci do życia, że nic mi się nie chce robić, nawet wstać z łóżka i robić dziecku mleko, wszystko robię z wielką niechęcią.
umuntu, super że chodzisz na psychoterapię , ja też koniecznie muszę się tego podjąć. jaka to psychoterapia, może psychodynamiczna?

-- 12 gru 2013, 16:45 --

Katarzynka40, jak samopoczucie? poprawiła się pod wieczór?

przez monapayne 12 gru 2013, 18:00
pika30, moja mama też tak miała na poczatku. Bierze 6 mies. i jest super wg niej. Ja na razie czekam az bedzie lepiej.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez umuntu 12 gru 2013, 18:54
pika30 tak na psychodynamiczną chodzę, 3 miesiąc, na razie bez rewelacji, ale nie rezygnuję wiedząc, że to musi potrwać jeśli ma przynieść efekty.

robotnica a Twoja mama na co bierze Esci?
"Everything happens for a reason." I'd like to believe that.

przez pika30 12 gru 2013, 19:06
umuntu, a na co ty bierzesz esci? bo ja dostałam na natręctwa myślowe, na lęki.

przez elmopl79 12 gru 2013, 19:07
Katarzynka co u Ciebie?

przez pika30 12 gru 2013, 19:08
robotnica, chcę swój stan skonsultować jeszcze z dwoma lekarkami, no poprostu tak mam, muszę być pewna że jestem dobrze leczona, nie wykluczam że jeszcze będę musiała wrócić do esci. Dziś je odstawiłam , chyba nic się nie stanie ? można tak normalnie przestać brać?

przez elmopl79 12 gru 2013, 19:13
pingwin75 napisał(a):Po 3 miesiącach katuszy wszystko nabiera innych barw .Od 2 tygodni wszystko się w głowie układa .Warto było czekać ! Nie zniechęcajcie się , musicie wytrzymać te trudne dni .Oby to dziadowstwo nigdy nie nawracało .Pozdrawiam .

Pink Floyd - Comfortably Numb

Halo?
Jest tam kto?
Po prostu skiń głową, jeśli mnie słyszysz
Czy ktoś jest w domu?
No dalej...
Podobno fatalnie się czujesz.
Mogę złagodzić twój ból
I znów postawić cię na nogi.
Odpręż się.
Wpierw będę potrzebował nieco informacji.
Tylko podstawowe fakty
Możesz pokazać, gdzie boli?
Nie boli, odpływasz

Odległy dym statku na horyzoncie
Docierasz tylko falami
Twe wargi się poruszają, lecz nie słyszę, co mówisz
Kiedy byłem dzieckiem, dostałem gorączki
Wydawało mi się, że moje dłonie stały się jak dwa balony
Teraz znów mam to samo uczucie
Nie umiem tego wyjaśnić; nie zrozumiałbyś
Nie jestem sobą
Stałem się przyjemnie odrętwiały.

Doskonale
Tylko małe ukłucie
Nie będzie więcej: "AHHHHHHHH!"
Choć możesz czuć niewielkie mdłości
Czy możesz wstać?
Tak, myślę, że to działa.
To pomoże ci jakoś przetrwać show.
No, dalej, pora już się zbierać.[/quotKatarzynka,studiuje stare wpisy....po3miesiacach ...?O matko!

-- 12 gru 2013, 18:19 --

pika30 napisał(a):robotnica, chcę swój stan skonsultować jeszcze z dwoma lekarkami, no poprostu tak mam, muszę być pewna że jestem dobrze leczona, nie wykluczam że jeszcze będę musiała wrócić do esci. Dziś je odstawiłam , chyba nic się nie stanie ? można tak normalnie przestać brać?

Pika,z doświadczenia wiem,ze lepiej trzymac sie jednego lekarza.A co do odstawienia.Musisz zapytac lekarza,bo Ty bylas juz chyba na10,tak?Mozesz zapytac tez czy moglabys Np.przyjac jutro normalna dawke dalej....z tego co wiem,to mozna,bo to tak jak pominiecie dawki.Masz czas sie zastaniwic do jutra.

Sortuj wg