ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 12 gru 2013, 13:29
Katarzynka kazdy jeden kaze brać,ze to dobry lek.Ja to juz zwiedzilam chyba z pięciu psychiatrów dowiadując sie o ten lek.Bylam u pani dr.gdzie niegdys uczeszczalam na oddzial dzienny-chwalila lek,ze nowej generacji,ze nie powinnam mieć takich skutków jak opisuje,ze to ja sie tak nakrecilam na branie lekow.Potem,jak bylam z synem pani psycholog zaproponowala mi konsultacje z psychiatra,żeby sie zapytala innego lekarza co sadzi o tym leku.Nie chcialam zbytnio,bo mam juz dosyc...ok,ale poszlam.Oani dr.mowi,ze lek dość dobry.Zeby nie czytac ulotki,bo firmy farmaceutyczne musza piasac wszystko....Mowila,żeby brać,ze ten lek nie daje takich skutków ubocznych,które opisuje,ze to autosugestia,ze tak sie nakrecilam....Dzisiaj bylam u pani dr do której chodzila moja mama.Tez mowila ze to dobry lek,ze nowy,ze one wszystkie maja jakieś tam skutki uboczne ale nie zawsze one występują,a naoewno nie w takim nasikeniu.Kazala brać i nie czytac forum:)Kazdy mówi,ze to ja sie nakręcam,ale ja ewidentnie czulam na polowce,ze to jest od leku.To islabienie,beznadzieja,odrealnienie,mega,mega depresja,brak apetytu,okropne pory poranne i leki,które tak naprawdę tiwarzyszyly mi caly dzien.A rano to nawet ubrać czy umyć mi sie nie chcialo,bo to byl nie kase wysuikek.Bylo mi obojetne w co sie ubiorę,czy moje dziecko ma odrobione lekcje czy nie....przed lekami nie mialam takiego stanu,to mnie przerazalo i te myśli,ze zaraz zwariuje,ze te leki wcale mi nie pomoga,ze tylko zrobia ze mnie wrak czlowieka...
jak zmniejszylam to poczulam sie lepiej,ale dalej prowadze boj w glowie brać nie brać.Dakwj mam zamieszanie i myśli,ze zwariuje od tego wszystkiego.Zaczelam gorzej spac i doszlam do wniosku,ze musze zwiększyć ta mikroskopijna dawke u isc dalej,ale nadal bije sie z myślami czy to dobry lek,czy nie jakieś g...wno.Bo żeby aż tak sie czuc po leku,który ma pomoc stanąć na nogi...?

-- 12 gru 2013, 12:42 --

Myślę Katarzynka,ze w naszym przypadku zdradzieckie jest poriwnywanie do tego jak bylo na innym leku i ze przed braniem esci vzulysmy sie w miarę ok.Ale czy na pewno tak bylo?Gdybysmy czuly sie ok,to po co bysmy wybieramy sie do lekarzy?A w tamtym okresie,gdzie bralo sie pierwszy raz lek-przynajmniej w moim przypadku,to czulam sie potwornie,nie funkcjonowalam.Leki,duszności panika....seroxat postawil mnie na nogi.A po zakończeniu kuracji uplynelo trochę czasu,gdzie nauczylam sie pinowac nad lękami i bylo w miarę ok.Czy to nie jest tak,ze boimy sie zmian...?

przez Katarzynka40 12 gru 2013, 13:43
elmopl79,
TY wiesz, że jak Ciebie czytam to jakbym siebie czytała:( Identycznie...
ja tez miałam kilka dni, że nie mogła wstac z łóżka, ubranie sie to był mega wysiłek:( Zakladałam po 5 minut jedna skarpetkę... trudno w to uwierzyć ale tak było:( generalnie gdyby nie mobilizacja do pracy, bo de facto pracuje w domu, to chyba bym leżała 2 tygodnie w wyrku i wegetowała.. A kiedyś nie mogłam sobie wyobrazi jak ludzie z depresja nie mogą wstać z łóżka... teraz mogę... Tyle, że moim zdaniem to ten lek mi taki stan spowodował...
I ta niestabilność... Wczoraj jakos dałam radę umyc włosy, wymalować się pojechac do tej pracy. Wszyscy stwierdzili, że fizycznie nie wyglądam jakby miała depresję - szkoda, że nie widzieli mnie bez makijażu... ale jeden kolega na boczku mi powiedział, że mam takie strasznie smutne oczy i mimo makijazu widać, że coś jest nie halo... Fakt, widzę w lustrze swoje taki dziwne, puste oczy, zero radości...
2,5 tygodnia temu tak nie wyglądałam... lecze się na lęki a wpadłam w depresje? Winić siebie czy esci???
dzisiaj znowu jak wrak, zombie, człowiek - depresja, czuję stres każą cząstką ciała, od rana mam ściśnięty żołądek, rano znowu w łózku atak lęku... zwariować można naprawdę, boję się coraz bardziej:(

-- 12 gru 2013, 12:45 --

A jak lek mi nie pomoże???

-- 12 gru 2013, 12:47 --

Pewnie, że nie powinnam porównywać do efectinu. Ale mimowolnie tak się dzieje, bo wtedy tak szybko poczułam się beztrosko i rewelacyjnie. Nie było nawet specjalnych pogorszeń od uboków.. a teraz? teraz to istna makabra... DR - czekac, czekać...
Tylko ja juz nie mogę... wykańcza mnie to czekanie, idiotyczne mysli mi przychodza do głowy...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 12 gru 2013, 13:51
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
TY wiesz, że jak Ciebie czytam to jakbym siebie czytała:( Identycznie...
ja tez miałam kilka dni, że nie mogła wstac z łóżka, ubranie sie to był mega wysiłek:( Zakladałam po 5 minut jedna skarpetkę... trudno w to uwierzyć ale tak było:( generalnie gdyby nie mobilizacja do pracy, bo de facto pracuje w domu, to chyba bym leżała 2 tygodnie w wyrku i wegetowała.. A kiedyś nie mogłam sobie wyobrazi jak ludzie z depresja nie mogą wstać z łóżka... teraz mogę... Tyle, że moim zdaniem to ten lek mi taki stan spowodował...
I ta niestabilność... Wczoraj jakos dałam radę umyc włosy, wymalować się pojechac do tej pracy. Wszyscy stwierdzili, że fizycznie nie wyglądam jakby miała depresję - szkoda, że nie widzieli mnie bez makijażu... ale jeden kolega na boczku mi powiedział, że mam takie strasznie smutne oczy i mimo makijazu widać, że coś jest nie halo... Fakt, widzę w lustrze swoje taki dziwne, puste oczy, zero radości...
2,5 tygodnia temu tak nie wyglądałam... lecze się na lęki a wpadłam w depresje? Winić siebie czy esci???
dzisiaj znowu jak wrak, zombie, człowiek - depresja, czuję stres każą cząstką ciała, od rana mam ściśnięty żołądek, rano znowu w łózku atak lęku... zwariować można naprawdę, boję się coraz bardziej:(
Tez sie boje.Bo to nie jestem normalne.Przeciez to czuc ewidentnie,ze to od leku,te stany depresyjne-tez tego nie mialam.Czuje sie jak dziecko niepelnosprawne.Rozdygotana wewnętrznie emocjonalnie.Jakby mi wyjęli mozg i napchali gąbki.A co mnie wkurza to to,ze lekarze każą brać to dalej i wmawiają,ze to moje wkręcanie.Moze i jakas czastka wkręcania jest ale nie ten stan depresyjny...Jestem bardzo przerażona tym uczuciem.

-- 12 gru 2013, 12:55 --

Ja tez nie wyrabiam z tymi myslami.Przerazaja mnie one.Nigdy nie mialam i nie bylam w takiej sytuacji...Juz wole te moje leki,panike niż taki stan...

-- 12 gru 2013, 13:02 --

Katarzynka,myslisz o tym żeby zmienić lek?Bo ja nie chce zmieniać.Albo brać ten albo odstawić w ogóle.Nie chce juz eksperymentować z zadnym lekiem.To mija się z sensem.To juz wole ta moja nerwice z tymi lekami i panika...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pika30 12 gru 2013, 14:03
czytam , was czytam i mam identycznie.... :(
Katarzynka ja podobnie jak ty mam swoją działalność, moja praca daje mi dużo satysfakcji, nawet jak miałam lęki to chodziłam i wszystko robiłam , a teraz to mam ogromną niechęć do pracy, jestem nieprzytomna, zaspana, normalnie jak bym lenia miała. Wynajmuję lokal za który muszę płacić, zus, a nie pracuję :( mam jednoosobową działalność więc też nie mogę czekać bo zbankrutuję :(
ja dziś nie łyknęłam tabletki, nie wiem może nie mam tyle siły co wy, ja poprostu nie daję rady. zadzwoniłam dziś umówić się na wizytę na nfz i wiecie na kiedy mam termin ?! na 26 MARCA 2014 na godz. 10!! jaja jak berety! umówiłam się, no bo co mi szkodzi, ale będę jeszcze dziś dzwoniła do tej lekarki na komórkę o 20 żeby umówić się prywatnie. Nie wiem czy dobrze zrobiłam że nie wzięłam tabletki, co myślicie ?

przez Katarzynka40 12 gru 2013, 14:04
elmopl79,
No dokładnie - podpisuję się pod Twoim stwierdzeniem " Jakby wyjęli mózg i napchali gąbki" - identycznie sie czuję po tym super łagodnym esci.
Ja sie tez boję bo mam wrażenie, że lęków już przez kilka dni nie miałam, jadłam więcej a teraz od 2 dni znowu ataki lęków rano i ciężko mi jeść - generalnie wieczorem jeszcze coś zjem ale rano i przed poludniem nie jestem w stanie... od rana zjadłam kawalądek suchego chleba...

-- 12 gru 2013, 13:12 --

pika30,
Czyli niemożliwe jest, że ja zwariowałam, skoro Wy - Ty Pika i elmopl macie identyczne odczucia...
Pika - rozumiem Cię doskonale. Ja mam firmę wiekszą i z jednej strony jakoś wspólpracownicy daja sobie radę, ale z drugiej strony sa takie obszary moich działń, że muszę być obecna i nikt mnie nie zastąpi!!! Mam wydawnictwo i mamy zamówienia, pewne rzeczy ja tylko ogarniam, koniec roku więc mnóstwo pracy a ja w letargu:( ja tak samo ja Ty uwielbiam swoja pracę i nigdy się nie zdarzyło by tak długo mnie w pracy nie było... co wiecej widzę (i wtedy zapala mi sie czerwona żarówka w glowie), że cos jest nie tak, bo mam momenty, że mi to zwisa, a to nie jestem prawdziwa JA! Dlatego boję się, że mi esci jakąś depresję wywołało. DR mi mówił, że to normalne, może byc przygnebienie, wyciszenie, ale pytam się do jakiego stopnia? Az do takiego?

Pika, nie wiem co Ci radzić z esci:( Ja chyba wzięłabym jeszcze do czasu aż nie skontaktujesz sie z dr...

przez elmopl79 12 gru 2013, 14:17
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
No dokładnie - podpisuję się pod Twoim stwierdzeniem " Jakby wyjęli mózg i napchali gąbki" - identycznie sie czuję po tym super łagodnym esci.
Ja sie tez boję bo mam wrażenie, że lęków już przez kilka dni nie miałam, jadłam więcej a teraz od 2 dni znowu ataki lęków rano i ciężko mi jeść - generalnie wieczorem jeszcze coś zjem ale rano i przed poludniem nie jestem w stanie... od rana zjadłam kawalądek suchego chleba...
Widzisz,u mnie tez juz bywalo lepiej na tej polowce...wieczorami oczywiscie,bo w ciągu dnia tragedia.Dziwne to dla mnie.Jak pytalam lekarzy,czy ktoś zgladzal podobne skutki,to kazdy mówi,ze nie.Jeden powiedział,ze naczytalam sie forum....Ale na forum to weszlam jak na esci bylam trzy tygodnie...
weszlam bo sie źle czulam...

-- 12 gru 2013, 13:25 --

Katarzynka,nawet jak Pika skontaktuje sie z lekarzem,to ten karze jej brać dalej....Tak jak to w naszym przypadku.U mnie generalnie byliby tez ok.gdyby nie ten totalny stan depresyjny.Boje sie,ze przez ten lek tak mi zostanie...Boje sie ,ze zwariuje,ze wpadnę w obled....A moze esci jest na tyle skabym lekiem,ze w ogóle nie dziala,a my wjrecamy sobie ta wszystko,a to są tylko objawy naszej nerwicy....?

przez umuntu 12 gru 2013, 14:28
Widzę, że większość z Was bierze Esci na lęki, czy jest ktoś kto bierze ją na depresję???

Ja biorę właśnie na depresję, już 4 miesiąc, po miesiącu wydawało mi się, że jest znaczna poprawa i tak też powiedziałam lekarce, była zadowolona, że lek trafiony i powiedziała, żeby kontynuować minimum do 6 m-cy.Ogólnie rzecz biorąc jestem przeciwnikiem leków, więc te 6 m-cy brzmiało jak cała wieczność, ale pomyślałam sobie ok 3 m-ce mogę pobrać dla poczucia bezpieczeństwa, żeby wrócić do normalnego funkcjonowanie i poukładać sprawy, które przez ten pierwszy i mam nadzieję ostatni epizod depresji się w moim życiu posypały, a potem spróbuję znów pogadać z lekarką o odstawieniu. Tylko, że... od czasu tej wizyty moje samopoczucie stopniowo zaczęło się pogarszać i zaczęłam się zastanawiać co z tego jest efektem ubocznym leków, a co moim rzeczywistym stanem. Na początku brania leków czułam się fatalnie, ale nie myślałam, że to skutki uboczne tylko ja, a potem było lepiej, więc myślałam, że lek zaczął działać. Kiedy pojawiło się uczucie obojętności, ogromne trudności ze wstaniem rano z łóżka i brak motywacji (mimo chęci), to też myślałam, że to ja, ale weszłam na forum, poczytałam wątek i widzę, że wiele osób się z tym zmaga przy braniu Esci...
Ktoś nawet wrzucił link do brytyjskich badań, które pokazywały, że ta substancja u osób zdrowych powoduje zmniejszoną reakcję zarówno na bodźce negatywne jak i pozytywne, czyli zobojętnienie... to zdecydowanie nie pomaga w odbudowywaniu życia :?
Biję się z myślami co w tej sytuacji zrobić, planuję wybrać się do lekarki, ale obawiam się, że w tej sytuacji nie pozwoli mi odstawić leku, tylko albo będzie chciała zwiększyć dawkę twierdząc, że skoro początkowo działał ok, to może organizm się przyzwyczaił i potrzebuje więcej, albo zmieni lek na inny i czas brania będzie mi się wydłużał o kolejne miesiące...
"Everything happens for a reason." I'd like to believe that.

przez Katarzynka40 12 gru 2013, 14:30
A może ktoś się jeszcze odezwie, kto bierze escitalopram już dłużej i wypowie się czy miał podobne do naszych skutki uboczne?

-- 12 gru 2013, 13:34 --

umuntu,
Dziękuję, że się odezwałaś... My właśnie analizujemy nasze samopoczucie po esci i wychodzi nam, że jest nieciekawie:(
Ja biorę na leki - napady paniki, a czuję się po esci jak w cięzkiej depresji. ranki sa potworne, ani ręką, ani nogą cięzko ruszyć:(
oszołomienie, otumanienie, brak chęci, lęki, przygnebienie...
Okazuje się zatem, że niektórym ten lek nie służy:(:(:(

przez elmopl79 12 gru 2013, 14:35
Pika,ja nie wiem co jest sluszne,sama sie bije z tymi myslami,dlatego jestem na tak malej dawce.Jestem w takim zawieszeniu juz12dni!Samo nie umiem podjąć decyzji brać,czy odstawić.Jedtem zla na wszystko i wszystkichoja pani dr.twierdzi z calym przekonaniem,ze to dobry lek,dlatego zdecydowla sie na to"zawieszenie".To ja mam podjąć decyzje biore czy nie.Ale ja nie umiem tego zrobić.

przez czarnydiabeł 12 gru 2013, 14:44
elmopl79 napisał(a):To ja mam podjąć decyzje biore czy nie. Ale ja nie umiem tego zrobić.

Jak dasz radę czekaj do miesiąca.
czarnydiabeł

przez elmopl79 12 gru 2013, 14:48
Czarnydiabel,ja bylam na polowce tabletki3tygodnie,a od12dni na ćwiartce i juz nie wyrabiam od tych myśli brać nie brać...

-- 12 gru 2013, 13:50 --

Myslisz,ze po miesiącu na polowce będzie dobrze?Minie ten depresyjny stan?Tez tak miales?

przez czarnydiabeł 12 gru 2013, 15:01
elmopl79 napisał(a):Czarnydiabel,ja bylam na polowce tabletki3tygodnie,a od12dni na ćwiartce i juz nie wyrabiam od tych myśli brać nie brać...

No to faktycznie do miesiąca nie masz co czekać :D . Ja 3 tydzień na 5 mg i jest całkiem dobrze.
czarnydiabeł

przez elmopl79 12 gru 2013, 15:05
czarnydiabeł napisał(a):
elmopl79 napisał(a):Czarnydiabel,ja bylam na polowce tabletki3tygodnie,a od12dni na ćwiartce i juz nie wyrabiam od tych myśli brać nie brać...

No to faktycznie do miesiąca nie masz co czekać :D . Ja 3 tydzień na 5 mg i jest całkiem dobrze.
Czyli co,odstawić?Tez miales taki depresyjny nastrój?

-- 12 gru 2013, 14:17 --

Katarzynka,mnie to sie wydaje,ze my co do leku podjelysmy decyzje na samym początku jego zarzywania....Z pewnością wiesz o jaka decyze mi chodzi.A teraz diszukujemy sie i dopytujemy ludzi tu dziez różnych lekarzy,żeby tylko potwierdzili nasza decyzje,a oni na przekor naszej opini twierdza brać....!:)Czy mam racje?

przez Katarzynka40 12 gru 2013, 15:18
Czarny Diabeł z tego co pamiętam nie miał takich uboków i depresyjnego samopoczucia...
Zazdroszczę cały czas... Bo my jak zdechlaczki sie czujemy:(

Fajnie, Czarny Diable, że chociaz u Ciebie ok:)
Ja dopiero 16 dzień, w tym tydzien na 10 mg..

-- 12 gru 2013, 14:19 --

elmopl79,
pewnie tak... Ja miałam nadzieję, że w ciągu tygodnia postawi mnie na nogi:( a tu nie dosyć, że nie postawił to mnie rozwalił dokumentnie...:(

Sortuj wg