ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez hania33 12 gru 2013, 10:33
Wiec wszystkie leki z tej grupy maja podobne dzialanie i uboki..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez pika30 12 gru 2013, 10:49
witajcie!
elmopl79, ja też się nie mogę dobudzić. Czuję się koszmarnie, nie potrafię się cieszyć, jestem zamulona. nie dam dłużej rady, gdybym nie miała dziecka, leżałam w łóżku i czekała na efekty, nie mogę sobie na to pozwolić. będę zaraz dzwonić do innego lekarza, muszę powiedziec co mi się dzieje bo nie wytrzymuje.mdli mnie, ale to jest pikuś z tym co się dzieje w mojej głowie.
Hania ty też brałaś kiedyś esci!
Mogę teraz tak po prostu przestać je brać?

przez monapayne 12 gru 2013, 10:59
Poczekaj skoro już tyle je bierzesz.

Ja to mam koszmary jakieś i derealizację i jak duch się czuję. Albo jak krzesło albo jak stół się czuję.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 12 gru 2013, 10:59
pika30, nie bralam , jestem na paroksetynie , bralam przez 1 dzień Citalopram , lecz nie wiem czy to to samo , nie moglam brac , gdyz glowa by mi eksplodowała , cisnienie poszlo w gore

-- 12 gru 2013, 11:00 --

pika30, Ile juz bierzesz?

Obrazek

przez pika30 12 gru 2013, 11:09
Brałam dwa dni cwiartkę, dwa dni połówke, dziś mam zwiększyć do 7,5 mg, ale już chyba nie chcę.. Nie wiem co robić, wolę to co miałam przed braniem leku :(

przez hania33 12 gru 2013, 11:11
pika30, wiec 4 dni bierzesz? dzis 5 dzien? moze inny lekarz , lub inny lek?

-- 12 gru 2013, 11:13 --

pika30, masz male dziecko , ja to rozumiem , wiem jak jest Tobie ciezko.

Obrazek

przez monapayne 12 gru 2013, 11:14
O, to mało bierzesz, sorry...

Bez sensu z tymi lekami. Ja mam teraz taką nerwówę, że nie wiem czy odejdę od komputera.

Mi się nie chce odstawiać, skoro tyle się męczę. I tak nie dałabym rady wyjść z domu po inny lek.

A pika, może paroksetyna byłaby ok. Mi przepisano paroksetynę właśnie jak byłam w swoim najgorszym w życiu lęku. Nie wiem jak doszłam do lekarza. W każdym razie dostałam to i benzo. Ale nie brałam długo, bo poczytałam opinie w necie...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez elmopl79 12 gru 2013, 12:15
pika30 napisał(a):witajcie!
elmopl79, ja też się nie mogę dobudzić. Czuję się koszmarnie, nie potrafię się cieszyć, jestem zamulona. nie dam dłużej rady, gdybym nie miała dziecka, leżałam w łóżku i czekała na efekty, nie mogę sobie na to pozwolić. będę zaraz dzwonić do innego lekarza, muszę powiedziec co mi się dzieje bo nie wytrzymuje.mdli mnie, ale to jest pikuś z tym co się dzieje w mojej głowie.
Hania ty też brałaś kiedyś esci!
Mogę teraz tak po prostu przestać je brać?

Pika,ja wlasnie wracam od innego lekarza.Kazdy jeden chwali ten lek,ze dobry.Jeden psychiatra tylko powiedział ze jest to slaby lek.Mam znajoma piekegniarke,ktora jest na oddziale dziennym i ona tez mówi,ze to bardzo dobry lek.Dzisiaj pani dr.powiedziala,ze to od nad zależy jak dany lek sie przyjmie.Od nastawienia i wkrecenia wiele zależy.Pika,pogoda tez nie jest za specjalna.Wszystko to ma wplyw na nasze samopoczucie.Obserwowanie sie tez.Lek robi swoje,to fakt,ale nasze nastawienie do leku tez nie jest obojetne.Ja tez juz wole to samopoczucie z przed brania lekow,bo wtedy owszem mialam leki,ale umialam nad nimi zapanować i nie bylo tego otępienia,iszilomienia i bezsensowosci.Teraz to juz sie tak dlugo utrzymuje,ze mam wrażenie,ze lada dzien zwariuje od tych myśli od tego wszystkiego.

-- 12 gru 2013, 11:34 --

Katarzynka,co u Ciebie?Jak poranek?Podejrzewam,ze po wczorajszym to na pewno lepiej.A praca,bo tak mi sie wydaje,ze lubisz to co robisz,to tez dobra terapia:)Tak trzymaj,a będzie coraz lepiej:)Trzymam mocno kciuki.

-- 12 gru 2013, 11:39 --

hania33 napisał(a):Wiec wszystkie leki z tej grupy maja podobne dzialanie i uboki..

Tak mi sie wydaje.Nie wiem czemu tak jest,ze jedni maja skutki uboczne inni nie.Mysle,ze wiele robi nastawienie.Te leki dzialaja podobnie,kazdy z nich ma to samo zastosowanie.

przez Katarzynka40 12 gru 2013, 12:42
Cześć,
Czytam i widzę, że nic lepiej:(
Do ja dołączę do narzekających. Nie wiem, ale chyba esci nie jest dla mnie...
Dzisiaj 16 dzień brania, z czego tydzień biore juz 10 mg...
Ranek jak zwykle koszmarny i podobnie jak wczoraj - obudziłam się o 6 rano i od razu lęk, zlałam sie potem od stóp do głów, dostałam trzęsawki, zaczęło mnie mdlić, robiło mi sie słabo:( nie daje już rady:(:(:(
Teraz jest ciut lepiej, ale nadal czuje niepokój, śniadania nie mogłam przełknąć, chce mi się wyczeń, ale nie mogę... czuję się jak wrak, jakbym była w depresji... strasznie niestabilne samopoczucie...
Na dodatek dobija mnie myśl, że nadchodzą święta a ja w takim stanie:( Dzisiaj do pracy znowu nie poszłam:(
denerwuję się bo przez kilka dni lęków juz prawie nie było, a teraz znowu atakują...
Dr mówił mi, że tak niestabilnie może być jeszcze przez jakiś czas, ale ja juz nie wyrabiam:(
Jak długo jeszcze muszę czekać?
Czuje jakbym była w jakieś matni:( czuję się jak zombie:(
Co robić?

-- 12 gru 2013, 11:43 --

elmopl79,
A co Ci lekarz powiedział - kazał brać esci?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez hania33 12 gru 2013, 12:55
Katarzynka40, ja na efekty paro musialam czekac przeszlo miesiac , teraz mam nadal dziwne uboki..jeden chlopak mi napisal , ze musze czekam czasem do 4 miesiecy.. :(

Obrazek

przez monapayne 12 gru 2013, 12:59
Bierzecie z escitalopramem jakieś benzo? Jak tak to jakie? Czy Bromazepam będzie ok?

przez Katarzynka40 12 gru 2013, 13:09
hania33,
Haniu, miesiąc? O rany, to ja wykorkuję:(
Ja niestety oczekiwałam zdecydowanie szybszych rezultatów, bo 5 lat temu w 5 dniu brania wenlafaksyny, doslownie czułam jak mi cały stres i lęki ze mnie "schodzą", i poczułam się w ciągu 1 dnia rewelacyjnie... teraz szczerze powiem oczekiwałam podobnych rezultatów:( dr mówił, że po tygodniu juz bedzie poprawa - teraz wiem, że tak powiedział, żeby pewnie mnie nie dołować:( ale przez ten czas czekania na efekty zażywania to ja naprawdę się wykończę....:(

przez hania33 12 gru 2013, 13:11
Katarzynka40, moze krocej bedzie u Ciebie, ale z tymi lekami nie jest latwo :(

Obrazek

przez Katarzynka40 12 gru 2013, 13:11
robotnica,
ja nie biorę benzo, czasami jak jest fatalnie to wezmę - ale tylko na noc klonazepam pól tabletki 0,5 mg...

-- 12 gru 2013, 12:15 --

hania33,
Haniu, to ja zastrzelę lekarza... To chyba powinien mi powiedzieć, uświadomić, że te leki działają wybitnie wolno... jak mi tak powiedział, to chyba błagałabym o efectin... a on powiedział, że da mi coś łagodniejszego, bo efectin tym razem za silny, efekt taki, ze po esci czuję się 1000% gorzej niż po efectinie... i czekam ciagle kiedy sie poprawi... a to dopiero 16 dzień:( wykończe się psychicznie chyba:(

-- 12 gru 2013, 12:18 --

Mój mały móżdżek nie może ogarnąc i oswoic sie z tym, że idąc do lekarza normalnie - mimo ataków paniki - funkcjonowałam. Teraz po 16 dniach jestem wrakiem i czuję się jakbym oprócz lęków miała jeszcze ciężką depresję, której wcześniej nie miałam... to chyba nienormalne... chyba, że ma być najpierw tak tragicznie, zeby potem było lepiej:(:(:(
Jakbym wiedziała, że takie bedę miała jazdy to nie zdecydowalabym sie na branie esci...

Sortuj wg