ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez czarnydiabeł 11 gru 2013, 10:11
Dziewczyny nie obraźcie się ale jakbym nie spał do 1.30 w nocy to rano bym był jak kacu beż żadnych leków... Mozę jakiś spacer wieczorny, trochę ruchu, i wtedy będzie łatwiej zasnąć a nie siedzieć po nocach przy kompie? Pomyślcie o tym. Warto się nawet trochę zmusić na początku.
Ostatnio edytowano 11 gru 2013, 10:18 przez czarnydiabeł, łącznie edytowano 1 raz
czarnydiabeł

przez elmopl79 11 gru 2013, 10:15
czarnydiabeł napisał(a):Dziewczyny nie obraźcie się ale jakbym nie spał do 1.30 w nocy to rano bym bym była jak kacu beż żadnych leków... Mozę jakiś spacer wieczorny, trochę ruchu, i wtedy będzie łatwiej zasnąć a nie siedzieć po nocach przy kompie? Pomyślcie o tym. Warto się nawet trochę zmusić na początku.
O to chodzi,ze Np.ja uskuteczniam spacery-mam psa,wiec ma mnie kto zmusić do wyjścia:)Ja wieczorami czuje sie dobrze,wiec szkoda mi jest klasc sie spac....

przez monapayne 11 gru 2013, 10:16
i to ma trwac miesiac? skutki uboczne? to ja nie dam rady i schudne i w ogole. mam jakby paraliz, boje sie wstac. nie wiem czemu. natrene mysli mi sie powiekszyly. 10 mg biore
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 11 gru 2013, 10:20
robotnica napisał(a):i to ma trwac miesiac? skutki uboczne? to ja nie dam rady i schudne i w ogole. mam jakby paraliz, boje sie wstac. nie wiem czemu. natrene mysli mi sie powiekszyly. 10 mg biore
Wszystko zależy od organizmu,wcale u Ciebie nie musi to trwac miesiąc.A co do natrętnych myśli,to tez sie u mnie pojawily ze zdwojona sila.Jak macie cos wspomagającego,to bierzcie doraźnie,po co sie męczyć?

-- 11 gru 2013, 09:23 --

Czarnydiabel,a jak Ci na tej poloweczce?Dobtze sie czujesz?

przez monapayne 11 gru 2013, 10:26
no wlasnie ja mialam mysli samobojcze i takie juz nerwy potem z tego powodu... chcialabym sie uspokoic to biore esci, wczesniej po sertralinie bylo do d...py schudlam i takie adhd mialam... a teraz to po prostu mrok po tym esci. poczekam, ale nie mam benzo. szkoda.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez czarnydiabeł 11 gru 2013, 10:29
elmopl79 napisał(a):

Odpukać, super. Oby tak dalej. Zamierzam iść na psychoterapię i docelowo zrezygnować z leków.
czarnydiabeł

przez monapayne 11 gru 2013, 10:37
jak biore 6 dni i bym odstawila to co sie stanie?

przez elmopl79 11 gru 2013, 10:46
Nic sie nie stanie.Ale jestes pewna,ze chcesz odstawić?Probowac cos innego?

-- 11 gru 2013, 09:52 --

czarnydiabeł napisał(a):
elmopl79 napisał(a):

Odpukać, super. Oby tak dalej. Zamierzam iść na psychoterapię i docelowo zrezygnować z leków.

Bo tak sie wlasnie zastanawiam,po co lekarze tak usilnie każą lykac cala tabletkę.Kiedys pisala tu na forum Calineczka,ona tez jechala prawie rok na polowce,potem zwiekszyka do7,5.Ja jestem na ćwiartce tydzień,no ponad-wcześniej,3tyg bralam polówkę,ale na tej ćwiartce jest mi zdecydowanie lepie,choć od dwóch dni czuje objawy nerwicy,wiec trzeba będzie znowu wskoczyć na polówkę,tylko sie boje,ze znowu będzie jazda.

przez monapayne 11 gru 2013, 10:54
nie no... bo chodzi o to, ze ja nie moge schudnac, a czuje ze sa skurcze miesni, ze sa nerwy takie... takie poddenerwowanie dziwne i nawet jakby euforyczne, ale ja za nim nie przepadam... w ogole ja biore ssri na wlasie mysli s i na mysli dot.jedzenie [tzn.niejedzenia]... bardzo potrzebuje przytyc. miesiac temu mialam duza depresje, ale spokojna, jakos 2 tyg temu znow robilam glupie rzeczy, ciagly placz, a potem to juz agresja i autoagresja - az tak to nigdy nie mialam...

nie jestem pewna... ale u mnie zdrowie fizyczne jakby dodatkowo obniza mi nastroj i chec do zycia - za chuda jestem... ja mam 170 cm a waze 40 kg... baaardzo chce przytyc. ja np. nawet jedzenia sobie nie zrobie - takie mam nerwy. licze ze mi pomoze esci...
jezu, sama nie wiem

serio - nie wiem juz jak bylo lepiej - bez leku czy z. chyba bez bylo lepiej. ale wiem ze za 2 mies.moze byc po esci ok.

myslicie ze da sie przytyc na skutkach ubocznych esci? bo ja nie jestem w stanie pojsc do kibla teraz... kurcze

przez elmopl79 11 gru 2013, 11:01
Robotnica,skonsultuj sie z lekarzem i powiedz mu o tym wszystkim.Sa leki silniejsze na depresje niż esci,są leki po których sie przybiera nawet na wadze,Np neuroleptyki.Po esci wcale nie musisz schudnąć,no ale mozesz.Ja Np.schudlam4kg.Nie da sie powiedzieć jak dany lek zadziala.

przez monapayne 11 gru 2013, 11:05
chodzi o to, ze mam 21 lat i np.mialam wczesniej paroksetyne - zle na hormony dzialalo... bardzo mi zalezy na braku takich skutkow ub...

przez Katarzynka40 11 gru 2013, 11:08
Cześć,
Ranek niestety fatalny. Obudziłam się koło szóstej i nie mogłam już zasnąć i dostałam znowu jakis lęków, spociłam się jak mysz, po rękach biegały takie jakby mrówki no i niedobrze mi zaczęło być... I oczywiście zdenerwowałam się, że zemdleję:( W sumie zapomniałam napisać, że nigdy nie miałam problemów z żołądkiem, ale ostatnio jak miewałam ataki paniki, to momentalnie mnie mdliło i zbierało się na wymioty:( W końcu mi przeszło paskudztwo poranne, ale efekt taki, ze mam kluche w gardle i śniadania nie mogłam zjeść... w sumie to codziennie na esci mam tak, że rano nie mogę jeśc, dopiero w miare upływu dnia jem...Juz wysnułam teorię, że jam jak połknę esci i zacznie dzialac to wtedy mi rozluźnia ten żołądek i mogę konsumować...
Mimo tego ataku, powiedzmy, że jestem ciut mniej zamulona niż jeszcze 2-3 dni temu.
Ale cały czas sie zastanawiam dlaczego ranki są takie z niepokojem i przymuleniem? czyżby rano esci nie dzialało, nie osiagnęło jeszcze stężenia? Bo albo to moja wyobraźnia albo poprawia mi sie zawsze jakieś 2 godziny po wzięciu esci...
Czarny Diable - moje poranne zamulenie nie jest od chodzenia późno spać.... Chodzę spać zazwyczaj kołó 1-2 i rano wstaje koło 8.00 i zawsze czułam się ok. A teraz tym bardziej szkoda mi iśc spać, jak wieczorem i o północy czuję się radośnie i beztrosko:):):) boję sie normalnie iśc spać, bo rano jest fatalnie, jest zamulenie, jakis niepokój, tak ble, ble się czuje:)

Pika30, wzięłaś w nocy ten afobam?
Koło 14.00 wybieram się do pracy....

-- 11 gru 2013, 10:09 --

robotnica,
Ja na efectinie przytyłam 8 kg... więc polecam jak chcesz przytyć...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez monapayne 11 gru 2013, 11:12
ale normalnie sie tyje? czy tylko w brzuchu i puchnie wszystko?

przez elmopl79 11 gru 2013, 11:16
Czesc Katarzynka.Mnie dzisiaj tez obudzily okropne leki i taki dziwne uczucie w brzuchu,bardzo niemile.Tez rano ciezko bylo mi wmusić cokolwiek.Jadlam na sile,ale aż roslo mi w buzi....A pory....rano bylam cala mokra,jakby mnie ktoś woda z wiadra oblal.Teraz juz tego nie mam,ale nie moge sie tak do końca wypowiedziec teraz ze względu na ta moja mikroskopijna dawke

Sortuj wg