ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 10 gru 2013, 17:02
pika30 napisał(a):Ja też się jakaś depresyjna zrobiłam, idę dziś spać do mamy, pakuję dziecko i siebie, bo boję się zostać na noc w domu, mąż wraca dopiero jutro wieczorem.
elmopl79, mi też dwóch lekarzy już powiedziało że esci to słabe leki, może są poprostu dla nas za słabe i dlatego tak się męczymy?
No widzisz,dlatego ja sie waham co dalej robic
Dzisiaj ta pani dr.powiedziala,ze esci na lęki jak najbardziej,gorzej juz z depresja.Ktos juz tu pisal dokladnie to samo.Piwiedziala mi również,ze lepiej brać esci niż bawic sie w doraźne afobamy.Powiedziala,ze to dosyc dobry lek.

-- 10 gru 2013, 16:07 --

Nie moze byc za slaby.Z takimi skutkami ubocznymi...?Tak naprawdę to żaden lekarz nie wie jak dany lek na dana osobę zareaguje.Oni maja swoje podręczniki z których ucza sie o substancjach,itd.to jest teoria,a praktyka...to juz inna strona medalu.

-- 10 gru 2013, 16:28 --

Pika,a ile Twoje dzieciątko ma?Jak sie zaczela u Ciebie nerwica,po ciąży,czy byla juz wcześniej?

przez jetodik 10 gru 2013, 17:29
gdzieś Sylvek wrzucał jak się ma Esci na lęk napadowy w stosunku do innych leków:

i było to jakoś tak escitalopram<blablabla<fluoksetyna<blablabla<efectin

i tak dalej, w każdym razie wiele leków było znacznie lepszych od niego w tym zestawieniu.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez elmopl79 10 gru 2013, 17:43
[quote="jetodik"]gdzieś Sylvek wrzucał jak się ma Esci na lęk napadowy w stosunku do innych leków:

i tak dalej, w każdym razie wiele leków było znacznie lepszych od niego w tym zestawieniu.[/ No wlasnie.Dlatego bije sie z myślami,czy ten lek jest wart tego cierpienia,bo wiem,ze są leki lepsze,silniejsze na lęki.Dziaiejsze slowa pani dr tez damy mi do myslenia,ze ostatnio jest jakas moda na esci....tak jak kiedyś na seroxat...Moze to zależy jaki przedstawiciel firmy farmaceutycznej pierwszy dotrze:)Aczkolwiek mojej pani dr.nie posądzam o to:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pika30 10 gru 2013, 17:46
elfrid napisał(a):
pika30 napisał(a):ja się czuję niestabilnie, wydaje mi się że jest lepiej, a za chwile że gorzej, kocioł mam w głowie.. ale zrypany dzień

-- 10 gru 2013, 14:12 --

robotnica, z reguły antydepresanty podwyższają poziom prolaktyny, mi seroxat bardzo podwyższył, do tego stopnia że miałam wyciek z sutka

Tak już jest, że poprawa przychodzi stopniowo. Ile czasu już bierzesz lek w stałej dawce?
Na nerwicę najskuteczniejsza jest paroksetyna, escitalopram i wenlafaksyna.

dwa dni brałam ćwiartkę, a dziś dopiero drugi dzień połówkę czyli 5mg
należę do niecierpliwych osób, nie lubię czekać, poza tym mam 5-cio miesięczne dziecko i muszę sprawnie funkcjonować :(

przez elmopl79 10 gru 2013, 17:49
jetodik napisał(a):gdzieś Sylvek wrzucał jak się ma Esci na lęk napadowy w stosunku do innych leków:

i tak dalej, w każdym razie wiele leków było znacznie lepszych od niego w tym zestawieniu.
A jak sie ma Cital do tego?Mój pierwszy lekarz mówi,ze cital jest mocniejszy na leki niż esci....A tu na forum spotkalam sie z opinia,ze cital i esci to to samo,tylko esci nowsze.

-- 10 gru 2013, 16:50 --

Bo doktore przepisal mi cital,a co do esci,to powiedział,ze nie bawi sie w ten lek,bo jest za slaby.

przez jetodik 10 gru 2013, 17:53
ja temu lekowi daje jeszcze troche, a biore ponad miesiąc.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez elmopl79 10 gru 2013, 17:55
Pika30
A jak sie czujesz dzisiaj po tej piateczce?Chyba nie jest tak źle,co?Widxisz,kazdy z nas chce funkcjonować"normalnie"ja tez mam dziecko i wiem co czujesz.

-- 10 gru 2013, 16:57 --

jetodik napisał(a):ja temu lekowi daje jeszcze troche, a biore ponad miesiąc.

Ale jak sie czujesz,byly jakieś skutki uboczne pi tym leku,jest jakas poprawa?

przez pika30 10 gru 2013, 18:04
elmopl79, rano miałam koszmar, napady lęku panicznego, ja choruję już 13 lat, zachorowałam jak miałam 17 lat, pisałam już gdzieś o tym, kilkanaście razy wciągnęłam amfetaminę ( w ciągu roku chyba) i tak się zaczęło, można powiedzieć że na własne życzenie to mam...
także całą swoją młodość zmarnowałam na chorobę. miałam 1,5 roku przerwy w braniu leków, jak zaszłam w ciąże i urodziłam. w ciąży czułam dobrze, po urodzeniu dopadła mnie depresja poporodowa i nerwica natręctw, natrętne myśli itp . zdecydowałam że zaczynam znów brać leki , bo już nie dawałam rady i nie chcę żeby to w jakikolwiek sposób wpłynęło na rozwój mojego syna.

-- 10 gru 2013, 17:06 --

a dziś się czuję bynajmniej dziwnie, napewno mam takie odrealnienie, ale to to mogę mieć, bylebym tylko w panikę nie wpadała. zaraz pakuję manele i czekam na mamę.

przez jetodik 10 gru 2013, 18:07
przekopiowałem wypowiedź sylvka, bo może być tu jakąś wskazówką, jednak nie chodziło o escitalopram tylko o citalopram.

sylvek
badania wskazują na przewagę fluoksetyny nad paroksetyną przy leczeniu leku napadowego (ataki paniki)

tutaj link do przeglądu około 50 badan w czasie których zbadano wpływ nowszych antydepresantów (NaSSA, SSRI, SNRI) na zaburzenia lękowe (ogólne i napadowe). We wszystkich badaniach łącznie uczestniczyło 5236 pacjentów

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23111544

oto efektywność nowszych antydepresantow przy leczeniu atakow paniki (rosnąco)
citalopram < sertralina < paroksetyna < fluoksetyna < wenlafaksyna

a tak to wyglada w przypadku lęku uogólnionego
paroksetyna < fluoksetyna < fluwoksamina < citalopram < wenlafaksyna < mirtazapina

post1398359.html#p1398359

przez pika30 10 gru 2013, 18:07
jetodik napisał(a):ja temu lekowi daje jeszcze troche, a biore ponad miesiąc.

a bierzesz już ile?
ja też poczekam jeszcze z miesiąc.

przez kokos7 10 gru 2013, 18:15
sylvek noglbys wrzucic wymiki innych badan, bo ja nie kumam tamtej strony

przez elfrid 10 gru 2013, 18:22
pika30 napisał(a):Ja też się jakaś depresyjna zrobiłam, idę dziś spać do mamy, pakuję dziecko i siebie, bo boję się zostać na noc w domu, mąż wraca dopiero jutro wieczorem.
elmopl79, mi też dwóch lekarzy już powiedziało że esci to słabe leki, może są poprostu dla nas za słabe i dlatego tak się męczymy?

To jakie wg tych lekarzy są silne leki?

-- 10 gru 2013, 18:25 --

pika30 napisał(a):
elfrid napisał(a):
pika30 napisał(a):ja się czuję niestabilnie, wydaje mi się że jest lepiej, a za chwile że gorzej, kocioł mam w głowie.. ale zrypany dzień

-- 10 gru 2013, 14:12 --

robotnica, z reguły antydepresanty podwyższają poziom prolaktyny, mi seroxat bardzo podwyższył, do tego stopnia że miałam wyciek z sutka

Tak już jest, że poprawa przychodzi stopniowo. Ile czasu już bierzesz lek w stałej dawce?
Na nerwicę najskuteczniejsza jest paroksetyna, escitalopram i wenlafaksyna.

dwa dni brałam ćwiartkę, a dziś dopiero drugi dzień połówkę czyli 5mg
należę do niecierpliwych osób, nie lubię czekać, poza tym mam 5-cio miesięczne dziecko i muszę sprawnie funkcjonować :(

podstawowa dawka esci to 10mg. Jak poprawa jest za słaba zwiększa się do 20mg. Nic dziwnego, że uważasz lek za słaby skoro bierzesz ułamki dawki terapeutycznej.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Katarzynka40 10 gru 2013, 18:38
Ja biorę dawkę 10 mg piąty dzień, ale zaczęłam od 5mg 14 dni temu....
rewelacji nie ma, może i nie mam ataków paniki, ale za to mam sieczkę w glowie - zamulenie, przygnebienie, odrealnienie, nastrój depresyjny:( i czuję się gorzej niz przy atakach paniki, bo pomiedzy nimi się czułam dośc normalnie, teraz ciągle byle jak:( wczoraj było ciut lepiej, dziś cały dzień jakos podle:(
No nie mam światłego umysłu jakby to tak podsumować, jak naćpana, chociaz nigdy nic takiego w ustach nie miałam:(

Pika30, mam nadzieję, że u Mamy bepzieczniej i wszystko bedzie ok:)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 10 gru 2013, 19:07
Ja nie mowie,ze esci jest za skabe.Pisze,ze lekarz,który pracuje w szpitalu piwuedzial,ze esci jest slabym lekiem nie daje takich rezultatów jak choćby cital.

Sortuj wg