ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 10 gru 2013, 13:37
czarnydiabeł,
Czarny Diable, normalnie płonę uczuciem zazdrości:) Ale masz fajnie:):):) Cieszę się, że komuś pomaga ten lek!:)
Ja na razie sie męczę, samopoczucie jest bardzo niestabilne, wczoraj po poludniu było w miarę, wieczorem tez uszło, ale dzisiaj od rana znowu katastrofa:( Przymulona jestem, za szybą, jakby mi mózg dobrze nie funkcjonował...

-- 10 gru 2013, 12:39 --

jetodik napisał(a):Dark Passenger,
dla mnie kuriozalne, już o tym kiedyś pisałem na forum.

mógłbyś rozwinąć chociaż tak do połowy? ;)

Ja też bym chciała znać Twoje zdanie, chociaż obawiam się, że napiszesz, ze lek jest do d... i wkurze się i pobiegnę do mojego doktorka go zmienić...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez czarnydiabeł 10 gru 2013, 14:03
Katarzynka40 napisał(a):czarnydiabeł,
Czarny Diable, normalnie płonę uczuciem zazdrości:) Ale masz fajnie:):):) Cieszę się, że komuś pomaga ten lek!:)

Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca... to dopiero 2,5 tygodnia. Ale niech mój przykład pokazuje, że nie zawsze jest źle na początku. Działanie tych leków to jednak istna loteria, i najgorsze jest to ze jak na początku są złe skutki to nie wiadomo czy warto się męczyć czy nie odstawić w diabły :-) Wg mnie tzreba poczekać 1-1,5 miesiąca i wtedy albo-albo.
czarnydiabeł

przez Katarzynka40 10 gru 2013, 14:23
czarnydiabeł,
czarny Diable, pewnie masz rację, ale czekać 1,5 miesiąca to może raczej osoba, która w miarę normalnie funkcjonuje. Ja nie mogę nie chodzić do pracy przez 6 tygodni to po pierwsze, po drugie: to samopoczucie po esci jest tak ohydne, nigdy nie doświadczyłam takiego zamulenia, przygnebienia, więc nie wyobrażam sobie czekać jeszcze tyle czasu, bo wtedy naprawdę zeświruję:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kloss 10 gru 2013, 14:38
Katarzynko, a zastanawiałaś się, że to może choroba też Ci daje popalić, a nie tylko samo esci??? Ja też za pierwszym razem brania esci chciałem je rzucić w kąt i nie wracać do nich. Mój doktor powiedział, żebym wytrzymał i spróbował brać dalej. I opłaciło się.
Dzisiaj mija mój 3o dzień na 10mg Nexpramu. Nie ma rewelacji, ale jeśli choroba trzymała mnie od sierpnia i dopiero w listopadzie się za nią wziąłem, to teraz muszę trochę poczekać na działanie. Nexpram jest lekiem powolnym. Czasami trzeba czekać na jego działanie 6-8 tygodni. Najgorsze mam poranki, chociaż są dużo lepsze niż na początku brania leku. Zauważylem też, że mój organizm już tak ostro nie reaguje na esci jak jeszcze 2 tygodnie temu. Popołudnia i wieczory są dobre, najgorzej jest wejść w dzień - tzn po przebudzeniu nie mam takiej pewności siebie i spokoju, ale mimo to wstaje, ubieram się i jadę do pracy. Widzę, że praca dużo mi daje - zapominam trochę o tym co mi jest i dzień jakoś mija.
Mój lekarz mówił, żeby nie odliczać dni i każdego dnia sprawdzać, czy to już dzisiaj esci zadziałało, bo tak będziemy się wiele razy mogli rozczarować, wiem, że trudno tak zrobić jak człowiek jest chory, ale warto próbować przejść do codzienności. Też tak jak wy miałem zamulenie, że nie wiedziałem co i jak, ale zauważyłem, że to minęło. Czekam cierpliwie na pełne działanie leku. Zaraz wybieram się na zakupy:) A co u was? Jak mija dzionek?

przez czarnydiabeł 10 gru 2013, 14:47
kloss napisał(a):Mój lekarz mówił, żeby nie odliczać dni i każdego dnia sprawdzać, czy to już dzisiaj esci zadziałało, bo tak będziemy się wiele razy mogli rozczarować, wiem, że trudno tak zrobić jak człowiek jest chory, ale warto próbować przejść do codzienności.

W pełni się z Tobą zgadzam, trzeba próbować żyć "mimo choroby", robić swoje (przynajmniej próbować) zmusić się czasem do czegoś, robić wszystko żeby nie zajmować się chorobą i obserwacjami działania leku. Ja uciekam w sport...
czarnydiabeł

przez monapayne 10 gru 2013, 15:04
wie ktoś jak esci działa na prolakyne? hormony?... mam 21 lat
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez pika30 10 gru 2013, 15:10
ja się czuję niestabilnie, wydaje mi się że jest lepiej, a za chwile że gorzej, kocioł mam w głowie.. ale zrypany dzień

-- 10 gru 2013, 14:12 --

robotnica, z reguły antydepresanty podwyższają poziom prolaktyny, mi seroxat bardzo podwyższył, do tego stopnia że miałam wyciek z sutka

przez elmopl79 10 gru 2013, 15:20
Katarzynka,jesteśmy juz po wizycie.Pani psycholog zalatwila mi konsultacje odnośnie naszej esci...Pani dr.powuedziala,ze po esci nie powinno byc takich skutków ubocznych,bo to lek"kosmetyczny"na napady lękowe,które są niezbyt nasilone,ze lepiej brać esci,żeby nastrój sie wyrownal,niż brać afobamy,ito.Stwierdzila,ze to dosyc nowy i dobry lek jeśli chodzi o leku.Pytalam również o efektin i seroxat.Powiedziala,ze to na pewno są mocniejsze leku,które rownież dzualaja na depresje.A esci....moze to witamina"c"dla psychiatrów,a potem jak taka ja przyjdę i skarze sie na takie skutki uboczne,to siedza i sie śmieją pod nosem:)Co potega podświadomości moze zdzialac z czlowiekiem.....Podobno esci nawet dzieci biora....glownie na tiki i różne nerwice...oj,mój Boże co tosiedzieje....?!

przez Katarzynka40 10 gru 2013, 15:23
kloss,
Dziękuję, że piszesz:) to zawsze jakieś wsparcie i słowa otuchy. MOże ja się po prostu źle nastawiłam, pomna wczesniejszych doświadczeń z efectinem, myślałam, że będzie szybko, ba! błyskawicznie, i po tygodniu wróce do pracy. Tymczasem wydłuża się to u mnie. Juz dwa tygodnie nie byłam w pracy. Nie, że nie chcę, po prostu czuję się tak fatalnie, szczególnie właśnie z rana, że przejście do kuchni w tym zamuleniu graniczy z cudem. Zmuszam się, ale nie daję rady. Rano jest kataklizm - jakbym była na prochach, odrealizowana, w półśnie, makabryczne uczucie - piszesz Kloss, że ranki sa też średnie u Ciebie, dlaczego tak się dzieje? Czyżby stężenie we krwi leku spadało? A nie ma opcji esci z przedłuzonym uwalnianiem, by człowiek mógł się czuc bardziej komfortowo...
Nigdy nie czułam się tak depresyjnie jak obecnie, nawet po smierci Taty...Dlatego obecny stam mnie bardzo niepokoi, bo mam wrażenie, że staczam się w stronę ciemności... rano szczególnie:( miałam juz przebłyski dobrego samopoczucia, więc wiem do czego zmierzam...
Nie wydaje mi się, że to choroba daje taki skutek, biegałam, załatwiałam sprawy, jestem pracoholikiem, praca mnie napedza, depresji nie miałam. Od czasu gdy zaczęłam jeść esci czuję niemoc psychiczną i fizyczną...
Muszę jutro iść do pracy, bo jestem wlaścicielką wydawnictwa, nikt mnie nie zastąpi w pewnych kwestiach i nie wiem co ja jutro zrobię:(
Tak mi to wszystko zwisa i to mnie do rozpaczy doprowadza:(

-- 10 gru 2013, 14:25 --

elmopl79,
no mi mój dr też mówił, że to lek bardzo łagodny:(
Może za łagodny? A może zbyt selektywny i tak jak już ktoś wspomniał to jego dobra strona i zła jednocześnie:(

przez elmopl79 10 gru 2013, 15:38
Nic juz nie rozumiem ja dzisiaj tez sie czuje jakby mi ktoś wylaczyl w mozgu jakims przyciskiem obszar za koncentracje,jasność umyslu....Dlatego zaczelam sie mocno zastanawiac czy to esci czy ja....Teraz juz rak sobie myślę ze moja pani dr.zrobila celowo ten eksperyment ze zmniejszeniem dawki....Moze to jest tak,ze trafilysmy do lekarza w momencie,kiedy nerwica zaczynala sie rozkręcać,a dodatkowo jeszcze ten lek....

-- 10 gru 2013, 14:41 --

Teraz to czuje sie jak w pulapce...Ani w jedna stronę,ani w druga....

-- 10 gru 2013, 14:54 --

I wiesz co mi jeszcze powiedziala?Ze tak naprawdę nikt nie wie jak dany lek zadziwia na dana osobę....A na pytanie o serotonine,po czym sie poznaje,ze to akurat jej brakuje,tez jest to ruletka...Biorac leki organizm sam na sobie ustabilizować poziom serotoniny....A co z ludźmi,którzy biora rok leki i nagle zaczynaja sie źle czuc?Spadek serotoniny?To w takim razie znowu trzeba siepnac większą dawke....i co dalej...?

-- 10 gru 2013, 15:01 --

Aj,cos wku...rzonaj juz jestem.A w glowie zament jak nie wiem...Brac,nie brać....serotonina,dopamnina...aaaa,od tego to dopiero mozna zwariować:)Za bardzo skupiamy sie na sobie i tyle.Idz Katarzynka do pracy,zobaczysz,ze lepiej sie piczujesz.A ja co najwyzej to mogę sobie baranka strzelić....z przytupem :why:

przez Katarzynka40 10 gru 2013, 16:27
elmopl79,
wiesz ja też dzisiaj jestem jakoś mocno wkurzona:( czuje niepokój dodatkowo... chetnie bym poszła do pracy, tylko jak, jak samopoczucie depresyjne, ani ręka ani nogą?
wczoraj czułam sie po poludniu lepiej, dzisiaj czuję cały czas taki zamęt, w glowie, takie przymulenie i jakis lęk w środku:(
jestem już wyczerpana psychicznie naprawdę:(
normalności chcę...

przez elmopl79 10 gru 2013, 16:42
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
wiesz ja też dzisiaj jestem jakoś mocno wkurzona:( czuje niepokój dodatkowo... chetnie bym poszła do pracy, tylko jak, jak samopoczucie depresyjne, ani ręka ani nogą?
wczoraj czułam sie po poludniu lepiej, dzisiaj czuję cały czas taki zamęt, w glowie, takie przymulenie i jakis lęk w środku:(
jestem już wyczerpana psychicznie naprawdę:(
normalności chcę...
Katarzynka,posluchaj idz do pracy,zobaczysz,ze Ci przejdzie.Moze nie w pierwszym dniu,ale w kolejnych będzie coraz lepiej,a po tygodniu to juz w ogóle.Jak będę miala racje to zaprosisz mnie do siebie na kawe:)(szykuj juz kawe):)Pomyśl,Ty pisalas,ze jestes pracoholikiem,ze ganiasz po galerii,a tu nagle bach,siedzisz w domu...Nic dziwnego,ze czujesz sie depresyjnie,bo dodatkowo nowy lek,pogoda-straszne skoki ciśnienia.Zdrowi narzekają na źle samopoczucie,a co dopiero depresanci,nerwicowcy.Wiem,ze ciezko sie zebrac ale musisz.Wstan rano,majtu na pupę i go do roboty...:)

przez elfrid 10 gru 2013, 16:50
pika30 napisał(a):ja się czuję niestabilnie, wydaje mi się że jest lepiej, a za chwile że gorzej, kocioł mam w głowie.. ale zrypany dzień

-- 10 gru 2013, 14:12 --

robotnica, z reguły antydepresanty podwyższają poziom prolaktyny, mi seroxat bardzo podwyższył, do tego stopnia że miałam wyciek z sutka

Tak już jest, że poprawa przychodzi stopniowo. Ile czasu już bierzesz lek w stałej dawce?
Na nerwicę najskuteczniejsza jest paroksetyna, escitalopram i wenlafaksyna.
pregabalina, wenlafaksyna

przez pika30 10 gru 2013, 16:55
Ja też się jakaś depresyjna zrobiłam, idę dziś spać do mamy, pakuję dziecko i siebie, bo boję się zostać na noc w domu, mąż wraca dopiero jutro wieczorem.
elmopl79, mi też dwóch lekarzy już powiedziało że esci to słabe leki, może są poprostu dla nas za słabe i dlatego tak się męczymy?

Sortuj wg