ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez junona 10 gru 2013, 11:19
Nie wiem dlaczego lekarze każą Wam stopniować dawkę. Mój lekarz wiedział o tym, ale powiedział, że to jest nieprawidłowe postępowanie. Od pierwszego dnia proponował zażywać 10 mg. raz, wieczorem, ponieważ stopniowanie przedłuża skutki uboczne. I wiecie, miał chyba rację bo cierpiałam tylko tydzień, drugi już było nie najgorzej.Od pierwszej tabletki lek działa tzn." drażni" receptory i nieważne czy to jest 5 mg. czy 10 mg.
Po prostu mocno i szybko.

przez pika30 10 gru 2013, 11:23
Katarzynka40, moja przyjaciółka też bierze wenlafaksynę i też tak jak Tobie pomogła już po pięciu dniach, ona bierze już 1,5 roku i mówi że się czuje świetnie, a była w strasznym stanie, też mnie kusi ta wenla.

przez lunatic 10 gru 2013, 11:30
nie wiem jak jest z przyzwyczajeniem do niskiego poziomu neuroprzekaźników, ale moge powiedzieć coś co było u mnie po sertralinie i paroksetynie, co kiedyś już gdzieś pisałem i wydaje się że może to w jakimś sensie potwierdzać to co mówił lekarz zarówno w jedną jak i w drugą stronę, tzn jezeli organizm dostanie za dużo tego co potrzebuje reakcja jest wtedy zła. Sertralina była kiedyś dla mnie ideałem, która przywróciła mnie do życia w bardzo krótkim czasie, praktycznie bez zadnych skutków ubocznych. Objawy uboczne pojawiły się po kilku miesiącach czy po pół roku, nie pamiętam dokładnie. Były to: wysypka, bóle stawów, potliwosć, przyspieszone tętno, totalne otumanienie - stopień ich nasilenia jak później zauważyłem był zależny od wysokości dawki. Wniosek mógłby być taki organizmowi brakowało serotoniny, dostał ją i od razu poczułem się lepiej, ale po jakimś czasie już jej wystarczyło a z czasem było za dużo więc pojawiły się reakcje nietolerancji takie jak napisałem. Podobnie teraz z paroksetyną, przy dawce wyższej niz 10 mg pojawia się wysypka, znowu możnaby przypuszczać ze na chwile obecną organizm nie potrzebuje większej ilości serotoniny niż daje mu 10 mg i jak dostanie za dużo to jest reakcja w postaci wysypki i innych różnych, senności, otumanienia, bólów głowy itp.
Było też sporo innych leków przy których zauważyłem ze z czasem ich działanie słabnie, a raczej pogarsza się niż słabnie a jeszcze dalej ich działanie to były już tylko objawy uboczne, tak jakby organizm dawał znać ze juz wystarczy i zeby zakończyć leczenie albo zmniejszyć dawkę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez junona 10 gru 2013, 11:41
lunatic, chyba masz dużo racji, ponieważ przy kolejnej wizycie, kiedy dobrze się czułam, lekarz zalecił mi wejść na 20 mg. Zaczęłam czuć się źle. Wróciłam na własną rękę do 10 mg. I tak już zostało półtora roku.

przez lunatic 10 gru 2013, 11:44
junona napisał(a):Nie wiem dlaczego lekarze każą Wam stopniować dawkę. Mój lekarz wiedział o tym, ale powiedział, że to jest nieprawidłowe postępowanie. Od pierwszego dnia proponował zażywać 10 mg. raz, wieczorem, ponieważ stopniowanie przedłuża skutki uboczne. I wiecie, miał chyba rację bo cierpiałam tylko tydzień, drugi już było nie najgorzej.Od pierwszej tabletki lek działa tzn." drażni" receptory i nieważne czy to jest 5 mg. czy 10 mg.
Po prostu mocno i szybko.

Dla mnie to jakieś bzdury, a brał ten lekarz kiedykolwiek któryś z tych leków?Jakby brał to może by zmienił zdanie, mniejsza dawka początkowa daje mniejsze działania uboczne i co do tego nie ma wątpliwości. Wziąłem ostatnio bardzo małą dawkę jednego z leków, jak go kiedyś zaczynałem od całej tabletki skutki uboczne były początkowo bardzo nasilone, przy o wiele mniejszej dawce początkowej ledwo co wyczuwalne.

-- 10 gru 2013, 10:47 --

junona napisał(a):lunatic, chyba masz dużo racji, ponieważ przy kolejnej wizycie, kiedy dobrze się czułam, lekarz zalecił mi wejść na 20 mg. Zaczęłam czuć się źle. Wróciłam na własną rękę do 10 mg. I tak już zostało półtora roku.

jakiś dziwny ten lekarz, jak się dobrze czuje to po co zwiększać dawkę i kombinować coś, ale mnie to jakoś nie dziwi, ja chodziłem do kilku i z tego co zauważyłem do niektórych spraw każdy miał odmienne zdanie, nie wiem z czego to wynika, czy są różne standardy leczenie i każdy sobie wybiera taki jaki mu pasuje czy co

przez Katarzynka40 10 gru 2013, 12:06
pika30,
Wenlę (efektin) brałam około roku, odstawiłam, bo czułam sie znakomicie, więc po co się faszerować miałam, tym bardziej, że libido po niej akurat kiepskie było:( Odstawiałam ze trzy miesiące, odsypując i licząc granulki, żmudne to było ale za to żadnych skutków odstawienia nie było... przez 4 lata było wszystko super - nawet jak mój Tato zachorował na raka i podczas Jego 2,5 rocznej walki trzymałam sie niesamowicie dobrze, cała rodzina była zdumiona, bo myśleli, że ja najszybciej sie rozsypię. Gdzie tam, to ja wszystko załatwiałam, szukałam, czytałam, wynajdywałam co można jeszcze zrobic i jak pomóc. Tata odszedł rok temu. Dopiero teraz w październiku zaczęłam się sypać... zemdlałam nagle rano i potem bałam się bezustannie, ze będę mdleć... od tego myslę pojawiły sie ataki paniki...
Ale nigdy nie czułam się depresyjnie tak jak teraz po escitalopramie, dlatego ten stan mnie doluje, irytuje i wkurza... bo chce dzialać, ale nie mam siły:(
Godzina 11.00 a ja nadal nijak się czuję:( jak naćpana się czuję, albo jakbym 3 noce nie spała (a spie obecnie znakomicie już bez mirtazapiny), w takim stanie do pracy nie mogę iść...
Niestabilne te poprawy po esci...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 10 gru 2013, 12:22
Katarzynka40 napisał(a):pika30,
Wenlę (efektin) brałam około roku, odstawiłam, bo czułam sie znakomicie, więc po co się faszerować miałam, tym bardziej, że libido po niej akurat kiepskie było:( Odstawiałam ze trzy miesiące, odsypując i licząc granulki, żmudne to było ale za to żadnych skutków odstawienia nie było... przez 4 lata było wszystko super - nawet jak mój Tato zachorował na raka i podczas Jego 2,5 rocznej walki trzymałam sie niesamowicie dobrze, cała rodzina była zdumiona, bo myśleli, że ja najszybciej sie rozsypię. Gdzie tam, to ja wszystko załatwiałam, szukałam, czytałam, wynajdywałam co można jeszcze zrobic i jak pomóc. Tata odszedł rok temu. Dopiero teraz w październiku zaczęłam się sypać... zemdlałam nagle rano i potem bałam się bezustannie, ze będę mdleć... od tego myslę pojawiły sie ataki paniki...
Ale nigdy nie czułam się depresyjnie tak jak teraz po escitalopramie, dlatego ten stan mnie doluje, irytuje i wkurza... bo chce dzialać, ale nie mam siły:(
Godzina 11.00 a ja nadal nijak się czuję:( jak naćpana się czuję, albo jakbym 3 noce nie spała (a spie obecnie znakomicie już bez mirtazapiny), w takim stanie do pracy nie mogę iść...
Niestabilne te poprawy po esci...
Katarzynka,ja dzisiaj tez beznadziejnie.Nie moglam sie dobudzić,a teraz chodze polorzytomna,a musze z dzieckiem jeszcze do psychologa jechac-od jakiegoś czasu ma natrętne myśli...rece opadają,jestem tym przerażona....

przez Katarzynka40 10 gru 2013, 12:35
elmopl79,
No ja wlaśnie jestem też taka współ przytomna:(:(:( wkurzające to jest!!! Chce normalnie cholerka żyć!
O rany dziecko ma natretne mysli? ech:(

przez Lord Kapucyn 10 gru 2013, 12:45
A co w tym dziwnego? OCD aka nerwica natręctw najczęściej zaczyna się w wieku dziecięcym/młodzieżowym, a apogeum zachorowań przypada na 15-18 rok życia. Jeżeli NN się pojawi po 18 r. ż. to jeszcze jest jakaś szansa na wyleczenie, jeżeli przed 18 to rokowania nie są zbyt dobre. Tak mówi nieubłagana statystyka. U mnie pierwsze natrętne myśli pojawiły się jak miałem 9 lat, potem było parę lat spokoju- wydawało się, że na dobre. Ale niestety wróciło wręcz podręcznikowo i zmagam się z tym szajsem od paru dobrych lat. Wtedy chodziłem do lekarki dziecięcej, która pracowała w dużym szpitalu i zajmowała się takimi przypadkami to mówiła, że jest wysyp dzieci z NN. Oczywiście nie każde natręctwo świadczy od razu o NN, bo dużo dorosłych ludzi w populacji doświadcza pojedynczych, epizodycznych natręctw podczas swojego życia, ale warto się temu przyjrzeć.

Co do tematu- to kiedyś brałem esci, ale dość szybko wjechałem na dawkę maksymalną 5->10->15->20mg. Działanie esci jest dla mnie kuriozalne, już o tym kiedyś pisałem na forum.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 10 gru 2013, 13:08
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
No ja wlaśnie jestem też taka współ przytomna:(:(:( wkurzające to jest!!! Chce normalnie cholerka żyć!
O rany dziecko ma natretne mysli? ech:(
Wiesz Katarzynka,ja to wylaoalam,bo sama przechodzę nerwice i od razu pobieglam do psychologa,bo dziecko wylo mu wieczorami,ze on tak nie chce.Bylismy rez u psychiatry,ale obylo sie bez lekow-na szczęście,bo wez sobie wyobraź jak tu dać dziecku taki lek,jak samemu czlowiek przechodzi katusze...

przez Katarzynka40 10 gru 2013, 13:12
Dark Passenger,
Działanie esci kuriozalne? To chyba przyłączę sie do Twojego zdania, bo chyba jest... negatywne:(
czuję się jakbym miała sieczkę zamiast mózgu i bym depresji przez to esci się nabawiła:( 14 dzień dzisiaj, w tym od 4 dni biorę 10 mg...
Wczoraj po poludniu było lepiej, a dzisiaj znowu jak żywy trup, wykańcza mnie to:(

przez NieznanySprawca 10 gru 2013, 13:18
Jeżeli NN się pojawi po 18 r. ż. to jeszcze jest jakaś szansa na wyleczenie, jeżeli przed 18 to rokowania nie są zbyt dobre.

u mnie się pojawiła w wieku 8 lat, he-he... Obrazek no ale wciąż wierzę, że jak przepracuje swoje negatywne emocje, to wyzdrowieję. Obrazek
NieznanySprawca

przez jetodik 10 gru 2013, 13:21
Dark Passenger,
dla mnie kuriozalne, już o tym kiedyś pisałem na forum.

mógłbyś rozwinąć chociaż tak do połowy? ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez czarnydiabeł 10 gru 2013, 13:27
Jeśli Was to pocieszy to u mnie na Esci cały czas jest dobrze. Więc może ten lek nie jest taki zły? Może i Wam się poprawi. Ja ogólnie oceniam Esci BARDZO DOBRZE ( o ile można lek oceniać po 2,5 tygodnia brania). Pozdrawiam i trzymajcie się, dacie radę.
czarnydiabeł

Sortuj wg