ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez aree1987 12 maja 2010, 21:47
Mało postów bo te generyki są pierwsze i stosunkowe nowe na rynku i mało ludzi je jeszcze bierze pewnie. Jak jesteś wrażliwa na leki to zacznij od jak najmniejszej. Podobno escitalopram daje najmniej skutków ubocznych ze wszystkich SSRI. Powodzenia w kuracji. :) No i informuj na bierząco jak tam Twoja fobia społeczna. ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Magdaa 12 maja 2010, 21:51
No wcześniej brałam Asertin dwa lata temu z SSRI, ale tylko 3-4 miesiące i odstawiłam sama. Mam nadzieję że na tym będzie ok ;) Mam nerwicę lękową, fobię społeczną, lęk napadowy... Ale ogólnie czuję się dobrze w sumie :smile:
No to zacznę od ćwiartek przez kilka dni, potem po 5mg dwa tygodnie i potem cała 10mg raz dziennie. Będę zdawać relację na bieżąco :smile: Dziękuję Wam za informacje i za wsparcie :great:
Magdaa

przez fobia 13 maja 2010, 00:10
5 mg to dosyć mała dawka i myślę, że nie ma potrzeby brania ćwiartki ,ale kwestia gustu ;) ja już 2 razy przerabiałam lexapro w walce z nerwicą i za każdym razem zaczynałam od 5mg - skutków ubocznych nie zauważyłam żadnych (oprócz nasilenia leków na samym początku).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdaa 13 maja 2010, 00:25
Fobia- dzięki za tę wskazówkę :smile: Może faktycznie masz rację. Lekarz mnie uprzedził o możliwości nasilenia lęku i dlatego dał m Xanax na pierwsze dwa tygodnie (zresztą chyba jak w każdym SSRI). Tobie pomógł ten lek ? Po jakim czasie poczułaś że 'działa'?

Pozdrawiam.
Magdaa

przez fobia 13 maja 2010, 08:53
Magdaa, No na efekty czekałam ok3-6 miesięcy (następowała powoli),ale wydaje mi się ,że byłam w znacznie gorszym stanie jak zaczynałam niż Ty jesteś więc może będziesz krócej czekała na efekty :)

przez Shadowmere 13 maja 2010, 09:03
Magdaa, mi moj psychiatra tez chcial dac depralin:D tzn(gdybym sie już uparla na leki,bo ogolnie nie chce bym brala).we wtorek ide do niego i albo wroce bez leku,albo z depralinem wlasnie:)
Shadowmere

przez Zenonek 13 maja 2010, 09:05
Fobia

Czyli prawda jest taka, ze antydepresant trza brac najmniej 3 miechy zeby stwierdzic czy jest skuteczny?

Shadowmere

Hehe ciekawe :P a psycholz tez masz z NFZ ?

przez Shadowmere 13 maja 2010, 09:10
Zenonek, kurcze,czy trzeba czekac 3 miesiace?wiesz sertralniy nie moglam zdzierzyc,ale zaczela "dzialac" od razu,bioxetin zadzialal na mnie po 3 tygodniach,a paxtin po 10 dniach dzialal już bardzo dobrze.Psychiatre tez mam na nfz-akurat mi sie fajnie trafilo,bo jest jednoczesnie neurologiem,psychiatrą i terapeutaą;) Ja jestem dda-wiec moge korzystac z terapii i psychiatrow za darmo,bez kolejki-tylko w specjalnych ośrodkach..I moj psych jest ok,bo wszystko mi wypisuje na "P",takze naprawde-mam szczescie. :D
Shadowmere

przez Zenonek 13 maja 2010, 09:16
Shadowmere

W sumie chyba u mnie Asentra tez ostre objawy usunela po 3-4 tygach- to teraz czekam na pelne dzialanie :P.

To trafilas na niezlego omnibusa - to do niego chodzisz tez na terapie ? Koles jest bardzo inteligentny ?

Ile trwa wizyta u niego ?

przez Shadowmere 13 maja 2010, 09:35
Zenonek, terapie mam u Terapeutki,bo nie powinno sie uczeszczac na terapie do kogos kto daje Ci leki-taka zasada analityczna :smile:
Co do kolesia-jest strasznie inteligentny,bardzo mądry-w szpitalu jak bylam to wszyscy mi zazdroscili,że u niego sie lecze ;)Wizyta u Niego trwa godzine,jak mialam przerwę w terapii,albo cięższy stan (np teraz) to chodzę raz na dwa tygodnie,albo w tygodniu(ale staram sie już nie nadużywać jego dobrocii..)
Shadowmere

przez Zenonek 13 maja 2010, 09:39
Shadowmere

To wchodzisz bez kolejki ? Czy umawiasz sie na godzine ? Fajnie tak wchodzic bez kolejki- tylko raz mialem taka przyjemnosc przy badaniach na Wojskowej Komisji Uzupelnien jako rekrut hahahaha

przez Shadowmere 13 maja 2010, 09:41
Zenonek, dzwonie do niego i mowie:kiedy mogę przyjsc?:)Bez kolejkki-chodzilo mi o to,że nie musze czekac miesiacami czy tygodniami tak jak jest u wiekszosci lekarzy na nfz.
Shadowmere

przez Zenonek 13 maja 2010, 09:50
To ladnie masz swojego wlasnego, prywatnego i udomowionego psychola na telefon.

A ja mialem walke z szerszeniem teraz. Bydlak mial chyba ze 4 cm dlugosci, ale spieprzalem przed nim ^^

przez Shadowmere 13 maja 2010, 09:52
Zenonek, hmmmm....a co to ma do rzeczy?
Shadowmere

Sortuj wg