ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 09 gru 2013, 10:15
Hej...Pika,to dobrze,ze tak sie przyjal lek-tak wlasnie to powinno sie odbywać w takim leczeniu,żeby jak najmniej umeczylo.
Katarzynka,jak tam,bo mnie nie chce sie nawet oczu otworzyć,a juz nie wspomne o wstawaniu....

przez czarnydiabeł 09 gru 2013, 10:19
Zauważyłem jedną rzecz, po wysiłku fizycznym np. wieczornym - rano czuję jakby większe działanie Esci. Ma to coś wspólnego jedno z drugim?

U mnie zaczyna się 3 tydzień brania i jest całkiem Ok.
czarnydiabeł

przez elmopl79 09 gru 2013, 10:45
czarnydiabeł napisał(a):Zauważyłem jedną rzecz, po wysiłku fizycznym np. wieczornym - rano czuję jakby większe działanie Esci. Ma to coś wspólnego jedno z drugim?

U mnie zaczyna się 3 tydzień brania i jest całkiem Ok.
Oooo,to brawo :brawo: A tez wystapily u Ciebie takie okropne skutki uboczne?A co do wysilku,to nie wiem,nie powinno byc mniejszego,czy wiekszego dzialania leku pi wysilku...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 09 gru 2013, 10:52
Witajcie KOchani,
Melduję się, że jestem. Rano tradycyjnie gorzej. Jak tylko otwieram oczy to sie boje, że znowu bedę się podle czuła... no i tak jest:( Jestem zamroczona, oszołomiona, zmęczona, potwornie senna, zjadłam śniadanie i najchetniej poszlabym dalej spać... Czuję niepokój od razu przez to jakby odrealnienie. Po godzinie od wstania z wyrka jakby troszkę lepiej, ale do wczorajszego popołudniowo - wieczornego samopoczucia to jednak daleko... Ciekawe, dlaczego ranki sa takie straszne?
Dodatkowo pogoda jest dzis dość... dołująca...:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez czarnydiabeł 09 gru 2013, 10:54
Katarzynka40 napisał(a):Po godzinie od wstania z wyrka jakby troszkę lepiej, ale do wczorajszego popołudniowo - wieczornego samopoczucia to jednak daleko...

Cieszę się ze jednak coś idzie do przodu. Jednak są jakieś pozytywne jaskółki, zobaczysz ten lek Cie jeszcze zaskoczy.

-- 09 gru 2013, 09:56 --

elmopl79 napisał(a):A tez wystapily u Ciebie takie okropne skutki uboczne?.

No właśnie nie. Jestem co prawda na dawce 5 mg ale jak widać inni mają na takiej nieprzyjemne jazdy. Miałem uboki (praktycznie większość o których piszecie powyżej, oprócz bezsenności) ale bardzo słabo nasilone i krótkotrwałe (do kilku dni od rozpoczęcia brania), generalnie nic strasznego.
czarnydiabeł

przez Katarzynka40 09 gru 2013, 11:08
czarnydiabeł,
ech, no czekam na to zaskoczenie:):)
Ranki sa naprawdę uciążliwe, ziewam tak koszmarnie i non stop, że az na mdłości mi się zbiera:(

przez lunatic 09 gru 2013, 11:10
Katarzynka40,
jak w końcu po tym esci, przeszło Ci osłabienie i brak energii czy nie?
sory, nie zauważyłem wcześniejszego wpisu

przez elmopl79 09 gru 2013, 11:15
czarnydiabeł napisał(a):
Katarzynka40 napisał(a):Po godzinie od wstania z wyrka jakby troszkę lepiej, ale do wczorajszego popołudniowo - wieczornego samopoczucia to jednak daleko...

Cieszę się ze jednak coś idzie do przodu. Jednak są jakieś pozytywne jaskółki, zobaczysz ten lek Cie jeszcze zaskoczy.

-- 09 gru 2013, 09:56 --

elmopl79 napisał(a):A tez wystapily u Ciebie takie okropne skutki uboczne?.

No właśnie nie. Jestem co prawda na dawce 5 mg ale jak widać inni mają na takiej nieprzyjemne jazdy. Miałem uboki (praktycznie większość o których piszecie powyżej, oprócz bezsenności) ale bardzo słabo nasilone i krótkotrwałe (do kilku dni od rozpoczęcia brania), generalnie nic strasznego.

No,to tak to mozna brać leki:)

przez przemek220 09 gru 2013, 11:23
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Biorę obecnie escitil od 4mcy i powiem tak: czuję się rewelacyjnie, chociaż początek był mega ciężki, pierwszą poprawę zanotowałem gdzieś po 3 tygodniach brania, zniknęły lęki i obecnie nic mi nie dolega, za 2 miesiące koniec terapi zobaczymy jak będzie po odstawieniu leku ale jestem dobrej myśli. Co do pytania czy po wysiłku można zauważyć zmianę w działaniu leku to odpowiem tak: uprawiam sport regularnie 5-6 razy w tygodniu i ja nie zauważam żeby po wysiłku fizycznym było odczuwalne mniejsze lub większe działanie leku. Pozdrawiam i zdrowia życzę wszystkim.

przez Katarzynka40 09 gru 2013, 11:25
lunatic,
generalnie wczoraj po południu przez kilka godzin było już naprawde dobrze, ale oczywiście dzisiaj rano powtórka z rozrywki, czyli totalny brak chęci, energii, oszolomienie i otepienie. Ziewam jak głupia:(
Skoro biorę 5 mg rano i po południu to poziom leku jest mniej więcej stały. Ciekawe dlaczego wieczorami jest lepiej, a rano istna masakra?

-- 09 gru 2013, 10:28 --

przemek220,
O, Przemku dobrze, że napisałeś, dajesz nam nadzieję i otuchę, że może być lepiej:)
A przez te 3 tygodnie pierwsze jakie miałeś objawy? Pociesz mnie, że podobne do moich - totalny brak energii, checi, oszołomienie, odrealnienie, przygnebienie, lęki...?

przez czarnydiabeł 09 gru 2013, 11:29
przemek220 napisał(a):Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Biorę obecnie escitil od 4mcy i powiem tak: czuję się rewelacyjnie, chociaż początek był mega ciężki, pierwszą poprawę zanotowałem gdzieś po 3 tygodniach brania, zniknęły lęki i obecnie nic mi nie dolega, za 2 miesiące koniec terapi zobaczymy jak będzie po odstawieniu leku ale jestem dobrej myśli. Co do pytania czy po wysiłku można zauważyć zmianę w działaniu leku to odpowiem tak: uprawiam sport regularnie 5-6 razy w tygodniu i ja nie zauważam żeby po wysiłku fizycznym było odczuwalne mniejsze lub większe działanie leku. Pozdrawiam i zdrowia życzę wszystkim.

Jaką dawkę bierzesz?
czarnydiabeł

przez lunatic 09 gru 2013, 11:29
nie wiem, ja tez wieczorem czuje się bardziej naturalnie, od rana przez pół dnia nie mogę jakoś dojść do siebie, mimo ze paroksetyne biore 2 lata to ciągle jest takie coś

przez jetodik 09 gru 2013, 11:38
przemek, zobojętnienia nie ma u Ciebie?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez junona 09 gru 2013, 11:59
Steviear napisał(a):I nikt mi nie odpowiedział :(
Nie wiem co mam robić.
Czy ktoś przechodził przez odstawienie tego cholernego Esci?

Stosowałam esci półtora roku z dobrym skutkiem.
Schodzenie nie było takie trudne jak w przypadku niektórych innych leków z grupy SSRI.
Na początku świadomie pomijałam co trzy dni dawkę przez dwa tygodnie, potem przeszłam na 5 mg przez jakiś tydzień i już. Nie poczułam żadnych objawów odstawiennych.

Sortuj wg