ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez elmopl79 08 gru 2013, 12:26
kloss napisał(a):Mi nastrój się tak poprawił po 2 miesiącach, że z człowieka z lękami stałem się na nowo otwartym facetem. Do tego stopnia, że wyleciałem na dwa tygodnie do Rosji na wycieczkę i tam było super, bez lęków, ze spokojem, z emocjami. :)
Co Ty mówisz aż tak fajnie...?A wcześniej,przed braniem lekow duże miales stany lękowe,ataki?Czy za pierwszym razem na esci tez byly tak ogromne skutki uboczne i jak dlugo trwaly?Uff...100pytan do..
:105:

przez Katarzynka40 08 gru 2013, 12:32
pika30,
No ja myślałam, że doktorek mi zapisze znowu efectin, ale on stwierdził, że wtedy tj. 5 lat temu byłam w znacznie gorszym stanie, bo miałam objawy nerwicy z innych ukladów (serca - kołatania i napady szybkiego pulsu i dodatkowe skurcze, potworne zawroty głowy, zaburzenia równowagi, drętwienie głowy, silne bóle głowy niemal non stop), teraz nie miałam takich "ciężkich" objawów, tylko od czasu do czasu wrażenie, ze robi mi się słabo i atak paniki, uznał więc, ze efectin jest obecnie dla mnie zbyt mocnym lekiem i wystarczy mi lek bardzo lagodny tylko na ataki leku i paniki - czyli escitalopram. W sumie nie dziwie mu się, bo 5 lat temu jak do niego dotarłam to byłam jak zombie, a teraz jak mu opowiedałam, że normalnie funkcjonuję, to stwierdził, że coś łagodniejszego mi zapisze...
Tylko, że teraz po esci czuję się jak zombie:( Teraz nawet podróż do niego byłaby mordęgą. Jutro zadzownię do niego co on mysli o tym moim stanie po esci, bo ja do pracy obecnie nie chodzę i nie mogę nie chodzić przez kolejne 3 miesiące:(
Rozumiem troszkę gorszy nastrój, ale nie stany prawie depresyjne. Kiedyś nawet jak się czułam fatalnie, albo jak miałam cięzką grypę to się potrafiłam zmobilizować na tyle, że z 39 stopini goraczki do pracy jechałam. Teraz nie mogę za cholerkę:( Jutro powinnam być w pracy i co? czarno to widzę:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez kloss 08 gru 2013, 12:34
Miałem ogromne lęki.Zaczęło się od doszukiwania u siebie chorób, robieniem mnóstwa badań - łącznie z tomografią i rezonansem, echo serca itp. Wydałem prawie 3000 zł. i nic nie wykazały. Wreszcie trafiłem do psychiatry. Myślałem, że leki tego typu działają od razu - dostałem na początku mianserynę, ale spałem po 15 godzin i chodziłem jak w Matrixie :), potem Opipramol - miałem jazdy z ciśnieniem i słabością. Wreszcie dostałem esci+trazodon. Na początku miałem bóle mięśni i stawów, bóle głowy, senność, osłabienie i jakby spotęgowanie lęków, bałem się, że coś mi się stanie, że nie wytrzymam, że oszaleje. Dwóch lekarzy potwierdziło, żebym brał dalej esci i po 1,5 miesiąca poczułem się silniejszy, spokojniejszy. Zbyt wcześnie odstawiłem wtedy leki, ale wiecie - jak człowiek czuje się dobrze, to po co mu leki:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 08 gru 2013, 12:43
kloss,
O, to nie tylko ja wydałam majątek na lekarzy:) Pocieszę Cie, że 5 lat temu przez 5 meisięcy szukałam przyczyn koszmarnych zawrotów głowy. Miałam TK głowy, potem rezonans głowy (podejrzewano, że może mam SM), potem rezonans odcinka szyjnego kregosłupa, kilka doplerów, próby błędnikowe, odwiedziłam z 5 neurologów i z 5 laryngologów, porobiłam za swoją kase badania na boreliozę, wszelkie hormony i wszystkie możliwe choroby. Do tego kardiolog, echo serca 3 razy (kołatania serca), Holter...
Na koniec trafiłam do psychiatry i po 5 dniach na efectinie pojechałam nad morze, a przed przejście z pokoju do kuchni było problemem.
Rozumiem Cię Kloss doskonale:):):)

Szkoda tylko, że na efekty zazywania esci trzeba tak długo czekać...

przez elmopl79 08 gru 2013, 12:47
kloss napisał(a):Miałem ogromne lęki.Zaczęło się od doszukiwania u siebie chorób, robieniem mnóstwa badań - łącznie z tomografią i rezonansem, echo serca itp. Wydałem prawie 3000 zł. i nic nie wykazały. Wreszcie trafiłem do psychiatry. Myślałem, że leki tego typu działają od razu - dostałem na początku mianserynę, ale spałem po 15 godzin i chodziłem jak w Matrixie :), potem Opipramol - miałem jazdy z ciśnieniem i słabością. Wreszcie dostałem esci+trazodon. Na początku miałem bóle mięśni i stawów, bóle głowy, senność, osłabienie i jakby spotęgowanie lęków, bałem się, że coś mi się stanie, że nie wytrzymam, że oszaleje. Dwóch lekarzy potwierdziło, żebym brał dalej esci i po 1,5 miesiąca poczułem się silniejszy, spokojniejszy. Zbyt wcześnie odstawiłem wtedy leki, ale wiecie - jak człowiek czuje się dobrze, to po co mu leki:)

Widzisz,ja wcześniej chodzilam prywatnie,do innego lekarza,on mi ptzepisal cital.Wzielam pól tabletki i podziekowalam za ten lek.Przenioslam sie do innego lekarz-fantastycznj babeczki i to ona przepisala mi esci...mowiac,ze dziala tak samo jak cital,ale nie ma takich skutków ubocznych po nim jak po citalu.Jak zaczela sie jazda,to skontaktowalam sie z poprzednim lekarzem,żeby powiedział co myśli o tym leku.Powiedzial,ze to bardzo slaby lek,ze on go nie zapisuje swoim pacjetom....A chlop jest konkretny(pracuje w szpitalu i ciezko w ogóle sie dostać do niego)Po jego slowach,to juz w ogóle odechcialo mi sie wszelkiej farmakoterapii....Tymbardziej jak pani dr.wypisujac receptę na esci wskazala mi aptekę w której mog dostać ow lek.

przez kloss 08 gru 2013, 12:48
Trzeba przeczekać. Tyle czasu nerwice grasowały w naszym ciele i umyśle, że teraz trzeba trochę czasu, żeby je wypędzić od nas. Dajmy sobie czas - starajmy się nie czekać na efekty każdego dnia, bo będziemy się często rozczarowywać. Ja za pierwszym razem, co chwila sprawdzałem sobie tętno, ciśnienie, oddech itp. teraz już nie tak bardzo się tym przejmuje.

przez elmopl79 08 gru 2013, 12:56
Katarzynka40 napisał(a):kloss,
O, to nie tylko ja wydałam majątek na lekarzy:) Pocieszę Cie, że 5 lat temu przez 5 meisięcy szukałam przyczyn koszmarnych zawrotów głowy. Miałam TK głowy, potem rezonans głowy (podejrzewano, że może mam SM), potem rezonans odcinka szyjnego kregosłupa, kilka doplerów, próby błędnikowe, odwiedziłam z 5 neurologów i z 5 laryngologów, porobiłam za swoją kase badania na boreliozę, wszelkie hormony i wszystkie możliwe choroby. Do tego kardiolog, echo serca 3 razy (kołatania serca), Holter...
Na koniec trafiłam do psychiatry i po 5 dniach na efectinie pojechałam nad morze, a przed przejście z pokoju do kuchni było problemem.
Rozumiem Cię Kloss doskonale:):):)

Szkoda tylko, że na efekty zazywania esci trzeba tak długo czekać...

Ha,ha,ha...ja tez biegalam od lekarza do lekarza...Nie wiedzialam co sie ze mna dzieje.Ja za pierwszym razem bylam w takim stanie,ze juz z domu nie wychodzilam takie mialam leki...A latem,jak prazylo slonce,to juz w ogóle nie wychodzilam z domu,bo mnie wręcz dusilo...
a wizyty w supermarketach kończymy sie atakami ogromnej paniki.
oj,jakież to bylo okropne.Wtedy na te ekscesy dostalam seroxat.Ze skutkami ubocznymi meczylam sie niecale dwa tygodnie,ale nie mialam takich jazd jak teraz pi esci....

przez elfrid 08 gru 2013, 13:03
/ Katarzynka40, a ile czasu już bierzesz escialopram w stałej dawce?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Katarzynka40 08 gru 2013, 13:08
elfrid,
W sumie biorę 12 dzień. Dr kazał mi brać prze ztydzień 5 mg, po tygodniu przejśc na 10 mg. Nie czułam się dobrze, więc dopiero 9 dnia wzięłam jakieś 7,5mg - od wczoraj, czyli od 11 dnia biorę dopiero 10 mg...

przez kloss 08 gru 2013, 13:12
Ja biorę czwarty tydzień i jeszcze pewnie ze 2,3 pobiorę, żeby zobaczyć jak na mnie podziała za drugim podejściem.

przez elmopl79 08 gru 2013, 13:17
kloss napisał(a):Ja biorę czwarty tydzień i jeszcze pewnie ze 2,3 pobiorę, żeby zobaczyć jak na mnie podziała za drugim podejściem.
Czwarty tydzień na10?I dalej nie najlepiej sie czujesz,czy jest jakas poprawa?

przez Steviear 08 gru 2013, 13:19
Witajcie. To znowu ja, tutaj.
Chciałabym się dowiedzieć,czy jest tu ktoś,kto odstawił Escitalopram ( z dnia na dzień )
1 dzień esci, a kolejny dzień już kolejny lek.
No - o efekty tego..
Bo tak jakoś przygnęgnębiona jestem :C
Wczoraj byłam strasznie zestresowana..
Steviear

przez kloss 08 gru 2013, 13:20
Poprawa jest, ale szału jeszcze nie ma.

przez Katarzynka40 08 gru 2013, 13:25
Jeśli prawdą jest co mówił mój doktorek, to jest to lek bardzo łagodny, więc pewnie potrzebuje wielu tygodni by sie rozkręcić:(
Tylko, ze ja nie daje rady tak długo czekać:(
Z natury jestem cierpliwa, ale jesli chodzi o zdrowie to juz chce się normalnie czuć... Świeta ludzie idą, nie chcę wegetować:(
Cholerka, to pewnie przez efectin - nastawiłam się, że ten zaczął na mnie dzialac po 5 dniach, więc od esci oczekiwałam tego samego:( a tu cudów nie ma:(

Sortuj wg