ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 06 gru 2013, 13:39
artemiss24,
Doskonale Cię rozumiem:)
Biorę sci 10 dzień i czuję się naprawdę średnio:(
Trafiłam do dr z atakami paniki, które nagle zaczęły mi się pojawiać, miedzy atakami normalnie sie czułam, normalnie funkcjonowałam, pracowałam itp. Nie wiem czy esci zaczął już dzialac czy nie, ale cierpiałam przez niego kilka dni na totalną bezsenność, teraz od 2-3 dni czuję się jakbym wpadła w depresję - dokladnie tak jak napisalaś - mam pustą głowę, zero emocji, jestem ociężała umysłowo, znużona, apatyczna, jakby wzięła cięzką dawkę jakiegoś uspokajacza - siedzę i sie gapię w sufit i wszystko mi "zwisa". Teoretycznie po atakach paniki takie uspokojenie jest super, tyle, że nie jestem sobą, czuję się jak zombie:( może to tylko faza przejściowa - że mnie przymuliło i zaraz wróci napęd, zapał, mobilizacja, radośc zycia... bo dziwnie to wyglada - normalnei funkcjonując poszlam po leki na ataki paniki, ataki mi przejdą a mi jakaś depresja się rozwinie:(
jak tak to dziękuję za esci.
Wiem, że pewnie oczekuję zbyt wiele od tego leku, bo jeszcze 2 tygodni nie ma, ale pewnie się nastawiłam za mocno pozytywnbie - 5 lat temu brałam wenlafaksyne i dosłownie po 5 dniach odczułam super poprawę - jaka radośc zycia:) po tygodniu czułam się jak nowo narodzona, więc oczekiwałam, ze esci tez tak zacznie dzialać.... najwyraźniej nie...
czekam dalej...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez lepszaja 06 gru 2013, 13:53
A w mojej ulotce Escitalopram PharmaSwiss, bo taki kupiłam teraz bo kosztował 4 zł:) jest napisane:
Tak jak w przypadku innych leków stosowanych w depresji, poprawa stanu pacjenta nie następuje natychmiast. Pacjent może odczuć poprawę dopiero po kilku tygodniach od rozpoczęcia leczenia escytalopramem. Dlatego ważne jest, aby pacjent postępował ściśle według zaleceń lekarza i nie przerywał leczenia ani nie zmieniał dawki bez konsultacji z lekarzem
Escitalopram actavis 1x10mg
Pramolan 1x10mg
Sulpiryd 2x50mg - do odstawki

przez hania33 06 gru 2013, 14:05
Katarzynka40, Bierzesz nadal Mirtazepine ?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 06 gru 2013, 14:19
hania33,
Haniu, mirtazapiny wzięłam wczoraj wieczorem doslownie okruszek - tabletkę 30 mg przelamałam na ćwiartki i ćwiartke jeszcze na dwie części, więc doslownie wzięłam jakieś 3-4 mg...więc taka dawka chyba za mocno nie działa:(
Nie wiem ale cos jest nie tak:(
Jeszcze kilka dni temu cierpiałam na bezsenność, ale bylam bardziej wesoła, energiczna, a teraz jak wrak:( tak godzine temu na może 30 minut tak mi "rozjaśniło" umysł i Boże jaka różnica, ale teraz znowu jest jakbym zamiast mózgu miała watę:(

przez lunatic 06 gru 2013, 14:54
czarnydiabeł napisał(a):
lunatic napisał(a):A producent Lexapro chwali się ze jest to najszybciej działający SSRI bo juz po tygodniu widać efekty

Eee, chyba nie. Info z ulotki:
"Czas trwania leczenia:
Pacjent może zacząć czuć się lepiej dopiero po paru tygodniach leczenia. Należy zatem kontynuować
stosowanie leku Lexapro, nawet jeśli upłynie nieco czasu zanim nastąpi poprawa samopoczucia"

http://www.lundbeck.com/upload/pl/files ... Ulotka.pdf

W jakimś artykule od tej firmy kiedyś to widziałem, były porownania z innymi ssri i teoretycznie ten mial dzialac szybciej, widocznie na ulotce napisali to inaczej

przez Katarzynka40 06 gru 2013, 15:02
Nie miałam nigdy do czynienia z SSRI, 5 lat temu dostałam SNRI - wenle - efectin. Efekt był murowany po kilku dniach:)
Dlatego teraz ten esci porównuję - siłą rzeczy - do efectinu...

Rozumiem, że ogolnie wiadomo, że SSRI działaja o wiele wolniej niż SNRI? I faktycznie potrzebuja co najmniej 2 tygodni aby sie "rozkręcić?
ja dzisiaj 10 dzień na esci - od wczoraj zamiast 5 mg łykam 7,5 mg, jutro mam przejśc na 10 mg esci

przez hania33 06 gru 2013, 15:50
Katarzynka40, trzeba poczekac nawet z miesiac na efekt , niestety ..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez elmopl79 06 gru 2013, 16:24
Czy to naprawdę dobry lek?Bo ja miewam juz duże wątpliwości co do jego skutecznosci..

przez chester 06 gru 2013, 16:25
elmopl79, jak każdy ssri, z tym że on jest najbardziej selektywny, na lęki pomoże na depresję zależy.

przez elmopl79 06 gru 2013, 16:44
Rozumiem.Ale problem jest w tym....moze tak od początku.Biore depralin od4tygodni z tym,ze od trzech polowke10.Skutki uboczne byly madakryczne.Podobne do tych,które opisuje Kararzyna40
Okropne nasilone leki,panika,oslabienie,odrealnienie,oglupienie,czulam sie jakbym byla w ogromnej depresji-a depresji nie mnialam same ataki lękowe.To byl koszmar.Tymbardziej,ze mam porównanie z seroxatem-bralam go trzy lata temu przez rok,ale aż takich skutków ubocznych nie mialam.Bylam oslabiona,ale nie mialam takich potwornych lekow i paniki.Dlatego pobieglam do mojej pani dr i mowie jak jest.Kazala brać,bo powiedziala,ze to siedzi w mojej głowie,lęk przed lekiem,ze to niemozliwe zebym tak sie czula po tak malej dawce leku.A jednak tak die czulam.Zdecydowala sie zrobić eksperyment.Zmniejszyla mi dawke leku do ćwiartki.Biore taka porcje juz6dni i wiecie co,jest lepiej.Nie mam tego okropnego odrealnienia.Leki da,ale czuje ze umiem nad nimi zapanować,nie tak jak na polowce.O co tu chodzi z tym lekiem?Czy to ja sie rak na niego nakrecilam,czy to po prostu lek nie dla mnie...

-- 06 gru 2013, 15:47 --

Rozumiem.Ale problem jest w tym....moze tak od początku.Biore depralin od4tygodni z tym,ze od trzech polowke10.Skutki uboczne byly madakryczne.Podobne do tych,które opisuje Kararzyna40
Okropne nasilone leki,panika,oslabienie,odrealnienie,oglupienie,czulam sie jakbym byla w ogromnej depresji-a depresji nie mnialam same ataki lękowe.To byl koszmar.Tymbardziej,ze mam porównanie z seroxatem-bralam go trzy lata temu przez rok,ale aż takich skutków ubocznych nie mialam.Bylam oslabiona,ale nie mialam takich potwornych lekow i paniki.Dlatego pobieglam do mojej pani dr i mowie jak jest.Kazala brać,bo powiedziala,ze to siedzi w mojej głowie,lęk przed lekiem,ze to niemozliwe zebym tak sie czula po tak malej dawce leku.A jednak tak die czulam.Zdecydowala sie zrobić eksperyment.Zmniejszyla mi dawke leku do ćwiartki.Biore taka porcje juz6dni i wiecie co,jest lepiej.Nie mam tego okropnego odrealnienia.Leki da,ale czuje ze umiem nad nimi zapanować,nie tak jak na polowce.O co tu chodzi z tym lekiem?Czy to ja sie rak na niego nakrecilam,czy to po prostu lek nie dla mnie...

przez chester 06 gru 2013, 16:49
elmopl79, małą dawkę bierzesz. Rób tak jak mówi lekarz, jeśli nie zaskoczy po dłuższym czasie zmień lek. Leków jest mnóstwo, na pewno któryś Ci pomoże.

przez elmopl79 06 gru 2013, 19:25
Tak,to jest mikroskopijna dawka,ale na polowce mialam takie skutki uboczne,ze myslalam,ze wyląduje w szpitalu.Przez ten czas schudlam4kg.Moja pani dr.stwierdzila,ze sobie wkręcam te skutki uboczne i dla mojego przekonania sie zmniejszyla do ćwiartki.Ale o dziwo,czuje sie lepiej niż na polowce.I jak to wytlumaczyc?Zastanawiam sie,czy lek zaczal dzialac,czy moze on mi po prostu sxkodzil...Podobnie jak Katarzynka40trafilam do psychiatry naprawdę z niewielkimi zaburzeniami lekowymi z ktorymi radzilam sobie w miarę dobrze,bylam aktywna.Przez ostatni czas nawarstwil sie u mnie stres i pewnego dnia dostalam ataku paniki z odrealnieniem,dlatego pobieglam do lekarza,dostalam deprinal....ale to co on później ze mna zrobil....czy to jest "nrmalne"?

-- 06 gru 2013, 18:32 --

Ja nigdy nie bylam za lekami.Wiem,ze czasami trzeba,bo na jakiś czas pomagaja,ale takim kosztem?Spodziewalam sie skutków ubocznych,ale nie aż takich....Przeczytalam cale forum i wiele osób skarży sie na duże skutki uboczne tego leku.Dlatego zaczelam sie zastanawiać,czy aby to naprwno skuteczny lek.Pani dr.powiedziala,ze to lek o minimalnych skutkach ubocznych,ze jest delikatny przy wprowadzaniu....o,matko,to wcale nie bylo delikatne,no chyba,ze ktoś lubi taki perwers :)

przez pingwin1975 06 gru 2013, 20:25
Niestety siła działania leku zależy od dawki .Ja biorę 30 mg i 100 mg Trittico i dopiero objawy depresji i natręctw ustąpiły .

przez lunatic 06 gru 2013, 22:18
elmopl79 napisał(a):Rozumiem.Ale problem jest w tym....moze tak od początku.Biore depralin od4tygodni z tym,ze od trzech polowke10.Skutki uboczne byly madakryczne.Podobne do tych,które opisuje Kararzyna40

jedną z przyczyn napadu lęku może być nagły wzrost serotoniny, stąd jest to możliwe na początku brania każdego leku, im mniejsza dawka tym mniejszy wzrost serotoniny i tym samym łągodniejsze objawy

Sortuj wg