ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 06 gru 2013, 00:00
Steviear,
Tak, mówiłam, powiedział, że na moje ataki paniki ten lek nie pomoże:(
No właśnie jakos mnie uspokoiło dzisiaj, ale chyba z kolei za nadto, bo ani reka ani nogą ruszyć. Nawet kolacji mi sie nie chciało uszykować...totalny tumiwisizm...
Nic mi sie nie chce, wszystko mi zwisa, nie mogę się zmobilizować:(:( panika niedobra ale nastrój depresyjny też mi nie służy:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Arhol 06 gru 2013, 00:02
Steviear, Obecnie bez leków,od czerwca do sierpnia brałem esci.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Steviear 06 gru 2013, 00:10
Katarzynka40, Ulotki ulotkami. Lekarz.. ;P Nie powinien jeden kwestionować drugiego.
Duzo łykasz tego nasennego :D
Nadal nie wiem czemu tak mocno na Ciebie działa 5 mg..
U mnie praktycznie 0 skutków było.

Kestrel, Aha :) A nie chcialeś nic nowego/?
Steviear

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 06 gru 2013, 00:20
lunatic, a co myślisz o moklobemidzie który aktywizuje w połączeniu właśnie z tym escitalopramem.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Autodestrukcja 06 gru 2013, 00:21
jetodik, ;p
Autodestrukcja

przez Arhol 06 gru 2013, 00:28
Steviear, Wraz z rzuceniem leku,rzuciłem i wizyty :P.
Ale wkrótce pewnie wybiore się po coś nowego.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Katarzynka40 06 gru 2013, 00:37
Steviear,
Nasennego zapisano mi na bezsenność po esci 30 mg, ale 1 dnia wzięłam 15 mg i spałam 15 godzin, w zw. z tym wczoraj wzięłam 7,5 mg - to mikroskopijna dawka mirtazapiny, dr dzisiaj jak usłyszałm, że jestem w letargu kazał wziąc tylko okruszek a jutro juz nei brać. Okruszek mirtapzeiny więc mam uszykownay - pewnie ze 3 mg. Jak nie wezmę w kolejne dni mirtazapiny a nadal bedę w letargu i na współprzytomna to obwinie o to esci, nie chcę takiego g.. po którym jestem jak żywy trup:( wkurzamnie to tym bardziej, że przed esci miałam duzo energii, zapału, pomysłów, mobilizowałam się, pracowałam po 16 h i była zadowolona, a teraz cholerka po esci jestem przymulona totalnie:(

-- 05 gru 2013, 23:38 --

A z innych dziwnych rzeczy, to nie mam halucynacji - w Poznaniu wieje i GRZMI!!!

przez jetodik 06 gru 2013, 00:57
Autodestrukcja, haha czekasz chyba az powiem ze esci to badziew i cieszysz sie z kazdych moich uboków na tym leku, a titi :smile:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Katarzynka40 06 gru 2013, 01:01
Czytając wątek o esci, niestety można dojść do wniosku, że ten lek raczej chwalony nie jest:(
Poprawy zbyt wielu nie uświadczyło:(

przez artemiss24 06 gru 2013, 02:40
Witam! Biorę Escitalopram od tygodnia. Zgłosiłam się do lekarza z kolejnym nawrotem depresji i lęków, a zwłaszcza z ciągłym stresem który uniemożliwiał mi funkcjonowanie. Ciągle analizowałam wszystko, przeróżne sytuacje dzien po dniu i zadręczałam się. Pierwsze trzy dni czulam sie o niebo lepiej, bylam lekko zamulona i obojętna ale spokojna i wszystko czym się przejmowałam oddaliło się. Jednak Czwartego dnia wrocił stres większy niz przed lekami. Najgorzej jest rano. Czuję ciągłe napiecie w klatce piersiowej ucisk w żołądku mrowienie na rękach i stopach. W głowie mam pustkę, czuję się jakbym nie była sobą. Mam pozytywne doświadczenia z lekami. Brałam fluoksetynę i wenlafaksynę i czułam się po nich dobrze a poprawa następowala szybko (ok tygodnia). Ze skutków ubocznych mam wiele z wymienionych: jadłowstręt, mdłości, niepokój ruchowy, spadek libido do zera, problemy ze snem. Jest gorzej niż przed tygodniem. Czy jest sens brać dalej te leki czy lepiej zamienić je na już sprawdzone????

przez lepszaja 06 gru 2013, 03:45
Artemiss24 jak już zaczęłaś i przechodzisz przez te działania uboczne to poczekaj, lek zaczyna działać po 2,3 tygodniach a nawet po miesiącu.

Katarzynka ja myślę, że Ty masz te uboju po tym drugim leku na sen.
Ja biorąc esci na początku nie czułam się jak zombi, fakt że dużo spałam ale nie byłam i nie jestem znieczulica emocjonalnie, wręcz przeciwnie po esci moje uczucia się poprawiły, nastrój polepszył czuję się tak jak kiedyś przed chorobą a to że nie chce mi się nieraz nic to może ubok ale wolę to niż mój wcześniejszy nastrój i złość na otaczający świat.
Escitalopram actavis 1x10mg
Pramolan 1x10mg
Sulpiryd 2x50mg - do odstawki

przez czarnydiabeł 06 gru 2013, 07:53
Wg mnie chyba jednak za mało dajecie sobie i lekowi czasu. Poprawcie mnie, ale wydaje mi się ze w ulotce jest napisane ze lek zaczyna działać "docelowo" po ok. 2 miesiącach. Ja Mozarin na razie chwalę.
czarnydiabeł

przez lunatic 06 gru 2013, 12:32
jetodik napisał(a):lunatic, a co myślisz o moklobemidzie który aktywizuje w połączeniu właśnie z tym escitalopramem.

Moklobemidu nie można łączyć z żadnymi innymi antydepresantami, duże ryzyko zespołu serotoninowego, niebezpiecznych skoków ciśnień itp., poza tym nie ma nawet takiej potrzeby żeby go łączyć z ssri bo sam tez dziala na serotonine

-- 06 gru 2013, 11:40 --

czarnydiabeł napisał(a):Wg mnie chyba jednak za mało dajecie sobie i lekowi czasu. Poprawcie mnie, ale wydaje mi się ze w ulotce jest napisane ze lek zaczyna działać "docelowo" po ok. 2 miesiącach. Ja Mozarin na razie chwalę.

A producent Lexapro chwali się ze jest to najszybciej działający SSRI bo juz po tygodniu widać efekty

przez czarnydiabeł 06 gru 2013, 13:02
lunatic napisał(a):A producent Lexapro chwali się ze jest to najszybciej działający SSRI bo juz po tygodniu widać efekty

Eee, chyba nie. Info z ulotki:
"Czas trwania leczenia:
Pacjent może zacząć czuć się lepiej dopiero po paru tygodniach leczenia. Należy zatem kontynuować
stosowanie leku Lexapro, nawet jeśli upłynie nieco czasu zanim nastąpi poprawa samopoczucia"

http://www.lundbeck.com/upload/pl/files ... Ulotka.pdf
czarnydiabeł

Sortuj wg