ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 30 lis 2013, 21:38
czarnydiabeł napisał(a):
lunatic napisał(a):także początkowym działaniem nie ma co się w ogóle sugerować

Szkoda, bo tak mi dobrze zrobił :lol:

Działanie docelowe niekoniecznie musi być gorsze, jeżeli od razu dobrze się czujesz, chodzi głównie o to ze jeżeli z początku wywołuje objawy negatywne to nie znaczy że tak będzie na stałe

przez czarnydiabeł 30 lis 2013, 21:43
lunatic napisał(a):Działanie docelowe niekoniecznie musi być gorsze, jeżeli od razu dobrze się czujesz

A czy wg Ciebie, jeżeli początki są dobre to można się pokusić o przypuszczenie że jest wieksza szansa, że dalej bedzie też OK, czy nie da się raczej nic przewidzieć?
czarnydiabeł

przez lunatic 30 lis 2013, 21:48
czarnydiabeł napisał(a):
lunatic napisał(a):Działanie docelowe niekoniecznie musi być gorsze, jeżeli od razu dobrze się czujesz

A czy wg Ciebie, jeżeli początki są dobre to można się pokusić o przypuszczenie że jest wieksza szansa, że dalej bedzie też OK, czy nie da się raczej nic przewidzieć?

Można przypuszczać że dobrze reagujesz na dany lek i ze jest dobrze trafiony, miałem tak po sertralinie, efekt pozytywny już po paru dniach i w zasadzie bardzo podobny utrzymywał się potem, ale co po paru miesiącach będzie dalej jest nie do przewidzenia, u mnie po tej sertralinie po paru miesiącach nagle coś się schrzaniło i jedyne co powodowała to same objawy uboczne, ale to była bardzo nietypowa sytuacja, zeby lek zaczął dawać objawy uboczne po kilku miesiącach jak na początku nie dawał, zaden lekarz tego nie potrafił wyjaśnić

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarnydiabeł 30 lis 2013, 21:52
lunatic napisał(a):Można przypuszczać że dobrze reagujesz na dany lek i ze jest dobrze trafiony

Dobrze by było. A na razie czekać, czekać i nie mysleć za dużo. Pozostaje pytanie czy zwiększać dawkę na 10 mg czy nie.
czarnydiabeł

przez lunatic 30 lis 2013, 21:54
a po co? bierze się najmniejszą dawkę która pomaga

przez czarnydiabeł 30 lis 2013, 21:57
lunatic napisał(a):a po co? bierze się najmniejszą dawkę która pomaga

No niby tak, wiadomo im mniej chemii tym lepiej, ale ... te 5 mg to miało być tak wprowadzająco przez pierwsze dni. Teraz mam obawy, że może ta 5 ostatecznie nie da takich efektów jak normalana dawka czyli 10 mg i przez to szlag trafi cały dobry początek?
czarnydiabeł

przez lunatic 30 lis 2013, 22:00
to juz trzeba sprawdzic na sobie jak sie czuje po danej dawce, nie da sie tego wczesniej przewidziec jaka dawka bedzie najlepsza zanim minimum te 2-3 tygodnie nie sprawdzi sie jednej. Podam Ci przykład, dawka lecznicza paroksetyny w napadach lękowych zaczyna się od 20 mg, nie ma u mnie żadnej różnicy jak biorę 10 mg, tak samo zapobiega napadom lękowym jak 20 mg, jedyna różnica jest taka ze nie jest się takim sennym jak po 20, teraz nawet pisze że w napadach lękowych stosuje się 40 a nie 20
Ostatnio edytowano 30 lis 2013, 22:05 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

przez czarnydiabeł 30 lis 2013, 22:04
lunatic napisał(a):to juz trzeba sprawdzic na sobie jak sie czuje po danej dawce, nie da sie tego wczesniej przewidziec jaka dawka bedzie najlepsza zanim minimum te 2-3 tygodnie nie sprawdzi sie jednej

Czyli co? Sugerujesz pociągnać ze 2-3 tygodnie i jeżeli dobre efekty się nie ulotnią to zostać na 5 mg (i docelowe działanie terapeutyczne leku powinno być OK, tzn nie gorsze jak po wiekszej dawce), a jak w międzyczasie albo po tych 2-3 tygodniach coś bedzie gorzej to zwiekszyć na 10 mg?
czarnydiabeł

przez lunatic 30 lis 2013, 22:12
ja nie moge niczego sugerować, nie jestem lekarzem i nie wiem w jakim jesteś stanie, myślalem ze od 5 mg zaczyna sie juz dawka lecznicza escitalopramu i dlatego napisałem po co zwiększać, dawno go nie brałem i mi się pomyliło, moze byc niepełny efekt a moze wystarczyc, trudno powiedziec, ale zrobiłbym jednak tak jak miałeś zalecone
Ja zmniejszałem paroksetynę dlatego ze przy całej dawce miałem objawy uboczne ciągle, jakbym nie miał pewnie brałbym dawkę standardową

przez czarnydiabeł 30 lis 2013, 22:18
lunatic napisał(a):ja nie moge niczego sugerować, nie jestem lekarzem

Ok. Na razie poczekam. Generalnie jest to zgodne z tym co powiedziała lekarz, czyli że mam na razie siedzieć na tej 5 skoro jest jak jest, a jak uznam że jest gorzej to mam zwiększyć na 10 mg.

Na razie niepokoi mnie jedynie to, że tego dobrego działania leku? "nie starcza" do końca dnia. Ewidentnie tak około 19-20 efekty słabną, zdarza mi się nerwowa reakcja, brak cierpliwości itd.
czarnydiabeł

przez lunatic 30 lis 2013, 22:21
No właśnie, tak samo nie jest w stanie przewidzieć czy 5 będzie za mała czy wystarczająca, w ogóle z tymi wszystkimi antydepresantami jest jak na loterii

-- 30 lis 2013, 21:24 --

bo nie jest ustabilizowane stężenie leku, w przypadku escitalopramu piszą ze po ok. tygodniu uzyskuje się stężenie stacjonarne, tzn wahające się ale w nie takich dużych granicach jak na początku

przez czarnydiabeł 30 lis 2013, 22:33
lunatic napisał(a):bo nie jest ustabilizowane stężenie leku, w przypadku escitalopramu piszą ze po ok. tygodniu uzyskuje się stężenie stacjonarne, tzn wahające się ale w nie takich dużych granicach jak na początku

Czyli jeżeli po ok. tygodniu też tak będzie to może znaczyć że ta 5 jest jednak za mała? A jak się ustabilizuje i bedzie trzymać m/w cały dzień równo to znaczy że 5 mg jest OK?
czarnydiabeł

przez lunatic 30 lis 2013, 22:36
nie, po tygodniu stabilizuje się stężenie leku ale nie uzyskuje jeszcze pełnego działania, pełne działanie tak jak piszą producenci 2-3 tygodnie minimum, no powiedzmy ze po tych 2 tygodniach mozna juz coś powiedzieć, ale nie wcześniej

przez czarnydiabeł 30 lis 2013, 22:43
lunatic napisał(a):nie, po tygodniu stabilizuje się stężenie leku ale nie uzyskuje jeszcze pełnego działania, pełne działanie tak jak piszą producenci 2-3 tygodnie minimum

No ale piszesz, że dlatego mi "nie starcza" działania leku na cały dzień bo jest nieustabilizowane stężenie leku, więc jak minie ten okres stabilizowania się stężenia leku (ok. tygodnia) to czy nie powinno juz nie być tego wieczornego "zaniku działania" (jakiekolwiek by ono nie było) i lek nie powinien dawać objawów / skutkow swojej obecnosci równo przez cały dzień?
czarnydiabeł

Sortuj wg