ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 29 lis 2013, 20:09
[/quote]

dołożyłem buspiron, a to esci na wieczór biorę.[/quote]
I jest lepiej niż na samym esci?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez jetodik 29 lis 2013, 20:11
Katarzynka40, nie wiem dopiero zaczalem brac
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Katarzynka40 29 lis 2013, 20:18
jetodik,
ok, rozumiem:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Trzyzet 29 lis 2013, 20:28
A ja jestem bardzo zdziwiony przepisywaniem leków aktywizujących czy dających kopa wieczorem. Przecież to czysta bezsenność...

przez lunatic 29 lis 2013, 21:53
Trzyzet napisał(a):A ja jestem bardzo zdziwiony przepisywaniem leków aktywizujących czy dających kopa wieczorem. Przecież to czysta bezsenność...

Zaden antydepresant nie aktywizuje w ten sposob ze dzialanie jest tylko jakis czas od wziecia tabletki. Antydepresanty to nie benzodiazepiny gdzie efekt jest szybki i krótkotrwały, po drugie Escitalopram nie jest lekiem aktywizującym

przez czarnydiabeł 30 lis 2013, 09:01
lunatic napisał(a):po drugie Escitalopram nie jest lekiem aktywizującym

Nie spieram się bo za mało mam zjedzonych tabsów żeby mieć własny osąd, ale moja lekarz stwierdziła że da mi Esci m.in. dlatego, że jest to lek aktywizujacy ...
czarnydiabeł

przez Katarzynka40 30 lis 2013, 11:38
Nie jestem specem, ale chyba antydepresanty mają to do siebie, że jak są jednocześnie na depresje i stany lękowe, to generalnie wyrównują i stabilizują. Lęki wyciszają, osobom z depresja dodają energii.
Depresji nie miałam, ale biorąc antydepresant poczułam dodatkowy przypływ energii, byłam jeszcze bardziej aktywniejsza.

Teraz podczas brania esci zależy mi na tym, by lek 'zabrał" mi moje paniczne lęki, jestem od tygodnia jakby na ciągłym czuwaniu...w strasznym stresie i lęki czuję niemal non stop.
Dzisiaj 4 dzień z esci. Zaliczyłam 1 godzinę snu :cry: stwierdziłam, że jak tak dalej pójdzie to organizm się wykończy zanim esci zacznie działać, wzięłam więc klonazepam 0,5 mg. efekt? Pospałam aż 1,5 godziny...jestem rozbita i oszołomiona. Chcę mi się spać, ale jestem na czuwaniu, zasnąć nie mogę:(
Co braliście na ta bezsenność przy esci? I jak długo udało się Wam przesypiać w nocy?
Rozumiem, że ta bezsenność to w pierwszych dniach, a nie, że będzie mi towarzyszyła przez kilka miesięcy, bo sobie nie wyobrażam...:(
Czekam na pierwsze efekty zażywania esci, ale na razie brak:(:(:(

--

przez jetodik 30 lis 2013, 12:27
Katarzynka40, nie nakręcaj się swoimi objawami, nie obserwuj aż tak, weź książkę połóż na brzuchu i oddychaj by książka się podnosiła, powolny pełny wydech, a potem poczytaj tą książkę, oderwij się trochę ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Katarzynka40 30 lis 2013, 12:42
jetodik,
Chciałabym się oderwać, nie myśleć, odstresować choć na godzinkę, odsapnąć od tego, ale cholerka nie mogę:(:(:(
Myślą ciągle co się ze mną dzieje, boję się, że zwariuję, czy dam radę przetrzymać, bo resztkami sił gonię:(

przez Trzyzet 30 lis 2013, 13:22
lunatic, zatem mamy różne doświadczenia z antydepresantami. Ja na przykład godzinę po wzięciu tabletki mozarinu zapierdzielałem jak mały samochodzik przez 3 godziny.

przez Steviear 30 lis 2013, 13:26
Katarzynka40, Hej ;)
No bo pewnie za dużo myślisz o tym :P
Ja , jak miałam problem ze snem ( o dziwo już nie..) ,to bralam książkę i czytałam :) Efekt był taki ,że akcja mnie tak obudziła ,że stałam się jeszcze bardziej pobudzona. W rezultacie łykałam tabletki x2 średnio Hydroksyzyny,.. (słabe są). Pamiętam też ,że pomogło mi dopiero po 5 ,jednak wtedy to było przegięcie .Moja wątroba czy coś.. by powiedziała - ogarnij się ;) Ja też chcę żyć :P
Po prostu spróbuj się wyluzować :) Zmęczyć się czymś na tyle ,by mieć mniej energii :) Albo kiedyś też (nie biorąc escri ) czytałam podręcznik od historii :D Miałam się uczyć ,ale byłam tak zmęczona ,że wychodziło zawsze na to samo. Wtedy zwykle spałam dłużej :D

A tak wgl. Wyliczyłam sobie już tabletki. Wyszło,że będe 1 dzień albo 2 na odstawieniu.. Ciekawe czy będzie ok :(
Uspokających to już prawie nie mam..
Steviear

przez Katarzynka40 30 lis 2013, 13:54
Steviear,
cześć:)
Akurat hydroksyzyny nie mam, tylko tego klona 0,5 mg, wiem, że to szajs, ale dorywczo na noc się wspomagam, bo nawet przez chwilę nie zmrużyłabym oka :shock: dzisiaj wzięłam całe 0,5 mg i efekt taki, że spałam 1,5-2 g, jak tak dalej organizm będzie na takim czuwaniu to się wykończę chyba:( Co do książek historycznych to fakt - niektóre nudne:) akurat z zawodu jestem historykiem, więc wiem:):) :yeah: dlatego zawód zmieniłam ba bardziej pasjonujący.

A Ty już odstawiasz, czy po prostu nie masz recepty od dr by wykupić kolejne? Ja tak raz zostałam na 1 dzień bez efectinu, i było niefajnie:( potem jak miałam taka sytuacje to w pobliskiej aptece wyjaśniałam sytuację, przepisali moje dane z dowodu, dali efectin a ja im doniosłam receptę w ciągu 3 dni...

przez Steviear 30 lis 2013, 14:20
Katarzynka40, Ja bym wzięła więcej , jeśli bym potrzebowała :P
Tylko właśnie ta wątroba :<
1,5h? Nie szalej tak :) A tak na poważnie . To trochę bardzo mało :P Wykończysz się w końcu..
A jaki jest bardziej pasjonujący ?:P

Właśnie miałam wyliczone co do 1 tabletki. Tak sobie wyszło. 1 zostawiłam gdzieś i już jej nie mam.. A wizyte mam dopiero za 5 dni :)
Hmm.. Ale wiesz. Ja wątpie w ''dobroć'' ludzi . Wiekszosc kobiet tam wydaje mi się że są po prostu wredne :P
A poza tym , to ja nie wiem co teraz będe brać :) Chce coś mocniejszego , więc może zasugeruję 20mg .. ( bo chyba takie jeszcze są )
Ale sama nie wiem czy chce coś nowego spróbować. Boję się troche ,że się uzależnie. Ale z drugiej strony nie widzę narazie szans by spróbować bez tabletek.. Przeraża mnie ten fakt .Chciałabym nawet placebo :D Ale żebym nie wiedziala oczywiście :)
Steviear

przez Katarzynka40 30 lis 2013, 14:54
Steviear,
No właśnie się boję, że się wykończę tak krótkim snem, próbowałam zasnąć, ale nic z tego:( nosi mnie, jestem mocno pobudzona i zdenerwowana:(
Bardziej pasjonująca jest praca w gazecie:) tylko stres jest katastroficzny:(
Ja na panie w aptece nie narzekam, różne sytuacje podbramkowe miałam i jakoś zawsze mi pomogły:)
20 mg są, ale podobno to już spora dawka...ja też się boję uzależnienia i takiej "sztucznej radości" no i rzecz jasna znieczulenia emocjonalnego. Miałam tak przez jakiś czas będąc na efectinie, ale po odstawieniu wszystko wróciło do normy na szczęście, bo żyć będąc takim robocikiem to żadna przyjemność...:(

Sortuj wg