ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Steviear 28 lis 2013, 22:18
Katarzynka40,
Chodziło ,że dodatkowo :) Aha. No to pewnie musiał być dobry lek.
Likwidujący życie ..
Placebo pewnie też :) A leki wkrótce powinny działać.. po coś w końcu je stworzono :)
Nie mierzyłam pulsu po escri ale serce początkowo biło jak cholera. Teraz jest normalnie
Steviear

przez jetodik 28 lis 2013, 22:20
no ja będę brał esci wieczorem jednak, tak mi lekarz doradził.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez L.E. 28 lis 2013, 23:46
jetodik, mi tak samo ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 28 lis 2013, 23:51
Dlaczego macie zalecone wieczorem? w dzień wywołuje za dużą senność i przymulenie?
Oświećcie mnie, bo ja nowa jeśli chodzi o ten lek...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez czarnydiabeł 29 lis 2013, 08:47
Katarzynka40 napisał(a):Dlaczego macie zalecone wieczorem? w dzień wywołuje za dużą senność i przymulenie?
Oświećcie mnie, bo ja nowa jeśli chodzi o ten lek...

U mnie (biorę od tygodnia 5 mg Mozarinu) żadnego przymulenia i senności nie ma, wręcz przeciwnie a jak do tego kawę rano załaduje (lek biorę rano) to hohoho .... od jutra prawdopodobnie przechodzę na 10 mg (ale nie jestem przekonany, idę dzisiaj pogadać z lekarzem czy to konieczne).
czarnydiabeł

przez Katarzynka40 29 lis 2013, 11:40
czarnydiabeł,
No mi dr też kazał po tygodniu przejść z 5 mg na 10mg.
Zobaczymy, póki, co dzisiaj 3 dzień zażywania esci 5mg. Noc dzisiaj fatalna, w zasadzie mimo klonazepamu pól tabletki z 0,5 mg (może to za mało?) nie spałam w ogóle, jeść nie mogę, żołądek skurczony, zbiera się na wymioty i rano mój organizm się zbuntował.
Robiło mi się tak słabo, ze szok :cry: Nie wiem, czy to był atak paniki, bo był troszkę inny, czy organizm po stresach, niesprzespanej nocy i kilku dniach praktycznie nie jedzenia się zbuntował... słabiutka jestem jak listek na wietrze, to dla mnie troszkę szok, bo biorąc efectin 5 lat temu takich jazd nie miałam...:(
Boję się kolejnego dnia... niech już lek zacznie działać! :why: :why: :why:

-- 29 lis 2013, 10:41 --

czarnydiabeł,
Ty żadnych skutków ubocznych nie miałeś? Zazdroszczę...

przez czarnydiabeł 29 lis 2013, 12:14
Katarzynka40 napisał(a):Ty żadnych skutków ubocznych nie miałeś? Zazdroszczę...

Generalnie bardzo dziwna sprawa ze mną jest. Lek mi wszedł na tak małej dawce od pierwszego dnia. Pierwszy i drugi dzień z lekkimi skutkami ubocznymi tzn. uczucie "zrobotyzowania", sporadyczne piski uw uszach, napady strachu/lęku ("co ty chłopie robisz, ładujesz się w psychotropy, to nie żarty" itd). Trzeci i kolejne dni te objawy przeszły i nie powiem, że jest w 100% OK, ale jest mi DUŻO lepiej, jestem spokojniejszy, zdystansowany, nie mam tego ciągłego niepokoju i parcia nie wiadomo do czego, robię się coraz bardziej otwarty w kontaktach z ludźmi. Większość czarnych myśli (w tym tych najgorszych - na razie mnie nie prześladuje). Nie wiem co o tym sądzić po tak krótkim czasie, efekt placebo? No nie wiem, czuję wyraźnie, że jest coś inaczej /lepiej. Co prawda mam takie dość duże zdolności powiedziałbym autosugestii, ale ... lek chyba robi swoje. Idę dzisiaj do lekarza bo kazała mi po tygodniu zwiększyć dawkę na 10 mg ale sam nie wiem czy to konieczne, powiem jej co odczuwam zobaczymy co zadecyduje. Generalnie albo to wszystko lipa albo trafiłem lek na 1000% dla mnie. Czas pokaże.
czarnydiabeł

przez Katarzynka40 29 lis 2013, 12:26
czarnydiabeł,
Jeśli trafiłeś w lek to się cieszę:)
Rozumiem Cię doskonale bo ja 5 lat temu miałam identycznie, tez się zastanawiałam czy to efekt placebo, czy autosugestii, ale po zażyciu 1 dawki efectinu już pierwszego dnia było mi lepiej, trzeciego poczułam, że lęki zostały jakby gdzieś zamknięte w celi a ja mam do nich kłódkę:) a czwartego nękające mnie 5 miesięcy zawroty głowy minęły jak ręką odjął. 7 dnia jechałam już nad morze na urlop, a tydzień wcześniej wyjście na schody przed dom graniczyło z cudem.
Łudziłam się, że teraz przy esci będzie tak samo, ale nie jest:(
Cieszę się, że po kilku dniach łykania czujesz się o wiele lepiej:) No i skutków ubocznych nie ma.... :D
Za to u mnie fatalnie :cry:

przez czarnydiabeł 29 lis 2013, 12:37
Katarzynka40 napisał(a):Za to u mnie fatalnie :cry:

Poczekaj daj lekowi jeszcze czas, masz doświadczenie z poprzednim lekiem i wiesz że one działają, tylko nic na szybko. Dasz radę, dałaś raz to dasz i drugi jak to się mówi :-). Ja znowu zaczynam się zastanawiać (bo przecież spokoju nie może być :-), jak to będzie z tym lekiem czy to już na zawsze razem czy kiedyś będzie dobrze bez niczego? Na razie nie wkręcam sobie tego za mocno ale już myśli się pojawiły. Wiem, że trzeba czekać i liczyć na dobre skutki. Ponoć nastawienie to podstawa. Trzymaj się jeszcze kilka dni i będzie coraz lepiej, zobaczysz, tylko się nie nakręcaj negatywnie, uwierz, że to przejściowe problemy, tak być musi, to normalne. Ważne, że nie jest tak źle że musisz odstawić lek który ci w perspektywie pomoże, masz otwartą drogę do leczenia jednym z lepszych preparatów. MUSI BYĆ DOBRZE!

Spróbuj zjeść coś lekkiego, herbaty z miodem się napij. Wiem, że żołądek ściśnięty ale choć troszkę, to Ci też może dobrze zrobić. Może czekoladki kawałek?
czarnydiabeł

przez Katarzynka40 29 lis 2013, 12:58
czarnydiabeł,
Oj, doskonale Cię rozumiem, bo biorąc efectin miałam dokładnie takie same myśli - czy dam radę odstawić, czy będę mogła bez niego normalnie funkcjonować, czy będę to jeść do końca życia... radę dałam, prawie 4 lata było ok, mimo ogromnych stresów zw. z chorobą i śmiercią Taty. Myślę, że ta trauma doprowadziła mnie do ataków paniki i wkręcania sobie, że tez mam guza mózgu, że za chwilę zemdleje, umrę itp.

Staram się mocno, ale ciężko mi się wziąć w garść jak co chwilę słabo mi się robi i mam wrażenie, że zemdleję:(
Ty oprócz esci bierzesz jeszcze coś uspokajającego/wspomagającego?

przez czarnydiabeł 29 lis 2013, 13:08
Katarzynka40 napisał(a):Ty oprócz esci bierzesz jeszcze coś uspokajającego/wspomagającego?

Nie nic więcej.Choć dzisiaj myślałem żeby poprosić lekarkę o coś do doraźnego stosowania (uspokajającego) bo przed ważnym spotkaniem trochę mnie nosiło, ale dałem radę opanować. Ze mną jest trochę tak, że jak coś mi dobrze idzie (np. lek zadziała) to sobie ten efekt potęguję (autosugestia?) i wszystko jest OK, w każdej sytuacji dostrzegam pozytywy (mania?) ale jak nie idzie, to masakra... "wszystko jest bez sensu, żyć się już nie chce", kilka razy miałem bardzo poważne myśli samobójcze ale na szczęście na razie bez prób. Trochę się obawiam, że to coś za prosto wszystko idzie... to moje pierwsze leczenie. Ale może akurat mam szczęście...
czarnydiabeł

przez Katarzynka40 29 lis 2013, 13:19
czarnydiabeł,
Jeśli nie masz "ostrych" jazd i dajesz radę się jakoś opanować, to nie bierz nic dodatkowego, zawsze dodatkowy psychotrop oszałamia.
Mi kazał w ekstremalnej sytuacji brać klonzepam, ale staram się tylko małą cząstkę tabletki brać na nos, na dzień bym chyba po ścianach chodziła:(

ja jestem też podatna na różne sugestie. Do psychiatry weszłam w fatalnym stanie, po 10 minutach lęk mi przeszedł i kolejne pół godziny sobie miło gawędziliśmy - wystarczyło, że mi wmówił, że to tylko ataki paniki i już byłam w skowronkach...nawet pojechałam do galerii handlowej po prezenty. Jak jednak wróciłam do domu znowu słabo, bym musiała sobie doktora nagrać na dyktafon i odtwarzać jak mi się coś złego dzieje:(

A tak na marginesie, to masz cos takiego, że czujesz złość na siebie, że nie dałeś rady tego sam opanować i musisz jednak brać antydepresant? bo ja miała takie odczucia 5 lat temu, ciężko mi było to przetrawić, może też dlatego, że jest stereotyp taki - bierzesz antydepresant to jesteś "psychiczny"...:(

przez czarnydiabeł 29 lis 2013, 13:29
Katarzynka40 napisał(a):A tak na marginesie, to masz cos takiego, że czujesz złość na siebie, że nie dałeś rady tego sam opanować i musisz jednak brać antydepresant? bo ja miała takie odczucia 5 lat temu, ciężko mi było to przetrawić, może też dlatego, że jest stereotyp taki - bierzesz antydepresant to jesteś "psychiczny"...:(

No generalnie nie jestem zadowolony z tego, że mi odbija :-), natomiast nie obwiniam się o to, że tak jest. Nie mamy na to większego wpływu. Jak powiedziała moja lekarka "Dzisiaj pan, jutro ja". Wydaje mi się, że sam fakt podjęcia leczenia to już, często ze strony osoby chorej duży wysiłek i to uwalnia ją od wszelkiej odpowiedzialności. Ważne, że chce się leczyć i znosi wszystko wierząc, że da radę. A leczenie jak czytam to forum, do przyjemnych czasem nie należy. A stereotypy...no cóż, coraz więcej osób będzie się musiało z nimi zmierzyć, liczba chorych psychicznie wzrasta zastraszająco...
czarnydiabeł

przez Katarzynka40 29 lis 2013, 13:56
czarnydiabeł,
oj, wzrasta, wzrasta, to fakt. I coraz więcej osób ma odwagę mówić, że chorowało lub choruje...
Kiedyś, jak byłam młoda i beztroska to byłam w szoku, że można sobie odebrać życie...Nie rozumiałam, że zdarza się tak, że życie boli do tego stopnia, że są osoby, które decydują się na ten krok. Minęły lata, a wokół mnie coraz więcej osób łyka antydepresanty i zmaga się z różnymi fobiami. U mnie niby lekarz depresji nie stwierdza, "tylko" ataki paniki i napadowego lęku, ale nigdy nic nie wiadomo:(

póki co zjadłam kolejny esci, wmusiłam w siebie jabłko i skibkę chleba...
czekam na działanie esci...
pozdrawiam:)

Sortuj wg