ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Roman Tyczny 24 wrz 2009, 00:44
Ja tam bralem normalnie leki, nigdy nie zwracalem uwagi co mozna brac z lexapro a co nie.Jesli jednak chcesz sprawdzic z czym nie powinno sie brac Lexapro, znajdziesz to tutaj: http://www.drugs.com/drug-interactions/ ... xapro.html
jak klikniesz na MAJOR to masz liste niebezpiecznych lekow, MODERATE srodnio niebezpiecznych, MINOR najmniej niebezpiecznych.A tutaj pełna lista leków:
http://www.drugs.com/drug-interactions/ ... index.html
Pozdrawiam!
UWAGA ! ! ! Nadmierne życie w stresie może spowodować nieprzewidywalne w skutkach konsekwencje, w razie przedawkowania; niezwłocznie skonsultuj się z psychiatrą lub z najbliższym psychoterapętą!

przez Aquarel 24 wrz 2009, 11:16
Wielkie dzieki za odpowiedz i link :smile:

przez kameleon1 26 wrz 2009, 00:07
Przez 2,5 tygodnia Wellbutrin (pierwsze dni 150 mg, potem 300mg) bez efektu (drastyczne zwiększenie lęków - właściwie stale jeśli nie wziąłem Lorafenu, stałe napięcie), teraz zmiana na Lexapro 10 mg. Schodzenie z Wellbutrinu trwało jeden dzień (po prostu w oststnim dniu 150 mg zamiast 300) i w kolejnym dniu wziąłem 5 mg Lexapro (ze strachu), wczoraj i dzisiaj po 10 mg i zaczęło się. Wczoraj troszkę, a dziś, przy 3 dniu koszmarne nudności. Nie wiedziałem, że można mieć takie nudności. Rano było trochę lękowe (znieczuliłem się Lorafenem, który zlikwidował też nudności), po południu nudności się nasiliły. Nie chcę brać Lorafenu, gdy nie mam uczucia napięcia czy lęku - brałem go już stale w czasie przyjmowania Wellbutrinu. Jutro chyba zejdę na 5 mg, przy takich nudnościach trudno funkcjonować.
Czy macie jakieś sposoby, żeby choć złagodzić nudności ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 26 wrz 2009, 00:17
Można jeść imbir lub preparaty stosowane w chorobie lokomocyjnej. Powinny pomóc. Trzeba tez się starać jadać niewielkie posiłki w regularnych odstępach czasu i nie chodzić głodnym. Wiem, ze to trudne w przypadku mdłości, ale często pomaga.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kameleon1 26 wrz 2009, 09:48
Wielkie dzięki za rady. Wypróbowałem coca colę (pomaga, ale generalnie takich rzeczy nie piję) i tabletki do ssania imbirowe (choroba lokomocyjna) - właśnie testuję.

[Dodane po edycji:]

Nudności trwały jeszcze przez połowę kolejnego dnia i ustąpiły. Teraz od kilku dni nie odczuwam żadnych objawów ubocznych :). Nadal biorę niewielkie ilości Lorafenu, bo Welbutrin dał mi nieźle w kość i mam stracha przed atakiem lęku, a Lexapro pewnie jeszcze nie działa (dopiero tydzień go biorę). Mam nadzieję, że powoli w ciągu tygodnia zrezygnuję z benzo.

[Dodane po edycji:]

W srode minie 3 tygodnie od momentu wzięcia pierwszej tabletki Lexapro i za bardzo mi nie pomaga. jeszcze kilka dni temu wydawało się, że jest lepiej. Niestety agorafobia nie ustąpiła, hipermarkety nie dla mnie. Zaczęły mi się mocno pocić ręce, "klucha" w gardle, wróciły lekkie nudności. W pracy mam teraz trochę stresowo (ścigają mnie terminy). Mam tez wrażenie, że mocniej działają na mnie zmiany pogody. Za tydzien wizyta u mojego lekarza.
Czy mieliście tego typu objawy? Czy na pozytywne efekty należy jeszcze czekac?

przez morbidmind 05 gru 2009, 13:06
Najlepszy antydepresant jaki stosowałem. Biorę 10mg i jest o wiele lepiej. Zreszta polecam stronę http://lexapro.unl.pl/ duzo informacji o tym leku.

Re: lexapro 5mg

przez morbidmind 05 gru 2009, 13:10
10 mg to dawka w sam raz przynajmniej w moim wypadku. Najlepszy lek jaki stosowałem.

przez Amy Lee 08 gru 2009, 17:44
Ja miałam 5 mg. Potem przerwę na zagraniczny odpowiednik. Teraz schodzę z dawki, czyli 2,5 mg, no zobaczę jak się przy tym będę czuć.
Amy Lee

przez fobia 08 gru 2009, 20:40
przy dawce 10 mg czuje sie rewelacyjnie! za 2 tyg. schodze na 5 mg a pozniej po jakims miesiącu odstawiam :)
juz kiedys odstawialam - przez 2 tygonie mialam masakryczne zawroty glowy ;/

przez Rambo 12 gru 2009, 18:42
Ja musialem po 3 miesiącach brania 5 mg zaprzestać z powodu bezsenności. Praktycznie spalem tylko po kilka godzin w nocy, a potem sie wybudzalem i chodzilem w dzien jak zombie. Najgorsze było to, że spać się chcialo, a jak się położyłem to dramat - sen nie przychodził.

przez milano3 09 sty 2010, 21:31
Ja niestety odstawiłem Lexapro po 8 dniach. Wywołał u mnie dość dużo skutków ubocznych. Mdłości, zawroty i bóle glowy, szumy w uszach. Lekarz zmienił na Stimuloton.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez Victorek 23 sty 2010, 02:12
JA jutro odbieram Lexapro z apteki i rozpoczynam kurację :) Jak zwykle się pietram leków, ale jestem dobrej myśli a muszę w końcu zacząć brać coś konkretnego, oby tylko nie sponiewierał mnie jak Paromerck, choć lekarka mówiła że objawy uboczne są mniej odczuwalne przy Lexapro.
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez fobia 23 sty 2010, 20:33
Victorek, ja nie czułam zadnych objawów ubocznych na lexapro :) dasz radę, tylko pamiętaj że musi się trochę rozkręcić zanim zacznie działać ;) trzymam kciuki - dla mnie ten lek jest trafinony w 10-kę ;)

DEPRALIN (Escitalopram-Elicea, Lexapro)

przez goska107 21 lut 2010, 10:47
Witajcie forumowicze!
Szukam ludzi którzy biorą depralin i mogą coś na ten temat napisać. Dla mnie bardzo ważne czy działa na lęki?

Sortuj wg