ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez L.E. 20 lis 2013, 21:53
ergoprox, bez powodu Ci ich nie zapisał. Escitalopram pomaga na różne objawy, nie tylko na depresję. A Hydroxyzynę masz przecież brać tylko doraźnie, więc od niej też Ci nic nie będzie.
Co mogę jeszcze polecić od siebie - żadnego alkoholu przy braniu leków.

A ja miałam koszmarną noc, a potem koszmarny dzień, ale obecnie czuję się całkiem nieźle. W sumie to powiedziałabym, że wręcz dobrze :)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez ergoprox 21 lis 2013, 00:11
Dzięki za odpowiedź, no tak, wiem, że ten lek może być pomocny przy innych chorobach/objawach, ale bardzo się obawiam skutków ubocznych (zmniejszone libido itp.) Uprawiam profesjonalnie sport i boję się, że ten lek mi zaszkodzi.

przez sylvek 21 lis 2013, 00:41
jesli jestes zdrowy to mozesz sie spodziewac stlumienia emocji (libido oczywiscie też) a tym samym ogólnej motywacji po dłuzszym (>1 tyg) czasie stosowania. Jest to udowodnione i typowe dla tego typu leków działanie.

http://journals.cambridge.org/action/di ... id=6053144

SSRI to nie cukierki które mozna łykać na obgryzanie paznokci bądź na problemy ze spaniem bez żadnych konsekwencji. Stosowane są w ciezkich depresjach (w lekkich nie maja przewagi nad placebo) i zaburzeniach lekowych, szczególnie o charakterze napadowym. Sporo lekarzy o tym zapomina stąd coraz częsciej sie slyszy o takich cudach jak PSSD i indukowane antydepresantami depresje (termin naukowy - tardive dysphoria).

lepszym rozwiazaniem (tymczasowo) bedzie kontynuacja tego zolpidemu. Jak bedziesz go bral rozwaznie (czytaj - nie codziennie) w normalnych dawkach to gwarantuje Ci ze sie nie uzaleznisz. Jak problem sam nie zniknie to poszukaj pomocy u psychoterapeuty, najlepiej CBT. Dziwie się skąd w ogolę pomysl by z tego typu przypadłością lecieć od razu do psychiatry no chyba ze masz cos jeszcze do ukrycia.

Co do hydroksyzyny to moze byc nieco zbyt przymulająca dlatego odpada.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ergoprox 21 lis 2013, 01:01
Dzięki za odpowiedź, no właśnie, miałem poważne wątpliwości co do tego leku.. Na razie wziąłem jedną tabletkę wczoraj i przerywam, nie będę tego brał, żeby nie wpakować się w jakieś problemy. Może te poradnie leczenie snu tak działają - przepisze mi jakiś lek i dopiero się zacznę leczyć później już z jakiejś poważnej choroby..

Spróbuje tą hydroksyzynę. Teraz 4 dzień z rzędu brałem zolpidem, dlatego wolałbym zrobić sobie przerwę.

Już żadnych problemów nie mam, tylko problemy ze snem czasami, ostatnio trochę poważniej, dostałem skierowanie do poradni leczenie snu, no to poszedłem.

Jeszcze jedno pytanie - może teraz spróbuję wziąć receptę od lekarza na zopiklon, żeby zmienić lek ? Zolpidem jak pisałem działa na mnie dosyć średnio.. - jestem zamulony i śpiący na następny dzień.

przez L.E. 21 lis 2013, 13:57
ergoprox, to oczywiście Twoja decyzja, ale powiem Ci, że mi po miesiącu z esci libido nie spadło, podobnie jak zdolność do uprawiania sportu (ćwiczę rekreacyjnie, ale nie widzę żadnych zmian). Najbardziej męczy ta senność, bo na prawdę można przespać kilkanaście godzin nie reagując na budzik (jako ja dzisiaj uczniłam :D).
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez umuntu 21 lis 2013, 14:34
http://journals.cambridge.org/action/di ... id=6053144 to mi chyba wyjaśnia mój obojętny nastrój - dzięki za link
"Everything happens for a reason." I'd like to believe that.

przez kloss 22 lis 2013, 14:56
Witajcie. Jak wasze samopoczucie? Jak esci? wkręca się? Czy jakieś uboki dają się we znaki ?

przez Steviear 22 lis 2013, 22:49
Ja tam już nie wiem. Niby jest 17 dzień ale od kilku dni to już porażka.
Znów te same objawy
Chyba potrzebuję czegoś mocniejszego :?
Steviear

przez pingwin1975 23 lis 2013, 08:22
Na nerwice natręctw biorę 30 mg i jest w miarę ok , max. dawka wg. polskich wytycznych 40 mg w USA 60 mg .Także jedynie duże dawki tak jak wszystkich SSRI .

przez Little Red Fox 23 lis 2013, 09:43
w przyszłym tygodniu idę na badania dla kierowców ze względu na to, że wracam do robienia prawka i się trochę martwię, że mogą mi nie dać pozwolenia przez łykanie proszków :hide:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez kloss 23 lis 2013, 09:48
A jakie proszki bierzesz, od jakiego czasu i w jakiej dawce ?

przez Little Red Fox 23 lis 2013, 09:49
kloss, esci 7,5 mg od stycznia 2013 r. ;)
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez kloss 23 lis 2013, 09:52
I jak się czujesz? Pomógł Ci esci na Twoje dolegliwości ?

przez Little Red Fox 23 lis 2013, 09:56
kloss, momentami czuję, że mogłoby być lepiej, ale na pewno jest lepiej niż było rok temu ;)
lęki są nieco zamaskowane, w sytuacjach stresowych i takich, gdzie zwykle prawie bym zeszła czuję się bardziej pewna siebie, ale pozostało nieprzyjemne uczucie napięcia wewnętrznego - nie mam już ataków paniki tak silnych jak kiedyś; jeśli chodzi o depresję i huśtawki nastrojów są słabsze i rzadsze, a na natręctwa słabo pomaga, ale nie męczą mnie one tak bardzo jak np. lęki :mrgreen:

(Ewa Białołęcka)

Sortuj wg