ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez jetodik 13 lis 2013, 20:34
kloss, jeszcze trzeci lek żeby dołożył?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez kloss 14 lis 2013, 09:20
Po wczorajszej wizycie lekarz powiedział, że mam dalej brać leki w takim ustawieniu i dopisał mi minimalną dawkę Ketrelu na lepszy sen, ale chyba go nie wezmę :P bo to neuroleptyk.
Wg mojego lekarza efekty escitalopramu pojawiają się w okresie od 1 do 6 tygodni, więc na początku może być różnie. A jak dzisiaj u was samopoczucie?

przez jetodik 14 lis 2013, 13:47
kloss, czyli trazodon i escitalopram bierzesz?
jak to się spisuje w porownaniu do samego escitalopramu?

ja chyba ten lek zbyt szybko metabolizuje, powinienem brać dwa razy dziennie, rano i wieczorem.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rashid 14 lis 2013, 19:32
Dzisiaj także całe 15Mg. W szkole na początku było ok, potem byłem trochę zdenerwowany i spięty, ciężko było mi się w takim stanie włączyć do rozmowy z kimś. Jeszcze wychowawca powiedział, że jutro mamy podać z kim idziemy na studniówkę i poziom stresu podskoczył jeszcze bardziej :zonk: , no ale przemogłem się i porozsyłałem zaproszenia do kilku dziewczyn.

Co do snu, to było bardzo średnio. Rano bym pospał to o 7 na busa trzeba było iść.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez gargul 14 lis 2013, 23:37
Czesc po przerwie

Powiedzcie czy przy przechodzeniu z 5mg na 10 nie mieliscie nawrotu ubokow?

Ja zaczynalem od 10 i lekarz mi nie powiedzial ze robie sobie krzywde, tylko zapowiedzial ze moze byc ciezko. I bylo. Oj bylo. Dwa bite tygodnie. Pozniej bylo lepiej bo czesciowo uboki minely, ale nastal okres obojetnosci, ospalosci i trwal az z musu (koniec leku i brak lekarza) przelaczylem sie na 5mg. Wtedy poczulem ze zyje. Wszystkie najgorsze rzeczy minely, az nawet po stan kontrolowanej euforii. Lekarz, po mojej namowie zdecydowal ze bedziemy dalej jechac na tej dawce. Niewiem tylko czy takie leczenie ma sens, bo zdarzaja mi sie kilkudniowe okresy obnizonego nastroju, glupich mysli, beznadziei, kiepskich porankow. Nie wiem czy nie przelacze sie na 10, ale obawiam sie nnawrotu ubokow. Zaobserwowaliscie cos u siebie?
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez kloss 15 lis 2013, 07:15
Hej. U mnie 8 dzień na esci. Zamułkę mam popołudniami i wieczorem - chyba lek się wkręca. Co do połączenia esci+trittico, to trittico ma potęgować działanie Nexpramu i dodatkowo działać przeciwlękowo. A jak u was? Jak samopoczucie? Jakieś uboki jeszcze występują ?

przez jetodik 15 lis 2013, 10:17
kloss,

gargul,
Pozniej bylo lepiej bo czesciowo uboki minely, ale nastal okres obojetnosci, ospalosci i trwal az z musu (koniec leku i brak lekarza) przelaczylem sie na 5mg.

no ja wlasnie ten stan obojętności i ospałości teraz. ile czasu sie to utrzymywało u Ciebie?
Hej. U mnie 8 dzień na esci. Zamułkę mam popołudniami i wieczorem - chyba lek się wkręca. Co do połączenia esci+trittico, to trittico ma potęgować działanie Nexpramu i dodatkowo działać przeciwlękowo. A jak u was? Jak samopoczucie? Jakieś uboki jeszcze występują ?

no u mnie bez zmian ospałość.
zastanawiałem się też nad dorzuceniem triticco ale sobie daruje jednak, bo się dodatkowo chudnie po tym.

przez kloss 15 lis 2013, 15:41
U mnie dzisiaj ospałość i jakiś dziwny ból głowy :) a jak u was ?

przez Tomasz1986 15 lis 2013, 19:04
Witam lekarz stwierdził u mnie depresje maskowaną. Dostałem Servenon 10mg rano i Tianatol 12.5 mg 1-1-1. I tak czytam teraz o tych ssri i tianatolu czy to jest dobre połączenie, bo co niektórzy mówią, że nie. Biorę 6 dzień na początku strasznie bolała mnie głowa, pierwszy i drugi dzień jakbym był naćpany ale już przeszło. Dzisiaj jest 6 dzień i nic mi się nie chce leże cały dzień i nie mam na nic siły. A np. wczoraj i przed wczoraj było lepiej wychodziłem z domu itd. Dzisiaj mi się nic nie chce i jestem zmęczony.

przez jetodik 15 lis 2013, 19:06
Tomasz1986, witaj w klubie, ja tocze wewnetrzna walke, zeby zrobic sobie kanapki, nie wiem na jakiej zasadzie to cale esci wyciaga ludzi z depresji.

przez L.E. 15 lis 2013, 20:11
jetodik, mnie chyba powoli zaczyna wyciągać ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez jetodik 15 lis 2013, 21:39
L.E., uff no to super, dawka jaka?
ile bierzesz chyba tydzień dłużej niz ja cnie?

przez gargul 15 lis 2013, 23:46
jetodik
Dokładnie nie pamiętam, bo przechodzenie jest bardzo powolne, ale myślę że zajęło to też ok. 2 tygodni.
Z ciekawostek, to ja zaliczałem w tym okresie, gwałtowne zmiany nastrojów. W ciągu godziny potrafiłem przechodzić z doła do euforii, aż się przestraszyłem zaburzeń dwubiegunowych, ale z czasem się uspokoiło.

Podzielcie się proszę czy przy przechodzeniu z 5mg na 10mg mieliście jakieś nieprzyjemne przeżycia?
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez jetodik 15 lis 2013, 23:51
gargul, ja miałem napady lęków, depresje itp.

Sortuj wg