ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez kloss 08 lis 2013, 13:07
Ja dzisiaj zaczynam po raz drugi kurację Nexpramem. Wcześniej brałem Nexpram 10mg rano + Trittico 75 mg. wieczorem, po trzech miesiącach taki zestaw mi pomógł, więc powoli zacząłem z niego schodzić. Kilka miesięcy miałem spokój. Niestety ostatnio złe stany zaczęły powracać. Jak myślicie, czy leczenie po raz drugi Nexpramem 10mg + Trittico 75 mg będzie lżejsze i trochę szybsze niż przy pierwszym podejściu.
Czy ktoś z was brał Nexpram 10 mg na dzień? Jakie macie zdanie na temat leku?

przez jetodik 08 lis 2013, 14:03
ja biorę właśnie 10mg, ale półtora tygodnia dopiero, jest wzmożony lęk wolnopłynący i napięcie a dodatkowo aktualnie wywołuje we mnie lęki napadowe :? że z oddechem coś się dzieje i jak to się zbliża to najlepiej czymś się zająć pobiegać na przykład.
do tego lekarka poleciła triticco na sen, małą dawkę, ale nie chce przesadzać z tą serotoniną.

-- 08 lis 2013, 14:13 --

i raz wziąłem propranolol żeby się uspokoić, ale pogorszyło mi się od tego, nie polecam.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez kloss 08 lis 2013, 14:17
Bierzesz jakieś benzo przy Nexpramie? Bierzesz go rano?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 08 lis 2013, 14:25
lekarz nie chciał mi dać benzo, a powinien, żebym miał na te dwa/trzy tygodnie.

-- 08 lis 2013, 14:26 --

tak rano biorę. z początku była depresja, teraz lęki.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez kloss 08 lis 2013, 14:33
A na co dostałeś ten lek? To dziwne, że nie chciał Ci chociaż na pierwszy miesiąc przepisać asekuracyjnie np Cloranxenu lub Afobamu.
Pracujesz zawodowo? Chodzisz w czasie początkowego brania leku do pracy, czy jesteś na L4?

przez jetodik 08 lis 2013, 14:44
kloss, lęk uogólniony, lęki napadowe, ocd, być może depresja maskowana.

no i ten lek zaostrzył mi to mocno, ale to normalne z początku ponoć. nie pracuje.
a Tobie na co przepisał?

przez kloss 08 lis 2013, 15:40
U mnie podobnie - zaburzenia lękowe tj. lęk uogólniony, zaburzenia somatyzacyjne, natrętne myśli, zachowania depresyjne.
Zobaczymy, co u mnie będzie. Mi za pierwszym razem też zaostrzał objawy, trwało to ok. miesiąca. Potem czułem taką obojętność, ale już się tak nie bałem i mialem więcej energii.

przez jetodik 08 lis 2013, 17:46
kloss, a jak z apetytem bylo?

przez kloss 08 lis 2013, 18:23
Ok 2 tygodni miałem zupełny jadłowstręt :) nie mogłem patrzeć na jedzenie, aż kupiłem sobie Apetizer senior. Później się poprawiło, ale bez rewelacji, aż do pewnego momentu kiedy się wszystko unormowało. Moja rada dla Ciebie - jeśli nie masz apetytu spróbuj jeść małe porcje na siłę, po troszku. Zawsze lepiej jest coś zjeść, napić się nawet mięty czy zielonej herbaty. Przyjmowanie Nexpramu nie jest uzależnione od posiłku, ale dobrze chociaż troszkę zjeść. A jak u Ciebie wygląda dzień? Lęki zaczynają się rano? Trwają cały dzień? Jaka część dnia jest dla Ciebie najcięższa? Jak sobie radzisz z atakami?

przez Kalebx3 08 lis 2013, 18:29
Jeśli miałbym szansę zamiany Paroksetyny , która stała sie moim śniadaniem od paru lat to postawiłbym TYLKO na Escitalopram . To bardzo dobry lek,,,
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez magnolia84 08 lis 2013, 18:32
Kalebx3 napisał(a):Jeśli miałbym szansę zamiany Paroksetyny , która stała sie moim śniadaniem od paru lat to postawiłbym TYLKO na Escitalopram . To bardzo dobry lek,,,

możesz rozwinąć myśl?
magnolia84

przez Kalebx3 08 lis 2013, 18:59
Jak dla mnie lek ten ma najwiekszy potencjał ze wszystkich SSRI . Bardzo sie rózni w dzialaniu od Citaloramu ( jesli o to chodzi ) . Zawsze mnie podnosił na duchu , inaczej wprawdzie niz Paro .Chyba najlepszy na fobię . Czasem jak go sobie w malej dawce do paro dolożę, to pod koniec dnia mam takiego luza i śmiać mi się chce ze wszystkiego . To chyba świadczy o sile tego leku . Zreszta brałem go solo , jak tylko pojawil sie w Polsce i nigdy raczej ( oprócz pewnych problemow ze snem ) mi nie szkodzil , a zawsze pomagal . No , ale wtedy brałem go bez metylo . Myślę ,że z Metylo to mógłby stanowić miezłą mieszanke leczniczą antyfobiczną.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez jetodik 08 lis 2013, 19:03
kloss, zaczynają się od około 11.00 i do końca dnia, nie wiem jaka jest najcięższa pora, to zależy od sytuacji, no fakt małe porcyjki to jest sposób...a po jakim czasie się unormowało u Ciebie?

jak nadchodzi atak to staram się coś robić, najgorzej jest zastygnąć, ale jak już atak nadejdzie to gdzieś się odciąć i przeczekać, a Ty jak sobie radziłeś?

przez kloss 08 lis 2013, 19:27
U mnie unormowało się po ok. 3 miesiącach brania leku. Ja pracuje zawodowo i to jest dopiero wyzwanie :) utrzymać dobrą formę i nie pokazać innym, co się ze mną dzieje. Jak miałem ataki starałem się dużo chodzić, nawet po pokoju, ale chodziłem. Poza tym np robiłem przysiady lub jeździłem na rowerze treningowym, czasami nawet głośno krzyczałem :) po to, żeby wyrzucić emocje :) U mnie ataki wybudzały mnie ze snu i lekki lęk, taka beznadziejność trwała do południa, wieczory były już ok.

Sortuj wg