ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez voytech 04 lis 2013, 14:47
little_girl,
mnie escitalopram postawił na nogi i z czystym sumieniem mogę go polecić. Brałem przez 4 miesiące i właśnie postanowiłem zakończyć terapię. Wiem, że ryzykuję objawami odstawienia, ale taką decyzję podjąłem (mam zresztą dużą awersje do leków). Jeżeli chodzi o samopoczucie po leku, to w ciągu dnia można być trochę ospałym , ale to nie przeszkadza. Jednak, co mnie zaskoczyło, to że nie miałem bo tym leku żadnych objawów ubocznych.
Po 3 dniach odstawienia Escitalopramu nie widzę żadnych objawów "odstawiennych", ale prawdopodobnie jest jeszcze za wcześnie. Napiszę za kilka dni jak mi idzie :)

Trzyzet, mam nadzieję, że i mnie się uda. Niestety znam dobrze, co może się dziać z człowiekiem po nagłym odstawieniu leku, tak miałem z neuroleptykiem (nie pamiętam nazwy). Każde nagła próba odstawiania kończyła się okropnym bólem głowy i stanami depresyjnymi - horror ...

przez little_girl 04 lis 2013, 15:43
[quote="voytech"]little_girl,
mnie escitalopram postawił na nogi i z czystym sumieniem mogę go polecić. Brałem przez 4 miesiące i właśnie postanowiłem zakończyć terapię. Wiem, że ryzykuję objawami odstawienia, ale taką decyzję podjąłem (mam zresztą dużą awersje do leków). Jeżeli chodzi o samopoczucie po leku, to w ciągu dnia można być trochę ospałym , ale to nie przeszkadza. Jednak, co mnie zaskoczyło, to że nie miałem bo tym leku żadnych objawów ubocznych.
Po 3 dniach odstawienia Escitalopramu nie widzę żadnych objawów "odstawiennych", ale prawdopodobnie jest jeszcze za wcześnie. Napiszę za kilka dni jak mi idzie :)

dzięki :) za parę dni idę się skonsultować jeszcze z innym lekarzem... Ale jeśli to zamulacz, to obawiam się że to lek podobny w działaniu do paroksetyny... I pewnie jeszcze apetyt zwiększa :/ z kolei fluoksetyna za bardzo mnie nakręcała. Sertralina baaaaardzo mi pomogła, ale po ok. 6 mies. przestała działać :(

przez Rashid 04 lis 2013, 19:57
Witam

Byłem dzisiaj na 1 wizycie u psychiatry, który orzekł u mnie umiarkowaną depresję i przepisał mi Mozarin 15Mg. Przez kilka dni mam brać pół tabletki czyli 7,5Mg, a potem całą. Mimo wszystko czy 7,5Mg dla osoby która nigdy wcześniej nie miała styczności z neuroleptykami to nie za dużo ?
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez little_girl 04 lis 2013, 22:28
Rashid napisał(a):Witam

Byłem dzisiaj na 1 wizycie u psychiatry, który orzekł u mnie umiarkowaną depresję i przepisał mi Mozarin 15Mg. Przez kilka dni mam brać pół tabletki czyli 7,5Mg, a potem całą. Mimo wszystko czy 7,5Mg dla osoby która nigdy wcześniej nie miała styczności z neuroleptykami to nie za dużo ?

to lek z grupy SSRI :)
nie brałam akurat esci, ale z doświadczenia wiem, że nie musisz od razu zwiększać dawki po tych paru dniach, jeśli nie czujesz się na siłach. Mnie np. lekarz kazał być na 25 mg sertry przez ok. tydzień a ja byłam na tej dawce przez miesiąc, aż skutki uboczne zmalały. Powodzenia :)

przez Rashid 04 lis 2013, 22:58
little_girl, dzięki ;)

No właśnie zobaczymy jak będzie ze skutkami ubocznymi. Oby się nie pojawiły.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez jetodik 06 lis 2013, 09:17
co myślicie o połączeniu buspironu z escitalopramem?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Marek1977 06 lis 2013, 09:19
Jest to często stosowane połączenie przez lekarzy.
Conscientia est, necesse est

przez jetodik 06 lis 2013, 09:20
szybkie info :D dzięki

-- 06 lis 2013, 10:04 --

hej a czy escitalopram jest dobry na nadaktywność jąder podstawnych w mózgu?

-- 06 lis 2013, 11:55 --

kurde, biorę to 9 dzień, wcześniej była depresja, teraz w lęki idzie, strasznie serce bije i nasila się lęk.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez L.E. 06 lis 2013, 12:14
jetodik, ja biorę ponad dwa tygodnie i nadal mam czasem strasznie dziwne fazy, ale jak podsumować plusy i minusy to więcej jest na plus. A u Ciebie jak?
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez jetodik 06 lis 2013, 12:22
L.E., ja brałem przez pierwsze 4 dni dawke 5 mg i kolejne 5 dni z dzisiejszym 10mg:

plusy: brak plusów jedynie nadzieja, że to ten lek i będzie dobrze.

minusy: - stany depresyjne, bardzo nasilone lęki, stres, napięcie mięśni, wysokie tętno, brak apetytu - już nawet na wagę nie wchodzę, wahania nastrojów.

przez PJT 06 lis 2013, 12:30
to że nie miałem bo tym leku żadnych objawów ubocznych.

Citalopram jest reklamowany jako lek bez zadnych efektow ubocznych (chociaz Dark wspominał o sennosci)m escitaloperam to prawoskrętny enancjomer citalopramu totalnie pozbawiony efektow ubocznych
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez jetodik 06 lis 2013, 12:37
PJT, czemu piszesz, że jest pozbawiony efektów ubocznych, chodzi Ci o właściwy okres leczniczy leku czyli ten powyżej 2 tygodni czy w ogóle :?:

w ulotce są uboki wypisane.

przez Evele 07 lis 2013, 16:41
chciałam się Was zapytać czy ktoś z Was próbował odstawiać escitalopram? ja w tej chwili biore najniższą dawkę, bo 5 mg i będę próbowała odstawiać, oczywiście w porozumieniu z lekarzem, czy mieliście jakieś objawy odstawienne?

przez PJT 07 lis 2013, 16:55
jetodik napisał(a):PJT, czemu piszesz, że jest pozbawiony efektów ubocznych, chodzi Ci o właściwy okres leczniczy leku czyli ten powyżej 2 tygodni czy w ogóle :?:

w ulotce są uboki wypisane.

Chodzi mi o to że ma znikome powinnowactwo do jakichkolwiek receptorów w oun, jezeli są jakieś efekty uboczne to wynikają z samego blokowaina zwrotnego wychwytu serotoniny.
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

Sortuj wg