ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
58%

Nie
76
28%

Zaszkodził
36
13%

 
Liczba głosów : 269

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez babe2k 11 paź 2013, 08:42
Witaj.

Co do mnie to nic nie biore na wieczor jestem na samym Escitilu.
Wogole mam wrazenie ze ten lek nie dziala wcale leki nie zeszly mi, nie jestem wstanie wyjsc dalej niz poza rejon swojego osiedla malo tego mialam dosc silny atak w konfrontacji z moim glownym winowajaca lęku wiec nadal poruszac sie autobusem nie jestem wstanie.
Biore go 10 tydzien, chyba juz nie bedzie efektu wow a tak liczylam na to:(

Malo tego pojawil mi sie nowy lek ze zachoruje na ciezsza chorobe psychiczna, czyli jakby pomimo stosowania leku nasilila sie ta nerwica od nowa i pojawily jakies inne lęki.
Czy jest tu ktos kto ma podobne odczucia?

Pozdrawiam
Zoloft 50mg, Alprox 0,5mgx2
Offline
Posty
55
Dołączył(a)
02 paź 2010, 20:37
Lokalizacja
Krk

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez jakistaki 20 paź 2013, 20:14
Drugi dzień biorę 5 mg ale czuje się kiepsko. Mdłości, jadłowstręt, wytrzeszcz, zgryz, uczucie zimna, słaba pamięć, potliwe dłonie, bezsenność (miota mną w łóżku jak szatan). Bóle brzucha - niby biegunka ale do kibla mi się nie chce iść i na okrągło pierdze, a w brzuchu słyszę non stop jakieś odgłosy. Czy kontynuować to? Czemu mam aż tyle tych efektów ubocznych? Może jednak mam za dużo serotoniny w głowie a przyczyna fobii społecznej tkwi gdzie indziej?
Offline
Posty
17
Dołączył(a)
11 sty 2009, 18:21

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez mark987 21 paź 2013, 19:02
Jakistaki nie ma sensu "miotać się w łóżku". Nie możesz zasnąć, wstań, zajmij się czymś. Pozwól aby Twój umysł się wyciszył. Poczujesz senność połóż się. To jedna z podstawowych zasad higieny snu.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
116
Dołączył(a)
12 wrz 2012, 14:32

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Kitex120 22 paź 2013, 00:26
Witam, mam pytanie też tak pociliście się po escitalopramie jak ,,świnki''? czy to tylko ja tak miałem
Offline
Posty
143
Dołączył(a)
11 wrz 2013, 12:42

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez bareten 22 paź 2013, 09:50
Czesc, co do potliwosci to ja u siebie nie zauwazylem zadnej zmiany sprzed wczesniejszego stanu. Mysle jednak, ze nie masz sie czym martwic czytalem troche i bylo troche osob, ktore mialy takie uboki. :)


Forumowicze, jest tu ktos taki kto po zazywaniu Escitalopramu czul sie gorzej niz przed kuracja? Ja juz od prawie 7 tygodni biore dawke 10 mg i czuje sie w moim odczuciu gorzej. Lęki moze troszke ustapily lecz co z tego, kiedy w to miejsce DD i DP nasilily sie dwukrotnie. Nie wiem juz czy to zbieg okolicznosci i stan pogorszyl sie sam z siebie czy to leki.
Jednak z drugiej strony gdyby Esci zadzialal na mnie dobrze i usunal chociaz polowe lękow to i dd byloby mniejsze, bo wtedy moglbym probowac normalnie funkcjonowac i to pomogloby w neutralizowaniu tych stanow, a tak to lipa. Chyba bede musial wybrac sie do lekarza i zasugerowac zmiane lekow. Zastanawiam sie nad seratlina, duzo osob chwali, wiec moze i mi pomoze ... Pozdrawiam
Offline
Posty
39
Dołączył(a)
25 wrz 2013, 09:30

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Kitex120 22 paź 2013, 10:37
bareten napisał(a):Czesc, co do potliwosci to ja u siebie nie zauwazylem zadnej zmiany sprzed wczesniejszego stanu. Mysle jednak, ze nie masz sie czym martwic czytalem troche i bylo troche osob, ktore mialy takie uboki. :)


Forumowicze, jest tu ktos taki kto po zazywaniu Escitalopramu czul sie gorzej niz przed kuracja? Ja juz od prawie 7 tygodni biore dawke 10 mg i czuje sie w moim odczuciu gorzej. Lęki moze troszke ustapily lecz co z tego, kiedy w to miejsce DD i DP nasilily sie dwukrotnie. Nie wiem juz czy to zbieg okolicznosci i stan pogorszyl sie sam z siebie czy to leki.
Jednak z drugiej strony gdyby Esci zadzialal na mnie dobrze i usunal chociaz polowe lękow to i dd byloby mniejsze, bo wtedy moglbym probowac normalnie funkcjonowac i to pomogloby w neutralizowaniu tych stanow, a tak to lipa. Chyba bede musial wybrac sie do lekarza i zasugerowac zmiane lekow. Zastanawiam sie nad seratlina, duzo osob chwali, wiec moze i mi pomoze ... Pozdrawiam

Jeśli chodzi o mnie to ja dostałem Escitalopram na nerwicę natręctw. Co prawda trochę zbyt pózno bo już nerwica sama w zasadzie zdąrzyłą ustąpić. Poprostu wcześniej nie wiedziałem że to co mam to nerwica natręctw - myślałem że to tylko jakieś moje dziwactwa które to są zupełnie nie grozne. Kiedy zaczynałem brać escitalopram to samopoczucie też trochę poszło w dół. A i mdłosci również pewne się pojawiły. Te mdłośći przy escitalopramie i innych SSRI mogą wynikać z pośredniego pobudzania receptorów serotoninowych 5TH3 w jelicie. Te receptory uczestniczą w procesie powstawania nudności i wymiotów. Ale większość objawów pózniej się uspokaja z tego co czytałem opinie ludzi. Tak samo z apetytem początkowo może być nie za wesoło. Ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Pozdrawiam
Offline
Posty
143
Dołączył(a)
11 wrz 2013, 12:42

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez Trzyzet 22 paź 2013, 16:11
Bardzo fajne jest przejście z citalopramu na escitalopram, wiem bo przechodziłem. Działanie przeciwdepresyjne się poprawia i pomału odchodzą efekty uboczne, ciekawie jednym słowem :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
253
Dołączył(a)
28 lut 2011, 21:35
Lokalizacja
OkoliceWwy

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez mark987 23 paź 2013, 14:09
A jak śpicie po Esci? Ja długo nie mogę zasnąć (dlatego kładę się późno żeby nie zalegać w łóżku) i często budzę się w nocy.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
116
Dołączył(a)
12 wrz 2012, 14:32

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez Trzyzet 23 paź 2013, 15:35
Bo esci bierze się najpóźniej 9:00 rano, takie małe wytyczne od mojego psychiatry :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
253
Dołączył(a)
28 lut 2011, 21:35
Lokalizacja
OkoliceWwy

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez L.E. 23 paź 2013, 17:36
Trzyzet, ja nawet jak wzięłam o 6 rano to potem miałam problem z zaśnięciem. Z tym, że ja dopiero zaczynam, więc może to jeszcze jakieś efekty uboczne.
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"
Avatar użytkownika
Offline
Posty
3514
Dołączył(a)
03 mar 2010, 18:48

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez anhas 24 paź 2013, 08:34
Witam w pierwszym poście.
Jestem po 2 tabletkach escitalopramu (10mg) i wielką bezsenność.Jestem przerażona.Nie wiem czy odstawić czy przeczekać.Czytam tu,że powinno się go brać rano a mi lekarz przepisał na noc.Może dlatego się tak męczę w nocy.Powiedzcie,że to minie.
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
24 paź 2013, 08:27
Lokalizacja
zza morza

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Avatar użytkownika
przez Trzyzet 24 paź 2013, 10:11
L.E., dopiero zaczynasz, czyli z 2 tygodnie minimum poczekasz na efekt.
anhas, pierwszy raz sie spotykam z tym aby przepisywano esci na noc. Watpie ze Ci minie bezsennosc, chyba ze sobie tolerancje wyrobisz.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
253
Dołączył(a)
28 lut 2011, 21:35
Lokalizacja
OkoliceWwy

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez anhas 24 paź 2013, 10:52
Trzyzet,nie pocieszyłeś mnie :bezradny:
Będę brała dalej i poczekam na rozwój sytuacji.
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
24 paź 2013, 08:27
Lokalizacja
zza morza

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez jelonek28 24 paź 2013, 18:30
Zacząłem brać lek Elicea w sobotę rano - połówkę z 5mg tabletki. W 4 dniu miałem już brać całe 5mg i tak też zrobiłem ale tylko dwukrotnie. Początkowo zdawało mi się, że przez pierwsze 3 dni nie mam żadnych skutków ubocznych przy połówkach - jedynie lekkie duszności wieczorem i chwilowe momenty rozkojarzenia i dziwnego trudnego do opisania samopoczucia.
Jednak w 4 dniu po wzięciu 5mg o 7 rano, po około 4h w okolicach godziny 11 zaczęły sie dziać w pracy dziwne rzeczy. Najpierw nasilające się duszność i szumy w uszach - raz szumy, a po kilku minutach ustępowały i wedrowały w okolice oskrzeli/płuc powodując duszności. Później zaczeło mi sie krecić w głowie, jakieś dziwne drżenie wewnątrz całego ciała, potworny narastający niepokój, silna dezorientacja i oszołomienie - czułem się tak jakbym stał obok siebie nie wiedząc co się dzieje. Do tego doszedł narastający coraz silniejszy lęk nie wiadomo przed czym i skąd (nigdy czegos takiego nie czułem wcześniej w życiu, a lęki które co jakiś czas miewam sporadycznie - oceniam jako 10x słabsze w porównaniu z tym!). Po 30 minutach poszedłem do WC aby się przejść, jak wracałem korytarzem czułem się tak jakbym tracił kontakt z rzeczywistością i był na granicy utraty przytomności. Objawy zaczęły ustępować po ok 1h - później do końca dnia było raz lepiej, raz gorzej, w kolejnym 5 dniu praktycznie powtórka z rozrywki z kilkoma drobnymi różnicami.
Nie wziąłem juz w 6 dniu tego bo bałem się, że będzie z dnia na dzień coraz gorzej. I nie wiem co dalej.....
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
24 paź 2013, 18:02

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: heyjoe, kofel, Malarz cieni i 35 gości

Przeskocz do