ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez MalaMi1001 16 sie 2013, 20:31
Ja zażywam Eliceę już po raz drugi. Za pierwszym razem nie jestem Ci w stanie powiedzieć jak było ponieważ zaczęłam ją brać po odstawieniu dużej dawki wenlafaksyny. Teraz zaczęłam brać solo i powiem Ci, ze momentami jest tak, że mam pupie co powiedzą inni, nie czuję nic, czuję się jak chodzący robot stowrzony bo wykonywania codziennych zadań. Ale niestety u mnie ten stan trwa czasami jeden dzień i potem wszystko wraca do normy. Mnie na takim efekcie zależało. Szkoda, ze trwa tak krótko. Dziś np. moja wkrętka (chyba wkrętka, albo rzeczywistość, nie potrafię tego odróżnić) pomimo zażywania do tego fluoksetyny spowodowała u mnie takie uczucie niepokoju, że aż mi było niedobrze. Więc na moją zrytą psychikę już mało co działa. Ale efekt zapewne od leków. Obserwuj siebie, bo ja przez moment po wenli stawałam się agresywna przez właśnie nic nie czucie, a sama tego nie dostrzegałam, ze coś jest nie tak. Nie jestem Ci w stanie powiedzieć czy to minie, ale mnie na tym by nie zależało. Ale skoro o tym piszesz to znaczy, że Tobie nie jest z tym wygodnie.

przez bastet123 16 sie 2013, 21:28
na początek chciałem Ci podziękować za wpis.

Szczerze mówiąc to nie wiem czy jest mi źle. Narazie jestem taki skołowany. Odnoszę wrażenie jakbym się kręcił wokół własne osi. Uczucie zobojętnienia mi nie przeszkadza. Problem polega na tym że jestem taki nijaki wobec najbliższych ale mam nadzieje że to okres przejściowy. Niepokoi mnie właśnie ta agresja. Mała błahostka potrafi wyprowadzić mnie z równowagi. Nerwy szybko opadają nie mniej jednak nie boję się powiedzieć co myślę lub przechodze do działania. Nie myślę tu o przemocy fizycznej i tego typu sprawach. Robotyczne uczucie jestem w stanie zaakcpetować ale agresja jest niepokojąca.

przez tiktalk 16 sie 2013, 22:00
może z robota Cię zrobili?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 16 sie 2013, 22:36
Mnie również nie chodziło o typową agresję w sensie przemocy. Byłam opryskliwa, niemiła, potrafiłam dopiec komuś bez powodu. W tej chwili jesteś po prostu emocjonalnie znieczulony. Zasadniczo trochę na tym to polega żeby z dystansu spojrzeć na pewne sprawy, bez tej całej emocjonalnej otoczki. Może dlatego jest to dla Ciebie całkiem nowy stan. Dla mnie to piękny stan, bo całe życie to dla mnie jedna wielka emocja. W tej chwili jestem w stanie nawet zgodzić na neuroleptyki, byle tylko odetchnąć. Ale każdy od leczenia oczekuje czegoś innego.

przez bastet123 17 sie 2013, 11:10
masz rację. Ugryzę to od tej strony. Najważniejsze jest nastawienie psychiczne. Ten stan emocjonalny jest interesujący i masz rację, najwidoczniej to dla mnie nowe uczucia l;ub ich brak i dlatego poczułem pewien dyskomfort. Dzięki za pomoc.

przez babe2k 17 sie 2013, 21:17
rinakata napisał(a):Witajcie.
Jestem 2 tygodnie na dawce 5 mg Mozarinu. Nie widzę żadnej poprawy. Wręcz nasiliły się lęki. Leżę w domu nie spotykam się z nikim a na samą myśl o wyjściu z domu robi mi się słabo. Jest gorzej. Wymiotuję dość często. Mam wrażenie jakbym miała przestać oddychać. Nerwica.

Kiedyś byłam na paroksetynie - pomogło.
Nawrót - cital - pomógł.
Teraz znów nawrót i escitalopram.
Mam zaburzenia nastrojów i tendencję do łapania dołków. Po kompletnej ''klapie'' łapię doła z ktorego sama nie mogę wyjść. Mój psychiatra stwierdził że do miesiąca zacznie lek działać.
Ale już zaczynam wątpić.
Esci jakby wcale nie działał.
Czy czekać ? Jak było u was ?

Moj tez mowil ze ok miesiaca powinno juz byc lepiej,
Jesli wymiotujesz, to moze byc tez tak ze lek sie nie wchlania poprostu zwracasz to co przyjmujesz, albo nie ma pelnego dzialania przez to. 5mg Escitil mi szczerze mowiac nie wiele pomagalo bralam do tego np 2.5mg cloranxenu to wejsc nie dalam rady do sklepu, dopiero na 5mg cloranxen plus bralam polowke Escitil jakos przezylam ale nie bylo latwo. Teraz jestem na 10mg, i nie biore cloranxen chodz dostalam jeszcze na jedno opakowanie i stoi mi staram sie nie brac chodz lęk nadal wystepuje( raczej taki staly jest on), ale dopoki naprawde nie bedzie on na tyle mocny ze nie bede wstanie sobie z nim poradzic to wtedy ostatecznie wezme polowke, bo jakos po odstawieniu po miesiacu brania co prawda krotko, i niskie dawki budzilam sie przez pierwsze kilka nocy z silnym lekiem .

Mam jeszcze pytanie do was jak wygladalo wasze spanie jesli chodzi o poczatek stosowania Escitil? Pierwsze tygodnie?
Ja ciagle nie moge przespac w zasadzie nocy zeby sie nie budzic, budze sie ok.3 razy w ciagu snu zasypiam bez problemu, ale mam taki bardzo czujny sen.
Malo tego mam jakies dziwne pokrecone sny ktore wszystkie pamietam rano budzac sie co rzadko mi sie zdarzalo w ciagu mojego zycia zeby az tak to wygladalo.
I jeszcze dziwne uczucie miedzy gardlem a nosem jakbym miala zatkane zatoki ale tez z gardlem jakis problem a nic mnie nie boli kurcze nie wiem jak to wytlumaczyc.
Pozdrawiam
Zoloft 50mg, Alprox 0,5mgx2

przez rinakata 17 sie 2013, 23:15
Ja wczoraj miałam silny lęk, musiałam pomóc sobie tranxene. Pierwszy raz wzięłam tego typu lek, bałam się ale chyba pomógł, choć wieczorami zawsze czuję się lepiej. Więc nie wiem czy to zasługa tego leku. Nie chcę brać ich bo wiem, że właśnie uzależniają.

Co do mojego esci w dawce 5mg, postaram się jeszcze brać przez około 2 tyg. - jeśli nie pomoże, to tak jak napisał mój lekarz zmienię go na inny. Choć bym nie chciała. Mojej przyjaciółce pomaga, ale ona wcześniej już brała jakieś inne leki i nagle przeszła na escit. I czuje się ok. Może potrzeba faktycznie więcej czasu? Po jakim czasie czuje się poprawie ? I jaka to poprawa ? Po prostu nie ma lęków tak nagle czy jak ?

BEBE-jeśli chodzi o sen, to wiem na takich lekach bardzo dziwne i realistyczne sny są na porządku dziennym :) Ja pamietam mój pierwszy lek 5 lat temu, i sny jakie na nim miałam były piękne, takie prawdziwie.
Sny będą chyba zawsze takie ale przyzwyczaisz się. Co do zatok to czytałam że jest to częsty skutek uboczny tego leku. Ja takiego problemu nie mam jedynie kaszel taki suchy od ok.5 dni ale to chyba inny powód. Choć wszystko jest możliwe.
Jak ja pragnę żeby lek zaczął działać! Już myślę żeby samej zwiększyć sobie dawkę do 10 mg. Przez cały czas mam brać 5 więc chyba nie będe rezygnować.
poczekam

-- 18 sie 2013, 00:11 --

TO JUZ 19 DZIEN NA 5 MG MOZARINU !! I nadal nic :cry: N :cry: Co mam zrobić. Mam gorsze lęki, już zapomniałam jak wyglądają moi znajomi, przyszli dziś mnie odwiedzić a po 20 minut nie chciałam zeby byli. Czuję się agresywnie nastawiona do wszystkiego, ciagle bym spała, choć nie moge, lezala tak po prostu Czy to minie ???????? :why:
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez babe2k 18 sie 2013, 00:16
rinakata napisał(a):Ja wczoraj miałam silny lęk, musiałam pomóc sobie tranxene. Pierwszy raz wzięłam tego typu lek, bałam się ale chyba pomógł, choć wieczorami zawsze czuję się lepiej. Więc nie wiem czy to zasługa tego leku. Nie chcę brać ich bo wiem, że właśnie uzależniają.

Co do mojego esci w dawce 5mg, postaram się jeszcze brać przez około 2 tyg. - jeśli nie pomoże, to tak jak napisał mój lekarz zmienię go na inny. Choć bym nie chciała. Mojej przyjaciółce pomaga, ale ona wcześniej już brała jakieś inne leki i nagle przeszła na escit. I czuje się ok. Może potrzeba faktycznie więcej czasu? Po jakim czasie czuje się poprawie ? I jaka to poprawa ? Po prostu nie ma lęków tak nagle czy jak ?

BEBE-jeśli chodzi o sen, to wiem na takich lekach bardzo dziwne i realistyczne sny są na porządku dziennym :) Ja pamietam mój pierwszy lek 5 lat temu, i sny jakie na nim miałam były piękne, takie prawdziwie.
Sny będą chyba zawsze takie ale przyzwyczaisz się. Co do zatok to czytałam że jest to częsty skutek uboczny tego leku. Ja takiego problemu nie mam jedynie kaszel taki suchy od ok.5 dni ale to chyba inny powód. Choć wszystko jest możliwe.
Jak ja pragnę żeby lek zaczął działać! Już myślę żeby samej zwiększyć sobie dawkę do 10 mg. Przez cały czas mam brać 5 więc chyba nie będe rezygnować.
poczekam

Dziekuje za odpowiedz:)
Moim pierwszym lekiem był zoloft i byl 4 lata temu, ale nie pamietam zebym miala takie pokrecone sny:). Co do Tranxene, Cloranxen ta sama grupa ja tak samo sie balam wtedy 4 lata temu wogole go nie wykupilam i powiem szczerze ze teraz widzac poczatki a wtedy doszlam do wniosku ze moglam wtedy wziasc przyniosl by mi ulge a tak sie meczylam z przeokropnymi lękami, wrecz budzilam sie z krzykiem- koszmar...Po Cloranxenie tez czulam ulge teraz obecnie, a balam sie strasznie go wziasc, mi lekarka powiedziala ze nie ma czego sie bac, i ze w ulotkach pisza glupoty. Co innego wziasc przez jakis czas nie za dlugi, lub doraznie powiedziala ze musialabym jesc po 10 na dobe i jeszcze dlugo wtedy to faktycznie moglabym sie uzaleznic zreszta ktos tu juz wlasnie pisal ze to najslabsza z benzodiazepin, i ryzyko uzaleznienia jest niewielkie.

Mysle ze trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, pisalam juz wyzej ze w ulotce pisza ze maks. dzialanie jest po 3 miesiacach jesli chodzi o stany lekowe, ale mi lekarka mowila ze juz za jakis tydzien dwa powinny zniknac leki, powiedziala ze do zera bo to ma wlasnie na celu stosowanie tego leku.
Wiesz z lekami to jest naprawde roznie, na jednych dzialaja na innych nie u jednych sa bardzo duze skutki uboczne u innej osoby zadne organizm organizmowi nie rowny.
Mysle ze przedewszystkim wazne w tym wszystkim wytrwalosc w czekaniu, ja tez bardzo chcialabym zeby to tak zniklo z dnia na dzien ale niestety ten proces jest rozlozony w czasie.
W ostatecznosci zawsze mozna przeciez zmienic jest wiele lekow.

Rozumiem Cie ja tez nie mam ochoty na spotkania z znajomymi dziwnie sie czuje tak strasznie niepewnie, jakos nie swojo. Mam nadzieje jednak ze minie to z czasem.
Ja tez mialam silne leki na poczatku ja jestem dzis dokladnie w 18 dniu stosowania leku. A co do nerwowosci tez tak mialam na nastepny dzien po zazyciu Cloranxen, bylam zla na wszystkich ale to minie.

P. S jaka masz dawke tego Tranxene?

przez rinakata 18 sie 2013, 00:28
Tranxene mam 10 mg.
Nie wiem nawet skąd wziął się u mnie ten lek, ale że znam się już trochę na takich lekach to stwierdziłam, że mi pomoże i chyba wczoraj pomógł.
Codziennie biorę jak pisałam Mozarin, w dawce 5 mg, codziennie rano. I jak widać nic nie pomaga skoro musiałam wczoraj wspomóc się clonem pierwszy raz. Jeszcze jakiś czas temu nie byłam na żadnych lekach, pełna życia i uśmiechu. Ale po rozstaniu i paru nieprzyjemnych sytuacjach chyba znów mnie coś złapało. Nawet ostatnio wkręciłam sobie że mam chorobę dwubiegunową określaną jako CHAD - dlatego że właśnie jeszcze jakiś czas temu wszystko mi się układało.. Czy to możliwe czy tylko wymyślam sobie ? Lekarz twierdzi, że chad ma inne objawy. Że ja jestem po prostu skłonna do zmian nastroju, łapania dołków.. Czy to możliwe że mieć tak po prostu lęki i bać się wyjść z własnego domu i przestać robić rzeczy które tak bardzo się lubiło robić ?
Mozarin miał mi w tym pomóc. A tyle czasu minęło i nadal nic. Załamuję już ręce.
Wzięlam nasen, żeby pomógł mi zasnąć by nie brać tego clona...Help me !!!!! :bezradny:

przez babe2k 19 sie 2013, 15:13
rinakata napisał(a):Czy to możliwe że mieć tak po prostu lęki i bać się wyjść z własnego domu i przestać robić rzeczy które tak bardzo się lubiło robić ?

Niestety ale tak:( sama tego doswiadczylam, musialam zrezygnowac z pracy ktora lubilam, teraz nie jestem wstanie wyjsc nawet sama po bulki do sklepu, czy z psem... Czuje sie okropnie, bo tak wiele chcialabym rzeczy robic, a nie moge bo ciagle lęk... Wiem jedno trzeba cos robic w sensie w domu cokolwiek, wtedy jakos mniej sie mysli czas plynie szybciej. A jesli chodzi o wychodzenie na zewnatrz, to ja wychodze z kims bliskim najczesciej to moj maz, jesli jedziemy gdzies to tez z nim i proboje walczyc zazwyczaj na poczatku jest najgorzej sam etap wyjscia, przejechania kawalka ale pozniej kiedy juz jest milo, idziemy zjesc cos jakos droga powrotna juz jest latwiejsza. Mysle ze im wiecej siedzi sie tym ten lek narasta do ogromnych rozmiarow trzeba tyle robic tak aby nie zmuszac sie za wiele do czynnosci, ale wyczuc ten optymalny moment. Zaczynac od wyjscia na chwile z kims gdzies w pobliskiej okolicy tak ze zawsze mozna wrocic w niedlugim czasie. Zawsze mozna miec cloranxen czy tranxene przy sobie w razie czego sam fakt nawet ze mamy deske ratunku tez moze dzialac terapeutycznie na te wszystkie wyjscia ktore zrobilam mialam w torebce go ale nie wzielam ani razu wiec moze to tez jakies rozwiazanie?

przez rinakata 23 sie 2013, 20:00
Już prawie miesiąc stosowania mozarinu.
Dwa dni temu był jeden dzień przełomu. Jednak trwało to krótko. I znów to samo.
Pogrążam się. Strasznie uciska mnie w głowie. I mam wrażenie jakbym miała zacząć robić coś głupiego, tak jakby ''oszaleć''. Nie spotykam się z nikim nawet. Dobija mnie to uczucie jakbym nagle się odłączyła. Trwa to chwilę. Czuję się wtedy bardzo dziwnie. Ciężko mi się oddycha. Stałam się nerwowa. Wkurza mnie jak ktoś coś do mnie mówi. Chciałabym tylko spać żeby nie funkcjonować w takim stanie.
Pisałam do lekarza kazał mi przyjść w przyszłym tygodniu wiec idę. Miałam cichą nadzieje że lek zacznie działac ale chyba nie. Do tego doszło to że ciągle jestem głodna, ciagle bym tylko jadłam. Najem się i znów mi się chce. Chyba będę chciała o zmiane leku.
Ale czy to możliwe że gdy kiedyś brałam citalopram (cital) to działał na mnie a mozarin nie ???
Moja koleżanka brała Asentre i bardzo jej pomogło. Nie jadła tyle wrecz schudła. Ja nie mogę dużo przytyć bo mam chyba ''joba' że tak powiem na punkcie wagi tym bardziej na lekach a chęc ciągłego jedzenia nie jest za dobre...

przez Metro 24 sie 2013, 11:07
Cześć Kochani! :-)
Właśnie wczoraj lekarz przepisał mi Escitaloparm Activis który mam brać przez tydzień po 1/2 tabletki a następnie przejść na całą. Jestem ciekaw czy w moim przypadku mi pomoże i czy zadziała bo pamiętając poprzednią "kurację" (Setaloft, Tranxene itd.) żaden z leków nie przynosił rezultatów.
"Kiedy życie daje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę"

Nie ujawniam się od razu...

przez babe2k 25 sie 2013, 16:22
rinakata napisał(a):Już prawie miesiąc stosowania mozarinu.
Dwa dni temu był jeden dzień przełomu. Jednak trwało to krótko. I znów to samo.
Pogrążam się. Strasznie uciska mnie w głowie. I mam wrażenie jakbym miała zacząć robić coś głupiego, tak jakby ''oszaleć''. Nie spotykam się z nikim nawet. Dobija mnie to uczucie jakbym nagle się odłączyła. Trwa to chwilę. Czuję się wtedy bardzo dziwnie. Ciężko mi się oddycha. Stałam się nerwowa. Wkurza mnie jak ktoś coś do mnie mówi. Chciałabym tylko spać żeby nie funkcjonować w takim stanie.
Pisałam do lekarza kazał mi przyjść w przyszłym tygodniu wiec idę. Miałam cichą nadzieje że lek zacznie działac ale chyba nie. Do tego doszło to że ciągle jestem głodna, ciagle bym tylko jadłam. Najem się i znów mi się chce. Chyba będę chciała o zmiane leku.
Ale czy to możliwe że gdy kiedyś brałam citalopram (cital) to działał na mnie a mozarin nie ???
Moja koleżanka brała Asentre i bardzo jej pomogło. Nie jadła tyle wrecz schudła. Ja nie mogę dużo przytyć bo mam chyba ''joba' że tak powiem na punkcie wagi tym bardziej na lekach a chęc ciągłego jedzenia nie jest za dobre...

Mialam kilka dni kiedy mnie kłuło ale w klatce piersiowej taki ucisk ale przeszlo. Widze ze co chwile jakies nowe sensacje sie pojawiaja po tym leku, na poczatku mdlosci okropne bol zoladka, pozniej lęki, nastepnie okropne bole głowy, ostatnie dni wlasnie klucie plus ogromny bol obu piersi. Ale przeszlo, Najwiekszym problemem na obecna chwile, sa te sny ktore mnie mecza sa tak realistyczne, myslalam ze to przejdzie ale to jest doslownie codziennie. Nie mialam ani jednej nocy kiedy nie przebudzilabym sie meczace to albo wyspala normalnie. Plus pije duzo jesc chyba tez czesciej odczuwam laknienie.

-- 25 sie 2013, 16:24 --

Metro napisał(a):Cześć Kochani! :-)
Właśnie wczoraj lekarz przepisał mi Escitaloparm Activis który mam brać przez tydzień po 1/2 tabletki a następnie przejść na całą. Jestem ciekaw czy w moim przypadku mi pomoże i czy zadziała bo pamiętając poprzednią "kurację" (Setaloft, Tranxene itd.) żaden z leków nie przynosił rezultatów.

Witaj Metro:)

Daj znac jak kuracja Ci idzie.
Pozdrawiam

przez dzem1988 26 sie 2013, 16:20
Od 6 dni biorę esci. Jak narazie zero skutków ubocznych, szkoda tylko, że na rezultaty trzeba czekać długo. Zobaczymy, co prawda czuję się ostatnio lepiej, ale to raczej nie wynik brania esci jak narazie ;)

Sortuj wg