ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez chester 22 lip 2013, 13:19
Bezimienna123, Elicea zamula trochę ale mniej niż np Paro. Niestety każde leki które kasują lęki trochę zamulają, coś za coś. Ale generalnie escitalopram nie jest zły, mała skutków ubocznych.

przez jazzowa 22 lip 2013, 14:20
ja zamieniłam teraz na najtańszy, z Depralinu i Escitilu na Escitalopram actavis, przez parę miesięcy lęki się zmniejszyły, ale na depresje to pomaga średnio, teraz już do dupy, już na mnie to nie działa, ani większa dawka ani zmiana leku z tego samego rodzaju :(
lepiej złamcie mi serce niż nos.

przez CórkaNocy 22 lip 2013, 18:43
chester, to jest właśnie najgorsze, że to co działa na lęki muli. Nie potrzebuję jakiegoś xanaxu bo to dopiero by mnie zamuliło. Tylko coś typu ssri co nie zamuli mnie tak, wybieram się z powrotem do pracy po przerwie dłuższej przez głupią deprechę i nie chcę zamulać :( bo wtedy to już nigdzie nie będę sie nadawać. Ale z kolei z tymi lękami po wellbutrinie też nie jest ciekawie
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chester 23 lip 2013, 08:47
Bezimienna123, czyli mówisz że wellbutrin generuje lęki? :( To niedobrze.

przez CórkaNocy 23 lip 2013, 13:20
chester, niestety i tak jesy chyba u większości, niepokój i lęki. Mialam od nich spokój pół roku zaczęłam brać well i po tygodniu wróciły i biorę go trzeci miesiac i rosną na sile. Ale dzięki niemu z kolei znowu jestem żywa i nie chce go odstawiać tylko być może dołożę np. Elicee. Mówisz że pomaga na lęki i nie muli bardzo? Udało mi sie na jutro zarejestrować do lekarza więc mu to zasugeruje.
CórkaNocy

przez chester 23 lip 2013, 14:58
Bezimienna123, nie muli tak bardzo raczej jest zrównoważona. Elicea ma chyba najmniej uboków ze wszystkich ssri. To jest czysta selektywna serotonina.

-- 24 lip 2013, 12:46 --

2 tygodnie równo, dopiero teraz czuję że Elicea zaczyna działać, nastrój się podnosi. Zobaczymy co będzie dalej. Niestety skutki uboczne nadal są: mdłości, lekka senność, nerwowość. Zobaczymy może się ustabilizuje.

-- 24 lip 2013, 12:54 --

http://www.lundbeck.com/upload/pl/files ... ASRI_1.pdf

Ciekawy tekst o Lexapro. Oczywiście wiem że to marketing :D , ale jednak potwierdzony badaniami. Ciekawi mnie wspomniane tam "podwójne działanie serotoninowe" Jeśli mam być szczery to ja czuję mocno ten wychwyt serotoniny, podobnie czułem przy sertralinie. O dziwo nie czułem tego na Seroxacie, choć to w teorii siekiera, ale tylko mnie muliła. Pozdro.

przez cardiac 24 lip 2013, 14:39
Bezimienna123, to są materiały promocyjne producenta. Lata świetności escitalopramu już mijają.. jeszcze przed rokiem psychiatrzy zapisywali go najczęściej spośród SSRI, jako powodujący najmniej skutków ubocznych. Było tak, dopóki nie wyszło na jaw, że substancji tej nie powinno się stosować u osób z niektórymi schorzeniami kardiologicznymi (wydłużenie Q-T).
Upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem..

przez chester 24 lip 2013, 14:47
cardiac, to nie Bezimienna123 napisała ale dzięki :D

przez CórkaNocy 24 lip 2013, 14:49
cardiac, wiadomo że producent będzie wychwalał swój lek. Ale ja z sercem nic nie mam, chodzi mi o dobre działanie przeciwlękowe
CórkaNocy

przez chester 24 lip 2013, 14:51
Bezimienna123, wg mnie przeciwlękowo działa dobrze, nie gorzej niż reszta ssri, a na pewno nie zamula i nie upośledza tak funkcji poznawczych jak nieszczęsna paroksetyna.

przez cardiac 24 lip 2013, 14:58
chester napisał(a):Bezimienna123, wg mnie przeciwlękowo działa dobrze, nie gorzej niż reszta ssri, a na pewno nie zamula i nie upośledza tak funkcji poznawczych jak nieszczęsna paroksetyna.

Tak.Escitalopram Przeciwlękowo działa nie gorzej niż paro. Nie czuć zamuły, jednak dla mnie był jakiś taki demotywujący.. nie czułem działania przeciwdepresyjnego. Tylko kilka pierwszych dn (1-2), zanim nie pojawiły się skutki uboczne, byłem jak na haju.
Upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem..

przez chester 24 lip 2013, 15:01
cardiac, ja też zawsze kilka pierwszych dni na SSRI czuję się przyćpany lekko. A wszyscy mówią że to placebo, a ja mimo wszystko czuję od pierwszych dni SSRI.

przez CórkaNocy 24 lip 2013, 15:25
A podobno on wchodzi w interakcje z wellbutrinem, interakcje ocenione jako: bardzo istotna, więc nie wiem czy można brać razem z tym
CórkaNocy

przez Monster22 24 lip 2013, 16:47
Escitalopram

Hmmm...
zażywam ten lek już dosyć długo, niestety wywołuje on u mnie skutki uboczne, mianowicie:
- brak ochoty na seks (zero jakiegokolwiek pociągu seksualnego)
- bóle głowy
- nudności (ogólne przymulenie i poczucie zmęczenia/wyczerpania)
- brak chęci do życia (strasznie stonował mój charakter i moją przebojowość)

Sortuj wg