ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez coccinella 18 cze 2013, 22:08
Dostałam dziś receptę na Elicee. Przedtem brałam fluo i wenlę. I zastanawia mnie coś... czy skoro fluo nie działała na mnie zupełnie (przy max dawce byłam bardzo senna i przy każdej innej też) to czy jest sens przepisywania leku z tej samej grupy SSRI tak jak Elicea?
Czy jest ktoś na kogo nie działała fluo, a ten lek zadziałał?
Nie chce mi się.

przez Anna Maria 18 cze 2013, 22:13
coccinella, fluo jest bardzo łagodnym lekiem,a esci jest dość silny, więc może o to chodzi :? Pobierz i przekonaj się na własnej skórze.Nie ma co się sugerować opiniami tylko słuchać lekarza i wsłuchiwać się w siebie.
Na mnie np. każdy lek z tej grupy działał bardzo intensywnie a krótko,a przy esci już szczęśliwie jestem 1 rok wolna od depresji.
Anna Maria

przez Evele 18 cze 2013, 22:18
Kestrel napisał(a):Evele, Spojrzałem - jest 10 mg

-- 17 cze 2013, 22:00 --

Evele, A dzieje się z tobą coś poza sennością czy póki co niewiele?

Kestrel, z takich skutków ubocznych to odczuwam czasami taki metaliczny smak w ustach i trochę pobolewa mnie żołądek a i rano mam trochę katar ale to nie jest bardzo uciążliwe, a z pozytywnych efektów to wydaje mi się, że mam trochę więcej energii i więcej zapału niż wcześniej (poprzednio brałam wenlę, które mnie strasznie zamulała i w ogóle nie czułam po niej żadnego dzialania) ale jakos bardzo na nastrój nie wpłynął, lekarka mi powiedziała, że jak nie będzie bardzo działać to mogę zwiększyć do 10 mg i pewnie tak zrobię, a u Ciebie też sa takie same efekty i skutki uboczne?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez greenlight 18 cze 2013, 22:39
Jest możliwe ze po 4 dniach widze poprawę? czy to raczej zasługa rispoleptu? bo wydaje mi sie ze te z grupy SSRI działają troche później

przez Arhol 20 cze 2013, 08:45
greenlight, Raczej rispolept...
Evele, U mnie zdarzają się dni cholernej zamuły i osłabienia,z żołądkiem aż takich problemów nie mam...Co do samopoczucia - nie mam aż takiej huśtawki nastroju i takich wahań nastroju,motywacji do działania - z tym biednie...
Nie wiem jak to będzie z efektami później.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez MalaMi1001 20 cze 2013, 21:48
No ja po raz drugi biorę już Eliceę i jak narazie po ok 2 tygodniach, po doznaniu wyraźnej poprawy nastroju dzisiaj mam doła. Ale w sumie wiem z jakiego powodu, więc sytuacja raczej wymusiła na moim mózgu spadek dobrego samopoczucia. W najbliższej przyszłości sytuacja się tylko ma szansę pogorszyć, więc nie pozostaje mi nic innego jak łykać dalej prochy i ... zaakceptować bieg wydarzeń. Ale nie powiem, że było już cienko ze mną, więc myślę, że bez leku dziś pewnie wyłabym do księżyca. Póki co drzemią we mnie jeszcze jakieś resztki racjonalnego myślenia.

przez eurydyka1 21 cze 2013, 10:11
Wczoraj dostałam receptę na Eliceę. Może dzisiaj ją kupię, a nie będę czekać z podjęciem decyzji przez miesiąc, jak to było z Citabaxem.. ale właśnie zastanawia mnie, czy lekarka nie pospieszyła się z tą zmiana leku, bo przecież miesiąc zażywania Citabaxu to trochę za krótki okres czasu, żeby zauważyć wyraźną poprawę. No nie wiem, czuję się trochę niepewnie, szczególnie, że wczorajsza wizyta była bardzo niemiła, psych. była wkurzona na mnie, że przerwałam leczenie, zwracała się do mnie ironicznie i z tego wszystkiego zapomniałam połowy objawów, które miałam zamiar jej opisać..a na koniec jeszcze powiedziała, żebym lepiej poszukała sobie przychodni akademickiej, bo ona raczej nie zajmuje się studentami. Czyli znowu zostaje sama :/

przez Arhol 24 cze 2013, 11:41
3 tydzień mija,poprawy jak nie było,tak niema,neutralność w najlepszym wypadku...skończę ten lek ale bede prosił lekarke o zmiane
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Molko 24 cze 2013, 23:07
Jakiś czas temu nerwica plus depresja uderzyły we mnie z potworną siła jak nigdy wczesniej , nie udało mi się umówić na szybko na wizytę więc sama sobie załatwiłam opakowanie mozarinu 15 mg i to mnie uratowało.wiem że to mało odpowiedzialne i nie powinnam tak robić ale brałam go wczesniej na identyczne problemy.Pomógł.teraz się skończył i mi źle ale jutro wizyta porozmawiam czy mi przepiszą.
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

przez Asmo 25 cze 2013, 11:42
Kestrel napisał(a):3 tydzień mija,poprawy jak nie było,tak niema,neutralność w najlepszym wypadku...skończę ten lek ale bede prosił lekarke o zmiane

U mnie to samo tylko że u mnie dochodzi do końca już 4tydzień. Tydzień brałem 5mg później 10mg a teraz od 3dni 15mg.

Wykluczyli mi depresje ale anty depresantami mnie leczą, taka patologia.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez smutnyprzyjaciel 25 cze 2013, 21:35
Witam to moj pierwszy post na forum takze prosze o wyrozumiałość.
Od 4 tygodni stosuje escitalopram w dawce 10mg i widze tlyko nasilenie lękow i niesmialosci i wszystkich innych natręctw,od jutra mam brac 20 mg fatalnie sie czuje... czy jest sens kontynuacji leczenia tym lekiem ?

przez Evele 25 cze 2013, 22:00
ja właśnie weszłam na dawkę 10 mg, przez 3 tygodnie miałam brać dawkę 5 mg, ale gdyby nic się nie ruszyło, miałam zwiększyc i tak też zrobiłam

przez amelia83 27 cze 2013, 14:35
wykupiłam esci 10 mg i od jutra bedę brała....zobaczymy... teraz jestem zombie, musi mi pomóc, musi, citabax dziś brałam ostatnia tabletke, byłam dziś u innego lekarza, po znajomosci, bo nie mogłam dojechać do swojej doktor, mam nadzieje, że moja doktor nie bedzie zła ale nie miałam wyboru musiałam os iebie zawalczyć
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Lord Kapucyn 27 cze 2013, 15:11
amelia83, Brałaś Citabax (substancja czynna: citalopram), a teraz masz escitalopram. Escitalopram jest stereoizomerem(enancjomerem) citalopramu, czyli oba związki mają identyczny wzór chemiczny, a escitalopram jest lustrzanym odbiciem citalopramu- coś jak prawa i lewa dłoń. Niby tam są jakieś różnice między nimi w farmakodynamice, bo citalopram się przepisuje głównie w depresji, a escitalopram w depresji, fobii społecznej, zab. lękowych i w niektorych badaniach esci był skuteczniejszy od citalu, ale to moim zdaniem różnice kosmetyczne i skok na kasę H.Lundbeck.

Escitalopram można uznać za przykład "evergreeningu" (zwanego także "Zarządzaniem cyklem życia") - długoterminowej strategii koncernów farmaceutycznych użytej w celu przedłużenia żywotności leku, w tym przypadku franczyzy citalopramu. Escitalopram jest enancjomerycznym związkiem chemicznym racemicznej mieszaniny citalopramu, stosowanym w tym samym wskazaniu, i z tego powodu, że wymaga mniej inwestycji i mniej czasu w procesie produkcyjnym. Dwa lata po wprowadzeniu na rynek escitalopramu, gdy patent na citalopram wygasł, sprzedaż escitalopramu z powodzeniem nadrabiała straty.

-- 27 cze 2013, 15:12 --

Nie wspomnę już o tym, że przeciętny generyk citalopramu po tym jak patent wygasł kosztuje około 20zł, a oryginał escitilu- Lexapro- około 100zł. Dobra strategia marketingowa.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg