ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez pingwin75 23 maja 2013, 10:50
Witajcie ! Zaczynam 8 miesiąc na 10 mg Mozarinu i 100 mg Triticco .Nadal falowanie leku , 10 dni spoko i tydzień ci..... to , pojawił się lęk wysokości , boję się że mógłbym wypaść albo wyskoczyć z okna (nie zrobię tego ale myśli nachodzą ) .Generalnie jest lepiej , chciałem podnieść dawkę na 15 mg ( bo natręctwa ponoć lubią duże dawki ) ale mój psychiatra każe zostawić .Z drugiej strony jak mam dostać anhedoni i wspomagać się agonistą dopaminy/noradrenaliny to sam nie wiem .Trudno to wszystko ogarnąć ,wiecie sami .Pozdrawiam

Podaje link z komentarzami do leku , podtrzymują mnie na duchu : http://sprawdzlek.pl/depralin/

przez Nerwówka 27 maja 2013, 11:55
szy123 napisał(a):witam czy ktoś z tu obecnych wchodził na escitalopram od dawek 2,5 potem 5, 7,5 i na koncu 10mg zwiększając dawkę co tydzień ? jak wyglądały skutki uboczne? chciałbym własnie tak wejsc na escitalopram, bo 5 odrazu wywołuje u mnie dużą tachykardie, zresztą jak reszta ssri

Hej Szy123! Ja od razu zaczynałam z grubej rury: 10 mg. Serce mi waliło jak szalone, ciśnienie 160/110. Ogólnie masakra! Ale dodatkowo zaczęłam brać Propranolol 10 mg i jest super! - naprawdę. Ciśnienie i puls w normie. Może poproś psychiatrę, albo lekarza rodzinnego o ten Propranolol. To wydatek rzędu 3 zł za 30 tabsów, a naprawdę ułatwia życie
Escitil 10 mg
Propranolol 2 x 10 mg

przez szy123 27 maja 2013, 14:08
Nerwówka, dzieki ale jednak zaczne od 2,5 mg. Mam zakupiona wczesniej 10mg bo myslalem ze wejdzie bez problemu. Pytanie mozna 10mg podzielic na 4 czesc, nie bedzie sie wtedy szybciej wchłaniac ? pozdro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Evele 27 maja 2013, 15:00
ja 4 dzień biorę esci, na razie 2,5 mg ale już od jutra bede brała 5 mg, jak na razie to nie czuję się najlepiej, ale wiadomo ze pewnie trzeba trochę poczekać zanim lęk się rozkręci

przez Matti123 29 maja 2013, 13:00
Witajcie,

Od sześciu dni jestem na escitalopramie, pierwsze 4 dni 5 mg było w miarę ok, suchość w ustach mdłości ale do przeżycia. Wczoraj pierwszy raz wziąłem 10 mg i wieczorem bardzo osłabłem, zmierzyłem ciśnienie 110/60, tętno 45! Klika pomiarów i to samo. Dzisiaj rano po przyjściu do pracy myślałem że zemdleje, musiałem wyjść na powietrze, sytuacja się pogorszyła po wypiciu kawy. Odpuściłem poranną dawkę bo się wystraszyłem, lekarz nie odbiera tel. i nie wiem co robić. Nie biorę żadnych innych leków. Czy ktoś z was miał podobne objawy?
Z góry dziękuję za odpowiedź

przez freda 29 maja 2013, 15:06
Matti123 ja jednak radziłabym przetrwać najgorsze chwile.tak już jest z tymi lekami.na początku mnóstwo uboków,a jak zadziałają to błogi stan spokoju.tętno trochę niskie,ja dla odmiany mam na ubokach110.ciśnienie zawsze mam niskie.ja bym brała,ale puls możessz skonsultować z innym lekarzem,może rodzinny coś powie.więcej cierpliwości,a ciśnienia to lepiej nie mierzyć przy ubokach.
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Matti123 30 maja 2013, 10:56
freda napisał(a):Matti123 ja jednak radziłabym przetrwać najgorsze chwile.tak już jest z tymi lekami.na początku mnóstwo uboków,a jak zadziałają to błogi stan spokoju.tętno trochę niskie,ja dla odmiany mam na ubokach110.ciśnienie zawsze mam niskie.ja bym brała,ale puls możessz skonsultować z innym lekarzem,może rodzinny coś powie.więcej cierpliwości,a ciśnienia to lepiej nie mierzyć przy ubokach.

Dzięki za pomoc. Wczorajszy dzień jakoś przetrwałem i biorę dalej. W poniedziałek skonsultuje z lekarzem, zobaczymy co powie. Pozdrawiam

przez Anna Maria 01 cze 2013, 17:51
Na 20 mg robię się leniwa i nic mi się nie chce.Na 10mg łapię lęki i doły.Bądź tu mądry i pisz wiersze jak dawkę ustawić :bezradny: Lekarz zapisał mi 30 :hide:
Anna Maria

przez Little Red Fox 01 cze 2013, 17:52
kasiątko, to ogromna dawka :hide:
ja powinnam brać 7,5 mg, ale że się boję podnieść dawkę ciągle jestem na 5 mg :roll:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez Asmo 03 cze 2013, 10:45
Jak się czuliście w pierwszych 3dniach Depralinu? Jestem na 3 dniu biorę 5mg.
Nie biorę go na depresję bo lekarz ją wykluczył a zaproponował test osobowości, czekam na kolejną wizytę i dostałem to żeby do niej "dotrwać".

1 Dzień po kilku godzinach od wzięcia zacząłem się robić rozmowny (bo byłem zgaszony wcześniej)
2 Dzień tragedia, bicie się z myślami uczucie zawieszenia
3 Dzień dziś myślałem że nawet dobrze się czuje... ale to złudne bo to tylko przebłyski żeby zrobić coś dobrego ale chęci znikają i się zawieszam. Ogólnie jak pomyśle że muszę wyjść z domu to mi się ciężko robi.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Lu_80 03 cze 2013, 22:04
szy123, Matti123
Esci biorę najdłużej ze wszystkich SSRI, a leczę się już dłuuuugie lata i wypróbowałem chyba wszystko co jest na rynku ;)
Lek jest jak dla mnie z tych lżejszych jeśli chodzi o uboczne efekty, wkręca się z dawki 5mg do 10mg.
Skutki: senność, dziwne sny, lekko ciężkawa i obolała głowa, mdłości - taki chyba standard ;)
Może też powodować skoki ciśnienia, moje też spadło ze 130 na 110 skurczowe. Do przezycia :)
Najważniejsze, że w końcu można się wyspać jak człowiek... i w pracy wytrzymać.

Trzymajcie się, dobrego sampoczucia i ... idę sobie łyknąć planowe 10 mg ;)
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Arhol 03 cze 2013, 23:00
Dziś został przepisany mi escitil 10 mg,zobaczymy cóż to będzie warte...
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Asmo 03 cze 2013, 23:53
A ja mam wrażenie że się prawie normalnie czuje, może to chwilowy przebłysk.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez freda 04 cze 2013, 12:14
Asmo te lepsze chwile będą coraz dłuższe,tak już te leki działają,cierpliwości
A już myślałam,że ją pokonałam...

Sortuj wg