ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez prodmateusz 15 maja 2013, 11:15
mietowy2 napisał(a):prodmateusz,

Polecam Ci książkę - Umysł ponad nastrojem, mi pomaga.

Ale nie o tym miałem napisać - wczoraj było duże wydarzenie w moim życiu.

ruszylo sie w moich emocjach i to mocno - odwiedzilem wczoraj rodzicow i dalem rade (a nie planowalem tego) asertywnie, bez atakowania wylac "gorzkie zale" wobec rodzicow. w efekcie poplakalem sie (a mam prawie 30 lat :), potem dlugo rozmawialismy. generalnie moje "odciecie sie od emocji" jak to nazywa psycholog ma swoje podloze w rodzinie, tam jest zrodlo bledow poznawczych . u mnie czesto byla agresja slowna, widzialem, ze wyrazanie zlosci przez ojca nie przynosi nic dobrego. dlatego sam tlumilem ja w sobie, a jak sie tlumi zle emocje to i nie mozna odczuwac dobrych :/ wszystko te niewypowiedziane emocje siedza w moich jelitach - emocjonalnym mozgu i nie moge normalnie funkcnonowac.

pozniej, po powrocie do domu, musialem sie najebac (sic!) i dzis znow zle sie czuje, w sumie na wlasne zyczenie damn :/ i jestem zly na siebie, czyli czesta przypadlosc nerwicowców.

mówisz o "Umysł ponad nastrojem "- Padesky Christine A., Greenberger Dennis?

dobrze że powiedziałeś to rodzicom. Wg mojego psychologa każde negatywne emocje które w nas siedzą sami automatycznie próbujemy ukryć przed światem zewn. co z kolei powoduje ograniczony dostęp tych pozytywnych. tak zaczyna się całe nakręcanie.

poczułeś się lepiej po rozmowie?

nie potrzebna najebka po :)

przez mietowy2 15 maja 2013, 12:02
Tak, dokładnie mówię o tej książce.

lepiej, jak minela zlosc na siebie za alko :)

Wg mojego psychologa każde negatywne emocje które w nas siedzą sami automatycznie próbujemy ukryć przed światem zewn. co z kolei powoduje ograniczony dostęp tych pozytywnych. tak zaczyna się całe nakręcanie.

ciekawe co by powiedzial, jakby wiedzial, ze u mnie w domu widzialem, jak moj ojciec wyrzucal z siebie negatywne emocje i generalnie nic dobrego to rodzinie nie przynioslo ?

jak dzis u Ciebie? Chodzisz w ogole do pracy? Ile masz lat jezeli moge zapytac? zona, dzieci?
oddech to moja idealogia

przez prodmateusz 15 maja 2013, 13:30
ok zobacze pozniej tą książkę, teraz czytam szantaż emocjonalny - susan forward, silnie polecana głównie dla osób które miały w rodzinie kogoś komu się nigdy nic nie podobało i co byś nie zrobił to zawsze im było mało (czyt. mój stary).

przedłużyłem urlop do końca nast. tygodnia, jakoś się udało i od poniedziałku przystąpiłem do większej aktywności.
Duża aktywność fizyczna rower, bieganie i "wychodze na siłe" - nie zebym czerpal z tego jakąkolwiek przyjemność ale chce się przełamać.
Psychiatra mówi że daje mi 95% szans na poprawę samopoczucia w ciągu nast. 2 tyg (ciekawe). Psycholog dał jakieś ćw. wizaulizacji wspomnienia które było max. pozytywne. Przypomnienie szczegółów z tego momentu i dokładnie jak się wtedy czułem. Później przeniesienie tego uczucia na wywolujace stres sytuacje - spróbuje ale rewolucji sie nie spodziewam.

Nie mam żony dzieci, 28 lat.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Evele 15 maja 2013, 13:37
niedługo będę brała escitalopram pod postacią Mozarinu, mam nadzieję, że będę miała po nim wiecej energii i chęci do życia, bo moja niemoc juz mnie denerwuje

przez mietowy2 15 maja 2013, 13:43
to ciekawe, że takie problemy psychiczne dotykaja ludzi takich jak my - mlodych, w sile wieku, bez szczegolnych obowiazkow rodzinnych.

wtedy kiedy wydawaloby sie, ze powinnismy sie czuc najsilniejsi, czujemy sie najslabsi...
oddech to moja idealogia

przez szy123 16 maja 2013, 18:40
Witam mam pytanko do wszystkich obeznanych. Brałem (próbowałem brać) już parę SSRI ale lęk przed skutkami ubocznymi wygrywał i gdy jakieś czułem zawsze przerywałe. Jednak sytuacja się zaostrza i muszę (chce ) je brać. Tu pytanie do was jest jakaś metoda zeby łagodnie na nie wejść, np. dzieląc porcje na mniejsze. Czy może ktoś tak robił? Moja psychiatra nie bardzo chce mi benzo do tego przypisać. Pozdrawiam

przez mietowy2 16 maja 2013, 20:04
im masz większy lęk przed skutkami ubocznymi tym większe prawdopodobieństwo, że wystąpią.

przez freda 17 maja 2013, 09:50
szy123 można dzielić ,brać powoli małe dawki,ale trzeba czekać długo na efekty.szkoda czasu trochę,ja wole trochę pocierpieć,a potem luz.jak się nakręcisz to uboki będą większe,też tak mam.trzeba poczekać 3,2 tygodnie,niestety
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez EclipSe 17 maja 2013, 17:38
przy dawce 10 mg uboki powinny ustapic po okolo 7 dniach.

przez Anna Maria 17 maja 2013, 20:15
Też tak macie że nic Wam się nie chce robić? :(
Anna Maria

przez Siding Spring 17 maja 2013, 20:50
po leku?

przez Anna Maria 17 maja 2013, 21:37
lubudubu, tak.Coś wenla pod względem chciejstwa-nie chciejstwa lepiej działała.
Anna Maria

przez Siding Spring 17 maja 2013, 21:44
Silne czysto serotoninowe dzialanie esci wyjasnialo by "niechciejstwo" ....niestety...stabilizacja nstroju kosztem motywacji. Tak to juz u niektorych bywa na ssri..

Moze wroc do wenli?

przez szy123 20 maja 2013, 17:13
witam czy ktoś z tu obecnych wchodził na escitalopram od dawek 2,5 potem 5, 7,5 i na koncu 10mg zwiększając dawkę co tydzień ? jak wyglądały skutki uboczne? chciałbym własnie tak wejsc na escitalopram, bo 5 odrazu wywołuje u mnie dużą tachykardie, zresztą jak reszta ssri

Sortuj wg