ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez vioolator 02 maja 2013, 16:07
Witajcie,

Mam pytanie. Jakie maksymalne dawki Escitalopramu zażywaliście dziennie? I jak wyglądało dawkowanie w ciągu dnia?
Ja wracam do tego leku, a wcześniej brałem 20 mg dziennie. W ulotce jest to jakby podane jako maks, Tymczasem psychiatra, u którego byłem zasugerował zwiększenie dawki nawet do 40 mg. Czy to możliwe? I czy ten lek można dostać w innej dawce niż 10mg na tabletkę?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

przez freda 02 maja 2013, 18:05
tamafune lęk był okropny,do tego wszystkie somatyczne jakie mogą być.nigdy czegoś takiego nie przeżyłam,nie byłam na to przygotowana,bo zawsze było inaczej.pozdrawiam i cierpliwości życzę
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez zgonia007 02 maja 2013, 21:15
Tamafune, dziękuję Ci za rady i wsparcie! Rzeczywiście jak już nie będę dawała rady, to spróbuję doraźnie łyknąć Afobam, chociaż muszę uważać bo i nerki i wątroba coś szwankują. Na razie unikam jakichkolwiek niekomfortowych sytuacji, czyli siedzę w domu i użalam się jak stara kobiecina z bóg wie jakim bagażem doświadczeń. Zastanawiam się tylko ile walczy się z taką chorobą, jak już tak mocno kogoś dopadnie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deppoholics 03 maja 2013, 12:32
Biorę Nexpram 10 mg raz dziennie (escitalopram). Ciągle mam problem z wagą, już od dawna przymierzałam się by kupić mocne tabletki odchudzające. Dużo czytałam o tabletkach White Lion Tea. Tabletki te nie są dostępne w Polsce. Problem w tym, że lek ten zawiera sibutraminę (lek na otyłość), która oprócz zmniejszenia masy ciała, w skutkach ubocznych powoduje wzrost ciśnienia, kołatanie serca, pobudzenie, zmiany nastroju.

Bardzo zależy mi na tych tabletkach. Ale martwię o zdrowie. Czy nie dojdzie do jakiś komplikacji z antydepresantami?
Czy mam zaryzykować i wziąć jedną tabletkę i sprawdzić jak się będę czuła?

przez mietowy2 03 maja 2013, 13:21
Myślę, że jeżeli chcesz schudnąć powinnaś zacząć od jakiegoś FatBurnera przeznaczonego dla sportowców (sklepy z odżywkami), oczywiście połączone z ruchem :)
oddech to moja idealogia

przez prodmateusz 03 maja 2013, 16:55
Nie traktuj tego co pisze jako punktu odniesienia ale moim zdaniem fatalny pomysl.

Po wizycie u psychiatry i przepisaniu przez niego lekow na fobie społ i lęki dostałem wyraźne przeciwskazania jeżeli chodzi o:

1. ALkohol
2. Kawa, energetyki, mocne herbaty
3. Wszystkie produkty które mają w sobie glutaminian sodu (vegetta, gorace kubki)

Wszystkie powyższe produkty/uzywki maja zly wplyw na osoby walczace z depresjami i lekami.

Mowie co wiem,
pozdr

-- 04 maja 2013, 23:53 --

Mija 15 dni odkąd biore eschitalopram actavis 10mg + tranxane 10mg dziennie.

Nic mi nie pomogło, mój stan się pogarsza a urlop się kończy.

HELP!

przez mietowy2 05 maja 2013, 09:50
znam ten stan.

a wiesz co Cię tak naprawdę martwi?
oddech to moja idealogia

przez prodmateusz 05 maja 2013, 18:20
mietowy2 napisał(a):znam ten stan.

a wiesz co Cię tak naprawdę martwi?

w zasadzie na tą chwile to już wszystko.
priorytety przestały istnieć wszystko, dosłownie wszystko sprowadza się do nieustannego się nakręcania: bo ktoś się spojrzał, bo ktoś mógł coś pomyśleć, bo to pewnie zrobiłem źle, bo będą mieli do mnie pretensjie, bo powinienem się inaczej zachować, bo bo bo ... ble ble ble ... :blabla:

zamkniete koło.
zero zdrowych myśli.
zero zainteresowań.
w głowie w kółko wkręcanie samemu sobie.

Czym sytuacja mniej stresująca tym bardziej niezręcznie się czuje.

Jest grubo :)

Psychiatra dał prochy powiedział że jest pewien że to przejdzie - to było 16 dni temu

Psycholog mówi że psychoterapia może poskutkować ale potrzebuje min. 1-2 miesiecy.

Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie funkcjonowac.

Szkurwa MAĆ! (sorry musiałem)

przez qrulewna 07 maja 2013, 11:50
ja chyba niestety zrezygnuję z depralinu. jestem spuchnięta jak potwor.tabletki ani herbatki na nadmiar wody nie pomagają.kulam się wręcz i 3kilasy w ciągu tygodnia przybyło.a dodam ze nie jem chleba,słodyczy,ziemniakow ....ze słodkiego tylko wodę smakową.jem mało generalnie.usta nabrzmiałe dziwnie obtarte,brzuch jak u baby w ciązy i bebechy zaczynają mnie bolec.samopoczucie-ciągła grypa. juz 2raz czy 3podchodzę do depralinu i tym razem się zaparłam ze przeczekam lub polecze te opuchnięcia ale nie da rady.odstawiam

przez Anna Maria 08 maja 2013, 15:29
Wracam do 30 mg esci i do tego 45 mg Mirotru.Może mi się coś zacznie chcieć bo póki co dobrze się czuję,ale leżałabym plackiem.
Anna Maria

przez EclipSe 08 maja 2013, 18:16
kasiątko napisał(a):Wracam do 30 mg esci i do tego 45 mg Mirotru.Może mi się coś zacznie chcieć bo póki co dobrze się czuję,ale leżałabym plackiem.

Ja jestem na 10mg, ale mam tak samo. Zero checi do dzialania, co moze an to pomoc ?

przez cziki_83 08 maja 2013, 19:08
kasiątko, jak przekonałaś lekarza do 30mg?

przez Anna Maria 08 maja 2013, 19:26
cziki_83, lekarz sam mi zapisał na fobię społeczną.
Anna Maria

przez vioolator 08 maja 2013, 20:33
Hej,

Mam dziwną sytuację.

Wcześniej miałem anhedonię i brałem 20 mg Lenuxin i raz, że nie odczuwałem raczej jakichś większych skutków ubocznych,a po drugie libido nie było całkiem zniszczone.

Teraz wracam do niego po przerwie, starając się wyjść z depresji i po pierwsze zabił mi libido (biorę na razie 10 mg 8 dni), a po drugie ciężko mi się na niego wchodzi tj. ogromny lęk, gorszy nastrój, szarpanie w sercu. Teraz jest już na szczeście odrobinę lepiej?

Czy to możliwe, że ta sama substancja działa na mnie za drugim razem zupełnie inaczej? Czy libido może jeszcze wrócić czy też jak teraz nie ma to i już nie będzie?

Sortuj wg