ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Anna Maria 29 kwi 2013, 05:09
ja biorę 30 mg jak już wcześniej pisałam.Przecidepresyjnie działa dobrze,nie mam spadków nastroju jak było przy wenli.Tutaj efekt dłużej się utrzymuję bo już ponad pół roku jestem wolna od deprechy.Jednak na fobię społeczną to się za przeproszeniem pieprzy i nie jest jak powinno.mam zamiar dołożyć Mirtor.Może razem zadziałają.
Anna Maria

przez prodmateusz 29 kwi 2013, 12:14
czesc,
biore eschitalopram actavis 10mg - 1 tabletke - od 10dni + tranxane 10mg - też 1 tabl.
Powodem brania leków jest mocno zaawansowana fobia spoleczna i depresja - trwajaca od paru lat.

Poza oczywistymi objawami senności, obniżonej sprawności umysłowej nie zauważyłem dotychczas żadnej poprawy, wrecz przeciwnie zaostrzenie lęków i stresu.

Mój stan zawsze się pogarszał gdy izolowałem się i unikałem kontaktu z ludzmi.
Zapytałem mojego psychiatre czy pomimo dużych problemów i stresu w takich sytuacjach nie powinienem wychodzic i konfrontowac sytuacji "na siłe"/. Powidział ze w zupelnosci nie ma co sie katować i poczekać bo lek zacznie działać i poprawa przyjdzie sama.

Dni mijają ja czuję że mój stan się pogłębia i zaczyna mi brakować pomysłów co dalej robić.

Może ktoś ma jakąś rade?

dzieki i pozdrawiam

przez Nerwówka 29 kwi 2013, 12:30
EclipSe napisał(a):Co dodac do Escitil 10mg na brak motywacji ? Escitil elegancko dziala na leki, ale jakos jestem malo zmotywowany do pracy (ktora jest moja pasja).

Mam ten sam problem. Ciężko mi się zabrać za cokolwiek, a poranki wciąż są fatalne.
Jak sobie radzisz EclipSe? Ja dziś wzięłam 14 tabletkę. W sobotę byłam nawet na imprezie plenerowej i czułam się fantastycznie!

-- 29 kwi 2013, 12:32 --

prodmateusz napisał(a):czesc,
biore eschitalopram actavis 10mg - 1 tabletke - od 10dni + tranxane 10mg - też 1 tabl.
Powodem brania leków jest mocno zaawansowana fobia spoleczna i depresja - trwajaca od paru lat.

Poza oczywistymi objawami senności, obniżonej sprawności umysłowej nie zauważyłem dotychczas żadnej poprawy, wrecz przeciwnie zaostrzenie lęków i stresu.

Mój stan zawsze się pogarszał gdy izolowałem się i unikałem kontaktu z ludzmi.
Zapytałem mojego psychiatre czy pomimo dużych problemów i stresu w takich sytuacjach nie powinienem wychodzic i konfrontowac sytuacji "na siłe"/. Powidział ze w zupelnosci nie ma co sie katować i poczekać bo lek zacznie działać i poprawa przyjdzie sama.

Dni mijają ja czuję że mój stan się pogłębia i zaczyna mi brakować pomysłów co dalej robić.

Może ktoś ma jakąś rade?

dzieki i pozdrawiam

Jak długo bierzesz?
Escitil 10 mg
Propranolol 2 x 10 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez prodmateusz 29 kwi 2013, 12:40
10 dni dzisiaj mija, wczoraj wrzuciłem podwójną dawke escitalopramu - wiem że na siłe zwiekszając ilość nie przyspiesze, chcialem zobaczyc jak organizm zareaguje - było ok.

przez qrulewna 29 kwi 2013, 23:18
PYTANIE
-nie mam benzo juz a własciwie dopiero wchodzę na depralin- jest 5- i podczas zwiekszania dawki-10- spodziewam się akcji fobiasto społecznych i lękowych (4sure) a cholipa wyjeżdzam do rodziny męża na dlooogich 7 dniiiii.jutro rano.i nie chcę wariowac przy obcych.PRAMOLAN moze pomoc na akcje ewentualne???

przez EclipSe 30 kwi 2013, 08:38
U mnie dobrze, za 2 dni mija 14 dni od #1 tabletki. Skutki uboczne to tylko ta demotywacja i brak checi do dzialania. Musze sie zmuszac, zebyc cos zrobic. Ogolnie jestem mega spokojny i wewnetrzny niepokoj juz nie istnieje.

-- Wt kwi 30, 2013 8:10 am --

qrulewna napisał(a):PYTANIE
-nie mam benzo juz a własciwie dopiero wchodzę na depralin- jest 5- i podczas zwiekszania dawki-10- spodziewam się akcji fobiasto społecznych i lękowych (4sure) a cholipa wyjeżdzam do rodziny męża na dlooogich 7 dniiiii.jutro rano.i nie chcę wariowac przy obcych.PRAMOLAN moze pomoc na akcje ewentualne???

pierwsze dni na 10mg byly dla mnie slabe, ale duzo lepiej sie czulem jak zapodalem 5 mg rano do sniadania i 5 mg do obiadu. Duzo mniejsze skutki uboczne.

przez Marga_rita 30 kwi 2013, 11:57
Biore Mozarin 20mg i mam w zwiazku z tym pytanie-bo w skutkach ubocznych jest coś o osteoporozie i ostatnio często łamią mi się zęby :/ czy to może być lekami spowodowane? Pytam o to pomijając reszte moich kostnych problemów bo to mnie dziwi-wiem,że to nie musi byc od leków

przez Evele 30 kwi 2013, 15:55
prawdopodobnie na najbliższej wizycie u psychiatry będę miała zmieniany lek na escitalopram (nie wiem jaka nazwa handlowa), teraz biorę wenlafaksynę i mam pytanie do osób, które też zmieniały lek z wenlafaksyny na escitalopram, czy zauważyliście różnice w ich działaniu? jak działał na Was escitalopram? pytam się, bo nie chciałabym czuć się gorzej niż teraz, teraz sobie jakoś radzę

przez zgonia007 01 maja 2013, 01:14
Witam, jestem tu pierwszy raz. Od ponad miesiąca mam zdiagnozowane lęki napadowe i depresję, choć choróbsko przypałętało się do mnie przynajmniej rok temu, jak nie wcześniej. Krótko o objawach: podczas jakiegokolwiek kontaktu z ludźmi (czy to pani jadzia z warzywniaka, czy też znajomy bądź przyjaciel) odpływałam- zawroty głowy, panika, drżenie rąk, głowy, brak możliwości jakiegokolwiek ruchu poza instynktem: uciekać!... nie wspomnę już o niemożliwości korzystania z jakiegokolwiek środku publicznego transportu. poszłam do psychiatry. najpierw setaloft... ale fatalnie się po nim czułam. teraz od ponad dwóch tygodni biorę mozarin (10 mg). dostałam również doraźnie afobam, ale na razie zbyt bałam się skutków ubocznych. jeśli chodzi o escitalopracm - wymioty (prawdopodobnie stres plus nadmierne palenie i zero jedzenia), wysypka na twarzy, szyi oraz ból w łydkach. Standardowo zero motywacji i tzw. "warzywienie" w domu. Ja wiem, że trzeba być cierpliwym, ale nie mam pojęcia jak przestać tkwić w takiej matni. Z jednej strony te cholerne lęki, że ktoś w ogóle na mnie spojrzy, a z drugiej strony kompletna izolacja i wariowanie w czterech ścianach. Życie jak w jakimś cholernym anytspołeczym kokonie. Dodam, że wcześnie, przynajmniej prowizorycznie, byłam bardzo śmiałą osobą. Jak sobie radzić z takim cholerstwem, pomóżcie, proszę!

przez norma_baker 01 maja 2013, 05:38
Evele napisał(a):prawdopodobnie na najbliższej wizycie u psychiatry będę miała zmieniany lek na escitalopram (nie wiem jaka nazwa handlowa), teraz biorę wenlafaksynę i mam pytanie do osób, które też zmieniały lek z wenlafaksyny na escitalopram, czy zauważyliście różnice w ich działaniu? jak działał na Was escitalopram? pytam się, bo nie chciałabym czuć się gorzej niż teraz, teraz sobie jakoś radzę

a jaką dawkę wenlafaksyny bierzesz? jeśli, jak piszesz, jakoś sobie radzisz, to może nie warto zmieniać leku a jedynie zwiększyć dawkę? ewentualnie można jeszcze rozważyć zamiast odstawkę wenli dodanie do niej mirtazapiny [tzw. california rocket fuel]
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez tamafune 01 maja 2013, 20:03
Cześć, jak do tej pory 2 razy w życiu brałam lexaparo. Na początku każdego brania męczyłam się przez jakiś miesiąc z trzęsiawkami, napadami lęku etc., ale potem przechodziło i moje funkcjonowanie totalnie się zmieniało. Teraz robię trzecie podejście do lexapro i mam naprawdę silne skutki uboczne somatyczne, których nigdy poprzednio nie doświadczałam, a jestem dopiero 9 dzień na 0,5 mg :( i zastanawiam się czy to możliwe żeby mi się coś zmieniło? Czy ktoś z Was tak miał z jakimś lekiem, że przestał go tolerować?

-- 01 maja 2013, 20:13 --

zgonia007 napisał(a): teraz od ponad dwóch tygodni biorę mozarin (10 mg). dostałam również doraźnie afobam, ale na razie zbyt bałam się skutków ubocznych. jeśli chodzi o escitalopracm - wymioty (prawdopodobnie stres plus nadmierne palenie i zero jedzenia), wysypka na twarzy, szyi oraz ból w łydkach. Standardowo zero motywacji i tzw. "warzywienie" w domu. Ja wiem, że trzeba być cierpliwym, ale nie mam pojęcia jak przestać tkwić w takiej matni. Z jednej strony te cholerne lęki, że ktoś w ogóle na mnie spojrzy, a z drugiej strony kompletna izolacja i wariowanie w czterech ścianach. Życie jak w jakimś cholernym anytspołeczym kokonie. Dodam, że wcześnie, przynajmniej prowizorycznie, byłam bardzo śmiałą osobą. Jak sobie radzić z takim cholerstwem, pomóżcie, proszę!

zgoniu007, ja na Twoim miejscu, w momencie ciężkiego ataku lęku, brałabym afobam - w końcu po to lekarz go Ci przepisał. Dzięki afobamowi będziesz mogła trochę ulżyć sobie i pozwoli Ci on przeczekać ciężkie skutki uboczne, które często występują w czasie pierwszych tygodni. Myślę, że przydałaby Ci się jeszcze raz wizyta u psychiatry - może byłby się w stanie wypowiedzieć na ile to są skutki uboczne, które miną niebawem, a na ile jest to kwestia ewentualnego niedobrania leku. Wiem, że jest Ci bardzo ciężko, ale naprawdę, ja bym w czasie ataku paniki, wsparła się afobamem.

przez Nerwówka 02 maja 2013, 09:47
Dziś wzięłam 17stą tabletkę. Niepokój uspokoił się, choć dziś w pracy, po tygodniu wolnego, nie czuję się komfortowo. Jedyne co mi strasznie dokucza to senność. Przed rozpoczęciem kuracji też mi dokuczała, ale teraz to jest jakaś masakra! Czy ktoś też tak miał? Czy to przejdzie?
Escitil 10 mg
Propranolol 2 x 10 mg

przez freda 02 maja 2013, 13:41
tamafune ja miałam podobnie z paro.za 1 i 2 razem skutki uboczne lekkie i trwały 5 dni.za 3 razem myślałam że się wykończę,trzy tygodnie mnie trzymało,ale zadziałało.lekarz mnie uspokajał,ja myślałam,że paro już nie zadziała.ale jest ok,działa,niepokój znikł,więc powodzenia,trzeba czekać :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez tamafune 02 maja 2013, 15:11
Dzięki freda za dobre słowo. Mam pytanie - te objawy co miałaś przez 3 tyg. to były głównie niepokoje czy raczej somatyczne? Mnie właśnie martwią te somatyczne, bo mam takie, które nie są wypisane na ulotce.

Sortuj wg