ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez freda 22 kwi 2013, 10:16
Nerwówka to gorsze samopoczucie będzie coraz krótsze,też tak miałam przy paro.aż pewnego dnia lęk zniknie
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Nerwówka 22 kwi 2013, 10:54
Freda dałaś mi nadzieję. Bo póki co to mam wrażenie, że jest gorzej niż było. Nad niczym skupić się nie mogę. Tylko wciąż ten niepokój i senność. W sobotę też tak miałam. Przy okazji ciśnienie pobiło rekord: 167/109. Teraz pewnie też mam wysokie :( Chyba za bardzo to wszystko przeżywam

-- 22 kwi 2013, 14:12 --

Jeszcze dwie godziny. Potem muszę dostać się na drugi koniec miasta do psychologa i strasznie panikuję. Może to przez to od rana czuję się tak fatalnie? :( Juz sama nie wiem. Ja już nie chcę się tak czuć! Chcę normalnie zacząć żyć! Mam dopiero 27 lat! ;(
Escitil 10 mg
Propranolol 2 x 10 mg

przez freda 22 kwi 2013, 14:51
Nerwówka to fakt na początku jest gorzej,leki te rozkręcają się powoli.a potem zaczniesz żyć normalnie :yeah:
A już myślałam,że ją pokonałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez EclipSe 23 kwi 2013, 09:05
U mnie byl jeden mega dzien a teraz 2 mega slabe. Trzeba czekac.

przez qrulewna 23 kwi 2013, 10:43
własnie:)
u mnie własnie się depra rozkręca-na gorzej.napięta jak struna,non stop scisnięty żołądek.lęk ogolny i niechęc do kantaktow.
trzeba czekac:)

przez Nerwówka 23 kwi 2013, 10:51
Wczorajsze popołudnie to istna gehenna. Po południu na poczcie ledwie wystałam w kolejce. Było strasznie źle. Potem poszłam do Teściowej, bo bałam się sama być w domu (ojciec w pracy, a z nim mieszkam). I na autobus do psychologa. Myślałam, że moje samopoczucie było spowodowane stresem przed psychologiem i straszną duchotą na dworze (przed deszczem), ale wizyta u psychologa się skończyła, deszcz popadał, a ja wciąż czuję się źle.
Po powrocie od psychologa normalnie zjadłam i miałam trochę więcej energii, ale mój TŻ przyjechał styrany z pracy i zalegliśmy w łożu. Ok. 21 zasnęłam i spałam do 23:30 jak zabita. Potem się umyłam i z powrotem w kimę. Trochę się kręciłam, ale generalnie bez tragedii. W nocy budziłam się kilkanaście razy, raz zlana całkowicie potem. Nie pamiętam snów. Libido: mniej niż zero.
No i okropny lęk od rana. Paniczny. Niechęć do jakiegokolwiek działania. I nadal straszna senność. Zastanawiam się, czy przy takim napięciu byłabym w stanie zasnąć?
Dziś dzień ósmy a ja mam zwyczajnie już dość. Zaczęłam brać lek przede wszystkim na depresję, bo z nerwicą lękową sobie radziłam, a objawy jak były nasilone tak są. Może to praca mnie tak strasznie stresuje, skoro w weekend było lepiej? Byleby wytrwać do piątku, a potem mam 10 dni wolnego i 6.05 wizyta u psychiatry....

-- 23 kwi 2013, 10:52 --

qrulewna, jak długo bierzesz i co?
Przepraszam, że zadaję takie pytania, ale czytam wątek od początku i jestem dopiero na 126 stronie
Escitil 10 mg
Propranolol 2 x 10 mg

przez EclipSe 23 kwi 2013, 13:03
Ja biore 5 dzien i narazie jeden dzien byl mega ok, a reszta to kleska totalna. Dostalem tez Xanax 0,25mg jak stany lekowe beda mega nasilone w pierwszych tygodniach na Laxapro.

przez Nerwówka 23 kwi 2013, 13:44
Zazdroszczę Xanaxu, ale ja dostałam Escitil głównie na depresję. Ze stanami lękowymi do tej pory radziłam sobie sama. Nie były to jakieś długie ataki paniki. Było ciężko, ale dawałam radę. Teraz natomiast stan napięcia trwa permanentnie przez cały czas w pracy + jeszcze inne momenty w domu itp. Wieczorem jestem już padnięta. Pozytywne skutki działania leku, jakie były w piątek czy w niedzielę zniknęły. Za to ciągły niepokój i stan gotowości, że coś złego się stanie (że zemdleję, umrę, ew. zwariuję)... Najgorsze jest, że w tym stanie muszę być mega skupiona i muszę myśleć - bo praca...
Escitil 10 mg
Propranolol 2 x 10 mg

przez EclipSe 23 kwi 2013, 17:08
Ja juz robie 3 podejscie do Lexapro. Jak do tej pory za kazdym razem dzialal cuda, ale po miesiacu czasu. Pamietam, ze pewnego dnia wstalem rano i wszystko bylo poprostu normalne i tak juz zostalo :). Warto sie przemeczyc, uwierz mi. Idz po bezno do lekarza, pomaga na ataki.

przez Nerwówka 23 kwi 2013, 17:49
Bardzo bym chciała obudzić się i czuć się dobrze. EclipSe to tak Ci nawraca ta depresja?
Ja łudzę się, że Escitil pomoże i że już nigdy nie będę musiała nic brać...
Nigdy nie brałam niczego. Co to jest benzo? Powoduje senność? Bo ja i tak już zombiak jestem...
Escitil 10 mg
Propranolol 2 x 10 mg

aciprex

przez misiek_1 24 kwi 2013, 07:43
mam zażywac aciprex 10mg na rano i triticco 150mg na wieczór. jestem od tygodnia na tych lekach ale nie mogę spac. mieliście może takie połaczenie. na triticco jest napisane ze zaczyna działac po tygodniu to moze jeszcze poczekam.

przez EclipSe 24 kwi 2013, 08:09
Od 6 lat, regularnie co 2 lata mam nawrot nie depresji, ale nerwicy lekowej z atakami paniki. Nie mam osobiscie nic przeciwko lexapro, wiem ze ten lek dziala i wiem jaka ogromna zmiana jest jak juz sie rozkreci. Wczesniej zbyt szybko odstawialem lexapro, poczulem sie lepiej i odstawialem praktycznie z dnia na dzien. Teraz mam plan pociagnac z 6 miechow i zobaczymy jaki bedzie koncowy rezultat.

Bezno, to Xanax. Na mnie 0,25mg (najmniejsza dawka) dziala mega uspokojajaco. Pierwsze kilka razy (1-3) po zarzyciu bedziesz pewnie mega senna, ale pozniej organizm juz lepiej toleruje / metabolizuje lek i nie ma "zwaly".

Nerwówka napisał(a):Bardzo bym chciała obudzić się i czuć się dobrze. EclipSe to tak Ci nawraca ta depresja?
Ja łudzę się, że Escitil pomoże i że już nigdy nie będę musiała nic brać...
Nigdy nie brałam niczego. Co to jest benzo? Powoduje senność? Bo ja i tak już zombiak jestem...

przez Nerwówka 24 kwi 2013, 08:10
W oczekiwaniu na poprawę: dzień dziewiąty
Wczoraj po pracy miałam jakąś siłę (a to nowość). Byłam w domu i nawet pranie ręczne zrobiłam i zwykłe. Tylko na to siły starczyło. Potem poszłam do TŻ i posprzątałam jego pokój. Humor też miałam świetny. Żyć mi się chciało. Czułam się tak normalnie. Jak kiedyś. Ciśnienie 128/85 - więc mega niskie w porównaniu z tym co było ostatnio. O 22:00 poszłam się umyć i 22:30 spałam snem sprawiedliwego. O 1:30 obudziłam się i już spać mi się nie chciało. Niemniej zasnęłam i spałam do ok. 6:00 z przebudzeniami. Oczywiście wstawać mi się też nie chciało. 6:45 - tabletka.
No i dziś powtórka z rozrywki z kiepskim samopoczuciem. Totalny brak siły w nogach i rękach. Ledwie do pracy się dokulałam. Narazie spać mi się nie chce.

misiek_1 nie znam tych leków, ale z tego co czytam to bezsenność na początku to normalny efekt brania tego typu tabletek. Ja przez pierwsze trzy noce prawie w ogóle nie spałam. Teraz poszło mi w drugą stronę. Senność w ciągu dnia także.

EclipSe chyba nie chcę się dodatkowo uspokajać w pracy. A w domu tragedii nie ma z tymi nerwami. Wiem co to nerwica lękowa. Cierpię na nią od dobrych 4 lat, ale dawałam sobie radę bez tabletek. Od zeszłego roku było naprawdę źle, ale nie poddawałam się. Dzieła zniszczenia dopełniła depresja, która opanowała mnie całkowicie, odebrała siły i chęci i cały czas płakałam z tej bezsilności.

-- 24 kwi 2013, 08:30 --

Kuźwa, jest coraz gorzej. Znowu oczy mi się zamykają - pomimo, że w nocy tyle czasu spałam i czułam się rano wyspana. Znowu gonitwa myśli, kołatanie serca i strach. Ledwie na oczy widzę. Bardzo się boję! ;( Mam wrażenie, że poranki są gorsze niż były do tej pory (przed zastosowaniem leku)
Escitil 10 mg
Propranolol 2 x 10 mg

przez EclipSe 24 kwi 2013, 08:33
Ja tez mam pierwsze kilka godzin po zjedzeniu 10mg gorzej, pozniej pod wieczor juz jest mega. Dzis zrobie eksperyment. Do sniadania 5mg i pozniej do obiadutez 5mg i zobaczymy jak bedzie.

Sortuj wg