ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez freda 02 mar 2013, 15:31
calineczka1990 a jak esci działa na lęki,bo ja tylko z paro miałam do czynienia,ale myślę trochę o esci lub wenli???ja mam lęk uogólniony,po prostu przychodzi i męczy.
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Little Red Fox 02 mar 2013, 15:56
freda, esci jest moim pierwszym lekiem, więc nie mam porównania z innymi. Hmm... po dwóch miesiącach łykania mogę stwierdzić, że lęki stały się słabsze, częste napady paniki również znikły, tzn w tym czasie miałam może 2 lub 3, są w każdym bądź razie do wytrzymania, nie paraliżują mnie, tylko spokojnie czekam aż mi przejdzie :P ciężko mi cokolwiek napisać, bo to dopiero początek leczenia mojej nerwicy i wielu spraw jeszcze nie rozumiem :bezradny:

-- 02 mar 2013, 14:59 --

black swan, mnie też zasycha okropnie w gardle i na dodatek w ustach też, jak rano się budzę to się aż muszę czegoś napić :shock:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez freda 02 mar 2013, 16:16
Calineczka1990 dzięki za odpowiedż,powodzenia :papa:
A już myślałam,że ją pokonałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez black swan 02 mar 2013, 16:20
Calineczka1990, ja w nocy budzę się przez zaschnięte gardło po kilka razy żeby się napić. :?
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez Little Red Fox 02 mar 2013, 21:58
black swan, u mnie w nocy jest jeszcze spokojnie, rano się budzę z wysuszonym gardłem i zapchanym nosem :shock:
jednak esci spisuje się jak należy, więc mogę mu to wybaczyć 8)
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez black swan 02 mar 2013, 23:25
Calineczka1990, też się zawsze budzę z zapchanym nosem. I mam częściej jakieś chore, wyraziste sny, gdzieś czytałam, że to też może być skutek uboczny. :shock:
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez Little Red Fox 03 mar 2013, 09:30
black swan, sny też mam dziwne, ale póki nie są to koszmary jest w porządku :D za to w nocy się okropnie pocę :roll:

(Ewa Białołęcka)

przez pingwin75 04 mar 2013, 10:39
Witajcie ! Minęły 4,5 miesiąca na 10 mg powoli wychodzę na prostą .Lek trzyma coraz bardziej , natręctwa prawie ustąpiły w 90 % ,nie mam natłoku jak dawniej a nawet radzę sobie z nimi skutecznie.Mam ochotę wejść na 15 mg aby ich się całkowicie pozbyć ale się obawiam się głównie o libido i odstawienie w przyszłości .Trochę czasu minęło , mój psychiatra każe czekać do 6 miesięcy i potem ewentualnie podnieść dawkę , co sądzicie z własnego doświadczenia ?Zostać czy podnieść dawkę . Z góry dzięki za sugestie !

przez Little Red Fox 04 mar 2013, 10:45
pingwin75, co do zwiększenia dawki lepiej się skonsultować z lekarzem. U mnie esci nie działa na natręctwa, ale miejmy nadzieję, że kiedyś się ich pozbędę :lol:
a libido nawet się poprawiło, z kolei o odstawieniu póki co nawet nie myślę :roll:

(Ewa Białołęcka)

przez Mika9999 04 mar 2013, 12:32
Hej. U mnie mija 2 miesiąc stosowania leku, lęki sie zdarzają ale są jakby mniejsze i częstotliwość ich też mniejsza da się przetrzymać. Pocenie w nocy nadal sie utrzymuje i zapchany nos też oraz niekiedy uczucie ciężkości głowy, wyraziste sny.

przez mietowy2 04 mar 2013, 15:55
Hej, u mnie mija 1mc brania leku - nie widzę poprawy (na granicy z placebo). Przez pierwsze 6 dni brałem połowę dawki, potem 10mg.
Po dzisiejszej wizycie u psychiatry mam wejść na 15 mg, ona twierdzi, że efekt powinien być już po 2tyg.
oddech to moja idealogia

przez Mika9999 06 mar 2013, 16:13
Hej, u mnie jakby dzisiaj coś się nasiliły lęki. Jakiś chyba kryzys. Staram się nie myśleć i nie nakrecać się ale to nie jest takie proste. Właściwie myślałam już, że mnie to nie dotyczy bo był okres dość długi bez napadów albo bardzo słabiutkich i że jakoś poradziłam sobie a tu masz. Mam pytanie czy ktoś też tak miał, że pomimo stosowania leku i widocznej poprawy przyszedł dzień kryzysu i te napady lekowe częściej wystepowały w ciagu dnia i czy to mogło być spowodowane sytuacją stresujacą

przez norma_baker 06 mar 2013, 17:56
Mika9999 napisał(a):Hej, u mnie jakby dzisiaj coś się nasiliły lęki. Jakiś chyba kryzys. Staram się nie myśleć i nie nakrecać się ale to nie jest takie proste. Właściwie myślałam już, że mnie to nie dotyczy bo był okres dość długi bez napadów albo bardzo słabiutkich i że jakoś poradziłam sobie a tu masz. Mam pytanie czy ktoś też tak miał, że pomimo stosowania leku i widocznej poprawy przyszedł dzień kryzysu i te napady lekowe częściej wystepowały w ciagu dnia i czy to mogło być spowodowane sytuacją stresujacą

tak, normalnie esci świetnie niweluje lęki u mnie, ale kiedy występują megastresory, to pojawiały się napady, do momentu aż stresor odpuścił.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez luli2003 06 mar 2013, 17:56
Mika9999 napisał(a):Hej, u mnie jakby dzisiaj coś się nasiliły lęki. Jakiś chyba kryzys. Staram się nie myśleć i nie nakrecać się ale to nie jest takie proste. Właściwie myślałam już, że mnie to nie dotyczy bo był okres dość długi bez napadów albo bardzo słabiutkich i że jakoś poradziłam sobie a tu masz. Mam pytanie czy ktoś też tak miał, że pomimo stosowania leku i widocznej poprawy przyszedł dzień kryzysu i te napady lekowe częściej wystepowały w ciagu dnia i czy to mogło być spowodowane sytuacją stresujacą

czasami sie tak zdarza
zwłaszcza w sytuacjach stresujacych pomimo leków lęk powraca i nasila sie no ale przeciez nie da sie zyc bez stresu wiec tylko nauczyc sie trzeba zyc jakoś z tym :bezradny:
W nerwicy, której charakterystyczną cechą jest nuda, chory znajduje się w potrzasku między lękiem przed życiem a lękiem przed śmiercią.

Sortuj wg