ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez maximusik 29 mar 2009, 20:58
Były piękne 4 dni i znowu czarna dziura.Trzymam sie dzielnie bo jakie mam wyjście.Dzis bylo bardzo ciężko.Mam nadzieję,że jutro troche odpuści.Ma zacząc działać po2-4tygodniach.to jeszcze troche czasu trzeba sie będzie pomęczyć.Oby lek zaczą działać.Dzis niestety wspomogłam sie xanaxem i jutro też mnie pewnie to czeka.Psychoterapia piękna rzecz.Prowadzę ja juz 3 lata i...czasem lepiej czasem gorzej.Odechciewa mi sie wszystkiego.Szczególnie jak zła samopoczucie tak mnie ogranicza jak dziś.Trzymajcie sie...moze jednak damy radę
kiedy wszystko zaczyna sie walić najlepszą rzeczą jest przeczekać

przez seba752 29 mar 2009, 21:16
Maximusik nic się nie martw ten lek bardzo mi pomógł,musisz tylko troszke poczekać na pełen efekt działania leku.Ja biore lexapro 4 miesiac i też mam czasem słabsze dni,ale zdecydowanie jest wiecej tych dobrych:))))Głowa do góry bedzie dobrze:)))))
pozdrawiam Sebastian

przez maximusik 30 mar 2009, 21:18
Sebastian dzięki za słowa wsparcia.Grzecznie czekam kiedy lek zacznie działać.Niestety tak mi dopiekło ostatnio,że musiałam wziąc 2dni wolnego.Może od środy będzie już o.k.Paskudna ta nasza przypadłość. :szukam:
kiedy wszystko zaczyna sie walić najlepszą rzeczą jest przeczekać

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mysli to nie fakty 28 kwi 2009, 12:25
witajcie
długo się nie odzywałem,powód-dobrze się czułem.biorę lexapro prawie 3 miesiące,od 30 dni dawkę 15 mg,jest dużo,dużo lepiej,
jednak ostatnie dni trochę gorsze,zaczął pojawiać się lęk,niepokój-w znacznie mniejszym stopniu jak przed braniem lexapro.nadal jestem lekko przytłumiony w ciągu dnia,chociaż jeszcze tydzień temu było o wiele gorzej,najgorsze dla mnie-ZACZĄŁEM TYĆ-w moim zawodzie to masakra-czy ktoś ma podobnie-czy znalazł jakiś sposób,aby to zatrzymać-odstawienie lexapro nie wchodzi w grę,chcę się wyleczyć!
nadal szybko się irytuję.dzisiaj idę spotkanie z lekarzem,zobaczymy co zaproponuję
pozdrawiam

przez Amy Lee 28 kwi 2009, 12:54
Lekarka zmniejszyła mi dawkę do pół tabletki. A tego się nie da przełamać ani przeciąć :shock:
No nic, próbuję brać co drugi dzień, chyba jest dobrze.
Amy Lee

przez fobia 28 kwi 2009, 22:36
lexapro sie nie da przelamac? bzdrura! wystarczy kciukiem nacisnac na rowku tabletki!
Ostatnio edytowano 28 kwi 2009, 22:52 przez scrat, łącznie edytowano 1 raz
Powód: double

przez Amy Lee 28 kwi 2009, 22:50
fobia napisał(a):lexapro sie nie da przelamac? bzdrura! wystarczy kciukiem nacisnac na rowku tabletki!

A ja mam takie bez rowka :o
Może to jest mniejsza dawka, niepodzielna...?
Amy Lee

przez seba752 29 kwi 2009, 19:12
Dokładnie tak jest 10mg tabletke nie da sie tak łatwo podzielić,ale przy 20mg juz bez problemu:)))

przez Amy Lee 30 kwi 2009, 10:55
Ja mam 5 mg :D Lekarka chciała mnie potraktować łagodnie, coby zobaczyć, czy na to pójdę. Teraz mam już zmniejszoną dawkę, więc chyba jest dobrze.
Amy Lee

przez isj 30 kwi 2009, 19:34
kciukiem nacisnac na rowku
ja mam takie bez rowka :o
"... Freud nie żyje, a ze mną też nie najlepiej". Czy ten lek pobudza libido? ;)
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez miko84 01 maja 2009, 09:26
Hehehe, ponoć działa wręcz przeciwnie ;)
miko84

przez Amy Lee 01 maja 2009, 15:02
Ja tam nie zauważyłam różnicy ani w jedną ani w drugą stronę.

A rowki w tabletkach mi się wcale nie kojarzą :P
Amy Lee

przez isj 01 maja 2009, 16:02
[aureola]A czy ktoś sugerował tu coś podobnego? :oops: [/aureola]

Cóż, skoro Lexapro też nie wpływa stymulująco, to mam jeszcze jeden powód, by nie prosić o niego lekarza, kiedy skończę kurację kolejnym nieskutecznym lekiem.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez miko84 01 maja 2009, 19:48
Dla mnie wszystkie ssri sa nieskuteczne :| Dlatego teraz lookam na dopaminę i chyba o to chodzi w tej układance. Przynajmniej u mnie :) Teraz jestem na Wellbutrinie i od paru dni na Amitryptylinie. Co ciekawe po paru dniach przyjmowania amitryptyliny zauważyłem poprawienie pamięci, koncentracji i poprawy funkcji poznawczych, co się troche gryzie z działaniem antycholinergicznym ( które ponoć źle wpływa na pamięć...). Znalazłem na necie ciekawe info, że zablokowanie receptorów muskarynowych ( co robi Amitryptylina ), zwiększa poziom dopaminy. To pewnie stąd te pozytywne działanie. Amitryptylina zadziałała u mnie także bardzo dobrze antydepresyjnie i antylękowo, oraz zmniejszyła moją fobię społeczną.
miko84

Sortuj wg