ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Nuve 06 lut 2013, 17:02
moze ktos cos napisac o braniu elicei i piciu alkoholu ? interesuje mnie to troche a nie moge znalezc zadnych informacji w internecie o tym, natomiast psychiatra powiedzial ze male piwko mozna w sumie.

przez pingwin75 06 lut 2013, 17:15
Można wypić rozsądną ilość alkoholu i nic się nie dzieje .Natomiast po przegięciu mega kac jakby się trzy dni piło brrrr .Ja piję dużą lampkę wina czasami dwie i jest ok.Generalnie alkohol w dużych ilościach i pity przez kilka dni na działanie depresyjne , wzmaga myśli samobójcze itd.Także można w rozsądnej ilości .

przez Nuve 06 lut 2013, 17:30
ok, sam nie pije ale interesuje mnie ten temat. dzieki za informacje

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mika9999 07 lut 2013, 14:02
A tak wogóle mam wrażenie, że odkąd biore ten lek napewno jestem spokojniesza i wyciszona ale bardzo często też się czuję jakbym miała taka cieżką głowe (ale może to rezultat uczucia zapchania tych zatok) i więcej spie.

przez Little Red Fox 15 lut 2013, 10:10
jak długo utrzymywały się Wam problemy z zatokami? Lek biorę miesiąc i nadal budzę się z zatkanym nosem :roll:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez Anna Maria 15 lut 2013, 14:10
Calineczka1990, jesteś pewna,że to od esci?

Zapomniałam co to dygot ciała i większe dłuższe lęki :yeah:
Anna Maria

przez Little Red Fox 15 lut 2013, 14:25
kasiątko, moja mam twierdzi, że to od "nienoszenia czapki w zimie" :lol:
może faktycznie problemy z zatokami nie są od esci :bezradny: przyjdzie wiosna będzie jeszcze gorzej (jestem alergiczką), póki co nie jest to na tyle uciążliwe.

w sumie, mogę powiedzieć - że czuję się coraz lepiej, nawet moi bliscy widzą zmianę :yeah:
ba, nawet pokonuję swoje lęki, mam ochotę robić rzeczy, których do niedawna się jeszcze panicznie bałam :hide:
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez bułka 16 lut 2013, 20:55
czy zdarzały się komuś z Was na esci takie dziwne jedno-sekundowe zawroty głowy? strasznie to nieprzyjemne, chyba że to objaw ogólny nerwicy
Shine on you crazy diamond...

F41.0
escitalopram 10 mg
pramolan 50 mg

przez Little Red Fox 17 lut 2013, 09:39
bułka, mnie się często zdarzają takie chwilowe zawroty głowy i mam wrażenie, że to ogólnie przez nerwicę. Często mnie ostatnio też boli głowa (pulsujący ból z różną siłą). Rozmawiałam ostatnio z swoją lekarką - podobno esci zaczyna działać :smile:

(Ewa Białołęcka)

przez black swan 17 lut 2013, 12:18
Ja mam zawroty głowy od około 6 lat, może nawet 7. Pojawiają się czasami i trwają około minutę, czasem jak wstaję, czasem bez powodu, czasem jak jestem głodna albo zmęczona. Czasem znikają na okres kilku tygodni, czasem miesięcy, czasem występują kilka razy dziennie. :? Byłam u rodzinnego, zlecił parę badań, ale nic nie stwierdził...
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez mietowy2 17 lut 2013, 17:29
Witam, wszystkich Forumowiczów!

Ja biorę Escitalopram Actavis prawie od 2 tyg ( z tym, ,że 1 tydzień pół dawki, tj. 5 mg). Czekam na efekty, nie pije, nie pale, by to wreszcie zadziałało.

Do tego dostalem Sympramol. Mam brać doraźnie 1 tab. na lęki. Nie działa nawet przy dwóch.

Moje obawy:
- fizjologiczne
*problemy gastryczne, jedzenie źle się trawi, brzuch wydęty, gazy, mdłości, brak apetytu, nieregularny stolec itd. w chwilach stresu - a ostatnio stresem jest dla mnie rozmowa w sklepie w ekspedientką - nasilone)
* jedna dziurka nosa przytkana, taki jakby ucisk, uszy też jakby trochę ciśnieniowo przytkane, ogólnie twarz odczuwam mocniej - jak by to nie brzmialo)
- mentalne
* lęki, brak chęci rozmowy z ludźmi, brak odczuwania miłości jak również złości, często bezsilność, brak energii, apatia, anhedonia

W mojej samodiagnozie wygląda to tak jak w tym wpisie w wiki - podstawą objawów chorobowych są nieświadome popędy, którym cenzura (w rozumieniu funkcji aparatu psychicznego) nie pozwala na wkroczenie do świadomości i realizację. W efekcie tego stanu rzeczy muszą one szukać innej drogi ujścia. Tą drogą okazują się być objawy neurotyczne.

Generalnie ciągle odzuwam dyskomfort cielesny, utrudnia mi to już normalne funkcjonowanie. W międzyczasie zmieniłem prawie wszystkie okoliczności życia, a problemy jak były tak są.
oddech to moja idealogia

przez bułka 17 lut 2013, 21:52
Calineczka1990, black swan dzięki za odp, musze to zaakceptować, że czasem sobie będą
Shine on you crazy diamond...

F41.0
escitalopram 10 mg
pramolan 50 mg

przez Little Red Fox 18 lut 2013, 09:09
esci nawet nie zabił mojego libido :yeah:

(Ewa Białołęcka)

przez Mika9999 18 lut 2013, 11:16
mietowy2
Hej. Ja miałam identyczne skutki ubocznebrania brania esci: brak apetytu, zatkany nos, zatkane uszy, nieregularny stolec, nasilone lęki, nic mi się nie chciało, nie miałam ochoty na rozmowy i wychodzenie z domu. Właściwie te skutki uboczne były tak wykańczajace ze zastanawiałam sie nad przerwaniem, ale po dziesieciu dniach jakby zaczęły ustepować, sukcesywnie. Obecnie biorę esci okoł 2 m-cy wiekszość skutków ubocznych ustąpiła, jedynie ten zatkany ciągle nos i niekiedy jeszcze zatykają mi sie uszy. Lęki zdarzają ale też są sporadyczne i nie takie silne (...właściwie to prawie niezauważalne). Ogólnie widze poprawę i rodzina też ją dostrzega. Myslę, że trzeba czasu żeby ten lek zaskoczył. Także trzymaj się bo z każdym dniem będzie juz tylko lepiej :D

Sortuj wg