ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Mika9999 05 lut 2013, 11:45
Witam
Jestem nowa na forum i mam pytanie od miesiąca biorę elicea. Poczatki były trudne. Pierwsze dwa tygodnie to jakis koszmar, brak apetytu niecheć do wszystkiego, nasilone stany lekowe, sychośc w buzi, nadmierne pocenie itd... Po około 2,5 tygodnia objawy prawie ustapiły no może pozostało to pocenie ale całkiem dobrze sie czułam. Niestety od jakiś dwóch dni znowu mam wrazenie ze nasiliły mi się lęki. Wprawdzie nie są one tak intensywne jak przed braniem leku. Czy tak może sie zdarzyć w przypadku brania leku, że po porwaie znowu następuje dołek?

przez Little Red Fox 05 lut 2013, 12:06
Mika9999, też tak mam, ale u mnie występują ogromne wahania nastrojów plus stany lękowe, plus kompulsywne zachowania, plus epizody depresyjne. Potrafi być przez kilka dni dobrze, nawet bardzo dobrze - stan euforii i wielka motywacja do działania, a nagle złapie mnie jakiś dół lub nieokreślone lęki. Jednak biorę esci niecały miesiąc, więc na poprawę muszę pewnie jeszcze poczekać, plus psychoterapia oczywiście - staram się nada sobą pracować.
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez Mika9999 05 lut 2013, 13:49
No to podobnie jak u mnie. Ja też ten lek biore od niespełna miesiąca i juz wydawało mi się ze jest całkiem dobrze aż tu znowu leki powróciły, ale może to tak jest ze ten lek potrzebuje czasu i wreszcie zaskoczy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nuve 05 lut 2013, 14:10
biore elicee 20 juz od paru miesiecy, ataki praktycznie ustaly, jestem tylko cholernie spiacy po niej, w 70% przypadkach ide spac na jakies 7 godzin i przestawia mi sie tryb funkcjonowania

przez Mika9999 05 lut 2013, 14:17
Ale ataki ci utapiły a po jakim czasie tak zauwazyłeś że jest poprawa

przez black swan 05 lut 2013, 19:46
Mozarin 10mg, codziennie rano x1 - myślę, że mi pomógł już po miesiącu. Chyba że to co teraz mi jest to dalszy ciąg nastrojowej sinusoidy i jest spora góra. No cóż, pobierzemy, zobaczymy co będzie dalej. :mrgreen: Co do efektów ubocznych to albo jestem na nie ślepa albo ich zwyczajnie nie mam, bo się nie doszukuję na siłę.

-- 05 lut 2013, 18:49 --

Nuve, ja mam po tym płytki sen, byle co mnie obudzi -chyba jedyny efekt uboczny, a wcześniej spałam twardo.
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez bułka 06 lut 2013, 02:25
chciałem ostatnio zwiększyć esci do 20mg, ale znowu się poprawiło i jadę dalej. Szczególnie że pomogła mi też ostatnio przy atakach książka Grzegorza Szaffera http://www.szaffer.pl/author/admin/ , wielu nerwusów na pewno zna jego stronę www:)
Shine on you crazy diamond...

F41.0
escitalopram 10 mg
pramolan 50 mg

przez Nuve 06 lut 2013, 03:10
#mika

ataki KOMPLETNIE ustały (kiedys mialem okolo 40 na miesiac) po 4 miesiacach. Tylko ja jeszcze brałem cloranxen 15 i czasami afobam (czesto) 0.5

przez Mika9999 06 lut 2013, 10:21
Nouve
Dzięki, za odpowiedź teraz juz przynajmniej wiem, że na to trzeba czasu....
Pozdrawiam

przez Nuve 06 lut 2013, 11:04
U mnie byla dosc pojebana sytuacja. Psychol i psychiatra SUPER, ale rodzina robila intrygi aby mnie zniechecic do nich. posuneli sie nawet do odciecia gotowki na leczenie ( PRZERWANIE terapi i lekow w polowie :D) ale szantaz aka sprzedaje prezenty urodzinowe (a bylem swiezo po) poskutkowal aby jeszcze raz przemysleli decyzje i porozmawiali ze mna

przez Mika9999 06 lut 2013, 13:30
Mam jeszcze jedno pytanie co do stosowania elice, czy ktoś w czasie stosowania tego leku czuł jakby miał zatkane zatoki taka cięzkośc głowy

przez Little Red Fox 06 lut 2013, 14:21
Mika9999 napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie co do stosowania elice, czy ktoś w czasie stosowania tego leku czuł jakby miał zatkane zatoki taka cięzkośc głowy

ja mam uczucie zatkanych zatok, a właściwie to się z nim budzę i w ciągu dnia mi to w miarę szybko mija. Sama nie wiem czy to przez lek, czy przez moje ogólne problemy z zatokami :bezradny:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez pingwin75 06 lut 2013, 14:42
Zatkany nos + zatoki , suchość w ustach i dzwonienie w uszach - to moje skutki uboczne ale daje radę .Co to falowania leku to prawda .Jest prawie dobrze i znów dół ( człowiek ma ochotę odstawić bo natręctwa mega wielkie ) ale im dłuższy okres brania jest coraz lepiej .Musimy wytrwać .

przez grizelda 06 lut 2013, 17:01
hejo

ja juz od hmm ponad miesiac? na esci .to prawda

zatoki dziwne nie to ze katar czy cos jak zaglucony nos w chorobie ;) ale jednak inaczej :) tylko to mam ;) suchosci w gardle itd juz nie mam ale mialam...

co do nastroju mam tak jest dobrze ale jest tez kilka dni masakra- powracaja mysli itd... i ogolne napiecie. jednak przewaza nastroj pozytywny poprawila sie tez koncentracja np. mam sie "pokazac" lekarzowi za nast dwa miesiace :)

szczegolnie wracaja te nastroje po jakiejs sytuacji stresowej ale jest jakas swiadomosc w glowie aby to myslenie "wylaczyc" wczesniej nie mialam zadnego mechanizmu zaprzestania ;))
F.32.1
F.43

Sortuj wg