ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elfrid 29 lis 2012, 21:25
symphony napisał(a):
elfrid napisał(a):zaufać lekarzowi, który ma doświadczenie na własnej grupie pacjentów

Każdy z nas jednak indywidualnie reaguje na leki - mój lekarz nie mógł uwierzyć, ze śpię po 16h/dobę biorąc jednocześnie fluoksetynę, która miała działać pobudzająco, senność była też przyczyną odstawienia przeze mnie paroksetyny.
Te teraz jestem na esci i jest niewiele lepiej :(

Kurcze, to spróbuj czegoś ewidentnie działającego na napęd: Wellbutrinu, Edronaxu, wenlafaksyny, sertraliny.
Swoją drogą nie rozumiem, czemu lekarz z fluo zmienił Ci na escitalopram, który ma mniejsze działanie na napęd. Już lepiej było chyba zmienić na sertralinę i jakby pomogła trochę dorzucić Wellbutrin.

PS Chyba, że liczy u Ciebie na jakieś paradoksalny efekt - to może nie od razu przepisze amitryptylinę :lol:
pregabalina, wenlafaksyna

przez capranera 30 lis 2012, 10:54
Biorę dalej escitalopram, ale w dace 12,5 mg. Dzwoniłam do lekarza, żeby powiedzieć mu ,ze po 3 tygodniach zażywania mozarinu dalej mam nasilony lek uogólniony (koszmarne uczucie).

Myślałam, że zmieni mi lek, ale on jedynie będzie zwiększał dawkę.

Już nie wiem, co mam o tym myśleć. Ten lęk naprawdę nie jest mój tylko pochodzi od leku.
Znacie jakieś sposoby na pieroński lęk wolnopłynący trwający większość dnia???

przez pingwin75 01 gru 2012, 16:36
Napisze kilka refleksji na temat Escitalopramu a chyba podobne działających wszystkich SSRI , głównie do tych co zaczynają brać .Przeczytałem mnóstwo forów i działów na temat tych leków i wiem jedno , pomimo różnych skutków ubocznych , włącznie z myślami samobójczymi , samouszkodzeniem itp . nie należy się zniechęcać się do ich brania i odstawiania .Leki te potrzebują czasu .Wiadomo , trzeba mieć wsparcie lekarza , najbliższych i oczywiście bezodiazepin a nastaje taki dzień , że po wielu ciężkich innych czasami bardzo trudnych powoli zaczyna się wszystko układać i nabierać sensu .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez capranera 01 gru 2012, 18:41
pingwin75 napisał(a):Napisze kilka refleksji na temat Escitalopramu a chyba podobne działających wszystkich SSRI , głównie do tych co zaczynają brać .Przeczytałem mnóstwo forów i działów na temat tych leków i wiem jedno , pomimo różnych skutków ubocznych , włącznie z myślami samobójczymi , samouszkodzeniem itp . nie należy się zniechęcać się do ich brania i odstawiania .Leki te potrzebują czasu .Wiadomo , trzeba mieć wsparcie lekarza , najbliższych i oczywiście bezodiazepin a nastaje taki dzień , że po wielu ciężkich innych czasami bardzo trudnych powoli zaczyna się wszystko układać i nabierać sensu .

Dziekuję! Będę ten post czytać codziennie...

przez PoLaK6677 04 gru 2012, 22:11
Hej
Dawno tu nikogo nie było :( Ale mam jednak nadzieję, że ktoś się odezwie :)
Ogólnie cierpię na napadowe stany lękowe.
Aktualnie biore Doxepin Teva (30 mg na dzien) który troche mi pomógł ale do czasu, ostatnio czuję sie dużo gorzej więc wybrałem się do lekarza który przepisał mi Elicee. Kiedyś już brałem SSRI i mialem takie jazdy że szkoda gadać... krótko mówiąc 2 tygodnie zupełnie wyjęte z życia (o ile tamten okres można nazwać życiem) i teraz zastanawiam się czy jest sens wracać do tego typu leków :/ i tak już jestem wypluty ciągłym stresem a tu jeszcze dowalę sobie SSRI który na początku (ponoć) zawsze wywołuje jeszcze gorsze stany lękowe :/ POMOCY :(
Czy to nie jest tak, że jeśli jeden lek z danej grupy mi zaszkodził to inny lek z tej samej grupy też to zrobi ?? Zacząłem nową pracę nie mogę sobie pozwolić na poślizgi o które łatwo jak sie "chodzi po ścianach" :/
Nie jestem lekarzem ale uważam że albo powinien mi zwiększyć dawkę Doxepiny (bo troche mnie wyluzowała w tłumie ludzi) lub zupełnie zmienić bieg leczenia a nie znowu dowalać mi SSRI :/ Ja osobiście mam dość i rozważa zakończenie ćpania czegokolwiek... (jak nie brałem nic wystarczyła jedna tabletka Hydroxyzyny i po 30 min mogłem funkcjonować)

Bardzo prosze o odpowiedź
Pozdrawiam Paweł

przez elfrid 04 gru 2012, 23:27
Niestety psychiatria nie ma do zaoferowania aż tylu leków, żeby ominąć SSRI. Poza nimi są dwa leki starej generacji (amitryptylina, Anafranil), są SNRI (wenlafaksyna, Cymbalta), ale to 2w1, czyli też SSRI. I aktywizujące Wellbutrin i Edronax. No, można by sięgnąć jeszcze po mianserynę lub mirtazapinę, które powodują tycie.
Nie można sobie pozwolić na pominięcie wszystkich SSRI. Tym bardziej, że większość leków, także starszych, działa na wychwyt zwrotny serotoniny. Poza tym, nawet jeśli leki należą do tej samej grupy, to jednak mają odmienne działanie. Fluoksetyna wywołuje inne skutki niż paroksetyna. Poczytaj na forum opinie osób, które po jednym SSRI np. sertralinie chodziły po ścianach, a po paroksetynie było ok.

Skoro problem dot. lęków i źle znosisz wprowadzenie SSRI lekarz powinien Ci przepisać jakieś benzo w tym pierwszym okresie.

przez norma_baker 05 gru 2012, 11:16
elfrid nie strasz od razu. esci jest stosunkowo delikatnym lekiem z grupy ssri. nie wiadomo też jaką dawke dostal. ja bralam wiele ssri'ów i np. esci biorę tydzień już w ogole nie odczułam a paroksetyna 20mg mnie wytrzepała w kosmos.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Mariusz877 05 gru 2012, 12:20
Servenon 10 mg a alkohol

Witam wszystkich użytkowników forum. Mam pytanie dotyczące brania leku Servenon (Escitalopramum), biorę tabletkę 10 mg na codziennie na noc, czy mogę więc dziś wypić drinka? Nie piłem alkoholu od pół roku, gdyż byłem przekonany, że po takich lekach nie można w ogóle spożywać alkoholu, zresztą tak jest napisane na ulotce, na ostatniej wizycie u lekarza, zapytałem się z ciekawości, a lekarz powiedział mi, że nie ma przeciwskazań, żeby wypić do 3 piw. Co myślicie na ten temat? Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 05 gru 2012, 17:15 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez *Monika* 05 gru 2012, 17:18
Mariusz877, Nie obserwowano interakcji z alkoholem, ale nie zaleca się jednak jego spożywania podczas leczenia escitalopramem. tak jest napisane w ulotce leku.
Obrazek
Główny Moderator

przez err 05 gru 2012, 20:00
Jaki zamiennik jest najtańszy? Jest refundowany?
err

przez elfrid 05 gru 2012, 20:22
zielonawitolda, Nie straszę. Przecież napisałem, że reakcje na SSRI są różne i nie można wykluczać całej grupy leków. Każdy z nich działa inaczej, a część formowiczów, która nie tolerowała sertraliny, świetnie czuje się na paro.
Także zachęcam. Tylko trzeba brać wystarczają długo. A bez benzo przy lękach może być trudno wytrzymać.

przez PoLaK6677 05 gru 2012, 21:06
Hej dzieki za odpowiedź :)
Możecie mi sprostować co to jest to benzo ?? często to słysze ale nie do końca wiem jakie to leki (np. hydroxyzyna??)
Jeśli chodzi o alkohol to nie radze... przynajmniej w moim przypadku skończyło się to (po dwuch dniach po spożyciu alko) strasznym napadem lęku... :/ Ale to chyba zależy od organizmu bo każdy lekarz psycho mowi że można sobie troche łyknąć :)
Niestety nadal jestem w kropce... chyba narazie dam sobie spokój z jakimikolwiek lekami... na nowy rok zacznę brać cos spowrotem (może).
Dziwi mnie też zachowanie lekarza, czemu zmienił mi lek skoro ten który obecnie biore (doxepina) zadziałał na połowiczną u mnie fobie społeczną... łatwiej mi było rozmawiać z ludzmi co mnie cieszyło lecz lęki niestety nie przeszły :/ (i chyba sam sobie odpowiedziałem na pytanie :P) ale może zastosowanie większej dawki by cos zmieniło... bo brałem tylko 30 mg gdzie ponoć przy 75 dopiero jest jakieś solidniejsze działanie.
Pozdrawiam i życzę dużo siły przy tym badziewi :)

przez elfrid 05 gru 2012, 21:15
PoLaK6677, Jeśli lęki nie są dokuczliwe można nie brać. Ale po co się w jakiś sposób męczyć skoro można podnieść sobie komfort życia i przy okazji otoczeniu. SSRI nie są przeznaczone wyłącznie do fobii tak nasilonych, że człowiek boi się wychodzić z domu. A lęk uogólniony w szczególności potrafi trwale obniżyć sposób funkcjonowania zawodowego w kontaktach społecznych itp.
Wydaje mi się, że lekarz zrobił słusznie. Przepisał nowszy lek, który z SSRI ma najmniej skutków ubocznych. Wszystkie leki z grupy SSRI (poza fluoksetyną) są zarejestrowane do leczenia lęków i fobii. Nie bez przyczyny. To znaczy, że znacznej grupie osób pomagają w funkcjonowaniu. I powinny zadziałać lepiej niż stary dioksepin, bez większych skutków ubocznych. Jeśli nie będzie ok, możesz wrócić do doksepiny. Pewnie lekarz w kontakcie z Tobą wyczuł, że nadal jest unikajacy, masz problemy z otwartością, może byłeś niespokojny w trakcie wizyty.
SSRI to b. dobre leki. Ich jedyną wadą jest to, że źle się je wprowadza. Dlatego zaleca się (także w ulotkach tych leków) wspomaganie benzodiazepinami - lekami o potancjale uzależniającym, ale niwelujących od razu (a nie po dłużym okresie zażywania) napięcie, lęk i rozdrażnienie np. alprazolam (Xanax), clonazepam, relanium, klorazepat i kilka innych.

przez PoLaK6677 06 gru 2012, 17:14
No tak wszystko ładnie tylko że ja już brałem SSRI (citabax i spamilan - już nie pamiętam który z nich był SSRI) i było tragicznie :/ Teraz święta i sylwester za pasem po za tym rozpocząłem nową prace i jazdy typu lęk nie do ogarnięcia nie są mile widziane w tym momencie... Wiec obawiam się zaczynać akurat teraz leczenie czym innym... po za tym mój lekarz coś ostatnio leci w CH... bo w ogóle nie odbiera telefonu :/ a nie widzi mi się latać za każdym razem do niego gdy coś będzie dla mnie nie jasne :/
Chciałem od dzisiaj zmniejszać dawkę leku aby na jakiś czas w ogóle odstawić leki ale sam przecież nie mogę sobie wymyślić zmniejszania dawki... niby powiedział mi na ostatniej wizycie żebym zwyczajnie powoli zmniejszał dawki aż w końcu miał bym przestać brać ale w czasie zmniejszania dawek Doxepiny miałem już zacząć brać Elicee a nie zupełnie nic i nie wiem czy mi się nie pogorszy :/ Eh...
Sory za długie posty :)

Sortuj wg