ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez omeeena 30 paź 2012, 18:54
girl anachronism, jak ten się nie sprawdzi, nie będę więcej próbować
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez JużTuByłem 30 paź 2012, 19:14
Też tak gadałem ,a i tak wróciłem z podkulonym ogonkiem ;)
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez omeeena 30 paź 2012, 19:16
JużTuByłem, kolejne miesiące prób i niekończących się jazd? Nigdy!
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez girl anachronism 31 paź 2012, 15:36
Twoja decyzja, ale jeśli nie dasz sobie pomóc, to skąd ma być lepiej?
wild hearts can't be broken.

F31

przez Giada 31 paź 2012, 16:11
Drugi dzień. Narazie się jeszcze gorzej czuję z nimi.

przez symphony 01 lis 2012, 18:00
Ja od miesiąca jestem na esci (wcześniej 6 miesięcy na paroksetynie) i początkowo dawka 10 mg rozłożyła mnie (spałam na stojąco, mdłości, do tego ból i zawroty głowy, suchość w ustach, zapominanie) więc zmniejszyłam do połowy dawki i czekam co z tego wyniknie... nie wiem czy to była kwestia zmiany leku z dnia na dzień, czy coś innego, ale takich skutków ubocznych się nie spodziewałam...

ps. pierwszy pozytywny objaw: seks bez paro jest lepszy, zaczynam cokolwiek czuć... :)

przez sm@kosz 02 lis 2012, 13:21
ja jestem 3 dzień na tym ścierwie. Rano venle 150, Afobam (dostałem 6 opakowań lol (120x0,5), żebym z niego zszedł) i elicea.

Elicea:
Pominę kwestię tego, że pierwsze dwie dawki wziąłem x2 większe niz mi przepisano. Na efekty długo nie musiałem w sumie czekać, bo następnego dnia zaspałem do pracy i czułem się tak jakbym w łeb pustakiem dostał. Ogólnie, to pierwsze 2 dni są bardzo niekorzystne, głównie ze względu na ogólną niechęć do wszystkiego i jedyne co chce robić to spać, a mogę z tym cukierkiem przespać 16godzin, budząc się i zasypiając ponownie. Specjalnie sprawdziłem, podczas długiego weekendy, żeby w pracy mnie jakieś niespodzianki nie zaskoczyły. Przymulenie, i ogólna deprecha :D. Poranki są najgorsze, tzn. te pierwsze 30 minut, bo czuje, że za kilka minut zejdę z tego świata. No, ale prawie jeden rok z nerwicą i innymi dropsami dał mi już ten komfort psychiczny i wiem co/dlaczego i co zrobić... do kosza ;)
Co, jak co, ale po 3 dniach ja się z nim żegnam. Nie mam zamiaru przez cały dzień chodzić, jak naćpany, tylko po to, aby zejść z alpry. :why:

Wczoraj ostatni raz to brałem, czuję jednak, że coś się poprzestawiało i organizm domaga się większej ilości alpry, ale :comone:

przez jany 02 lis 2012, 16:18
:nono: :nono:

przez elfrid 04 lis 2012, 09:30
Właśnie wchodzę w escitalopram. Odstawiam po 2 latach fluoksetynę, bo pomimo rewelacyjnego działania antydepresyjnego powodowała zbyt duże pobudzenie, mobilizację a w konsekwencji stres, a także przymus ciągłego działania. Praktycznie nie mogłem się odprężyć bez doraźnego zażycia xanaxu. Przechodzę na Servenon.
Mam nadzieję, że wchodząc płynnie na tą samą grupę leków (SSRI-escitalopram-Servenon) objedzie się bez burzliwych skutków ubocznych i zadziała w ten sposób, że dobry nastrój się utrzyma a jednocześnie przyjdzie stopniowo uczucie większego luzu i odprężenia.
Jak u Was z tym było na esci? Czuliście wewnętrzny spokój, odprężenie, brak stresu?
pregabalina, wenlafaksyna

przez betii 04 lis 2012, 13:16
ja biorę juz prawie 3 tyg i luzu nie czuje, jedyniue stres zmęczenie lęk.. i musze dobierac benzo

przez elfrid 04 lis 2012, 20:02
betii napisał(a):ja biorę juz prawie 3 tyg i luzu nie czuje, jedyniue stres zmęczenie lęk.. i musze dobierac benzo

To nie napawa zbyt dużym optymizmem :( A to Twój pierwszy lek czy zmiana z jakiegoś innego antydepresyjnego?

przez symphony 04 lis 2012, 22:14
elfrid napisał(a): Czuliście wewnętrzny spokój, odprężenie, brak stresu?

Ja jestem ponad miesiąc na esci (wcześniej brałam paroksetynę) i mam wrażenie, że poprzedni lek jednak lepiej działał na stresy i wewnętrzny spokój (miałam na wszystko totalny zwis i dobrze mi było z tym).
Zmieniałam lek, bo brakuje mi napędu - na jednym i na drugim leku nie mogę się do niczego zmobilizować, jeżeli nie idę do pracy to oglądam cały dzień TV albo układam pasjans w kompie - to wszystko co jestem w stanie robić.

Nie wiem czy leki SSRI tak na mnie działają, ale nie mogę już znieść siebie leżącej na kanapie i gapiącej się bezmyslnie w TV albo układającej pasjanse jak automat; moja rodzina tez chyba uważa mnie za totalnego lenia i bezmózgowie :why:

przez elfrid 04 lis 2012, 22:41
Wiem, że paroksetyna jest dobra na napięcie i stresy ale to opcja ostateczna (podobno ma dużo skutków uboecznych) jak się nie sprawdzi escitalopram. Ja potrzebuję też napędu, aktywności, a nie tylko leku przeciwlękowego czy sedującego. Efectin był świetny, ale przestał działać.

Symphony skoro potrzebujesz napędu i masz już dość leżenia na kanapie to może spróbuj fluoksetyny, która moim zdaniem bardzo mobilizuje na zadania, dodaje aktywności, albo Wellbutrinu (ale w tym przypadku to ciągła adrenalina). Podobno sertralina też ma działanie aktywizujące. Ale ja nie mam dużego doświadczenia z SSRI wcześniej brałem Efectin, Welbutrin i jedynie fluoksetynę z tej grupy leków. Z drugiej strony może spróbuj podnieść dawkę esci na maksymalną. Skoro poprawa jakaś jest, to może też coś się ruszy z aktywnością.

PS Skoro na paroksetynie było ci dobrze, to lekarz mógł dodać drugi lek aktywizujący np. Edronax lub Wellbutrin, a nie od razu skakać po lekach.

przez betii 04 lis 2012, 22:53
ja bralam wszystkie juz leki oprocz citalu i depralinu, ten depralin biore juz 3 tyg. na mnie dzialal tylko edronax i wellbutrin.. ale z racji na nadpotliwosc ktora mnie juz rok męczy dostalam tylko leki uspak. jednak depresja poglebiła sie i dost. escital... jednak niestety jutro szpital..

Sortuj wg