ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez *Monika* 27 paź 2012, 17:09
agonista napisał(a):Monika przesadzasz.

Wybacz, ale nie podejmuję z Tobą żadnych dyskusji. Powody znasz. Alfą i Omegą też nie jesteś więc proszę pomijaj moje posty, zachowuj się tak, jakby ich nie było.

JużTuByłem napisał(a):Ludzie w dzisiejszych czasach swoją wątrobę dwa razy gorzej traktują .Sam znam paru elokwentów którzy dziennie po minimum 7 piwek i jakieś używki do tego ,jakoś mają się dobrze i zyją.Ile już było przypadków ,że osoba prowadząca zdrowy tryb życia umiera w młodym wieku ,a menel który obraca wina z siarą która siada na wątrobe, przy -20 stopni zyje 2xdłużej.To samo dotyczy się ludzi biorących sterydy,ilu na silkach jest starych weteranów koksow to masakra.Każdy wybiera swoją ścieżkę życia.Zresztą teraz większość ludzi ma swoją "zabawkę".
Terapia ? Prosze cię ,jestem ciekawe ilu osobom pomogła w zaburzeniu osobowośći. Wątpię ,że na tyle ,aby prowadzić szczęśliwe i na wysokiej jakości zycie.

Terapia jest pomocna przede wszystkim w zaburzeniach osobowości. Innego toru leczenia przy tego typu spectrum zachowań nie ma. Często jest mozolna i długotrwała. Leki są pomocne, owszem, żeby złagodzić stany towarzyszące z.o.
W kwestii meneli i osób prowadzących zdrowy tryb życia zgadzam się z Tobą.
Obrazek
Główny Moderator

przez agonista 27 paź 2012, 17:17
No właśnie nie znam powodow ale ok zresztą i tak kompletnie nie wiem o co ci chodzi.
obserwowany

przez girl anachronism 27 paź 2012, 18:26
Escitil dla mojej depresji zadziałał podobnie jak cukierki, czyli wcale. No, może cukierki bardziej podnoszą nastrój, bo są słodkie.
wild hearts can't be broken.

F31

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez betii 27 paź 2012, 19:05
JużTuByłem napisał(a):A jeżeli w mózgu mamy wadę genetyczną ? I żadna terapia nie pomoże gdyż nie zmieni naszej chemi która jest odpowiedzialna za nastrój. To tak jak z gigantyzmem gdzie przyczyną jest wydzielaniu hormonu wzrostu przez przysadkę mózgową spowodowane gruczolakiem przysadki.Druga sprawa ,że mózg przez naukowców to narząd który jeszcze nie jest do końca zbadany.Cały czas słyszymy o odkryciach innych neuroprzekażników które mogą być odpowiedzialne za depresje.Zanim mózg dla naszej ludzkości nie będzie tajemnicą to minie długi okres, najprawdopodobniej my tego nie dożyjemy.Wtedy może się okazać ,że powstanie lek który będzie w 100% leczył nasze objawy.U mnie mama ma ten sam problem co ja .Wada genetyczna którą po niej odziedziczyłem? Kto wie ;) Przyjmując takie założenie żadna terapia nam nie pomoże.

przczytałam książke dr Amena , on nie leczy depresji np. tą samą metodą.. bada własnie mózg.. potem są wnisoki jaki to rodzaj depresji np.depresja płata skroniowego, niezogniskowana postać lęku.. itp...
a u nas to wygląda jak wygląda.

przez Giada 27 paź 2012, 20:44
Moim zdaniem terapię trzeba powtarzać co jakiś czas. Bo ona pomaga, ale nie na zawsze. Ja miałam terapię grupową i w moim przypadku pomogła trochę. Wtedy warto wysłuchać innych, ktorzy są podobniej sytuacji. Wiele też się tam nauczyłam, np. jak sobie radzić ze sobą w tych trudnych chwilach, jak żyć by takie sytuacje się jak najmniej powtarzały. To jest strasznie trudne, ale na to trzeba samozaparcia. Tak czy owak, wyszłam stamtąd silniejsza.

przez *Monika* 27 paź 2012, 22:32
Giada, Zgadzam się z Tobą.
Obrazek
Główny Moderator

przez JużTuByłem 28 paź 2012, 00:55
Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do terapi ,ale po głębszym przemyśleniu macie racje;) Terapia grupowa łączy ludzi w jakimś stopiu.Ma się świadomość ,że nie jesteśmy sami .Kiedyś nie byłem w stanie podjadz takiego leczenia .Teraz jest okazja isć na terapie ,bo poznam doświadczenie,histore innych ludzi co napewno będzie przydatne kiedy lek przestanie działać.Leki nie zmienią nawyków myśleniowych ,a terapia napewno w jakims stopniu. :smile:
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez *Monika* 28 paź 2012, 02:36
JużTuByłem, Ja nie uczestniczyłam w grupowej, tylko w indywidualnej, ponad 3 lata w nurcie psychodynamicznym. Zmieniałam na początku terapeutę, na kobietę. Dziś wiem dlaczego, wtedy nie.
Leków nie biorę już niecałe 3 lata. I tak brałam je tylko na początku terapii, około 3 miesiące, ale nic nie pomagały.
Myślę, że w toku terapii...bo to jest proces bardziej zrozumiesz swoje nieświadome mechanizmy.
A z lekami jest tak jak wyżej opisujesz.
Pochwal się jak coś znajdziesz, dobrze? :D
Obrazek
Główny Moderator

przez JużTuByłem 28 paź 2012, 08:27
Jasne ,że się pochwalę ,a jak pomoże to będę mówił ,że dzięki Monice podjąłem leczenie i mają się zawsze słuchać pani moderator gdyż ona wie co dobre :D
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Giada 28 paź 2012, 10:53
Powodzenia:)

przez coma 28 paź 2012, 13:16
Escitil biorę już 10 dzień, czuję się całkiem znośnie, bez jakiś zauważalnych skutków ubocznych, teraz tylko czekam na poprawę nastroju
coma

przez omeeena 28 paź 2012, 13:34
To ja mam jakiegoś niefarta do leków ewidentnie.....3ci już próbuję
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez Giada 30 paź 2012, 14:46
A więc wrócilam do leków..Trudno, jednak bez tego nie mogę żyć. Godzinę temu wzięłam dawke 5mg(narazie), moje pierwsze objawy to zawroty, ból i ucisk z tylu głowy . potliwość i ogolnie śmiesznie się czuje, taka ociężała. Zobaczymy co dalej..

przez girl anachronism 30 paź 2012, 16:16
omeeena napisał(a):To ja mam jakiegoś niefarta do leków ewidentnie.....3ci już próbuję

To nie jest dużo jeszcze :) Na pewno w końcu trafisz na lek, który dla Ciebie będzie skuteczny, cierpliwości :)
wild hearts can't be broken.

F31

Sortuj wg