ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez new_york 23 wrz 2012, 19:25
Witam. W porozumieniu z doktorkiem odstawiłem esci po pół roku brania. Po 3 dniach dniach od odstawienia dostałem silnych zawrotów głowy i utrzymuje się to do dziś, już tydzień. Tak kręci mi się w bani, że czuję się jakbym ciągle był pijany. Kiedy to może w końcu przejść? Samopoczucie w normie.

przez tahela 23 wrz 2012, 20:02
new_york,
ześć dawno Cię nie było, kręcenie w glowie nie jest mi obce, to nerwicowe a czy przejdzie pewnie z czasem zmniejszy się intensywnosć a czy przejdzie całkowicie nie wiem, ja mam tqkie jazdy od dawna czasem wtedy robi mi się ciemno przed oczami i przestaje WIDZIEĆ , CHOCIAZ TEJ JAZDY Z OCZAMI TO dawno nie miałam, ostatni taz rok temu w sklepie na zakupach przy połce
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez new_york 23 wrz 2012, 20:05
Oj, nie wiedziałem, że ktoś mnie tu pamięta w ogóle. Cześć! :)
Moje zawroty to na pewno efekt odstawienia, bo nigdy wcześniej nic takiego nie miałem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 23 wrz 2012, 20:14
new_york,
no widzisz ja pamietam i to bardzo ddobrze , tak juz mam ze pewne posty rzucają mnie sie w oko z pewnych powodów i wtedy je zapamiętuje, a moze być tak ze efekt odstawienia ,lae mozg już czegos nie produkuje i wracają objawy nerwicowe, chyba musisz przeczkac az organizm sie przyzwyczaji do funkcjonowania bez leków, moze organizm się jednak troche uzaleznił chcaz niby te leki nie uzależniają i musisz przeczekac a ile to chyba zalezy od orrganizmu
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Autumn 23 wrz 2012, 23:49
Objawy odstawieniowe to normalka...

Mi się z kolei kręci w głowie często na Esci. W ogóle taka rozbita jestem, sflaczała, jakby mnie ktoś walcem przejechał, najchętniej bym leżała w łóżku i czytała albo oglądała filmy, ogólnie tyłka nie chce mi się kompletnie ruszyć nigdzie... Często muszę się też wspomagać afobamem, bo mam napady, ostatnio to jest ciągle jeden konkretny - uczucie, że mi gardło puchnie od środka i zmniejsza się dopływ powietrza, a wkrótce się całkiem zamknie. Męczące strasznie, już wolałam bóle serca sto razy bardziej. Jestem ciekawa, czy mi to "puchnięcie" kiedyś przejdzie... Nie chcę wiecznie brać afobamu, wszyscy wiemy jaki to syf :?
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

przez filipo108 27 wrz 2012, 20:54
Hej. Od jakiś 2 miesięcy nie biorę Elicei. Nie wiem czy to od tego, (elicee brałem około roku czasu ale wcześniej brałem na przestrzeni 3 lat inne leki) ale mam spore problemy z pamięcią. Czy ktoś z Was miał podobnie, ile to może trwać, zanim organizm dojdzie do "siebie"?

przez QueenForever 29 wrz 2012, 11:15
Piąty dzień na esci w tym drugi na dawce 20 mg,z tego co czytałem szybko się lek rozkręca,nie moge narazie spać ale i niczym nasennym się nie wspomagam.
QueenForever

przez Siding Spring 30 wrz 2012, 16:51
a jednak ssri:>

przez omeeena 05 paź 2012, 16:00
PRZEDTEM nosiłam Tranxene w torebce na wypadek napadów lęku.
TERAZ jako pierwszy przepisano mi właśnie Escitalopram Actavis. 1 x dziennie. Chryste, co za trauma! Wszystkie objawy uboczne z ulotki! Omamy, zwidy, natrętne obrazy, delirka, zawroty głowy nawet w pozycji leżącej, koszmarne noce, pocenie się, bóle mięśni i niekontrolowane odruchy np. gałek ocznych, walenie serca, źrenice jak u ćpuna, 4 dni bez jedzenia... Aż wzywałam karetkę! Pasów i kaftana tylko brakowało. Wytrzymałam 4dni x 1tabl i 2dni x 0,5tabl. i wyrzuciłam do kosza! Zero SSRI!!!
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez ddd 06 paź 2012, 22:35
omeeena napisał(a):PRZEDTEM nosiłam Tranxene w torebce na wypadek napadów lęku.
TERAZ jako pierwszy przepisano mi właśnie Escitalopram Actavis. 1 x dziennie. Chryste, co za trauma! Wszystkie objawy uboczne z ulotki! Omamy, zwidy, natrętne obrazy, delirka, zawroty głowy nawet w pozycji leżącej, koszmarne noce, pocenie się, bóle mięśni i niekontrolowane odruchy np. gałek ocznych, walenie serca, źrenice jak u ćpuna, 4 dni bez jedzenia... Aż wzywałam karetkę! Pasów i kaftana tylko brakowało. Wytrzymałam 4dni x 1tabl i 2dni x 0,5tabl. i wyrzuciłam do kosza! Zero SSRI!!!

Niestety pierwsze 2 tygodnie na Escitalopramie nie są przyjemnie, ale jak to SSRI - działanie pozytywne dostrzega się po minimum miesiącu stosowania, skutki uboczne od razu - trzeba się przemęczyć, bo to minie.

Czy jest tu ktoś, kto skutecznie odstawił Escitalopram i chce mi o tym opowiedzieć?
Biorę od roku dziennie 15 MG no i w sumie, trzeba by się zaczać zastanawiać co dalej ;) więc chętnie poczytam jak to u Was było.

Zawroty głowy o których piszecie równiez mam, jak zabraknie mi tabletek i dzień-dwa nie biorę.
ddd

przez natalia_ 07 paź 2012, 08:06
Witajcie.
Od kilku miesięcy bolał mnie brzuch oraz odczuwałam nudności - od rana do wieczora. Do tego brak motywacji, zmęczenie. Niestety panicznie boję się wymiotować więc myśli o zwracaniu w związku z nudnościami, przejęły kontrolę nad moim życiem. I zaczęło się - spanie z miską, strach przed wyjściem z domu, wejściem do autobusu, w pracy-ciągle myslalam ze zaraz zwymiotuję. Raz zemdlałam ze stresu. Sama doszłam do wniosku, że nudności są wynikiem stresu i uporczywych myśli na ten temat, bo gdy udawało mi się odciągnąc uwagę od nich - mijały. Poza tym nie zwymiotowałam ani razu. Każde jedzenie oglądałam 50 razy, sprawdzałam datę ważności, bałam się, że obudzę się w nocy i będe wymioować, bałam się zasnąć. Bałam się jeść. Lekarz rodzinny stwierdził zespol jelita drazliwego, a na moje stresy przepisał Aciprex. Zwlekałam z przyjmowaniem leku, bo jak powiedzial lekarz - będą nudności. A ja przecież tego się boję!! W koncu zdecydowałam się. Przez tydzien brałam 5 mg, wieczorem. Po około 1,5 h od przyjecia tabletki czułam się ospała, skołowana, jak wychodziłam na wieczorny spacer z psem, nie ogarniałam kompletnie co się dzieje. Ale w dzień było ok. Jednego wieczora znow mialam napad lęku, płakałam nad miską, że zwymiotuję. Obecnie drugi dzien przyjmuję 10 mg, ale wciąż na noc, bo po przyjęciu tabletki czuje "fazę" - zawroty glowy, skolowanie, zmeczenie, a nawet nudnosci, nie ogarniam. Liczę, że to minie po jakims czasie - narazie to 2 tydzien. Ale poza tym, lęk przed zwymiotowaniem trochę się zmniejszył, nie myślę o tym juz cały dzien. Poza tym czuję się bardziej wyluzowana, nie stresuje sie problemami. Mimo "sfazowania" jest na plus. :)

przez omeeena 08 paź 2012, 21:47
natalia_ napisał(a):Witajcie.
Od kilku miesięcy bolał mnie brzuch oraz odczuwałam nudności - od rana do wieczora. Do tego brak motywacji, zmęczenie. Niestety panicznie boję się wymiotować więc myśli o zwracaniu w związku z nudnościami, przejęły kontrolę nad moim życiem. I zaczęło się - spanie z miską, strach przed wyjściem z domu, wejściem do autobusu, w pracy-ciągle myslalam ze zaraz zwymiotuję. Raz zemdlałam ze stresu. Sama doszłam do wniosku, że nudności są wynikiem stresu i uporczywych myśli na ten temat, bo gdy udawało mi się odciągnąc uwagę od nich - mijały. Poza tym nie zwymiotowałam ani razu. Każde jedzenie oglądałam 50 razy, sprawdzałam datę ważności, bałam się, że obudzę się w nocy i będe wymioować, bałam się zasnąć. Bałam się jeść. Lekarz rodzinny stwierdził zespol jelita drazliwego, a na moje stresy przepisał Aciprex. Zwlekałam z przyjmowaniem leku, bo jak powiedzial lekarz - będą nudności. A ja przecież tego się boję!! W koncu zdecydowałam się. Przez tydzien brałam 5 mg, wieczorem. Po około 1,5 h od przyjecia tabletki czułam się ospała, skołowana, jak wychodziłam na wieczorny spacer z psem, nie ogarniałam kompletnie co się dzieje. Ale w dzień było ok. Jednego wieczora znow mialam napad lęku, płakałam nad miską, że zwymiotuję. Obecnie drugi dzien przyjmuję 10 mg, ale wciąż na noc, bo po przyjęciu tabletki czuje "fazę" - zawroty glowy, skolowanie, zmeczenie, a nawet nudnosci, nie ogarniam. Liczę, że to minie po jakims czasie - narazie to 2 tydzien. Ale poza tym, lęk przed zwymiotowaniem trochę się zmniejszył, nie myślę o tym juz cały dzien. Poza tym czuję się bardziej wyluzowana, nie stresuje sie problemami. Mimo "sfazowania" jest na plus. :)

Moja koleżanka z firmy miała podobnie, tylko z "drugiej strony". Jak tylko wychodziła z domu, musiała szukać WC. Ciągle dzwoniła do pracy, że nie przyjdzie, albo się spóźni, bo w połowie drogi musiała zawracać albo utknęła w jakimś TOI-TOIu. Wszystkie mądrale doradzały jej przebadanie się w kierunku gastrycznym, ja namawiałam na psychologa. Nie słuchała nikogo. Żarła jakieś durne proszki na żołądek od lekarza 1 kontaktu. Męczyła się strasznie, zwłaszcza, że w robocie była tematem nr 1. Potem zaszła w ciążę i poszła na zwolnienie. Urodzenie dziecka nic nie zmieniło. Dopiero niedawno się unormowało. Zapytałam, czy wie, dlaczego. A ona na to: przestałam się tak wszystkim nakręcać (głównie robotą). Ale już się zastanawia, jak będzie w maju, bo wtedy wraca na etat.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez Maras 12 paź 2012, 22:43
Witam Was wszystkich.
Mam pytanko odnośnie leku p.t. Lexapro. Brałem przez 7 dni dawkę 10mg, przerwałem na 1 dzień, bo po prostu zapomniałem, a teraz lekarz zwiększył mi dawkę do 20 mg.
Czy powinienem brać dalej, czy raczej skonsultować się z lekarzem?

przez norma_baker 13 paź 2012, 08:32
jeśli się boisz, to najpierw pobierz przez 3-7 dni 15mg, a potem wskocz na 20.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

Sortuj wg