ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez kasiunia33 20 sie 2012, 21:01
Witam :lol: DZisaj byłam u mojej lekarz i przepisała mi lek o nazwie Nexpram ...czy ktoś brał ten lek ??? i Jak sie po nim czuł?? pozdrawiam:)

przez JohnnyLittleHeart 23 sie 2012, 10:12
Po odstawieniu chlora przechodzę z 10 na 20mg Escitilu. Ponoć ma być tylko lepiej, w co wierzę :) Ogólnie stan mojej psyche się polepszył, choć jeszcze nie do końca jest idealnie. Z objawów ubocznych mam drżenie dłoni, ale nie cały czas i nie jakoś bardzo nasilone. Poza tym dość mocno wzrósł mi apetyt, ale tym się akurat nie przejmuję ;) Pozdrawiam wszystkich :)
Agent F.45

przez idle 25 sie 2012, 21:35
Firletka Poszarpana napisał(a):Maciej farmaceuta, dzięki bałłdzo:) Benzacne fakt skuteczny ale "wyżera" skórę i wysusza. No ale coś za coś. Mój gin twierdzi ze Escitalopram podwyższa prolaktynę, a moja psychiatra, że nieszczególnie. Typowe.

Kilka krostek mi wyskoczyło, ale poza tym szczególnych zmian skórnych nie zauważam. Samopoczucie na plus, dalej śpię kiepsko, ale po roku człowiek się przyzwyczaja :roll:
watch me disintegrate

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gwidoniusz 27 sie 2012, 11:24
Samowolnie na czas urlopu odstawiłem Mozarin i Trittico.
Dni wspaniałe, czułem się dobrze i nic mi nie dolegało (wyśmienite towarzystwo, słońce, woda, beztroska, alkohol). Noce za to koszmarne. Napady lękowe, płaczliwość, koszmar.
Miał ktoś coś podobnego?

przez depresyjny 27 sie 2012, 13:09
Jestem w totalnej kropce. Wybrali mnie do pracy bo uprzednio złożyłem cv, ale niestety paniczny lęk uniemożliwił mi stawienie się w niej i zrezygnowałem.W momencie panicznego lęku zmniejszyłem sulpiryd bo myślałem że to on jest źródłem nieszczęść, ale okazało się, że to jeszcze bardziej dobiło gwóźdź do trumny , bo wpadłem w potworną depresję. Myślę nad jakąłś rentą może dla siebie, bo nie wiem czy będę w stanie podjąć kiedyś pracę, o ile ją znajdę. nie chce mi się żyć
Nie chce brać leków, chce być normalnym człowiekiem. Nawet nie mogę się napić piwa, bo te leki to uniemożliwiają, czuję się do dupy.
depresyjny

przez Maciej farmaceuta 27 sie 2012, 16:56
depresyjny napisał(a):Jestem w totalnej kropce. Wybrali mnie do pracy bo uprzednio złożyłem cv, ale niestety paniczny lęk uniemożliwił mi stawienie się w niej i zrezygnowałem.W momencie panicznego lęku zmniejszyłem sulpiryd bo myślałem że to on jest źródłem nieszczęść, ale okazało się, że to jeszcze bardziej dobiło gwóźdź do trumny , bo wpadłem w potworną depresję. Myślę nad jakąłś rentą może dla siebie, bo nie wiem czy będę w stanie podjąć kiedyś pracę, o ile ją znajdę. nie chce mi się żyć
Nie chce brać leków, chce być normalnym człowiekiem. Nawet nie mogę się napić piwa, bo te leki to uniemożliwiają, czuję się do dupy.

Chyba byłbyś bardziej normalnym człowiekiem biorąc leki i funkcjonując normalnie,pracując,mając rodzinę itp niż nie pracując z powodu lęków,chcąc się zabić i będąc na rencie(którą nie tak łatwo dostać). Przemyśl to.Branie leków nie świadczy o anormalności.Wg.mnie bardziej o anormalności świadczy nie szukanie i odrzucanie pomocy.Człowiek nie jest stworzony po to,by był nieszczęśliwy.Pozdrawiam,nie daj się!!!

przez depresyjny 29 sie 2012, 12:38
No ładnie to ujołeś przyjacielu. , Trochę już dochodzę do siebie. Nie potrzebnie podjąłem decyzję o zmniejszaniu leków, które w rzekomej dużej dawce miały powodować uczucie panicznego lęku i niestabilności. To mnie niestety doprowadziło do stanu w którym napisałem powyższego posta. Niby leki nie uzależniają, ale nie radzę nikomu bawić się z dawką. Praca, której nie podjąłem i tak kolidowała by ze szkołą, którą zaczynam od października, więc w tej myśli szukam pocieszenia. Mam nadzieję że podobne uczucie lęku nie dopadnie mnie w momencie, w którym znajdę pracę w zawodzie, w kierunku w którym się uczę. Bo tego moja destrukcyjna osobowość już by tego nie udźwignęła. Teraz muszę w pełni dojść do siebie i walczyć dalej. Bo przecież walka do końca jest zwycięstwem( tak mi się wydaję) ..p
depresyjny

przez Maciej farmaceuta 29 sie 2012, 13:34
Trzymam kciuki :great:

przez depresyjny 02 wrz 2012, 13:59
Depresja mi nawróciła. Nie jest dobrze. Po 2 latach brania leków suka nawróciła. A po czym sądzę że nawróciła? Wycięty sen oraz zastanawianie się w bólu minuta po minucie, czemu ten czas tak wolno leci, oraz jak leżę to chce wtać, jak stoję to chce leżeć.(niepokój) Lekarz mi dorzucił tisercin na noc, po którym się czuję tępy następnego dnia i poszedł na urlop na cały wrzesień. Jeżeli się coś nie naprostuję to nie wiem czy to przetrwam. Być może wymagam korekty w lekach. Biorę 250 sulpiorydu i 30 escitalopramu. Coś przestało odpalać poprostu.
Może ten sulpiryd zmniejsze delikatnie, może to on mnie zaczął niepokoić. Jestem w kropce
depresyjny

przez kasiunia33 09 wrz 2012, 19:15
witam:) ja od ponad dwóch tychodni ,jestem na nexpramie .Przez pierwszy tydzien byłam na połowce 5mg ,a pozniej na całej 10mg,Na poczatu czuła sie lepiej nawet byłam w szoku że lek tak szybko zadziała , natręntne mysli sie zmiejszyły ze snem tez było lepiej chciaz dodatkow wieczorem brałam hydroksizine. ALe znou od dwóch dni jest dół:(mysli lataja po głowie jak opetane boli mnie głowa,mam drżenie całego ciałą i jeszcze mnie miesnie bolą i wogole i wogole jakies otumanienie i lęk:( Niewiem vczy tak może sie dziac czy pozniej bedzie lepiej???czy lek nie dla mnie?!:( JAK macie doświadczenie z tym lekiem piszcie :)pozdrawiam :tel2:

przez depresyjny 10 wrz 2012, 16:42
Słuchajcie.. ja siię czuję taki trochę otępiały, oderwany od rzeczywistości. Biorę spore dawki leków, bo 250 sulpirydu i 30 escitalopramu. Nie wiem czy to otępienie jest wynikiem nadmiaru leku, czy niedoleczonej depresjii? Jak myślicie?
depresyjny

przez smutna_depresja 11 wrz 2012, 14:28
kasiunia33 - też biorę ten od 12 dni, powiem Ci, że pierwsze 3 dni - super, a teraz to tak na przemian jeden dzień już myślę, że wszystko jest w miare okej, ze życie się jakoś ułoży, czuję się silna...a następnego dnia taki lęk, niepokój , nic nie ma sensu... daj znać co u Cienie

przez kasiunia33 11 wrz 2012, 18:38
hejka:)smutna:) ja czuje sie na tym leku róznie , raz lepiej ,raz gorzej taki mentlik:( niewiem czy juz powinno byc jakies działasnie czy jeszcze trzeba poczekac ze 2 tyg.DZISAJ CZUŁAM SIE FATALNIE : :-| BOLAŁAY MNIE MIESNIE GŁOWA BYŁAM ,byłam zakręcona jak niewiem ,ale może to czasem nie od pogody, bo sie zmienia... raz gorąco ,raz zimno i do tego niskie ciśniene :szukam: W koncu idzie przesilenie jesenne, i napewno bedziemy sie czuli jeszcze gorzej :zonk: :zonk: Najgorzej mnie wkurza takie dygotanie w ciele i te otepienie chociaz głupie mysli i tak przychodzą :-| zobaczymy daje sobie jeszcze ze 2 tyg , moze bedzie lepeij i sie wszystko unormuje :P pozdrawiam odezwij sie :great:

Re: Lexapro.

przez Autumn 19 wrz 2012, 00:34
Zenonek napisał(a):Zaqzax mowil, ze w USA stosuja do 60 mg. Ale 80 to juz jest bardzo duzo.

Niesamowite. Będziesz brał dużo większą dawkę poważnego leku niż dozwolona na ulotce, bo jakiś gościu na forum napisał, że w juesej tak robią :brawo: Ewentualnym kandydatem do nagrody Darwina byłbyś na pewno

-- 19 wrz 2012, 09:05 --

Obudził mnie dzisiaj po 5 h snu niepokój i lęk (dzisiaj brałabym 3. tabletkę Esci). Ale do tego już przywykłam. Gorzej, że miałam uczucie, że mam "opuchnięte" gardło od środka i język i że przez to mi się gorzej oddycha. Oczywiście od razu po ulotkę, czytam, no i jest to jako możliwy objaw uboczny. Jednak ja miałam podobne odczucia też kompletnie nic nie biorąc, to jeden z objawów mojej nerwicy. Ale skąd mam wiedzieć na pewno? Póki co wzięłam afobam, bo oczywiście od razu mnie zimny pot oblał ze strachu, że zmierzam ku uduszeniu, poza tym czeka mnie dzisiaj podróż pociągiem 5h którą MUSZĘ odbyć. Nie wiem czy brać dzisiejszy Escitil czy pominąć dla uspokojenia się, jeśli pominę to jakby mnie w pociągu złapało to łatwiej mi będzie sobie wmówić, że to nerwica...

-- 19 wrz 2012, 21:24 --

Widzę, że tu trochę ucichło, a miałam nadzieję, że sobie pogadam o esci z wami...

mam dziwny skutek uboczny (tzn. tak zakładam, że to ubok, bo nigdy wcześniej tak nie miałam a teraz nagle się pojawiło) - boli mnie dosyć mocno tak jakby skóra i pod skórą w prawej części głowy, tzn. ucho, szyja pod uchem i prawe oko oraz jego okolice. dziwne uczucie o_O mam nadzieję, że chociaż to oko szybko minie bo doskwiera mi to
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

Sortuj wg