ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez depresyjny 17 sie 2012, 15:28
Dziwną fazę teraz mam. Czuję się tak jak by leki mnie opóściły. Jak leki działają to serce troszkę przyśpieszone jest, takie trochę nerwy nie pozwalające usiąść w miejscu. A teraz nie czuję nic. Najgorsze że opóścił mnie również sen, bo nie czuję snu w nocy.
Ciekaw jestemm co mój lekarz zrobi jak pojadę do niego w poniedziałek, czy doda coś do tej garstki, żeby spotencjalizować, czy będzie coś mieniał. Przy kłopotach ze snem w poniedziałek mogę czuć się z deczka pieprznięty. Dziwne uczucie . Czyżby mnie leki opóściły?
2 latka jadę na nich :bezradny:
Jak bym mógł to bym zwiększył sulpiryd...hmm.., ale nie mogę bo przy 300 mnie rozrywają nerwy.

-- 17 sie 2012, 15:44 --

30 mg escitalopramu,250 sulpirydu,
depresyjny

przez Randle McMurphy 18 sie 2012, 15:58
Cześć!
Opiszę jak się czuję po 8 dniach zażywania depralinu. 6 dni x 5mg 2 dni X 10 mg
Objawy przed zażywaniem: Generalnie pani dr stwierdziła objawy fobii społecznej i lekkie zaburzenia depresyjne. Uskarżałem się na problemy z koncentracją, pustkę w głowie, poczucie niskiej wartości, czasami trzęsąca się głowe w rozmowie z ludźmi, lęk przed rozmową z większą liczbą osób, ogólnie zdenerowanie, szum uszny, nieumiejętność rozmowy z ludźmi, przeskakiwanie z tamatu na temat podczas rozmowy poczucie gorszej sprawności intelektualnej.

objawy odkąd zażywam depralin.
genralnie powiem że to był bardzo cięzki tydzień
- przede wszystkim pojawił się dość silny lęk ogólny, któy trzyma mnie przez prawie cały dzień
- cały tydzień codziennie zacząłem spędzać na czytaniu for o objawach depresji i fobii itp (wcześniej tego nie robiłem)
- powiększone źrenice
- dwa silne napady trzęsącej się głowy (jedna o zgrozo w pracy w czasie spotkania z kilentami :()
- jeszcze większy niż zazwyczaj lęk przed kontaktem z moimi wspólokatorami

jeśli chodzi o plusy to nie chciałbym coś napisać ale nie widzę.... no plis taki ze mogłoby być gorzej :)

Dodam na marginesie że w 2009r. miałem depresję leczoną anafranilem (poszedłem panstwowo) przerwałem po 1,5 miesiąca branie i od tamtej pory nie maiłęm więcej kontaku z lekami.

przez depresyjny 19 sie 2012, 15:26
Ja muszę powiedzieć że nie czuję się źle, tylko tak jakby brakowało kropki nad i. Gdyby tak trochę większa motywacja do działania się pojawiła. A obojętność przerodziła się w radość to byłbym uwatyswakcjonowany
Randle McMurphy bierz do miesiąca i dopiero analizuj, kontaktuj się z lekarzem, korygój. Bo wcześniej to nie ma sensu się wogóle nad czym kolwiek zastanawiać.
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Amon_Rah 19 sie 2012, 16:08
Bralem 2 miesiace, kompletnie nie zadzialal na nic. Lekarka odstawila i zapisala inny. Ktory dziala.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Michuj 19 sie 2012, 16:32
jaki zadziałał?
Loża szyderców

przez Amon_Rah 19 sie 2012, 16:37
combo Wenlafaxyna+Mirtazapina
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Michuj 19 sie 2012, 16:39
:D
Loża szyderców

przez Amon_Rah 19 sie 2012, 16:45
Aaa, juz widze skad ten usmieszek... :D
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez MalaMi1001 19 sie 2012, 21:25
Na mnie działał, biorę już jakieś pół roku (ogólnie na lekach juz jakis 3 rok). Do tej pory brała mix Depralin+Hydroksyzyna na sen. Zmieniłam lekarza, bo zmieniły mi sie godziny pracy i nie moge chodzić do poprzedniego i zamiast hydro dostałam triticco. Na sen działa rewelacyjnie, kładę się spać o 23, wstaje o 6 i jako tako jestem w stanie przetrwać cały dzien bez przysypiania, ale na psychikę ten mix działa strasznie. Odnosze wrażenie, że Depralin działał na mnie dobrze przez jakies 3 miesiące, potem był zjazd, a triticco tylko dobiło. teraz znów jestem megamyślącym mózgiem! tylko myślenie, myślenie i myślenie.

przez evek 19 sie 2012, 22:37
Hej :) Od połowy stycznia 2012 zaczęłam brać Elicee 10 mg - na lęk napadowy.
Lęki się dość szybko "zaleczyły" :) Minęło już ponad pół roku od wzięcia pierwszej tabletki.
Lekarz kazał mi brać aktualnie 5 mg. Na zmniejszonej dawce jestem już kilka dni i czuję się dobrze:)
Mam pytanie - nie za na schodzenie z leku? Podczytuję forum i czytam jak niektórzy mimo zdrowia biorą np. Elicee kilka lat i dopiero schodzą z niej to trochę się zaczynam bać nawrotu.

przez Firletka Poszarpana 19 sie 2012, 23:00
Czy ktoś ma pryszcze/trądzik po Escitalopramie??? Nie miałam z tym problemów, wiek dawno "potrądzikowy" a na Elicei mam meeega wysypy pryszczy raz na 2 tyg przez tydzień. Masakra jakaś. Podejrzewam, że to od wpływu antydepresantu na wzrost prolaktyny, ale nie jestem pewna. Jak jestem na 5mg Elicei to z cerą w miarę ok, a jak na 10mg to masakra piłą łańcuchową. Czy ktoś w Was miał taki kłopot?

przez Maciej farmaceuta 20 sie 2012, 11:58
Elicea nie powinna wpływać na prolaktynę.Spróbuj maści benzacne-wielu osobom pomaga na pryszcze

przez Firletka Poszarpana 20 sie 2012, 15:50
Maciej farmaceuta, dzięki bałłdzo:) Benzacne fakt skuteczny ale "wyżera" skórę i wysusza. No ale coś za coś. Mój gin twierdzi ze Escitalopram podwyższa prolaktynę, a moja psychiatra, że nieszczególnie. Typowe.

przez ladywind 20 sie 2012, 17:14
Brałam na nerwice natręctw ale ten lek nie pomaga na tą chorbę. Nie polecam.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg