ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Nenaja 26 maja 2012, 14:42
A ja sobie na Esci jadę od zeszłego roku :yeah: moim zdaniem świetnie działa na lęk uogólniony, choć z napadami dalej się borykam....na początku brałam depralin i w sumie dobrze na mnie działał, ale dziadostwo drogie, więc przeszłam na Elicee, łagodny i taki kobiecy mi się wydawał,stwierdziłam że może na mozarin przejdę by tabletek nie dzielić i od razu 15mg przyjmować, ale się okazało, że wogóle na mnie nie działał, no nic a nic :roll: Więc, teraz jestem na Aciprex'ie :mrgreen: noi jest dobrze, działanie podobne do depralinu, a i tańsze o wiele

przez marsowa 26 maja 2012, 16:22
Prawie 3 tygodnie na Nexpram'ie i myślę że jest lepiej :105:
Mam lekkie zjazdy humoru,problemy z zaśnięciem,delikatne lęki..jakoś z tym da się żyć. Co najlepsze głowa przestała mnie boleć!! ufff jakiś plus :brawo: lecz nadal jestem nerwowa...jak mnie ktoś rano wkurzy to już mam cały dzień zjechany :mhm: ciekawe czy to się kiedyś unormuje :?:

przez new_york 28 maja 2012, 08:18
Mam pytanie do osób biorących esci. Łykam od 21 dni 10mg. Początkowo praktycznie bez żadnych skutków ubocznych, już w okolicach 10 dnia zacząłem czuć poprawę. Coś jakby drgnęło, wyraźnie poczułem że lek zaskoczył i przez kolejne 10 dni czułem się dobrze. Czekałem aż esci rozkręci się na dobre i poczuję się jeszcze lepiej.

Dziś nastąpił jednak dziwny dzień. Wstałem rano z łóżka i czuję, że jestem znów w punkcie wyjścia. Jest bardzo źle, może nawet gorzej niż przed braniem esci. Zupełnie jakby ktoś nagle wyłączył mi światło, z dnia na dzień. Nie mam pod ręką akurat żadnego benzo i czuję się fatalnie.

O co tu chodzi? Lek przestał nagle działać? Skutki uboczne występujące na początku brania ssri wystąpiły dopiero teraz? Skąd taki nagły spadek formy, skoro każdego dnia czułem się odrobinę lepiej niż poprzedniego? Naprawdę czułem, że w końcu trafiłem z tym lekiem a teraz sam już nie wiem co mam o tym myśleć.

Czy komuś z was w okolicach 3 tygodnia też zdarzyło się coś podobnego?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pinda 28 maja 2012, 15:15
new_york nie umiem Ci pomoc, ja jestem dopiero 4ty dzień na nexaprimie.
Bardzo boli mnie po nim głowa, ale czuję się zdecydowanie lepiej (możliwe, że to mój wkręt, a leki nie zaczęły jeszcze działac. Jestem bardziej wyciszona, mam więcej energii, odrobinę lepsza decyzyjność, powoli wraca nastrój.
burning down the house!

przez marsowa 29 maja 2012, 09:21
new_york, u mnie był taki mały zjazd właśnie ale samo mi przeszło. Bądź dobrej myśli :great:

Ja od dziś na 15mg :hide: bo ma mnie jeszcze bardziej pobudzić :brawo: się okaże jak to będzie :zonk:

przez lampiusz 29 maja 2012, 16:13
ja jestem na 20mg, nie wkręcając sobie, wydaje mi się że czuję się lepiej :)

przez pinda 29 maja 2012, 16:31
lampiusz od kiedy? ja na 10 mg i tez widzę, ze jest lepiej
super, ciesze się :smile:
burning down the house!

przez lampiusz 29 maja 2012, 20:56
dwa miesiące brałem depralin 10 mg, teraz mozarin 20 mg

przez new_york 30 maja 2012, 09:00
Mam pytanie do osób, które brały esci przez kilka miesięcy. Czy efekt, który można uzyskać po miesiącu (generalnie czuję się lepiej) może się jeszcze poprawić w drugim, trzecim czy czwartym miesiącu? Jeżeli lek zaskoczy u kogoś na tyle, że jest to odczuwalne np po miesiącu, to czy warto liczyć na to, że z biegiem czasu będzie jeszcze lepiej? Czy jest może tak, że to już max jego możliwości skoro jako ssri w ogóle zadziałał?

Zastanawiam się, czy dalsze branie leku po miesiącu kuracji to już będzie tylko podtrzymanie tego co jest czy jeszcze warto liczyć na coś więcej? Obecnie poprawę określiłbym na około 50%, wiem że leki nie rozwiążą moich problemów w 100% ale może uda się jeszcze dobić do 75%? ;)

przez Nenaja 30 maja 2012, 11:28
Szczerze mówiąc to różnie to bywa, zależy od organizmu i problemu na który lek jest zażywany... ja łykam 15mg (od roku mniej więcej). Pamiętam, że pierwszego dnia poczułam się rewelacyjnie i żadnych skutków ubocznych nie było :D potem to się wyrównało do poziomu w którym mogłam już w miarę normalnie funkcjonować... a teraz różnie to bywa, są dni w których czuję się gorzej, a są dni w których w ogóle lęku nie czuję....nadal doraźnie zażywam hydro ;) ale co jak co jestem zadowolona z Esci :)

przez QueenForever 30 maja 2012, 12:30
Czwarty dzien biore 10 mg esci,chyba zwieksze do dawki docelowej która wyznaczyłem sobie na 15 mg aby efekt był szybszy,zobacze jak bedzie.
QueenForever

przez Siding Spring 30 maja 2012, 13:12
przeciez brales i Ci nie pomagal?

przez lampiusz 30 maja 2012, 20:27
ja przez 1.5 mies na depralinie 10mg nei czułem poprawy, a jako efekt uboczny wystąpiło zmniejszone libido,
teraz na 20 mg mozarin jest lepiej

przez new_york 31 maja 2012, 14:49
Czy ktoś przeskakując po miesiącu z 10mg esci na 15mg poczuł jakąkolwiek różnice? Bo mam ochotę przejść właśnie na piętnastaka ;)

Sortuj wg