ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez qrulewna 21 kwi 2012, 18:44
a u mnie dobrze.zero skutkow ubocznych.musiałam odstawic miansec bo zamulona byłam za długo na drugi dzien rano.samopoczucie normalne.troche wscieklicy miałam ale to "typowo damsko okresowa" akcja była.jestem spokojna,bezlękowa jak na razie.koncze 1 opakowanie depralinu za 3 dni i gnam do sajkotrenerki po natępne.i chyba poprosze o jakis aktywizator dodatkowo .bo jakas taka zbyt siedząco-leżąca jestem

-- 22 kwi 2012, 14:30 --

a dzis pierwszy gorszy dzien od początku brania depralinu(koncze 1 opakowanie)zdecydowanie niepokoj i lekki doł.szlag by to trafił.juz tak miałam z kilkoma lekami.działały (placebicznie?)przez 1msc a potem zjazd,męczenie sie przez kolejny msc "a noz zadziała" i kolejny lek od początku. :why: !!!

przez lampiusz 22 kwi 2012, 22:07
ja 26 dzień na depralinie
póki co jakichś pozytywów nie czuję...

przez qrulewna 23 kwi 2012, 12:49
a ja znow pełen pozytyw.dzien skowronkowy lekko nawet:) czemu u was ludzie nic do przodu nie idzie?
lampiusz?
coldboy?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coldboy 23 kwi 2012, 16:09
Masakra... Weekend przeleżałem w łóżku... Co wstałem to kładłem się...
Zawroty głowy, "zapadanie nóg", słabość mięśni brak koncentracji (otępienie) i depresja...
30 marca mam wizytę i myślę że trzeba zmienić bo żadnej poprawy nie ma...
Depralin 10mg

przez qrulewna 24 kwi 2012, 18:50
coldboy napisał(a):Masakra... Weekend przeleżałem w łóżku... Co wstałem to kładłem się...
Zawroty głowy, "zapadanie nóg", słabość mięśni brak koncentracji (otępienie) i depresja...
30 marca mam wizytę i myślę że trzeba zmienić bo żadnej poprawy nie ma...

jest kwiecien;)
u mnie szafa gra z depralinem.ale jezeli nie zaczne chudnąc(zaczynam dietke) bo mi esci metabolizm zwolni...to zrobie zamianę.nie chce wracac do braku kontroli nad ciałem i nie chce wracac do kluskowatego tyłka.jestem próżna niestety :twisted:

przez sobska 26 kwi 2012, 19:19
Jestem w szoku! Brałam escitil od sierpnia do listopada 2011 i jedyny skutek uboczny jaki miałam to nudności przez pierwsze dwa dni. Teraz wróciłam do niego i po 4 dniach mam takie skutki uboczne, że zastanawiam się czy nie odłożyć. Nie mogę wstać z łóżka, mam mdłości, żołądek przykleja się do kręgosłupa, a na dodatek potworne szumy uszne. Miał ktoś szumy przy tym leku ?

przez lampiusz 26 kwi 2012, 21:10
ja praktycznie nie czuję żadnych skutków ubocznych...

przez qrulewna 27 kwi 2012, 19:29
a ja zmieniam na fluo.puchnę a moj własny metabolizm przestał działac po depralinie.ja z załozenia nie jadam chleba ziemniakow i nic po 18 itp. a do tego od 2 tygodni co dzien 2tys depnięc na steperze skrętnym i 3 razy w tygodniu wrotki półtora godziny.i twz dpa blada.zero schudniecia.moze przestac jesc zupełnie trza by było :?: :twisted: .na głowe depra działa u mnie dobrze(2dni ekstra jeden do de... i tak w kółko) ale na uda duze "nii".wiec schodzę i wchodzę na jakies fluo.w piatek mam sajko egejn.zobaczymy co dostanę.byle było aktywizujące bo mam zycie do ogarnięcia:))

-- 27 kwi 2012, 18:29 --

przez Ahmedos 28 kwi 2012, 13:38
witam

Opowiem wam o mnie, lecze sie na nerwice juz ok 2 lata. Wszystko zaczeło sie dziwne, a mianowicie cwiczyłem na siłowni i zarzywałem odzywki jedna z nich to universal therapy odżywka pobudzajaca. Zażywałem podwujną dawke. Po jakims czasie zaczeły mnie nekac nerwobule, lekki i bule brzucha nie mogłem spac. Zaczołem chodzic od lekarza do lekarza i nic. Wkoncu wybrałem sie do psychiatry który stwierdził zaburzenia psychosomatyczne i przepisał mi zomirem parogen i sulpiryd. Przez ok rok było ok po czym jak rozstałem sie z panna wszystko wróciło leki przestały działac. Od dwóch tygodni biore escitil ale zadnej poprawy nie widze przymulony jestem rece mi sie telepią i mam natretne mysli. Jka myslicie trzeba czekac jeszcze na efekt działania tego leku. Biore 10mg

pozdrawiam

przez qrulewna 28 kwi 2012, 20:34
pani sajkotrenerka powiedziała mi:"ci ktorzy nie eksperymentowali z ...."innymi srodkami" łykają podstawowe dawki i sie martwią ze to im te ilosci nic nie robą nic nie działą,a mnie (i innych eks-perymentatorom mnie znanym :)cwiartki rozwalają-tak mają podobno mają ci ..."co wdrazali wczesniej all". a ja ...dostałam kompulsu ...pijackiego!!!kompulsy bulimiczne bywaly klasyka skoro mam tez bulimie ale alkocholowy napad????to juz 3dzien kiedy cos tam pije pod wieczor dodam ze nerwowo jakos tak popijam, histerycznie!.podobnie do nerwowego podjadania bulimicznego-zero przyjemnosci byleby"" łykacizapomiec". a wczoraj maniacko w ciągu dnia nagle zaczełam przeglądac stan skory mojej-czy aby pryszcze nie wyskoczyły!!!-mała paranoja.nie dusze sie ale zaczełam byc jakas taka ...mało fajnonormalna.nie podoba mnie się to.jutro przechodze na połowke depralinu a potem na cwiartke i przenosze sie na fluo.nie sprawdzam literowki,ide z moja kluską ogladac toy story.albo bawic sie we "flaterszajn" i "rejnboł dasz"(pony świat;)i masowac małe małe stoopki.normalnosc,prawidłowosc.konstans

przez Cole 28 kwi 2012, 23:13
Witam!
Bardzo prosze Was o opinie. Zdaje sobie sprawe ze nie jestescie psychiatrami, ale wychodze z zalozenia, ze troche juz z tymi lekami przezyliscie i napewno sporo wiecie o ich dzialaniu. Zaczalem brac lek DEPRALIN ok 5 dni temu 10mg raz dziennie. Lek dzialal na mnie bardzo silnie, caly dzien zawroty glowy, straszne otepienie i bardzo intensywane stany euforyczne. Niestety wieczorem i zawsze wieczorem (to dla mnie dziwne :/) dzialo sie nie dobrze, cisnienia zaczelo mi bardzo skakac, a przy tym czulem pieczenie (palenie) glowy. Po ok. 30min. ten objaw mijal i dalej bylo wszystko w najlepszym porządku. Zadzwonilem do mojego psychiatry i zalecił mi zebym zrobil sobie dwa dni przerwy od leku, a potem brał połowe dawki. Prosze powiedzcie mi ze takie objawy sa calkiem normalne! Zaczynam panikować i dodam jeszcze tylko, ze te objawy nie sa przyjemne... Bardzo prosze o Wasze opinie....
Cole

przez samuraxo 28 kwi 2012, 23:15
Jeśli ktoś brał zwykły citalopram w dużych dawkach to nie ma co próbować escitalopramu z tego co pamiętam.
Pozdro

przez qrulewna 29 kwi 2012, 17:10
Cole napisał(a):Witam!
Bardzo prosze Was o opinie. Zdaje sobie sprawe ze nie jestescie psychiatrami, ale wychodze z zalozenia, ze troche juz z tymi lekami przezyliscie i napewno sporo wiecie o ich dzialaniu. Zaczalem brac lek DEPRALIN ok 5 dni temu 10mg raz dziennie. Lek dzialal na mnie bardzo silnie, caly dzien zawroty glowy, straszne otepienie i bardzo intensywane stany euforyczne. Niestety wieczorem i zawsze wieczorem (to dla mnie dziwne :/) dzialo sie nie dobrze, cisnienia zaczelo mi bardzo skakac, a przy tym czulem pieczenie (palenie) glowy. Po ok. 30min. ten objaw mijal i dalej bylo wszystko w najlepszym porządku. Zadzwonilem do mojego psychiatry i zalecił mi zebym zrobil sobie dwa dni przerwy od leku, a potem brał połowe dawki. Prosze powiedzcie mi ze takie objawy sa calkiem normalne! Zaczynam panikować i dodam jeszcze tylko, ze te objawy nie sa przyjemne... Bardzo prosze o Wasze opinie....
Cole

ludzie roznie reagują na te same leki.jest szeroki wachlarz skutkow ubocznych.słuchaj lekarza. przerwa.zacznij od małej dawki.ja zaczynałam od 1/4

przez coldboy 30 kwi 2012, 13:27
Byłem dzisiaj u lekarza i niestety mój stan po wizycie zdecydowanie się pogorszył.
Powiedziałem że samopoczucie bez zmian na to ona powiedziała że muszę się motywować a ja się motywuję i to bardzo ale nie czuję popraw. Zapytałem o te zawroty głowy to odparła że to nie jej działka i od tego są inni lekarze gdy miesiąc wcześniej twierdziła że to z powodu nerwicy... Przepisała mi taką ilość tabletek i kolejną wizytę że 2 dni miałem przerwy bo się skończyły to miała pretensje że nie połówkowałem sobie - od kiedy to ja sobie sam mam dawki wyznaczać... Przepisała receptę na tabletki które mi nie pomagają i wyznaczyła aptekę w jakiej mam kupić... Co śmieszne już drugi raz sytuacja że spotykam w aptece pacjentkę z kolejki a apteka jest na drugim końcu miasta... Zapytałem lekarki kiedy będą działać tabletki a ona odparła - ONE JUŻ DZIAŁAJĄ :/
Nie wiem co mam robić... Komu ufać... Zaczynam wątpić...
Mam głupie myśli ale nie chcę się poddawać jeszcze...
Depralin 10mg

Sortuj wg