ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

DEPRALIN (Escitalopram-Elicea, Lexapro)

przez mephion 06 sty 2012, 16:39
Efekty uboczne miną. Ja obecnie nie mam już właściwie żadnych po Depralinie, a na początku były i tak dość nieznaczne. Powoli przechodzą również uboczne objawy brania Miansec (ten od 2 tygodni dopiero biorę).

przez junona 06 sty 2012, 22:07
Zapomniałam dodać, że od dwóch dni mam coś takiego, że jak się skupię na jakiejś czynności to ściskam mocno zęby.
Bardzo jest to nieprzyjemne.
Bolą mnie zdrowe zęby, muszę bardzo kontrolować się.
Czy to minie ?

przez MalaMi1001 15 sty 2012, 01:01
Muszę powiedzieć, że lek mnie zaskoczył. A już najbardziej zaskoczyło mnie odstawienie wenlafaksyny, które odbyło się prawie zupełnie bezobjawowo :D Zjechałam bezpośrednio z 75mg do zera z dnia na dzień i może ze 3 dni miałam tylko lekkie prądy w głowie i nic poza tym. Oczywiście w ciagu ostatniego tygodnia brania wenly brałam pół tabletki depralinu. I co? I żadnego skutku ubocznego związanego z przyjmowaniem nowego leku :o Pierwsze 5 dni było super, potrafiłam się cieszyć z byle czego, nic mnie nie irytowało, jeśli coś działo się źle przyjmowałam to na spokojnie. Miałam taki fajny, delikatny dobry humor. Było normalnie. A przynajmniej tak sobie wyobrażałam zawsze normalność. Po pięciu dniach dobry humor znikł, mam jednak mniej natrętnych myśli, zdecydowanie mniej analizuje wszystko dookoła. Przez pierwsze dwa tygodnie nawet chciało mi się żyć... No może nie chciało mi się żyć, ale przynajmniej byłam ciekawa "co dalej". Teraz wrócił stan zniechęcenia, jest mi w sumie wszystko jedno, ale już nie analizuje tak mocno jak kiedyś. Jestem o wiele spokojniejsza, w sensie stałam się bardziej bierna w stosunku do wszystkiego co się dzieje. I to mi się bardzo nie podoba. Nie podoba mi się również fakt, że wydaje mi się, że tyję.... Czuję się taka spuchnięta. Dziwne i bardzo nieporządane. Cóz, to dopiero 3 tydzien brania więc zobaczymy co dalej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez pisanka 19 sty 2012, 13:54
hej, biorę elicee od 4 dni. Przez pierwsze dwa dni miałam lekkie mdłości, ale potem już przeszły. Codziennie jestem strasznie senna, wczoraj przespałam pół dnia, a w nocy często się budzę. od wczoraj mam bóle głowy. czy ktoś też narzeka/ł na bóle głowy? bo nie doczytałam w temacie takich skutków ubocznych. Lekarz przepisał mi jeszcze afobam doraźnie w przypadku jak dostanę napadu. wczoraj miałam atak wieczorem i wzięłam pierwszy raz afobam. najpierw było ok, ale po 15 minutach zrobiło mi się strasznie źle, miałam okropne mdłości, potem wymiotowałam. jak zwymiotowałam wszystko ustąpiło, poszłam spać. pisałam już o tym w wątku o afobamie, mam nerwicę lękową, i m.in. mam ogromny lęk przed wymiotowaniem w miejscach publicznych. więc jeżeli za każdym razem po afobamie będę wymiotować to mnie to wykończy zamiast pomóc :/ czy to może połączenie elicei z afobamem tak działa? albo czy muszę się po prostu przyzwyczaić? a co z braniem leków antykoncecyjnych? (yasminelle) czy te leki mogą zaburzyć jakoś ich działanie? pozdrawiam :)

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez Spooky 21 sty 2012, 10:15
SocialPhobia napisał(a):Ok dziękuje za odpowiedz , ten zomiren mam brać codziennie?jak długo ?

Czemu ludzie zadają pytania tutaj a nie u lekarza?

depresyjny, Jeśteś przerażony efektami ubocznymi. Zawsze może nie brać... Po kiego to czytasz?
Czego oczekujesz. Wszyscy się rzucą krzycząc ''misiu będzi ok'' ?

przez depresyjny 21 sty 2012, 23:31
Zwymyślałem coś najpierw, ale usunąłem...p
Trochę nie z tej strony myślisz co trzeba, ale nie będę Ci tego objaśniać bo aż tak dużo nie poświęcam czasu na to forum.
Nie dawaj tak do pieca na przyszłość. Bo nie wiem co wybrać śmiech, czy płacz....d
Ostatnio edytowano 21 sty 2012, 23:43 przez depresyjny, łącznie edytowano 2 razy
depresyjny

przez tahela 21 sty 2012, 23:40
a ja k..wa nie pamietam czy wzięłam dzisiaj czy nie i tak teraz siedze i myślę bo ie wiem czy brać czy nie brać ;) ;) , kurna nosz :?:
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez dust 22 sty 2012, 00:01
Ja biorę ten lek w dawce 20 mg od 4 miesięcy. Pomaga na lęki. Na depresję trochę gorzej.

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez Spooky 23 sty 2012, 15:59
Wkleje, to co napisałem w temacie o paroksetynie:

Brał ktoś z was paro i esci przez dłuższy okres? Jeśli tak, to jak byście porównali te 2 leki? Po paro totalna anhedonia, zero motywacji, zero działania pro-społecznego. Czy jeśli tak zaaragowałem na paro, to podobnie może być z esci? Jeśli zdecydowałbym się na ten lek...
Mój lekarz powiedział, że najwięcej ''cudownych uzdrowień'' miał po esci. Stąd się zastanawiam...

przez CDN 24 sty 2012, 17:51
Witam. U mnie zaczęło sie dwa lata temu, ataki paniki, stany lękowe i inne ciekawostki. Jako, że lekarzy nie lubię i nie używam, przyzwyczaiłam się do objawów, sama sobie diagnozując od nerwicy po zwykły obłęd.
Wreszcie wzięłam się w garść i poszłam do medyka (nota bene teraz, kiedy to czułam sie bardzo dobrze), przepisał depralin, 0.5 tabletki rano.
Dopiero kilka dni połykam, nie widzę za dużej różnicy, tyle tylko, że pragnienie i łaknienie. Powiększone nieco źrenice. Leciuchne zawroty głowy, ale nic to. Zobaczymy jak będzie.
Dodam, że pierwszy raz zaczęłam przyjmować leki, także doświadczenia brak.
Pozdrawiam współtowarzyszy.
CDN

przez mephion 24 sty 2012, 19:54
CDN, jakieś zauważalne efekty to dopiero po kilku tygodniach będą, więc cierpliwości. Ja również wystrzegałem się lekarzy i z perspektywy czasu stwierdzam że z mojej strony to była głupota, po pierwsze depresja zdążyła się zakorzenić, po drugie niepotrzebnie się tyle czasu męczyłem.

przez CDN 24 sty 2012, 20:31
Spoko, mam czas. Teraz jest bardzo dobrze, dużo pozytywnych zmian w życiu. miód. czasem mnie coś złapie ale rzadziutko. dopiero zaczynam przygodę pod tytułem co mi w duszy gra. Pora na diagnozy. Na pewno nie będzie gorzej niż bywało. Ot co.
Pozdrawiam i witam się na forum, będę zaglądać i pisywać :)
CDN

przez evek 25 sty 2012, 12:50
Ja biorę Lexapro od 3 dni w dawce 0,5. Na razie nie mam żadnych skutków ubocznych, poza pierwszą nocą kiedy obudziłam się z atakiem paniki. Mam zdiagnozowaną nerwice lękową z napadami paniki :)

przez mephion 31 sty 2012, 01:37
Na Depralinie 10 mg jestem od 3 mieisęcy. Jest lepiej, ale jeszcze daleko do normy. Czy po takim czasie można liczyć jeszcze na progres samopoczucia, czy może to już tylko kwesta utrzymywania przez lek stanu w jakim jestem?

Sortuj wg