ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez gregorypeck9 02 gru 2011, 16:54
witam na lexapro od prawie miesiaca,na poczatku bylo lepiej teraz widze ze jest gorzej:(czy moglbym prosic kogos gg albo fb bo chcialbym pogadac na temAT DZIALAANIA TEGO LEKU ...:)

przez ddd 06 gru 2011, 00:40
gregorypeck9, dziwne jest to, co piszesz, bo leki z grupy SSRI czyli Lexapro działają po kilku tygodniach, sądzę, że poprawa u Ciebie to efekt placebo.
ddd

przez depresyjny 08 gru 2011, 13:06
Na początku to nie ma się co dziwić jak jest jedna wielka karuzela, bo właśnie takie rozchuśtane to jest wszystko. Później z tego co ludzie piszą to lek zaczyna działać i jest git.
Ja osobiście po 15 miesiiącach mam chuśtawę. Ostatnio miałem na weekend taki zjazd że mało się nie zesrałem w gacie. ;)
Teraż znowu jest dobrze, ale czuję że cały czas pod tym progiem bardzo dobrze. Generalnie to lekarz sugerował mi dorzucic sulpiryd , tylko że ja się bronie przed tym bo chcę na tym cholernym escitalku wyzdrowieć, bo nie po to już go tyle biorę żeby coś zmieniac i znając życie tylko pogarszać...
Jednak sam fakt że mam jeszcze jakąłś alternatywę pozwala mi lepiej znosić te katusze.
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

DEPRALIN (Escitalopram-Elicea, Lexapro)

przez mephion 11 gru 2011, 23:35
Minęły 4 tygodnie Depralinu, 10mg. Dopiero teraz odczułem poprawę.

przez mephion 12 gru 2011, 20:10
Ustąpiły lęki, kołatanie serca, zmniejszyła się bezsenność. Nastrój też lepszy, ale rzekłbym ze głównie dzięki ustąpieniu wspomnianych objawów somatycznych.

przez MalaMi1001 14 gru 2011, 22:33
Nie no ludzie, jak czytam Wasze posty zastanawiam się czy moja psychiatra napewno ukończyła medycynę... Przez rok faszerowałam się wenlafaksyną, najpierw 75mg, potem 150mg przez dluzszy okres czasu, później 225mg po którym czułam się jakby mnie ktoś zdjął z krzyża (senność, chroniczne wyczerpanie i zmęczenie, 1500 myśli na sekundę). Oczywiście zanim wzięłam pierwszą tabletkę pani doktor NIC mi nie powiedziała o możliwych skutkach ubocznych, więc do sniadanka wziełam sobie tableteczke jak apap i zadowolona pojechałam do pracy... Tzn nie dojechałam, bo w trakcie jazdy złapały mnie takie nudności, że zarzygałam sobie cały samochód i kiedy zjechałam na pobocze dostałam drgawek.... skonczyło się powrotem do domu i 3 kolejnymi dniami w łózku... Przecież się mogłam zabić!!! teraz po roku pani doktor stwierdziła, że wenlę czas odstawić. kazała mi schodzić z dawki po 75mg, dała zomiren na niepokój. w sumie odstawienie przebiega ok, lekkie zawroty głowy i to wszystko. Dziś natomiast przepisała mi własnie depralin i ja (już przezrona) zapytałam o skutki uboczne początków brania lekui i co ułyszałam? Że to jest tak nowoczesny lek, że nie ma mowy o żadnych skutkach ubocznych! Nie będzie wymiotów, nudności, sennosci, nie przytyję, i nie muszę brać zwolnienia w pracy! a ja tu czytam, że własciwie każdy kto to bierze ma jakąś jazdę! a już najbardziej boję się senności, która przy wenlafaksynie mnie wykancza, nie potrafie normalnie funkcjonować, nie ma dnia, żebym po przyjściu z pracy nie musiała sie położyć, nie mówiąc już o dniach wolnych kiedy mogę przespać cały dzień.... Czy kogoś ten lek pobudził? Bo jesli to jest kolejny zamulacz chyba w akcie desperacji kupię sobie worek amfetaminy... :why:

przez zimny_gosc 18 gru 2011, 09:42
Witam. Mam pytanie do ludzi, którzy brali/biorą ten lek. Jak radziliście sobie z wymiotami? Czy niektórzy też mieli po tym płuca jak z żelaza i trzęsawisko jak przy epilepsji ? Wziąłem tylko 5 mg tj pół tabletki i już mam takie jazdy, i w sumie nie wiem czy nie zrezygnować. Dodam, że to jest chyba najgorszy lek przeciwlękowy jaki brałem do tej pory.

przez malwina77 20 gru 2011, 21:50
Hmmm, no ja nie mam po tym leku zadnych objawow ubocznych, nawet najmniejszych. On ma dla mnie taki wywazony profil dzialania- ani nie pobudza ani nie uspakaja zanadto.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez Lu_80 27 gru 2011, 19:44
Mi Elicea 10 bardzo pomogła.
Powoli wracam do życia :)
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez Adamo1 30 gru 2011, 01:20
Brałem 10 mg, potem 20 mg i jestem bardzo zły... 4 dychy za opakowanie, a efektów brak, wszystko wróciło :?

przez mephion 30 gru 2011, 12:03
Też nie mam żadnych skutków ubocznych. Czuję jakbym jadł cukierki a nie psychotropy. :-)

escitil

przez magda235 04 sty 2012, 12:27
witam biorę już 3 tyg i różnie to bywa, dzień spokoju a dzień nerów:)) plis kto ma z tym lekiem doświadczenie?
Ostatnio edytowano 04 sty 2012, 12:34 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono

przez mephion 04 sty 2012, 16:15
8 tydzień. Całkiem znośnie działa, w szczelności jeżeli chodzi o lęk. Może lekka poprawa nastroju. Poza tym raczej constans. Mam nadzieję że jeszcze coś na + zadziała bo jeżeli na tym koniec to będę niepocieszony :?

przez junona 06 sty 2012, 13:14
Depralin zaczęłam od razu zażywać w dawce 10 mg., podpierając się Zomirenem 0,25 mg. Po trzech tygodniach była lekka poprawa, ale nagły stres, który przeżyłam zahamował efekt terapeutyczny na kolejne trzy tygodnie.
Lekarz zapisał mi Escitil 20 mg. na noc + stilnox. Dzisiaj mija 6 dni i czuję lekką poprawę. Objawy uboczne do zniesienia takie jak: pocenie się dłoni i stóp, uczucie pełnego żołądka i kompletny brak apetytu.

Sortuj wg