ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

SPIS ALFABETYCZNY LEKÓW, odnośniki do tematów

przez marian_wielecki 15 wrz 2011, 15:50
Do jakiej grupy zalicza się lek Depralin? Biorę go od jakiegoś czasu. Czy on uzależnia?
Ostatnio edytowano 15 wrz 2011, 15:53 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do zbiorczego wątku. Polecam funkcję Szukaj.

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez LadyAllaska 15 wrz 2011, 17:17
ddd, ja biorę Mozarin i w aptece przy ośrodku zapłaciłam 26zł

skutki uboczne dają mi ostro w kość , zaczynam sie załamywać , nie dosyć że przez problemy w ostatnich kilku miesiącach schudłam 12 kg , to jeszcze teraz te ciągłe mdłości i problemy z żołądkiem , dostaje też choroby lokomocyjnej , no tragedia :why: :why: :why:

przez ddd 15 wrz 2011, 17:45
LadyAllaska, jak długo już bierzesz lek że nadal masz efekty uboczne? Od niego az tyle schudłaś? Nie mogę sobie na to pozwolić.
ddd

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LadyAllaska 15 wrz 2011, 20:21
ddd, nie od leku tyle nie schudłam , zaczełam chudnąć przez problemy życiowe i pogłębiającą sie depreche , a teraz chudnę nadal , sensacje żołądkowe są coraz gorsze i mam wrażenie że one sie co dzień nasilają , np. nie miałam problemów z jazdą mpk , a teraz sie zdarza że wysiadam po kilku przystankach bo inaczej bym sie po rzygała :roll:
lek biorę dopiero od tygodnia , ale po mału wysiadam :why:

przez mag2 15 wrz 2011, 20:41
no ładnie - wygląda na to, że wejście w lexapro to jakaś ekstremalna dyscyplina dla nerwicowców! ddd -tak, zwiększam powoli, bo ciągle odczuwam niepokój przy tym leku i obawiam się tego, no i nie jestem w stanie w pracy dobrze funkconowac, w życiu prywatnym też słao. MOja lekarka pwoiedziałam, ze skoro tak reaguję, to żebym najpierw z 5 mg przez co najmniej 4 dni brała 7,5mg, a dopiero potem 10 mg. Powiedziała mi też, że lexapro, jako lek orginalny działa silniej niż generyki. Ciekawe, nie uważacie? Może następnym razem wykupię po prostu tańszy odpowiednik i będzie mi lżej....

przez zaqzax 18 wrz 2011, 14:50
strasznie się męczę już 3 tygodnie od ponownego rozpoczecia brania tego leku, wieczorem
dopadaja mnie totalne mdlosci, potem totalny dyskomfort w brzuchu, ogólnie mi niedobrze,
plus jeszcze lekkie nerwobóle.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez LadyAllaska 18 wrz 2011, 18:32
zaqzax, 3 tygodnie :shock: :shock: :shock: :shock:
nie no ja wysiadam na wizycie poproszę o zmianę leku :why:

przez wilczak 18 wrz 2011, 18:55
Witam. Czy jest na forum ktoś kto bierze Zoloft. Mam pytanie biore go ponad 2 lata . SZczerze mówiąc czuję się ok. Boję się tylko odstawić ten lek. Czy to normalne.?

przez Michuj 19 wrz 2011, 09:07
wilczak, trochę nie ten temat, kolego. Poszukaj działu z sertraliną.
Michuj

przez depresyjny 23 wrz 2011, 16:31
Cześc. No to umnie już z rok minie brania tego leku. Właśnie gdzieś we wrześniu w roku ubiegłym zacząłem. Już nie ważne jaka była historia mojej choroby przez ten cały czas a było przeróżnie, ale grunt że teraz biorę 30 mg i jest dobrze. Mam taki problem że trądziku nie mogę zaleczyc. Stosowałem przeróżne maścii ale nie skutkowały jak należy. Ciekawi mnie czy jest wpływ tego leku na zmiany skórne. A jak nie to czy mógłbym się wspomagac izotekiem przy tak dużej dawce tego leku...Muszę się popytac, bo jak bym podleczył trochę cerę to idę gdzieś na jakieś dupy..(żart). Ale napewno komfort życia by jeszcze wzrósł.
depresyjny

przez Zenonek 23 wrz 2011, 18:35
Zazywam dwa miesiace. Toalne zero dzialanie, totalne gowno , a nie lek. Juz lepsza jest Setralina. Szkoda kasy na to...Wielkie mi Lexapro /cenzura/ 90 zl za paczke LOL chyba im na mozg sie rzucilo gorzej niz nam :lol:

-- 23 wrz 2011, 18:37 --

depresyjny, Moi kumple stosowali Izotec i 100 % skutecznosci na syfy i na twarzy i na klacie.

przez LadyAllaska 23 wrz 2011, 18:56
Zenonek, dziewięć dyszek :shock: :shock: :shock: no faktycznie cena ostra , a lekarz nie podaje ci z jaką apteką maja umowe na leki ? mi doktorowa powiedziała gdzie mam sie zaopatrywać , może to nie w porządku względem innych ale w porzo dla mojego portfela ;) Mozarin kosztuje ponad 6 dyszek a w aptece poleconej przez lekarza 26 zł inne leki też dużo tańsze , popytaj lekarza

przez Zenonek 23 wrz 2011, 19:00
LadyAllaska, Tak 90 zl za Lexapro to ponoc dobra cena hahahaha....w kiszcie mam ten lek, bo i tak nic nie daje podobnie jak inne SSRI. Z SSRI sens ma tylko Seroxat lub czasami Fluokestyna, rzadko Sertralina. Fluwoksamina, Citalopram i Escitalopram to sa totalne, nic nie warte gowna. Szkoda czasu, zachodu i pieniedzy.

przez malwina77 24 wrz 2011, 19:31
Zenonek, dobrze wiedziec. Ja mam w szafce paczke Mozarinu, moze kiedys wyprobuje.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Sortuj wg