ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez lula221 18 sie 2011, 10:25
Dziękuje Ci Anona za wsparcie.Dzisiaj siodmy dzień leku,przychodzi do mnie lekarz,wiec zobaczymy,co dalej.A powiedz mi,czy Ty dostawałaś jakieś benzo,żeby uciszyc lęki?Czy tylko esci?Bo ja nie dostalam nic oprócz Lenuxinu.
Pozdrawiam.

przez zaqzax 18 sie 2011, 13:23
Za miesiac chyba wroce do Lexapro bo najsilniej oddzialuje on na serotonine sposrod wszystkich lekow, a do tego nie miesza w innych neuroprzekaznikach.
Wystarcza spokojnie 30mg jak dla mnie
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez anona 18 sie 2011, 13:35
lula miałam tylko lexapro, teraz jest bardzo źle fatalnie się czuję wspomagam się trittico i mianseckiem, z tym, że nawet malutka dawka miansecu na mnie dobrze działa, chyba się przejdę do lekarza po ten lek, wydaje mi się, że lexapro trochę jakby zluzowało nie daje mi już tej pewności, no ale nie wiem być może za dużo alkoholu ostatnimi czasy...
A Ty się nie przejmuj będzie dobrze :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 18 sie 2011, 13:45
zaqzax, A mój romans z escitalopramem właśnie się kończy. Nawet 30mg nie dało rady. Choć tu już dawka powyżej oficjalnej maksymalnej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez depresyjny 18 sie 2011, 14:04
jE ŻEli chodzi o ten lek to u mnie będzie już dobijał rok brania. Nie wiem od czego to zależy, może nie u wszystkich tak jest , ale ja muszę brać bardzoo długo ten lek żeby efekt się unormował, bo do tej pory to było raz tak raz tak. Z fazy wskakiwałem w inną fazę. Od zamulenia do rozdenerwowania, po dół i ból. Ale mój móżdżek jest byc może, albo mam nadzieje juz mogę pisac w czasię przeszłym był skrajnie rozregulowany więc mam nadzieję że was ta sytuacja nie dotyczy. Jeżeli chodzi o alkohol to faktycznie trochę luzuję działanie tego leku i to już uciupinka. Nawet piwo gdzieś na tydzień, czy ponad odsyła mnie o jedną fazęe wstecz...Biorę 30 mg. Mam w zamyślę całkowicie zarzucic nawet piwo, bo chce ustabilizowac to cholorstwo a jestem na dobrej drodze ku temu. Mam nadzieję. Pozdro
depresyjny

przez zaqzax 18 sie 2011, 14:07
Mad_Scientist napisał(a):zaqzax, A mój romans z escitalopramem właśnie się kończy. Nawet 30mg nie dało rady. Choć tu już dawka powyżej oficjalnej maksymalnej.

ale na co nie dalo rady ? ja wpierw doszedłem do 40mg na około 10 dni, potem zszedłem na 35mg na parę dni i skończyłem na 30mg co było w miare odczuwalne, kosztem spłycenia emocjonalnego które się odhamowuje innymi lekami.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez anona 18 sie 2011, 14:20
depresyjny napisał(a):jE ŻEli chodzi o ten lek to u mnie będzie już dobijał rok brania. Nie wiem od czego to zależy, może nie u wszystkich tak jest , ale ja muszę brać bardzoo długo ten lek żeby efekt się unormował, bo do tej pory to było raz tak raz tak. Z fazy wskakiwałem w inną fazę. Od zamulenia do rozdenerwowania, po dół i ból. Ale mój móżdżek jest byc może, albo mam nadzieje juz mogę pisac w czasię przeszłym był skrajnie rozregulowany więc mam nadzieję że was ta sytuacja nie dotyczy. Jeżeli chodzi o alkohol to faktycznie trochę luzuję działanie tego leku i to już uciupinka. Nawet piwo gdzieś na tydzień, czy ponad odsyła mnie o jedną fazęe wstecz...Biorę 30 mg. Mam w zamyślę całkowicie zarzucic nawet piwo, bo chce ustabilizowac to cholorstwo a jestem na dobrej drodze ku temu. Mam nadzieję. Pozdro

Wiecie tak się zastanawiałam, bo jak wchodziłam na lexapro już po tygodniu z koszmarnego doła i koszmarnej nerwicy w jeden dzień mnie tak podniosło, że no mega :) A, że teraz tak się wszystko cofnęło to może faktycznie to wszystko przez ten nieszczęsny alkohol, odstawiam alko w takim razie , jakoś zaczęłam teraz za dużo myśleć o chorobie i mam takiego dola, że o boże, nic mnie nie cieszy, do tego dochodzą objawy nerwicowe muszę sobie jakoś z tym poradzić i kropka! :D

przez lula221 18 sie 2011, 14:59
Ja dzisiaj 7dzien z Lenuxinem.Wczoraj czułam sie koszmarnie,dziasiaj lepiej ale biore eeszcze tylko 5mg.Mój organizm bardzo szybko reaguje na leki.Dzisiaj był u mnie lekarz,bo ja nie wychodze z domu i powiedzial,że jeszcze tydzien mam brac i jesli nadal bede sie talk zle czula,to mam zmienic na Venlectine ale mam nadzieje,ze dam rade,bo nie chcialabym znów przechodzic skutków ubocznych,starsznie mnie wykonczyly.Dodatkow dostałam relanium,gdybym miała leki albo znów zle się czuła.
Anona,moze nie powinnas pic alkoholu,ja nie rusze go do momentu,az zakonzce terapie.Zreszta w ulotce jest informacja,zeby nie pic alkoholu,jak sie bierze esci.Powodzenia.

przez Zenonek 18 sie 2011, 15:38
zaqzax napisał(a):Za miesiac chyba wroce do Lexapro bo najsilniej oddzialuje on na serotonine sposrod wszystkich lekow, a do tego nie miesza w innych neuroprzekaznikach.
Wystarcza spokojnie 30mg jak dla mnie

A nie lepiej Paroksetyne albo duza dawke Fluo ?

przez zaqzax 18 sie 2011, 16:54
Zenonek napisał(a):
A nie lepiej Paroksetyne albo duza dawke Fluo ?

A czemu Fluo, przeciez to najwieksze gowno obok Fluwoksaminy ?
Paroksetyna mi nie pasuje bo za bardzo wali w noradrenaline i nie wiem po jaki ch** dotyka jeszcze receptorow muskarynowych.
Ja potrzebuje jedynie stymulacji serotoniny oraz z osobna dopaminy.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 18 sie 2011, 17:38
zaqzax, Ta? To czemu bardzo wiele ludzi reaguje lepiej na Fluo niz mocny Esci, Citalopram czy nawet Paro ? Na pewno nie przez placebo....

przez Lord Kapucyn 18 sie 2011, 17:50
zaqzax, Ja rozumiem, że temat farmakologii wzbudza w Tobie emocje, ale na litość trzy ch**e w trzech postach pod rząd to lekka przesada.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Zenonek 18 sie 2011, 18:01
Ja biore 10 mg Esci. Zerowe dzialanie antydepresyjne. Umiarkowane przeciwlękowe(bardzo umiarkowane).

przez Doom 18 sie 2011, 19:04
Depresję/lęki itp są wywołane przez różnice w proporcji stężeń, czy wrażliwości receptorów wszystkich istotnych neuroprzekaźników czyli serotoniny, nora i dopaminy, u każdego to może wyglądać inaczej, dlatego są różnice w skuteczności leków o różnym stopniu powinowactwa do transporterów.

Istnieje także coś takiego jak wchłanianie, dystrybucja, metabolizm, eliminacja. Każdy SSRI może mieć różne parametry u każdego pacjenta.
Szczególnie jeżeli chodzi o metabolizm, ponieważ SSRI(oczywiscie kazdy w różnym stopniu) są przekształcane w wątrobie za pomocą pewnego układu enzymatycznego, który różni się u każdego człowieka i jednych mniej u drugich bardziej - i wszystko sprowadza sie do DNA.

Konieczna może się też okazać zmiana otoczenia/psychoteriapia - jak wiadomo leki to tylko część terapii.

Oczywiscie to tylko przypuszcenia, wiadomo , na kazdego lek działa inaczej, tak samo działania niepożądane - ja po esci nie mam prawie wcale.

Sortuj wg